Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe do 100 zł - BASS


RavKos

Pytanie

Witam,

proszę o wskazanie o godnych słuchawek dokanałowych do 100 zł, jeżeli da radę to chciałbym zmieścić się w 70 zł (jak w promocji jakieś są)

 

Widzę, że na forum mp3store w promocji za 50zł są SoundMagic ES18s, ale im chyba będzie brakowało bassu.

 

Poprzednio miałem SoundMagic PL11 i byłem z nich zadowolony, choć wiele osób twierdzi, że bassu było za dużo. Dla mnie było okej.

 

Czy odświeżona wersja SM PL21 będzie również z taką ilością bassu? Warto:

 

Jakie mi się rzuciły w oczy:

1) SNAB Overtone EP-101M - podobno dużo bassu, najtaniej za 100zł - jeżeli lepsze od PL11 to chyba mój faworyt.

2) VJJB K4 - również za 100 zł

3) SoundMagic PL11 / PL21 - różnica?

4) Brainwavz Alpha

5) SoundMagic ES18s- mało bassu?

6) MEElectronics M9 Classic

Edytowane przez RavKos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam te Snaby, basu (jedno "S" się kłania;)) jest dla mnie aż nadmiar, jestem zmuszony na eq zmniejszać skraje pasma. Skraje ponieważ wokale potrafią dosadnie zaświstać czego nie lubię. Średnica przy tym całkiem zaznaczona. Budowa pancerna jak za tą kwotę. Magnesy na obudowach fajna sprawa ale jeżeli to w ogóle istotne - przez nie wycierają się nadrukowane na nich loga. Redmi Note 3 na snapie. Mikrofon w pilocie mi nie działa.

 

W przyszłym tyg powinny dotrzeć VJJB K4, jak porównam, dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do mnie VJJB K4 dotarły tydzień temu.

Po przesiadce z Brainwavz Delta (gdzie właśnie brakowało mi basu) to dopiero na 3 dzień stwierdziłem, że jednak jest dobrze, bo pierwsze wrażenie to było "Uojezu, czy tam coś jest poza basem?". Po prostu one musiały się trochę wygrzać, a mi uszy/mózg przyzwyczaić do nowych proporcji basu i reszty :)

 

Po tygodniu uważam, że dla mnie bas jest tutaj w sam raz. Jest go dużo, jest mocny, odpowiednio twardo uderza, ale jednocześnie wszystko inne da się spokojnie wyłapać, nie mam wrażenia żeby przez to coś się gdzieś specjalnie gubiło. Średnica jest wyraźna i nawet przy takim basie powiedziałbym że ma bezpośredni charakter. Wysokie całkowicie poprawne i dla mnie dokładne, ale ja jestem wrażliwy na ten zakres więc komuś innemu może coś tam umykać.

 

Jedna rzecz o której nigdzie nie czytałem wcześniej: są strasznie czułe. Musiałem dać -15dB preamp, żeby mieć jakiś sensowny zakres sterowania głośnością, bez tego to na FiiO K1 4% był dla mnie max. Z drugiej strony dzięki temu na smartfonie obracam się w dolnej połowie zakresu głośności. Inna rzecz to (poza smartfonem właśnie) wszystko słyszalnie szumi, nawet ten K1, chociaż da się to wyczuć tylko jak akurat nic nie leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności