Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do użytku domowego 100-200 zł


Marchisio88

Pytanie

Witam serdecznie,

tak jak w opisie, szukam słuchawek uniwersalnych pod PC (Realtek ALC892), TV, tablet.

Będą wykorzystywane do oglądania filmów i słuchania muzyki. Czasem jakiś mecz piłki nożnej i gry.

Jeśli chodzi o muzykę to jest to jest spory rozrzut, ale przeważnie rock. W gry gram rzadko, tylko w jakieś duże produkcje, typu Wiedźmin, Far Cry, Tomb Raider, Battlefield. Nie gram online.

 

Zależy mi na tym, żeby były wygodne, nie za małe i nie uciskały za bardzo głowy. Używane będą max. 3h/dzień.

w miarę dobrze wykonane, tak aby po kilku latach konstrukcja nie trzeszczała, nic nie pękało, itp.

Fajnie jakby miały odpinany kabel (krótki/długi) i pokrętło głośności.

Ważne dla mnie jest to, aby dźwięki za bardzo "nie wychodziły" po za słuchawki, abym mógł spokojnie oglądać film i nie budzić przy tym śpiącej obok żony :)

 

Jeśli chodzi o dźwięk, to ciężko mi powiedzieć, bo się kompletnie na tym nie znam.

Może opiszę słuchawki, które posiadam i będziecie mieli jakiś obraz moich preferencji.

 

Canyon CNL-HP03S - grają całkiem nieźle, do filmów i muzyki ok. Jedynie podczas grania w Wiedźmina coś mi nie pasuje. Dźwięk jest jakby stłumiony. Są wygodne, choć chyba wolałbym ciut większe. Mają za krótki kabel. Do PC, tabletu ok, ale do TV się nie nadają.

 

Philips sbc hp250 - typowe telewizyjne, z długim kablem. Niestety już wysłużone. Konstrukcja strasznie trzeszczy, więc każdy, nawet niewielki ruch głową psuje komfort słuchania. Dźwięk troszkę gorszy od powyższych, cichszy. Pewnie dlatego, że nie przylegają tak dobrze jak Canyon. Po dociśnięciu do głowy jest lepiej. Wielkość mi odpowiada, zakrywają całe ucho. Plus za regulację głośności.

 

Przejrzałem kilka podobnych wątków i moją uwagę zwróciły:

Creative AURVANA LIVE - najbardziej mi się podobają, ale nie wiem, czy na moje potrzeby warto kupować słuchawki za ~210 zł.

Superlux HD668b - te podobno też wymagające, do dobrego sprzętu.

Superlux HD669 - martwią mnie złe opinie dotyczące wygody.

Superlux HD 681 EVO - półotwarte i widziałem opinie, że dźwięk wydostaje się na zewnątrz.

 

Byłem w dwóch sklepach i niestety żadnych z nich nie było. Przymierzałem m.in Sennheiser hd201, które były dla mnie za małe. Czy te wymienione są większe?

 

Będę wdzięczny za pomoc!

Edytowane przez Marchisio88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zdaję sobie sprawę, że trzeba iść na kompromis, bo za perfekcyjne słuchawki trzeba głębiej sięgnąć do kieszeni.

Chodzi mi głównie o to, aby były lepsze od tych, które mam obecnie. A te przecież jakieś rewelacyjne nie są, warte może 50 zł. Czyli jakość wykonania lepsza od tych Philipsa, wygoda podobna jak w tych Canyon, tylko żeby były większe. Odpinany kabel, co w sumie ma większość słuchawek. No i ważniejsze od tłumienia hałasów z zewnątrz jest to, aby dźwięk nie wychodził za bardzo na zewnątrz.

 

Właśnie czytam recenzję AKG K511, które też wpadły mi w oko. Mimo dobrej jakości dźwięku, są kiepsko wykonane i niewygodne. Ja wolałbym, aby było odwrotnie, ale też bez przesady z dźwiękiem, żeby ten nie był tragiczny, gorszy od tych słuchawek, które posiadam.

 

Ja odnoszę wrażenie, że każde z tych słuchawek z poprzedniego postu będą lepsze od obecnych. Ale z pośród nich chciałbym wybrać te, które najlepiej dopasują się do wyżej wspomnianych preferencji. Nie wiem, czy różnica pomiędzy CAL a Superluxami jest na tyle duża, że warto dopłacać.

 

Jeszce takie mnie zainteresowały: Encore RockMaster OE

Edytowane przez Marchisio88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Odświeżam

 

Encore Rockmaster OE niestety nigdzie nie ma.

 

Jak wygląda porównanie HD699 z CAL biorąc pod uwagę tylko:

- wygoda, czyli duże nauszniki, mieszczące całe ucho. W miarę dobry komfort przy używaniu max. 3h z przerwami.

- nie wychodzenie dźwięków na zewnątrz słuchawek

- wykonanie, brak trzeszczenia konstrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności