Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz dopiero jestem zadowolony z dźwięku. Zupełnie inna gra w trybie Pure music. Słuchanie z androida mija się z celem. Teraz dźwięk jest bardziej namacalny i plastyczny. Aż mi się nie chce ściągać słuchawek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się dopatrzyłem że BigMaras , ma już wtyki 2,5mm 4 pola, więc kupiłem i w tygodniu jak otrzymam, przerobię Ultrasony na zbalansowane, i jeszcze posłucham na dwóch odtwarzaczach.

O wynikach poinformuję :-) ale myślę że to bardzo podobne grajki, z lekką przewaga na X7, chociaż to juz naprawdę zależy jakie słuchawki są podpięte.

Jeszcze też w tygodniu podepnę dwa Fiio, do Advance Acustic 120, po coaxialu, bo akurat ma dwa wejścia coaxial, tylko musze drugi kabelek zorganizować.

Mam zdublowane dwie karty z muzyką, i będę odtwarzał z dwóch na raz te same fragmenty, i przełączał pilotem wejścia we wzmacniaczu odwrócony i z opaską na oczach :-)))

Tylko muszę poprosić syna, żeby to on podłączył odtwarzacze, abym nie wiedział do którego gniazda jest podłączony X7 a do którego X5III :-) - to będzie prawdziwy test :-)

Edytowane przez Skora
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero jestem zadowolony z dźwięku. Zupełnie inna gra w trybie Pure music. Słuchanie z androida mija się z celem. Teraz dźwięk jest bardziej namacalny i plastyczny. Aż mi się nie chce ściągać słuchawek.

Hype czy antyhype, mi to lotto. Delikatne korekty w Viperze (EQ + dynamic system +13%) i dla mnie X5 gra perfekcyjnie, własnie w trybie pure music.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież X5III nie może zagrać tak samo jak X7 z AM3. FiiO nie może/nie powinno sobie strzelać w nogę.

 

Flagowiec podrasowany kontra budżetowiec. Teoretycznie nie powinien to być wyrównany pojedynek.

 

Fakt, że jest porównywany działa tylko na korzyść X5III. Nawet jak jest nieznacznie gorszy to i tak jest to na plus X5III. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja mam kłopoty z nawigacją przy odtwarzaniu po bluetooth? Gorzej jest w Powerampie, ale PureMusic też nie zawsze łapie, że ma skoczyć do następnego utworu. Czasami muzyka staje i słychać tylko głośny pisk po wciśnięciu play. Słuchawki z AptX- Momentum i Urbanite (czyli trudniejsza transmisja: więcej danych w krótszym czasie).

Po bluetooth nie działa też Gain.

 

"Skora" - a jak tam FiiO X7 i AptX? Już dobrze działa?

Może powstanie teraz moduł do X7 z czujnikiem linii papilarnych do wzbudzania i blokowania odtwarzacza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawkos - X7 może zagrać podobnie,:-) bo przecież musi być miejsce na X7 II :-) który powinien zagrać lepiej od tych dwóch grajków, a podnoszenie poprzeczki za wysoko, byłoby strzałem w stopę.

X5 III nie mógł zagrać dużo gorzej od X7, bo musiał się zmieścić cenowo i jakościowo między X5 II, a X7. Przecież X5II też gra bardzo dobrze. ( to tylko takie moje przemyślenia) :-)))

 

Lucky-Luke - Tak, poprawiła się jakość połączenia Bluetooth i wifi na raz, po paru mailach do Fiio, poradzili wgrać od nowa cały soft, ściągnięty od nich, i jak na razie, działa i jeden i drugi grajek jednakowo, czyli w miarę dobrze, bo do trochę krótkiego wifi, to nadal można się czepiać. Ale na tę chwilę nie mam żadnych czkawek, i muzyka gra :-))

 

Jak mi się uda sprzedać Pioneera N70-A, to dokupię jeszcze K5 i będzie stacjonarka.

W tej chwili Pioneer i Fiio, to za "ciasno" w domu, zauważyłem, że od czasu jak mam X7, nie włączyłem Pioneera, więc czas się pożegnać papa :-)

Edytowane przez Skora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X5III gra lepiej od X5II :) mam oba i z ciekawością porownuję co wieczór: przeszkadzajki w "Ride Across The River" Dire Straitsów w starym FiiO brzmią jak zgniatana folia od kwiatów (już niedługo), w nowym to sucha pszenica w tykwie. I tak powinno być!

Do tego większy ekran, pokrętło głośności, bluetooth. Jeszcze dwie- trzy aktualizacje i będzie działał jak należy i nawet double-touch dołożą. A dioda będzie mrugać leniwie co 15 sekund jak latarnia morska. (Pierwsze sto godzin wygrzewania za mną hihihi!)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"Chyba zdecydowanie lepszy dźwięk" :D:D

Btw, czy jak ściąganie softu co 1% się przerywa przez wifi (network error) to mam się martwić ?

 

No i jeszcze jedno, czy to jest jakaś filia naklejona, czy ten ekran tak wygląda ??

Drugie: jest folijka ochronna z fiszką do zerwania, pod nią folia glass 2,5D czyli zaokrąglona na krawędziach. Na niej jest nobilitująca naklejka HiRes. Podrap paznokciem, jak czujesz naklejkę, to już nie zdejmuj szkła, bo szybko nie dokupisz ;) chyba że przeszczepisz tylną folię (też dali) ale to już tylko Indiana Jones by umiał podmienić. Na szybie jest jakiś talk chyba oleofobowy, ja potraktowałem szybę płynem do mycia naczyń bo mnie wnerwiały te ciapki, tylko ostrożnie- nie myć w zmywarce :)

 

No to u mnie na froncie jest tylko to 2.5D. Czyli wypadałoby coś przykleić bo ja mam talent do takich rzeczy...

 

Porównywał ktoś czy jest słyszalna różnica jeśli do tych samych słuchawek podepniemy kabel zbalansowany. Zastanawiam się czy warto wydać dodatkową kasę na taki kabel.

Jak kabelek łaskawie dotrze to coś może napiszę, ale z porównaniami pewnie ciężko bo nie będe tego przełączał x razy bo się gniazdo rozleci.

 

 

BTW: posłuchałem trójki i względem pierwszej wersji jest dużo więcej dynamiki, scena jest dużo szersza, wysokie tony dużo wyraźniejsze.

Co więcej od razu polepszył się seal na moich Harmony!

A nie, sorry. Dałem o wiele za głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi jak na razie brakuje trochę dołu względem Sony ZX1. Reszta jest już na poziomie.

 

Nie znam Sony ZX1, ale może spróbuj w X5 III pogrzebać w ustawieniach Vipera ? i przyjdzie olśnienie (albo i nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a'propos ustawień barwy i vipera: może pomożecie? Nowa płyta Eda Sheerana ma w refrenach takie przestery, że aż charczy. W Powerampie wchodzę w korektor i obniżam dynamikę- pierwszy suwak od lewej. Pomaga. A w FiiO? Co robić? Ogólnie: jak mam teraz walczyć z loudness war (tą manierą podnoszenia dynamiki powyżej pułapu smaku)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, a'propos ustawień barwy i vipera: może pomożecie? Nowa płyta Eda Sheerana ma w refrenach takie przestery, że aż charczy. W Powerampie wchodzę w korektor i obniżam dynamikę- pierwszy suwak od lewej. Pomaga. A w FiiO? Co robić? Ogólnie: jak mam teraz walczyć z loudness war (tą manierą podnoszenia dynamiki powyżej pułapu smaku)?

 

Przykro mi, ale żadne triki w oprogramowaniu dapa nie zmniejszą popsutej realizacji. Przester nadal będzie przesterem. Ten album jest wyjątkowo źle zrealizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fak! To wyrzucam do kubła, gdzie już leży Sia, Imagine Dragons i wielka kupa fajnych radiowych szlagierów. W Trójce jakoś inaczej to brzmi.

 

ero- na razie masz link do szklarzy (szyba na wymiar ale za pięć dych)

 

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Na-wymiar-do-6%2C9-3mk-FlexibleGlass/35779

 

Z czasem się coś dopasuje z istniejących telefonów, póki co nie ściągaj bumpera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi jak na razie brakuje trochę dołu względem Sony ZX1. Reszta jest już na poziomie.

Probowałeś w Viperze dynamic system? U mnie ustawiony na 13-15% robi przyjemnie bogatszy i jeszcze kontrolowany dół.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

O, a'propos ustawień barwy i vipera: może pomożecie? Nowa płyta Eda Sheerana ma w refrenach takie przestery, że aż charczy. W Powerampie wchodzę w korektor i obniżam dynamikę- pierwszy suwak od lewej. Pomaga. A w FiiO? Co robić? Ogólnie: jak mam teraz walczyć z loudness war (tą manierą podnoszenia dynamiki powyżej pułapu smaku)?

Sorry ale ta płyta jest ...do d. Realizacja woła o pomstę do nieba. Tego można słuchać jedynie ze starych mp3 w stylu IFP. Fiio tylko jeszcze bardziej pokaże jak tu jest źle.

Czy tylko ja mam kłopoty z nawigacją przy odtwarzaniu po bluetooth? Gorzej jest w Powerampie, ale PureMusic też nie zawsze łapie, że ma skoczyć do następnego utworu. Czasami muzyka staje i słychać tylko głośny pisk po wciśnięciu play. Słuchawki z AptX- Momentum i Urbanite (czyli trudniejsza transmisja: więcej danych w krótszym czasie).

Po bluetooth nie działa też Gain.

 

"Skora" - a jak tam FiiO X7 i AptX? Już dobrze działa?

Może powstanie teraz moduł do X7 z czujnikiem linii papilarnych do wzbudzania i blokowania odtwarzacza :)

 

Po co poweramp? W porównaniu ze stockowym Fiio, PAmp przeciez gra tragicznie. Z nawigacją z poziomu słuchawek? Czy playera? Ja na słuchawkach - zmiany utworu czy zmiany głośności - nie miałem problemów. Słuchawki tez z APTX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności