Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.12.2022 o 08:59, Kuba1994 napisał(a):

Cześć,

czy to odpowiednimiejsce na zadanie pytań tyczących się kwestii technicznych ?.
Zakupiłem jakiś czas temu Bursona reference 3.
Ale od niedawna po uruchomieniu jeden kanał mocno syczy przez 10-20 s.

Po tym czasie problemy ustępują i wszystko jest ok.
Jeśli to złe miejsce na pytania -> prośba o przekierowanie do odpowiedniego wątku :)

Wesołych świąt,
K.

Szum w jednym kanale zaraz po włączeniu. Odesłałem w ramach gwarancji i wymieniono opki ponoć na jakąś nowszą rewizję https://forum.mp3store.pl/topic/143405-fanklub-burson-audio/?do=findComment&comment=1871180

 

 

Przecież nikt nikogo nie zmusza do otwierania wzmaka. Jeśli czuje się na siłach, to może spróbować zdiagnozować samodzielnie. Ja tego nie robiłem i po prostu odesłałem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał(a):

Hmm. Ciekawe podejście do klienta, który kupił wzmacniaczyk słuchawkowy za 10 koła. Weź i sam se pogrzeb, bo sprzęt coś świruje. 👍👍

 

Wymiana opampów to opcja w tym sprzęcie, a nie grzebanie. Tak może coś łatwo wykluczyć i np wysłać same opampy na gwarancję. Jak się nie poczuje na siłach to tego nie zrobi. Poza tym skąd wiesz czy u nas kupiony, żeby pisać o podejściu do klienta? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli uszkodzony opamp przełożony do drugiego kanału uszkodzi ten drugi kanał? Wtedy będzie, że gwarancji nie ma, bo pan pogrzebał sobie. Co innego grzebanie i wymiana opów gdy wszystko działa, a co innego polecanie grzebania w zepsutym sprzęcie. Bo nazywając rzeczy po imieniu to ten sprzęt jest w tej chwili zepsuty, a nie coś tam sobie świruje.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedzi,
tak w zestawie są także zapasowe opki.
Poszukam instrukcji i spróbuję wymienić je sam, nie powinno być to trudne :)

K.

Jeszcze szybkie pytanie.
Dla poprawności testu wymienić wszystkie 4 opki ?.

Na zapasowych czarnych opka'ch jest czarna kropka (wgłębienie)
czy powinno ono być skierowane bliższą stroną do frontu czy tyłu urządzenia ?
(nie wiem czy istnieje ryzyko błędnego umieszczenia w sockecie)

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba1994 napisał(a):

Dziękuję za wypowiedzi,
tak w zestawie są także zapasowe opki.
Poszukam instrukcji i spróbuję wymienić je sam, nie powinno być to trudne :)

K.

Jeszcze szybkie pytanie.
Dla poprawności testu wymienić wszystkie 4 opki ?.

Na zapasowych czarnych opka'ch jest czarna kropka (wgłębienie)
czy powinno ono być skierowane bliższą stroną do frontu czy tyłu urządzenia ?
(nie wiem czy istnieje ryzyko błędnego umieszczenia w sockecie)

K.

 

Napisz na PW który to dokładnie model, bo te z balansem mają 4 duale, a bez 2 duale i 2 single. Podeślę instrukcję co i jak, a jeśli nie chcesz się bawić to możesz zawsze do sklepu podesłać, gdzie kupiłeś albo bezpośrednio do Audeos (jeśli kupiony w polskiej dystrybucji).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

A myślałem, że takie rzeczy to tylko w 20 letnich wzmacniaczach kupionych za 400zł od handlarzy z allegro :D 

Ja miałem dwa Bursony - jeden kupiony jako nowy zepsuł się po roku używania. Drugi kupiłem jako używany i w momencie kupna już był zepsuty (grał zbyt cicho). Od tego czasu uważam markę Burson za usterkową, co potwierdzają takie wpisy jak Kuby1994.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produkty dzisiaj produkowane raczej mają "krótszą" żywotność niż te z lat 90, fakt
ale z drugiej strony z tego co widziałem na stronie Burson jest marką która nie zostawia użytkowników na lodzie,
+ mamy support posprzedażowy w kraju co nie zawsze jest standardem :)
Wymiana kondensatorów itd. to sprawy które chyba są normalne dla każdego wzmacniacza, także słuchawkowego.


Odnośnie Bursona:
na minus z użytkowania są drobne niedociągnięcia konstrukcyjne, czy UX,
np. przeskakujący potencjometr, mało rozbudowany pilot, przez chwilę migający ekran przy starcie, procedura start stop ^^

ale z drugiej strony...
według mnie - gra niesamowicie :)

K.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Kuba1994 napisał(a):

ale z drugiej strony z tego co widziałem na stronie Burson jest marką która nie zostawia użytkowników na lodzie,
+ mamy support posprzedażowy w kraju co nie zawsze jest standardem

To prawda, z tym że support działa dopóki sprzęt jest na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa tak samo później, w miarę wspierania danego modelu przez producenta, przynajmniej u nas. W ostateczności można wysłać na naprawę do producenta, gdyby u nas nie była możliwa z jakiegoś powodu. Nie pamiętam żadnej sytuacji, aby odmówiono wsparcia po gwarancji 'bo po gwarancji' ;)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster to miło, że to piszesz. Przyznaję, że nie korzystałem z Twojej pomocy w przypadku drugiego wzmacniacza, który był po gwarancji.

Czy naprawy pogwarancyjne są wykonywane w Polsce czy w Australii? (W przypadku Australii doszedłby koszt przesyłki).

... czyli 500zł w jedną stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. -> Po weryfikacji, to wina opampu.
A dokładniej wersji dual (bliżej wyjść RCA) :)

Teraz chyba tylko zostaje zakup.
Kojarzycie czy w Warszawie jest gdzieś dystrybucja ?, 
niestety nie mogę znaleźć w google nic lokalnie :)

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
2 godziny temu, Vulthoom napisał(a):

Jednego vivida dual kilka dni przed sprzedażą wymieniłem bo mi w jednym kanale strzelało i ten wymieniony śmierdział taką przegrzaną elektroniką, reszta była ok.

V5 był zalewany klejem. Przy V6 nieco zmądrzeli. W pierwszej wersji można było nożykiem do tapet odkroić obudowę i zapewnić lepsze chłodzenie. Widziałem wersje ze zdejmowaną obudową i wygląda to tandetnie jak chińszczyzna. V6 osiąga bez problemu 52 stopnie Celsjusza i to nic złego w sumie. Nie sądzę żeby to było problemem. Ja na pamiątkę zostawiłem sobie Bursona Lycana tym bardziej, że chyba ograniczoną ilość wyprodukowano. Ten gra zależnie od "wtykniętego" opampa. To taki mój rezerwowy wzmak 😁 Ma spory gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności