Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam nie zauważyłem żadnych szumów gdy muzyka jest wyłączona. Ani z he-1000se, ani z hd650, ani z żadnymi innymi które podpiąłem podczas wrocławskich zlotów. Nie mam pchełek, iemów itp, bo to nie moja bajka. Oczywiście piszę o sprawnym egzemplarzu.

 

Jak mi burek trzeszczał i szumiał w słuchawkach to odsyłałem na wymianę opków

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Jak tam nie zauważyłem żadnych szumów gdy muzyka jest wyłączona. Ani z he-1000se, ani z hd650, ani z żadnymi innymi które podpiąłem podczas wrocławskich zlotów. Nie mam pchełek, iemów itp, bo to nie moja bajka

Jak hd650 grają na sprzęcie tej klasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heki mam już ponad rok. Wcześniej trochę słuchałem hd650 z burkiem, ale wtedy usb driver v4 był najnowszy. Musiałbym je osłuchać na nowo z driverem v5

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zazwyczaj pyknie przy wyłączaniu od razu. Mam wrażenie, że im dłużej był włączony, tym dłużej musi się ostudzić/rozładować(?) na 'mute' przed wyłączeniem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92Dzięki za wyczerpującą odpowiedż.

 

No to wychodzi na to że chińczyki mądre są.

Dali sterownik V5.30 w grudniu, a Burki dopiero pod koniec marca.

 

Taka drobna różnica ,Aune ma sterownik 4.67 a Burson 4.59 ,pewnie to detal.

 

 Na blaszaku [v5.30] przez foobar [inaczej niż u Ciebie]  gra mnie ,,jakby'' nieco głośniej niż z lapka [v4.59] na zasilaczu  ,można odnieść wrażenie[?] nieco lepszej dynamiki.Ty piszesz że gra szybciej.

 

Koniec końców,pierwsze co się rzuca w uszy to wyrażniejsze dalsze plany + wrażenia nieco lepszego czarnego tla i dynamiki.

Ale musiałem się upewnić,kilkukrotnie porównując łeb w łeb [przepięcie usb i restart foobar myslę że max.20sekund]

 

Z tym że jak pisałem wcześniej, zdecydowanie dużo większe wrażenie zrobił na mnie pindek ifi.

Nie wiedząc co jest wpięte pewnie bym pomyślał że to jakiś bogaty Ic.

 

,,Odczucia te same, ale znacznie wyraźniejsze różnice na lepszym sprzęcie :)''  i wszystko jasne , wcześniej nie pomyślałem...

 

Mimo wszystko jak Będziesz miał okazję to sprawdż ifi  isilencer.

 

 

Edit;

najlepszy czas na zmianę kabla usb między kompami - 13sek, średnia bez restartu Foobar 16sek.

 

 

 

 

Edytowane przez Tommy66
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do S6 pasuje mi każdy sterownik od Aune, więc było trochę zabawy z tym.

Cytat

Aune_UsbAudio_v4.55.0.exe
Aune_UsbAudio_v4.67.0_2019-06-27_setup.exe
Aune_UsbAudio_v5.0.0_2020-12-15_setup.exe
Aune_UsbAudio_v5.12.exe
Aune_UsbAudio_v5.20.0_2021-07-23_setup.exe
Aune_UsbAudio_v5.27.0_2021-10-20_setup.exe
Aune_UsbAudio_v5.30.0_2021-12-06_setup.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.20.0.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v3.34.0.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v4.11.0.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023_v4.13.0.exe
XMOS-Stereo-USB-Audio-Class2-Driver-3023(v2.23.0).exe
Xmos-USB-(Win7) 2.26.7z

Tu jest changelog:

https://www.thesycon.de/usbaudio/TUSBAudio_history.txt

 

Występuje u mnie kilka przypadków drobnych trzasków, ale żaden nie ma nic wspólnego z Burkiem (ani z zasilaniem z sieci). Zakładając, że ten wynalazek działa to mógłby wyeliminować co najwyżej jeden z trzech przypadków :)

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mayster napisał:

@Undertaker możesz spróbować podmienić opampy na stockowe (te małe, dodawane w pudełku). Jakby nie było zmian, to możesz go podesłać albo podjechać osobiście i zerkniemy czy wszystko jest ok, a nawet będziesz mógł porównać z innymi sztukami i modelami :)

 

No i ładnie tak psuć zabawę? :D Teraz nie mogę narzekać, wysyłka kosztuje, a jako że jestem raczej aspołeczny to wypad do Wrocka dla mnie jak na drugi koniec świata. A w sprzęcie dłubać nie lubię i nie umiem. Normalnie czuję się zaszachowany! 

 

A na serio to wczoraj o północy się zabrałem za podmianę opampów i sprzęt na tych zwykłych zachowuje się tak samo. Więc z opkami Vividami wsio ok. Czyli wychodzi na to że chyba ten typ tak rzeczywiście ma a ja po prostu nie zauważyłem jakoś wcześniej tych mankamentów przynajmniej w połączeniu z niektórymi słuchawkami. Wysyłać chyba nie ma więc potrzeby, no chyba że miałbyś jak sprawdzić na jakichś czułych słuchawkach (najlepiej na Robinach właśnie) czy w tle słychać minimalne szumy na zastopowanym odtwarzaniu (niezależnie od gainu). 

 

Przy okazji tej zabawy z opkami sobie sprawdziłem jak na tych NE5532 i NE5534 gra bo wcześniej byłem ciekaw jako że prototypowy FCL na NE5532p był kiedyś moim ulubionym wzmacniaczem w połączeniu z tantalową-lampucerką no i posłuchałem tylko chwilę, tyłka nie urwało więc zamieniłem na Bursonowe opki. Miałem wrażenie że na Signeticsach jest mniej tej śnieżnej posypki o której pisałem i sam sprzęt traci jakiejś takiej analogowości i wyrafinowania. Jakoś dużo gorzej nie było ale Vividy są na pewno lepsze. 

 

No i moja sztuka nie miała zabezpieczeń żadnych na opkach a jedynie gąbki na obudowie i w sumie bardzo dobrze bo pewnie tak to bym nie wiedział którą stroną obudowę potem założyć :D No chyba że poprzedni właściciel coś już grzebał w środku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to coś mi się pomerdało :D Ale widzę że do Żywca to jak na biegun w porównaniu do Wrocka. Niemniej jednak może kiedyś wpadnę jak będę w okolicy a Burka jak już to bym podesłał ale muszę się zastanowić czy jest sens, no chyba że nie powinno być jakiegokolwiek szumienia no to wtedy wypadałoby sprawdzić pewnie co i jak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tommy66 napisał:

Ale musiałem się upewnić,kilkukrotnie porównując łeb w łeb

No czyli jednak są zauważalne różnice. Oj, może być ciężko przekonać innych audiofilii do spróbowania. Za darmo, a jednak ma wpływ na dźwięk? Niemożliwe! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 nie negowałem pozytywnego wpływu aktualizacji.

 

Byłem zdziwiony Twoim odbiorem v5.30 względem v4.59 w kontekście Lcd5 oraz 

W dniu 25.05.2022 o 22:40, jacmiszcz92 napisał:

Nic takiego nie zanotowałem.

 

Ja tam się dziwię, że nikt nie pisze o różnicy w sterownikach USB v4.59 vs v5.30, która jest ogromna

 

Po zainstalowaniu aktualizacji na blaszaku [czas - ściągnąć ,rozpakować] nie zauważyłem żadnej różnicy. 

Lapek leży mnie jako komp ,,awaryjny'' i tutaj maiałem i mam v4.59.

 

Miałem co prawda zamiar porównać. ale bez napinki.

Wziąłem się za to po Twoim wpisie o ogromnej różnicy.

 

Progres opisałem wcześniej , jak zauważyleś ,,Ale musiałem się upewnić,kilkukrotnie porównując łeb w łeb''

 

Natomiast Ifi Isilencer jakieś rok wstecz, odebrałem [i dalej tak słyszę] tak - ,, 

Panowie dostałem w prezencie Ifi Audio - Isilencer.

Muszę przyznać iż podchodziłem do tego urządzenia dość sceptycznie ze względu na niską cenę.

Jakież było moje pozytywne zdziwienie po wpięciu do lapka [gniazdo usb3] na zasilaczu. Test 2 x 30sek. Od razu rzuca się w uszy separacja, lepsze kontury, czarne tło.

Przepiąłem do blaszaka [usb2] i już zostało.

Miałem znacznie droższe sieciówki i interkonekty, kable sluchawkowe i lampy które nie dawały tak znacznych i oczywistych efektów in plus.

Polecam wypróbować.''

 

 

 

Rozumiem Ciebie co do v5.30 , zwłaszcza po ,,Odczucia te same, ale znacznie wyraźniejsze różnice na lepszym sprzęcie :)''

 

Przyjmuję to z pokorą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj sobie znowu słucham Ultrasów Signature Studio i Robinów z Burka i szum w tle praktycznie niesłyszalny - w warunkach meetingowych nie do wychwycenia raczej. Już myślałem że w ogóle nie ma, ale jednak coś tam w tle jest słyszalne przy zastopowanej muzyce (zauważyć można praktycznie tylko przy wtykaniu i wypinaniu wtyczki od słuchawek). 

 

Może czuły jest na sieć skurczybyk. Ale wtedy jak to zauważyłem to przepinałem się w jednym pokoju z kilku listew bezpośrednio do ściany i było to samo, nawet te opki podmieniłem a ja dwie lewe ręce do elektroniki mam i tak samo się zachowywał na tych signeticsach. 

 

To tak piszę żeby nie było że narzekam tylko ostatnio, bo pomijając te niedociągnięcia Burek gra ******ście. Ma coś w sobie zdecydowanie, pamiętam że jak go pierwszy raz miałem to mnie nie zwalił z nóg ale dzisiaj każdy kolejny dzień słuchania pokazuje klasę. Nie wiem czy jest lepszy od takiego zestawu D30 Pro+A30 Pro, raczej inny. Mnie ostatnio przekonuje Sabre czy to w Burku czy Cowonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak polecacie ustawić głośność na burku przy podłączaniu pod wzmacniacz lampowy przez RCA? Na low gain 99% pre-amp jest ok do normalnej muzyki, ale w cichych nagraniach brakuje mocy (serio). Na high gain pre-amp i 99% wystarczy mi <1/9 na lampie.

 

BTW: W trybie DAC jest głośniej niż na low gain, ale ciszej niż na high. Dlaczego?

 

Normalnie słucham przez XLR 30-60 na low gain, przy słabych nagraniach 80

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
16 minut temu, Tommy66 napisał:

@Mayster Jakie jest napięcie na wyjściu liniowym w Burson 3R ?

Czy jest jakikolwiek sposób na zmianę napięcia [obniżenie???] na wyjściu liniowym w Burson 3R ?

 

Zajrzyj do instrukcji-na pre masz regulowane napięcie na wyjściu za pomocą gałki głośności a z czystego wyjścia dac na sztywno 2V (standard).

E896814C-59F7-4647-B5CC-FB63440AB88F.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności