Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kable cyfrowe, zasilające i głośnikowe


johnys

Rekomendowane odpowiedzi

W tym wątku znajdą się zrobione przeze mnie kable cyfrowe - coaxialne, USB i zasilające.

 

Kabel koaksjalny na bazie dedykowanych wtyków do przesyłu cyfrowego firmy contrik i przewodnika odpowiednio przystosowanego do tego rodzaju przesyłu.

 

MWQ0nXv.jpg

 

AQEfQTj.jpg]

 

Kabel zasilający ekranowany na bazie 10 żyłowego przewodu z miedzi OFC bardzo wysokiej czystości. Daje kopa w każdym przyzwoitym systemie audio.

 

qj6ivRc.jpg

 

g2Mk3mX.jpg

 

Kabel USB wykonany na bazie ekranowanego przewodu z litych drutów z miedzi OFC wysokiej czystości.

 

zNXACXF.jpg

 

wkID0jd.jpg

Edytowane przez johnys
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam od Janka zasilające ,na zestawie średniej klasy poprawa nastąpiła praktycznie w każdym aspekcie ,szybkość ,świetne poczucie rytmu ,muzyka wciąga .Jeżeli ktoś chce usłyszeć więcej z własnego systemu to polecam.

Jeszcze dodam że wrażenie robi porównanie tego kabla z tym co dostajemy gratis z urządzeniem ,ten fabryczny nadaje się co najwyżej do podłączenia komputera ,dorzucę jeszcze że kable markowe do tysiąca zł również dostały w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się pochwalić bardzo dobrymi interkonektami RCA, choć kto wie, czy nie w starszej wersji niż te obecnie produkowane. W każdym razie, w bardzo przystępnej cenie otrzymałem w mojej ocenie dźwięk lepszy niż ten oferowany przez IC DIY na Conducfilu Sonolene (nie pamiętam dokładnie, co to za kabel był, ale dość popularne niegdyś i polecane tu na forum rozwiązanie).

 

Posiadam także kabel USB i sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Po raz kolejny mogłem się przekonać o wysokiej klasie przewodów Janka. Tym razem sprawdziłem kabel coaxialny, świetnie wykonany, na wtykach podobnych jak w firmie Albedo. Wcześniej używałem najwyższy model kabla marki Profigold, ale ten nie ma żadnego startu do kabla Johnysa. Cecha, która wyróżnia jego kable to wysoka kultura brzmienia, bardzo dobra dynamika i wysoka rozdzielczość. W moim torze audio z transportem cd i dac'iem Auralic Vega, brzmienie nabrało blasku i życia. O cenie nie wspominam, bo za taką klasę musiałbym u komercyjnej konkurencji zapłacić niemałe pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Warto zaktualizować wątek.

Kolejny mój zakup u Johnysa, tym razem kabel zasilający (wpięty do wzmacniacza Sonic Pearl)

Miała być tylko kosmetyka, bo niby prąd nie gra? a efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania?

Doszedł potężny kop dynamiki i przestrzeni, myślałem, że z systemu więcej nie wycisne, a tu spokojnie awans o cały level do góry.

Do tego barwa - referencja.

Cena zakupu rewelacja. Polecam

 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Coax 1,5m RCA - BNC, srebro. Fajne jest to, że można sobie spersonalizować kabek wg. własnych potrzeb i upodobań. Porosiłem o inny wtyk RCA i taki dostałem. Kabel wpięty pomiędzy konwerter USB - S/PDIF a DAC, wszystko na lampach. Poprawił się bas, jest bardziej zwarty, dynamiczny, mniej "rozlazły", scena bardziej uporządkowana. Bardzo muzyczny oraz kulturalny kabel z niezłą szczegółowością i super lokalizacją dźwięków. Za te pieniądze to rewelacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA na pewno 75 Ohm nie ma. BNC o ile 75 to powinno. Plus nie wiadomo jaki koncentryk użyty i jaki ma współczynnik skrócenia. Zalatuje amatorką i brakiem znajomości tematu.

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sp5it napisał:

RCA na pewno 75 Ohm nie ma. BNC o ile 75 to powinno. Plus nie wiadomo jaki koncentryk użyty i jaki ma współczynnik skrócenia. Zalatuje amatorką i brakiem znajomości tematu.

Michał

Na koaksjalu dopasowanie falowe jest tak ważne jak faza księżyca albo rok w kalendarzu chińskim. Wystarczy zobaczyć jakie głupoty są implementowane na wejściach S/PDIF w DACach, a wszystko działa. Poza tym BNC natywnie ma 50 omów. Audiofile wydumali wersję 75 omów i różni się brakiem dielektryka we wtyczce (mniejsza przenikalność elektryczna, to i impedancja falowa rośnie, bo pojemność gniazda mniejsza).

Wracając do tematu kabla, impedancji falowej, itp. - podpinałem przeróżnymi kablami sygnał S/PDIF. Na oscyloskopie po drugiej stronie kabla jest zawsze dokładnie to samo, jaki by on nie był, a i impedancja obciążenia na nic nie wpływała, no chyba, że będzie bliska zeru, to amplituda też zmaleje. ;) Innymi słowy - wpływ kabla koncentrycznego na brzmienie nie polega na kształtowaniu impulsów danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odgrzeję trochę temat, po zakupie interkonektów wziąłem też Coaxa, USB oraz sieciówkę.

 

Generalnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony samym faktem że "słyszę" kable, być może system jest dość transparentny, lub po prostu synergia kabli Janka jest taka jaka powinna być. Różnice są znaczne na plus. 

 

Coax - dużo wyższa rozdzielczość, ilość detali i uporządkowanie dźwięków niż np w takiej Melodice MDCX , bardzo muzykalny (choć bardzo udany kabel muszę przyznać) 

USB - te same zalety, dość sztywny wiec trzeba brać to pod uwagę przy rozmieszczonych komponentach. 

sieciówka - mój kabel od NAD 356 wygląda przy niej jak zabawka z marketu, bardzo fajne dopełnienie całego zestawu.

 

Po zakupie kabli głośnikowych do monitorów Impuls Audio Alize i interconnectów - był to bardzo naturalny ruch.

Relacja cena/jakość bardzo dobra  - dotyczy to wszystkich kabli Janka.  na razie jestem zachwycony, trochę inny system słyszę ( choć to żaden Hi-end - a i warunki odsłuchu bez fanaberii ;)) - kiedyś bym się z tego śmiał, teraz jestem pozytywnie zdumiony.

 

Porównywałem te kable z kilkoma innymi, w tym z innymi polskimi manufakturami i absolutnie druty się bronią i pod kątem jakości wykonania i brzmienia. Cenowo też pro.

 

johnys - daje też opcję testu kabli, która szczerze polecam (po wpłacie kaucji) 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z nowości - odświeżony design zasilających kabli w wersji deluxe na wtykachViborg z czystej miedzi.

12-żyłowa miedź daje kopa każdemu systemowi😊

 

 

large_zas1.jpglarge_zas.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości Kolegi @johnys-a miałem możliwość odsłuchu kabla cyfrowego i kabli zasilających. Generalnie wrażenia bardzo pozytywne: kabel cyfrowy brzmi wyraźnie lepiej niż zwykły kabel analogowy wpięty "w charakterze cyfrowego". Do tego bardzo solidne wykonanie kabla i atrakcyjna cena.

 

Z kolei bardzo wypasione, grube i ciężkie kable zasilające o długości 2m każdy także dają radę: dźwięku jest więcej, głębiej, plastyczniej. Dwa egzemplarze kabli miałem podpięte pod CV2+ oraz AA Paganiniego. Kable te jak najbardziej polecam - to dobrze zainwestowane $$$. :win:

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Trafił mi się taki grubas, miał iść w sumie do Atolla. Ale zawsze sprawdzam w torze słuchawkowym i zgrał mi super z NuForce DAC 80. Już nie da się słuchać bez niego. :D

IMGP1090.jpg

IMGP1091.jpg

IMGP1092.jpg

IMGP1099.jpg

IMGP1109.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedził mnie znajomy z innego forum audio. Posłuchał mojego toru na kablach Johnysa. Miał porównanie do swojego (Cocktail audio x45 + Burson Conductor V2 +Grado PS500E). No i był mały opad szczęki i propozycja wprowadzenia się do mnie na stałe. :D I potwierdziło się też powiedzenie, że pieniądze nie grają.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zakupiłem krótki coax cyfrowy, dotąd miałem zwykłą melodikę i z nią zdecydowanie wygrał.

Bardzo dobrze zrealizowany - świetne wykonanie, dobrze dobrane wtyki, idealna dla mnie długość. Polecam. Trudno w tej półce cenowej znaleźć coś korzystniejszego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może maila do użytkownika johnys? Mam pilną sprawę.

NIEAKTUALNE.

Edytowane przez Elhaz_77
Johnys odpisał mi na wiadomość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie otrzymałem od Johnys'a kabelek koaksjalny RCA - minijack, za pomocą którego łączę wyjście SPDIF z odtwarzacza CD Atoll 100CD SE-2 z wejściem minicoaxial w Chord Mojo. Dobra robota!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zadowolony z opisanego powyżej kabelka koaksjalnego postanowiłem przetestować przewód zasilający autorstwa Johnys'a. Potrzebowałem go do wzmacniacza słuchawkowego XDuoo Ta 20. Sieciówka zrobiona przez Janka tchnęła w mojego słuchawkowca nowe życie. Nie mam wielkiego doświadczenia z  kablami zasilającymi, ale na podstawie tego, co mam w swoim systemie mogę napisać, że moim zdaniem zasilający Janka jest lepszy od Tomanka i nie gorszy od Wireworld Stratus. Takie są moje wrażenia z kilkudniowych odsłuchów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • johnys zmienił(a) tytuł na Kable cyfrowe, zasilające i głośnikowe

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności