Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czy warto kupić Hykker Vintage Sound?


_Taboo_

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jako że w Biedronce od dzisiaj można kupić odtwarzacz do płyt winylowych Hykker Vintage Sound, chciałbym zapytać was: jak myślicie, czy warto zainwestować te 159zł? Cena jest niesamowicie bardzo zachęcająca. Zaznaczam, że nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z płytami winylowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wielkim audiofilem, mi wystarcza po prostu dobry dźwięk (dla was pewnie co najwyżej przeciętny :D )

na odtwarzaczu CD te Superluxy w pełni mnie zadowalają :) pewnie to też zależy od muzyki, której słucham - lubię "ciemne" brzmienia

Edytowane przez _Taboo_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie próbuj winyla. To droższa zabawa. Myślę że powinieneś gdzieś pierw posłuchać i zobaczysz czy usłyszysz różnicę. Koszty to przy cd to nic ;). Gramofon to jakieś 250zł, wkładka minimalnie 100zł , a taka fajniejsza to 200-300zł i jeszcze coś do czyszczenia winyli. No i jeszcze wzmacniacz z przedwzmacniaczem gramofonowym to jakieś 300-400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w Biedronce. Taki gramofon zabawka, dobre może dla dzieci, chociaż i to strach że zaraz się zepsuje. Kiedyś jako dzieciak bawiłem się jeszcze Bambino, płyty pocztówkowe po rodzicach, bajki pamiętam nawet na płytach winylowych. :) To Bambino było nie do zdarcia i jeszcze do tej pory działa. Natomiast co do tego pewności nie ma, ale zaufania do jakości wcale.

 

Z nowych jeśli już to np. Rega czy ProJect ma niskobudżetowe modele, chociaż to prościzna na płytach MDF i znawcy powiedzą zaraz, że to atrapy, ;) ale mają przynajmniej dobre wkładki, płyt już nie niszczą i dźwięk też dobry, jak ktoś ma przedwzmacniacz phono i ma do czego podłączyć.

 

Albo jak poleca kolega znawca wyżej @Oskar, vintage wyjdzie taniej i lepiej, tylko trzeba się trochę na tym znać, nieraz zaryzykować zakup, do tego czuć bluesa, albo mieć sentyment, żeby bawić się w winyle. I do tego to nie jest tania zabawa, chociaż w komisach można winyle dużo taniej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie płyty w Lidlu będą, bo nie wiem czy wstawać z barłogu, robić śniadanie i iść do biedronki, czy leżeć dalej

 

 

dobra sprawdziłem...

 

w lidlu płyt nie będzie

 

będzie ten gramofon z wbudowanymi głośnikami, przedwzmacniaczem

 

299 zł

 

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/ION/GRAMOFONY/CLASSIC_LP?gclid=CjwKEAiAm8nCBRD7xLj-2aWFyz8SJAAQNalak9_8pkgBGitoIMSfULPlVhT7awHY5zQIuROD7H6_KRoC-Y3w_wcB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jest świetna akcja, płyta za 44 PLN, a sprzęt za 150 PLN, czyli ktoś sobie kupi jedną albo dwie płyty i będzie słuchał na tym? Tylko się zrazi i potem będzie biadolenie, jaki to winyl słaby. Takie gramofony zarówno z Biedry i z Lidla to są szlifierki, kilka odsłuchań płyty i ona sama jest do wyrzucenia, pod warunkiem, że sam sprzęt przetrwa kilka przebiegów ;)

 

Każdy, kto ma bardzo mały budżet, a jedynym jego sprzętem są słuchawki, niech trzyma się z daleka od gramofonu i słucha na telefonie, który pewnie ma wielokrotnie droższy. 150 PLN kosztuje bardzo porządna płyta winylowa nowa albo używane japońskie wydanie w stanie mint, ale nie żaden rodzynek czy biały kruk. Zastanówcie się więc, czego chcecie na tym słuchać i czy warto wdepnąć w g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w apce lidla jest ten drewniany ale z głośnikami jak w czarnym...

 

i nie mówi się gazetka, cipeczka, pieniążki... to niepoważne jakieś!

 

broszura!

W gazeteczce też drewniany, ale bliżej mu chyba do tego z głośnikami, oba mają usb.

Edytowane przez rfzb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to jest świetna akcja, płyta za 44 PLN, a sprzęt za 150 PLN, czyli ktoś sobie kupi jedną albo dwie płyty i będzie słuchał na tym? Tylko się zrazi i potem będzie biadolenie, jaki to winyl słaby. Takie gramofony zarówno z Biedry i z Lidla to są szlifierki, kilka odsłuchań płyty i ona sama jest do wyrzucenia, pod warunkiem, że sam sprzęt przetrwa kilka przebiegów ;)

 

Każdy, kto ma bardzo mały budżet, a jedynym jego sprzętem są słuchawki, niech trzyma się z daleka od gramofonu i słucha na telefonie, który pewnie ma wielokrotnie droższy. 150 PLN kosztuje bardzo porządna płyta winylowa nowa albo używane japońskie wydanie w stanie mint, ale nie żaden rodzynek czy biały kruk. Zastanówcie się więc, czego chcecie na tym słuchać i czy warto wdepnąć w g...

DAPa uczciwie wycenionego na 869$ to karci, ale 150 zł za używany kawałek plastiku wymienia bez bólu... no jak żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności