Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Sony MDR-100AAP a może coś innego ? + DAC/AMP


Haba

Pytanie

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum i prosiłbym o wyrozumiałość.

 

Generalnie chciałbym zakupić słuchawki, z których praktycznie będę korzystał tylko w domu + coś co zagra lepiej od zintegrowanej karty z mojego laptopa. Teraz korzystam ze słuchawek Superlux HD681. Jak za taką cenę uważam że są naprawdę ok. Przeszkadza mi w nich jednak bas który moim zdaniem nie ma zbyt dużej głębi ani dynamiki. Czasami mam wrażenie że wręcz zaczyna lekko "pierdzieć". Nie do końca odpowiada mi również góra która wydaje mi się zbyt ostra i lekko zapiaszczona. Rozumiem że po części jest to wina słabej integry w laptopie. Muzyka, której słucham to w 90% rap oraz reggae a czasami tylko lekki rock lub pop. Po lekturze forum postanowiłem wymienić słuchawki i dobrać do tego jakiegoś zewnętrznego DAC-a ze wzmacniaczem słuchawkowym.

 

Na początku wahałem się między creative aurvana (+ recabling na dzień dobry) a Takstar hd6000. Natomiast wypatrzyłem dzisiaj sony MDR-100AAP w cenie 350 zł za nówke sztukę i po odsłuchu niestety tylko z tel powiem szczerze że zagrały całkiem ok, na pewno scena była szersza oraz dźwięk był bardziej szczegółowy z lepszym dołem choć i tak nie zbyt głębokim(myślę że po zmianie źródła była by tu spora różnica) w stosunku do Superlux-ów. I tu w końcu moje 1 pytanie, jak się mają te sonówki do reszty ? Czy warto kupić je za tą cenę, gdzie wcześniej były po 600 zł ?

 

Kolejną rzeczą jest dac/amp. I tutaj miałem największy problem ponieważ nie w 100% wiem co faktycznie może mi się przydać i czego tak naprawdę potrzebuję (będzie to mój pierwszy zestaw) . Zastanawiałem się nad Fiio 07K Andes (+ za akumulator, korektor i wyświetlacz),

Fiio 10k olympus 2 (+ za regulację basu i wyjście liniowe), smsl m3(+ za złącza i regulację głośności) lub Audiotrak Prodigy Cube (+ za wymianę OPAMP-ów i złącza). Istotne dla mnie kwestię to wyjście liniowe gdyż mam głośniki aktywne Microlab solo6c i myślę że lepszy DAC mógłby też je troszke podratować, dobrze aby była też regulacja głośności i korektor chociaż do basu. Jeśli wybrałbym sony to fajnie aby sprzęt byłby w jakimś stopniu przenośny i zasilany nie tylko z sieci.

 

Z tego co wyczytałem żaden nie spełniał by tych wymogów w 100 % wiec rozważam jeszcze 2 opcje czyli Fiio x1 (sony mają tylko 26 Omów przy 103 dB skuteczności więc myślę że mocy by wystarczyło) gdzie mam wyjście liniowe, akumulator , korektor , odtwarzacz flac itp. z tym że nie za bardzo wiem jaka by była różnica między tym sprzętem a powyższymi.

 

Mój budżet to 700-800 zl i wiem że ogólnie to mało + jeszcze moje wymagania dlatego postanowiłem poprosić o pomoc ekspertów.

Z góry dziękuję za pomoc i sorry za taki elaborat ale chciałem jak najlepiej przekazać na czym mi zależy.

Pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Wypowiem się co do źródła bo słucham takiej samej muzyki smsl M3 super źródło do słuchania z komputera w połączeniu u mnie z pro80 i ostry kc08 gra bardzo fajnie. Dla mnie dopasowane idealnie do tej muzyki. Mam też fiio x1II który po aktualizacjach ostatnio zaczął być wygodny w użyciu gra również bardzo fajnie z tymi samymi słuchawkami co wyżej. Czytałem że smsl gra bardzo przyjemnie z soundmagic hp150 więc może ten zestaw by był dla ciebie dobry.

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SMSL M2 jako dac/amp, albo bez tego, same słuchawki.

 

budzet jest spory 700-800 pln.

 

SMSL M2 -270 i 500 pln sluchawki.

 

HP150 - fajna scena i ogolnie bardzo dobre sluchawki

HD6000 - przyjemne, lekko cieple, cieplejsze od HP150

AKG Y50 albo Y55 - obie muzakalne Y55 ciemniejszy bas

Beyery DT770/990 plus dac/amp albosamamp - smsl sap5

Momentumy

 

do muzyki ktorej napisales na pewno sluchawki w strone ciepla skierowane. Generalnie większość konsumenckich.

 

Sam sluchalem ostatnio 100AAP i spejalnego wrazenie nie robią nawet za 350 pln,takie zwykle, rzetelne granie, bardzo delikatna konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybór padł na wspomniane Sony mdr 100aap + fiio e10k. Miał być smsl m3 ale wyjście jack 6,3 komplikowało sprawe ze wzgledu na 4 pinowy jack przy słuchawkach. Generalnie jestem zadowolony choć czasami wydaje mi się że ten zestaw gra ciut zbyt chłodno i momentami brakuje mi głębokiego basu. Fiio polepszyło znacząco brzmienie np. w stosunku do telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności