Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wygodne, 80/90lata/rock/elektro ~700zł+ AIM SC808


papuga245

Pytanie

Witam chciałbym prosić o poradę odnośnie wyboru słuchawek.

To co używałem:

  • Creative aurvana live 1 - pierwsze moje "lepsze" słuchawki, nie robiłem recabling
  • HyperX Cloud 1 + FiiO E10k olumpus obecny zestaw do komputera(jednak już nie bo Hypery zepsute )

Słuchawki jakich szukam to żeby miały głęboką i dużą scenę, analityczne bardzo lubię detaliczność i gdy dźwięk "porusza mi się w głowie" chyba można tak to nazwać. Ważne jest również to aby nie było zbyt dużo basu szczególnie tego ostrego i wysokiego, bardziej wole głębsze i niżej usytuowane brzmienie ,które pasuje do ogółu i nie wychodzi na przód. Jednak też nie chciałbym aby go zabrakło. Słucham raczej każdego gatunku muzyki co wpadnie w ucho, mam różne "stany" raz na mocniejszy rock, raz starsze piosenki z lat 80/90 różnego typu, muzykę elektroniczną a czasem po prostu najzwyklejsze disco-polo. Oczywiście gram też w gry. Głównie csgo (3k godzin trochę jest ) ale nie ograniczam się do jednego tytułu.

Poprzedni sprzęt: Hypery według mnie grały naprawdę przyzwoicie jednak tego czego mi trochę brakowało to basu był on taki jakby zmulony, ogólnie te słuchawki jakby takie uniwersalne ,które grają na jednym poziomie. Przyzwyczajony do Hyperx tak naprawdę nie zauważałem tego jednak po odsłuchu jakiśkolwiek innych słuchawek ten bas był jednak bardziej wyrazisty, głębszy. W csgo gra mi się na nich naprawdę dobrze.

W kwestiach wygody to Hypery były wygodne potrafiłem w nich wytrzymać nawet cały dzień siedzenia przed komputerem jednak w CAL'ach już nie, zbyt małe,uwierające w uszy. Nie mam zbyt dużej głowy.

Kartę dźwiękową jaka zdecydowałem się zamówić ale jeszcze tego nie uczyniłem to AIM SC808 ,która wszyscy polecają i jest o niej strasznie głośnio w sieci + op-ampy: LME49720 i LM6172IN lub LME49720 i LM4562NA

 

Bardziej jestem za tym drugim zestawem ponoć bardziej poprawia scenę. Chciałbym się zdecydować na to równocześnie z słuchawkami.

Słuchawki jakie biorę pod uwagę to AKG K702 trudne do napędzenia, nie wiem do końca czy opisane wymagania one spełnią i czy w tym zestawie będą dobrze grały. Jedni piszą że brakuje im basu, a ja się pytam jak to wygląda u nich w porównaniu z HyperX?

AKG K550 MKII tutaj chyba taki wzmacniacz nie jest potrzebny?

Może jakieś inne propozycje ,którym warto się przyjrzeć ? Nie chciałbym wydawać więcej niż 700zł na słuchawki a 550zł na źródło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W porównaniu do HyperX to one basu nie mają :)

Wyższe AKG w tym K701, K702, Q701 potrzebują dociążenia, a na SC808 z tym było średnio. K702 męczyły mnie trochę i dużo bardziej wolałem od nich R70x.

To mnie zmartwiłeś. Nawet przy odblokowanych portach bass reflex? R70x przekraczają mój budżet więc raczej nie biorę ich pod uwagę.

Może jakieś inne słuchawki do 700zł by się spisały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak najbardziej polecam K702, bas port otworzyć to 5 minut roboty i mały śrubokręt tylko potrzebny.

Ja też mam tylko kartę pc Essence St i z nią K702 grały rewelacyjnie!!!

Po otwarciu bas portu basik daje nieźle czadu, nawet ja fan mocnego basu byłem zadowolony...

Słuchawki leciutkie i baaardzo wygodne, brać i kupić szampana za dobry wybór... :)

Góra wcale nie ostra, łagodna i przyjemna,chyba że karta bardzo jasna i neutralna będzie ...

Scena i napowietrzenie,neutralność do 2 tys nic lepszego nie znajdziesz...

Dla mnie ciekawsze ,przyjemniejsze, od HD800 za 5tys...

Średnica bliska i wspaniale naturalna,nasycona...bajka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

,,bas port otworzyć to 5 minut roboty i mały śrubokręt tylko potrzebny"

 

A mi się nie udało i tylko ryskę zrobiłem, a gumki w 500 udało mi się wymienić więc taką ostatnią łajzą nie jestem. Trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności