Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Definitywny zestaw do biura - zarzućcie mnie pomysłami! ;)


Jeycam

Pytanie

Cześć,

 

Muszę się Wam do czegoś przyznać - od jakiegoś czasu audiofilsko się "zapuściłem", nie śledzę rynku, a moje najlepsze słuchawki są bezprzewodowe...

 

W związku jednak ze zbliżającymi się świętami, urodzinami i trochę stabilniejszą życiową sytuacją, pomyślałem, że wrócę do tego jakże zacnego hobby i kupię coś fajnego do biura, gdzie mam więcej czasu na słuchanie. Nie mam jednak zielonego pojęcia co jest teraz fajnego więc chciałbym, żebyście dosłownie zarzucili mnie pomysłami, z których będę mógł coś wybrać.

 

Wymagania:

- nieprzeszkadzające współpracownikom, wygodne słuchawy (zamknięte lub rozsądnie półotwarte nauszniki albo CIEMy),

- musi się zmieścić na biurku (albo stricte desktopowy sprzęt albo coś przenośnego/półprzenośnego, dodatkowe "versality" jest na plus),

- budżet - rozsądny (powiedziałbym, że od 500 do 5000 zł, teraz słucham z MA750i podłączonych do MacBooka, więc w sumie wszystko będzie lepsze),

- raczej ciepło i naturalnie niż zimno i analitycznie, neutralnie też jest spoko (z wszystkich słuchawek, które miałem brzmieniowo najbardziej podobały mi się chyba LCD-2F, ale Denony Dxxxx też zawsze były spoko),

- chętnie wróciłbym do ortosów lub elektrostatów, ale poza LCD-XC chyba nie ma nic zamkniętego godnego uwagi (jakieś vintagowe Yamahy może?), a to jednak trochę przesada,

- 90% słuchania będzie ze Spotify - TIDAL ma lipne UI, a nie mam niestety czasu ripować płyt.

 

Dodatkowe uwagi:

- mam w domu Aune X1S, którego mógłbym przenieść do biura,

- ciekawe wydają się nowe Denony AH-D7200,

- nigdy nie słuchałem ani "nowych" Fostexów, ani Beyerów serii T (a parę modeli jest chyba zamkniętych/półotwartych?) - może to byłaby jakaś opcja?

- z drugiej strony CIEMy (Harmony? Aether?) z dobrym DAPem (z Androidem) lub mobilnym DACem też wydają się spoko opcją, tym bardziej, że jednak całkiem sporo ostatnio latam i mógłbym wtedy zastąpić nimi moje GC20, ale to tylko potencjalna dodatkowa, a nie przeważająca zaleta.

 

Tyle. Zapraszam do dyskusji i dzięki za pomoc! ;)

Edytowane przez Jeycam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Teraz są T50RP i T40RP w mp3store promocji za 530zł :) T40RP są zamknięte. Na mody do Perula i powinno być bardzo dobrze.

 

O T40/T50RP w sumie zapomniałem... Nadają się do dłuższego siedzenia? Zawsze mi wyglądały na niezłe czaszkościski. ;) Czym to napędzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak zamknięte i orto to może pm3, wpisują się w oczekiwania dźwiękowe.

Z dynamików tak jak wspomniałeś denony mogą być spoko, fostexów nie słuchałem.

Niedługo powinny być dostępne w kraju audioquest nightowl, jako posiadacz nighthawk nie mogę ich nie polecić. Napewno będą ciepłe, ale nie tak ciemne jak hołki, detaliczne i niskie zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak zamknięte i orto to może pm3, wpisują się w oczekiwania dźwiękowe.

Z dynamików tak jak wspomniałeś denony mogą być spoko, fostexów nie słuchałem.

Niedługo powinny być dostępne w kraju audioquest nightowl, jako posiadacz nighthawk nie mogę ich nie polecić. Napewno będą ciepłe, ale nie tak ciemne jak hołki, detaliczne i niskie zniekształcenia.

 

I PM-3 i NightOwl (kto je będzie ściągał do PL? Wiesz kiedy?) wyglądają obiecująco. Jakieś propozycje pairingu? X1S da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pm3 są dostępne od dawna, a nightowl pewnie nie długo powinny być w tophifi, może mp3store też sprowadzi, bo hołki mieli w sprzedaży.

X1s jest dość jasny, a ww słuchawki ciepłe i łatwe do napędzenia, więc myślę, że połączenie będzie bardzo dobre.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pm3 są dostępne od dawna, a nightowl pewnie nie długo powinny być w tophifi, może mp3store też sprowadzi, bo hołki mieli w sprzedaży.

X1s jest dość jasny, a ww słuchawki ciepłe i łatwe do napędzenia, więc myślę, że połączenie będzie bardzo dobre.

 

Dobra. W takim razie AudioQuesty wyglądają póki co najciekawiej, ale Oppo też postaram się posłuchać. ;)

 

O PM-3 zapomniałem :)

T50RP dobrze zmodowane i z padami jakimiś wygodnymi są ok, ale to @Perul niech tu więcej napisze.

 

Napiszę do niego, napiszę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Teraz są T50RP i T40RP w mp3store promocji za 530zł :) T40RP są zamknięte. Na mody do Perula i powinno być bardzo dobrze.

 

O T40/T50RP w sumie zapomniałem... Nadają się do dłuższego siedzenia? Zawsze mi wyglądały na niezłe czaszkościski. ;) Czym to napędzić?

 

Czaszkościski to to nie są, wystarczą pady HM5, dorobić opaskę i jedne z najwygodniejszych słuchawek jakie miałem na głowie - dla mnie wygodniejsze od Hawków, HD800, Beyerów.

 

Po przeróbkach na softskinach HM5 chyba najlepsze zamknięte z dobra izolacją jakie słuchałem, nic w paśmie mi nie brakuje, nawet najniższy bas jest (choć mogłoby być go ciut więcej). Podobne granie do otwartych Audeze. Aktualnie Synthax je testuje, możesz go podpytać o wrażenia.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności