Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Focal Listen


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ta cena to był błąd systemu. Wiele sklepów ma zsynchronizowane ceny z bazą danych jakiegoś dystrybutora, mogą się czasem pojawiać błędy.

Tym razem, dzięki sobotniej promocji, puścili ponad 30 sztuk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....(na przykład Custom One Pro, które są niesłuchalne) ...że jak ? Wiele osób sobie je chwali.

 

end ot.

Poczytaj komentarze w recenzji, zresztą słuchałem ich. Dramat. To był zresztą przykład i nie "offtopicujmy" faktycznie :)

 

Luk@s: Czytałeś całość? Bo tutaj się o synergię rozchodzi - pochwaliłem je w korzystnych dla nich sytuacjach, nie zgrały się z moim torem zupełnie.

 

mykupyku: Może będą inne źródła ;)

Czytałem, mimo wszystko uważam recenzję za zbyt krytyczną. Mnie z byle czego grają wyśmienicie. Wiadomo kwestia subiektywna. Zarówno moja jak i Twoja ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem szczerze, że szukałem zamkniętych za max 600zł i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby coś brać w okolicach tysiąca. Listen posłuchałem już tylko z desperacji, bo żaden inny model mi nie przypasował i niektóre wyceniłbym dwa, trzy razy mniej. Tylko uwaga - założenie miało być takie, żeby grały z byle czego. No i jak dopadłem w salonie Focale, to mi szczęka opadła, zabrałem je do pokoju odsłuchowego i stwierdziłem, że jeszcze takich słuchawek nie słyszałem. Razem z DT990 PRO dają mi tyle radości, że jakby jedne czy drugie się zużyły to najchętniej kupiłbym nowe, albo je naprawił, a nie szukał czegoś innego.

 

Co do samej recenzji może problem polega na tym, że jak czytam Twoje to znajdujesz plusy nawet w słuchawkach mających dużo minusów. Ja jestem krytykantem i jak jedna cecha jest słaba i miałbym popełnić reckę, to zjechałbym słuchawki ostro, mimo że w innych aspektach są dobre. Takie życie malkontenta :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem szczerze, że szukałem zamkniętych za max 600zł i nawet mi do głowy nie przyszło, żeby coś brać w okolicach tysiąca. Listen posłuchałem już tylko z desperacji, bo żaden inny model mi nie przypasował i niektóre wyceniłbym dwa, trzy razy mniej. Tylko uwaga - założenie miało być takie, żeby grały z byle czego. No i jak dopadłem w salonie Focale, to mi szczęka opadła, zabrałem je do pokoju odsłuchowego i stwierdziłem, że jeszcze takich słuchawek nie słyszałem. Razem z DT990 PRO dają mi tyle radości, że jakby jedne czy drugie się zużyły to najchętniej kupiłbym nowe, albo je naprawił, a nie szukał czegoś innego.

 

Co do samej recenzji może problem polega na tym, że jak czytam Twoje to znajdujesz plusy nawet w słuchawkach mających dużo minusów. Ja jestem krytykantem i jak jedna cecha jest słaba i miałbym popełnić reckę, to zjechałbym słuchawki ostro, mimo że w innych aspektach są dobre. Takie życie malkontenta :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Podpisuje się obiema rękami pod Lukasem.

Szukałem słuchawek do 1500zł. Łaziłem wszędzie, słuchałem, porównywałem z czego się dało najczęściej LG G2 + Tidal Hi-Fi lub możliwe stacjonarki często 10 kronie droższe niż słuchawki. W akcie desperacji testowałem słuchawek nieco droższych. We wszystkich coś mnie denerowało. Najczęściej było to dominujące basisko albo szeleszczący sopran jak w MSR7.

Mam wrażenie, że po prostu Focale Listen są słuchawkami zbyt mocno wyważonymi w stronę średnicy, to nie jest "nowoczesne" granie na planie V, nie ma efektu WOW. Przypominają HD545 które nie mają najwyższych sopranów za wiele. HD545 jednak mają prawie brak basu w porównaniu do Listen.

 

Tak nieśmiało się przymierzam do D7200 - pewnie znacznie lepsze ale czy sygnatura będzie ok - tego nie wiem ;)

Edytowane przez Setmag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z jednej strony lubię intymne wokale, z drugiej nie znoszę ubytków w basie. Nie przepadam za technicznym graniem, raczej w stronę muzykalnosci. Jeśli zaś chodzi o źródło - aktualnie mam tylko Nano 6g i dogorywającego discmana iRiver imp-550.

Właśnie, jeśli chodzi o źródło - z czym warto je parować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie z żadnym sprzętem na sabre. ;) Nie z neutralnym źródłem i nie z jasno grającym.
Z nano 6g nie wiem, z moim IMP-900 słuchałem właśnie ostatnio trochę i jest dobrze.
Niektórzy twierdzą , że Listen są dla nich techniczne. Dla mnie są muzykalne. Co do wokali większość się zgadza, że brzmią fajnie. Poczytałbym też recenzję Synthaxa: http://eardrummer.pl/2016/10/09/recenzja-sluchawki-focal-listen/

i temat w fanklubie Focala od ok. 28 strony. http://forum.mp3store.pl/topic/130593-focal-fanklub/page-28

A zresztą najlepiej samemu sprawdzić, jeśli jest możliwość zwrotu.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słuchawki na morele nadal są po 599zł. Chciałem polować na meze 99 na forum jak będą poniżej 1k, teraz mi namieszalilście tymi focalami (bardziej Synthax niż maciux;) Mógłby których z szanownych kolegów odnieść brzmienie jednych i drugich do carbo tenore które bardzo mi odpowiadają? bo przesiadanie się z tenorków na hd330 coraz częściej powoduje u mnie niesmak... byłbym niezmiernie wdzieczny za punkt odniesienia. grałyby z xduoo x3.

Edytowane przez Brzoznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności