Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałem nigdzie (filmy i fotki) testowanych egzemplarzy FiiO X5III w kolorze tytanu (srebrnoszary)- tylko czarne matowe "mrożone". Czy to możliwe, że na razie wyjdzie partia czarnych i łatwiej będzie się na ten kolor załapać? Mi to pasuje.

Jasne, że jeszcze nic pewnego nie wiadomo, ale jeśli ktoś jest niecierpliwy, to może rozważyć: czy kolor ma dla niego decydujące znaczenie? Może warto się zastanowić spokojnie, jak jest luźny czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

główne zmiany to możliwość zapisu np. Tidala offline na kartę SD oraz lepsze wyświetlanie utworów

 

zabawne, że to jest na X3iii wersja chyba 1.10 oficjalna... a na X7 to jest ten sam soft, te same poprawki, ale... wersja wciąż jest beta i nieoficjalna i numerek inny ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok nad tym pracowali - obiecali użytkownikom X7 jakiś rok temu gapeless i zapis na karty SD... jakiś miesiąc temu pojawił się gapeless a teraz zapis na karty :)

 

Chińczycy nie odpuszczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt krótko słucham żeby się odnieść do zmian dźwięku.

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

daj znać jak już trochę posłuchasz po której strony barykady go stawiasz, czy oprócz streamingu ma jakieś plusy muzyczne? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem z nim kilka godzin. Jeszcze w weekend będę robił kilka testów. Moim zdaniem jest jak szwajcarski scyzoryk: ma swoje ograniczenia ale jak masz w kieszeni - możliwości jest sporo. Dźwiękowo jak 2ga wersja z delikatnymi zmianami w stronę monitorowego grania: filtry w moim odbiorze zmieniają drobne niuanse w dźwięku ale bardzo istotne z punktu widzenia konkretnych słuchawek - bywa, że coś kłuje itp. Zmienisz filtr, wygładza kilka kHz i jest dobrze.

Posłucham jeszcze to napiszę więcej.

Ja go biorę.

Platforma testowa na zdjęciu:

f9f5f65b3f2f6960e19a6e2f8ee793ac.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RIH
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest tak ciepły jak pierwsza wersja. Jest jaśniejszy. Góra wydawała mi się nieco ostrzejsza i wyciągała więcej sybilantów. Oczywiście na moich słuchawkach i nie po balansie.

Jednak go wziąłem. Ja już zapłaciłem. Nic lepszego obecnie w tej cenie nie widzę wśród DAPów ze streamingiem, chyba że jakiś dobrze grający telefon. Najbardziej przemawia mi za nim cena w stosunku do możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest tak ciepły jak pierwsza wersja. Jest jaśniejszy. Góra wydawała mi się nieco ostrzejsza i wyciągała więcej sybilantów. Oczywiście na moich słuchawkach i nie po balansie.

Jednak go wziąłem. Ja już zapłaciłem. Nic lepszego obecnie w tej cenie nie widzę wśród DAPów ze streamingiem, chyba że jakiś dobrze grający telefon. Najbardziej przemawia mi za nim cena w stosunku do możliwości.

Góra ostrzejsza, ale nie cyfrowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawiajcie mu oceny po 20 minutach słuchania. Ja na początku też byłem krytycznie nastawiony do jego jasnej strony ale po kilku godzinach w różnych słuchawkach przestało mnie to drażnić. Są nagrania gdzie moje ciągoty do ciepłego dźwięku trafiają na "dysonans" ale zazwyczaj to kwestia realizacji.

Przy dobraniu odpowiednich słuchawek (nie jest bardzo wybredny - raczej "żylety" nie pasują) jest dobrze - i znaczy to, że jest zdecydowanie lepiej niż mój One. Poza tym jak ktoś lubi bardziej organiczne granie - podłączyłem go przez E18 jako wzmak - założyłem MT220 i Fostexy 07. Miazga - jak na moje utwory - mogę siedzieć stacjonarnie i słuchać - mimo, że to hotelowe zestawy żeby nie ciągać Denonów i FAD. Jak zrobię reorganizacje w sprzęcie - docelowe do niego NihgtOwl po balansie :D

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też ja go biorę, żeby jeszcze przetestować na spokojnie. Perspektywa dołączania i noszenia dodatkowo E18 czy innego wzmaka w celu złagodzenia czy dociążenia brzmienia nie za bardzo jednak do mnie przemawia. Stacjonarnie to mogę podpiąć jeszcze nawet do Aune B1.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też ja go biorę, żeby jeszcze przetestować na spokojnie. Perspektywa dołączania i noszenia dodatkowo E18 czy innego wzmaka w celu złagodzenia czy dociążenia brzmienia nie za bardzo jednak do mnie przemawia. Stacjonarnie to mogę podpiąć jeszcze nawet do Aune B1.

Słucham tylko stacjonarnie i w moim przypadku liczę, że Aune B1 skoryguje ewentualne słabości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem z nim kilka godzin. Jeszcze w weekend będę robił kilka testów. Moim zdaniem jest jak szwajcarski scyzoryk: ma swoje ograniczenia ale jak masz w kieszeni - możliwości jest sporo. Dźwiękowo jak 2ga wersja z delikatnymi zmianami w stronę monitorowego grania: filtry w moim odbiorze zmieniają drobne niuanse w dźwięku ale bardzo istotne z punktu widzenia konkretnych słuchawek - bywa, że coś kłuje itp. Zmienisz filtr, wygładza kilka kHz i jest dobrze.

Posłucham jeszcze to napiszę więcej.

Ja go biorę.

Platforma testowa na zdjęciu:f9f5f65b3f2f6960e19a6e2f8ee793ac.jpg

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Daj znać jak się spisuje z nausznymi jak będziesz miał chwile:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak się spisuje z nausznymi jak będziesz miał chwile:-)

Denon D600, kabel hybryda - jak ktoś był na Narodowym na AVS i słuchał zestawu McIntosh to właśnie tak brzmią z nowym X5. Trochę temperuje barwe słuchawek, jest bardziej monitorowo, np Dyjak brzmi bardzo dobrze. Dźwięk jak z koncertu w pubie choć nie jest to granie z charakteru pierwszego X5 - lżej, jaśniej.

FiiO zmienia szkołę dźwięku w stosunku do pierwszej wersji.

Potem dam znać jak reszta...

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez RIH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem z FAD Sonorus IV - to specyficzne słuchawki, armatura potrafi wyciągnąć niedoskonałość wysokich, średnio pasują do X5. Dużo lepiej sprawdziły się Yamahy MT220 - idą w stronę wiernego grania ale ze sporą tolerancją (której ta wersja FiiO potrzebuję). Rozsądnym kompanem są też Pro80 chociaż tu słychać lekką duszność w scenie. Ten grajek jest dość kompromisowy - sprawdziłem line out przez ciepły wzmak i jest naprawdę dobrze, dobrze też współpracuje z ciemniejszymi IEM'ami. Wydaje mi się, że Soft jest jeszcze rozwojowy bo pod tym wszystkim czuć potencjał tego sprzętu.

P.s. miałem okazję się z nim bliżej zapoznać dzięki uprzejmości Wojtka - za co serdecznie dziękuje :)

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie ma sprawy. Ja za to bawiłem się DX200 i ... cieszę się, że zamówiłem Fiio :)

Dx mi nie podszedł. Choć byłem już prawie przekonany do opcji - trzeba dogadać się z firma i zmienić zamówienie. Achy i ochy w temacie DXa skłoniły mnie do przemyślenia zamówienia i juz kombinowałem różnicę w kasie. Na szczęście odsłuch pokazał mi, że iBasso to nie jest moje brzmienie. Oczywiście doceniam je, a sam player jest świetny na pewno pierwsza trójka. Niestety to nie jest moje brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności