Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Czy Burson C 3X Reference [chodzi mi o tego z pleksą]  może mieć jakieś problemy z odprowadzaniem ciepła?

Obawiam się że  będzie bardziej podatny na awarię od wersji max.alu.

Może ktoś porównywał obie wersje ,lub robiłł pomiary.

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster Nowy Soloist 3X Grand Tourer bez problemu napędzi Abyss 1266 ?

 

Tak sobie patrze na specyfikacje tego Bursona i wygląda to wszystko bardzo imponująco, a do tego nie kosztuje kroci. W sensie w porównaniu do np. Niimbusa. 10k zł. za taki sprzet, to nie jest wygórowana kwota - moim zdaniem. Ciekawe jak to gra, bo wygląda kapitalnie! Do moich srebrnych klocków pasowałby jak ulał. A co do brzmienia, to góra mnie najbardziej interesuje, bo przy ostrych Abyssach, może byc już dla mnie za dużo tego dobrego :)

 

@adriano2510 te opampy co montowales do swojego Burka, to jaką barwą grają? W takim Soloist GT też można je zamontować ? Da rade coś co złagodzi góre ? Classiki są łagodniejsze od Vivid ? W moim Bursonie C3XP preferowałem Vivid. Szczerze to nie pamietam jak grał na Classikach. Raz jedyny dla sprawdzania sobie zamienilem i stwierdzilem, że lepiej grał na Vividach :) Na pewno czyściej, bardziej przejrzyście i większą sceną - tyle zapamiętałem.

 

Szkoda, że zasilacze liniowe Kecesa maja natężenie do 4A a Burson 5A. Dokupiłbym taki jeszcze jeden zasilacz, bo jeden już mam do Pathosa i Matrixa i podejrzewam, że mogłoby być super. W moim obecnym torze taki zasilacz robi różnice.

 

https://www.audiofast.pl/pl/keces-audio/p8

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Ciężko określić różnicę względem Vivid. Moim zdaniem opki Muzga bardziej skupiają się na średnicy, ale góry znacząco nie temperują, ewentualnie nieco przenoszą jej ciężkość z najwyższego pasma bliżej niższej góry/wyższej średnicy. Odczuwalne jest silniejsze dociążenie wokalizy, ale może to złudzenie za sprawą szybszego wybrzmiewania dołu. Za to są ewidentnie lepsze technicznie, bardziej rozdzielcze i swobodne scenicznie. Czy w tym Soloist GT można je zaimplementować nie mam pojęcia. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

 

Teraz, adriano2510 napisał:

Czy w tym Soloist GT można je zaimplementować nie mam pojęcia. 

 

@Mayster wiesz coś na ten temat ? Ewentualnie jakie inne opki można umiescic w Bursonie GT, które złagodzą nieco górne pasmo ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bursoniaki,

 

Między innymi interesuje sie nowym Soloist Grand Tourer i w zwiazku z tym napisalem maila do głównej siedziby Bursona, czy jeżeli bym sie zdecydował na ich produkt, to czy mogą mnie zapewnić, że nowe egzemplarze nie spalą mi żadnych słuchawek (znacie zapewne historie Focal Clear i Hifiman Susvara), oraz czy występują jakieś dzwięki w słuchawkach podczas właczania i wyłączania sprzetu (wyladowanie kondensatorów, ktore moze byc niebezpieczne dla słuchawek)

 

W odpowiedzi dostałem wiadomość, że rzeczywiście mieli kilka wadliwych sztuk poprzednich Soloistów, ale problem ten został wyeliminowany i nowe egzemplarze są w 100% bezpieczne. Zostałem zapewniony, że nie musze sie o nic martwic. Słynne dzwięki w słuchawkach podczas włączania i wyłączania wzmacniacza też już nie występują.

 

Myśle, że to bardzo dobra wiadomość dla fanów tej marki :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bursoniaki,
 
Między innymi interesuje sie nowym Soloist Grand Tourer i w zwiazku z tym napisalem maila do głównej siedziby Bursona, czy jeżeli bym sie zdecydował na ich produkt, to czy mogą mnie zapewnić, że nowe egzemplarze nie spalą mi żadnych słuchawek (znacie zapewne historie Focal Clear i Hifiman Susvara), oraz czy występują jakieś dzwięki w słuchawkach podczas właczania i wyłączania sprzetu (wyladowanie kondensatorów, ktore moze byc niebezpieczne dla słuchawek)
 
W odpowiedzi dostałem wiadomość, że rzeczywiście mieli kilka wadliwych sztuk poprzednich Soloistów, ale problem ten został wyeliminowany i nowe egzemplarze są w 100% bezpieczne. Zostałem zapewniony, że nie musze sie o nic martwic. Słynne dzwięki w słuchawkach podczas włączania i wyłączania wzmacniacza też już nie występują.
 
Myśle, że to bardzo dobra wiadomość dla fanów tej marki
 
 
Próbowałeś soloista 3XP. Sugeruję również sprawdzić ten kierunek zanim pójdziesz w stronę wyższego i droższego znacznie modelu Burka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem C3XP i byłem z niego zadowolony - nie sprawiał mi żadnych kłopotów, a do tego jego brzmienie było naprawde dobre. Myśle, że jeżeli miałbym wrócić do Bursona, to chciałbym najnowyszy i najmocniejszy model wzmacniacza tego producenta, tak aby napędzić wymagające Abyssy.

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 rozwiązanie problemu wyładowywania się kondensatorów nie wpływa na pogorszenie dzwięku. Taką dostałem odpowiedz.

 

Tak sobie myśle - jeżeli bym się zdecydował na tego Bursona, to zamówiłbym sobie opampy 6x Classic, które teoretycznie nieco ocieplają dzwięk i łagodzą góre. Mogłoby to być złotym środkiem dla ostrych dziwęków Abyss. Tak mi się wydaje. Oczywiście nadal biore pod uwagę Violectric V550 Pro i Niimbusa US5 pro, ba, nawet wciąż są faworytami, ale cena w przedsprzedaży za nowego Soloista kusi. No i co Wam będę ściemniał - cholernie mi się podoba ten klocek :D

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tommir napisał:

Ja bym może tak nie demonizował ostrej góry Abyss, ale wiadomo, każdy ma inne preferencje ;)

Fakt, ładny jest.

Właśnie taką mam nadzieje, że ta góra wcale taka straszna nie będzie. Choć przyznam, że tym się stresuje najbardziej oczekując tych słuchawek. A nie! Przepraszam! Najbardziej się stresuje, że nie mam do nich jeszcze wzmacniacza :D A tak serio, to mam kilka tygodni, żeby dokonać wyboru, więc nie jest tak źle :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg moich odsłuchów i specyficznego gustu ;) góra najostrzejsza była w OG, w nowszych jest łagodniejsza i trochę bardziej zróżnicowana, lepsza technicznie. Oczywiście będzie to tez zależało od wzmacniacza by tej góry nie podbijał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

rozwiązanie problemu wyładowywania się kondensatorów nie wpływa na pogorszenie dzwięku. Taką dostałem odpowiedz.

No zdziwiłbym się gdyby napisali inaczej. A czy podzielili się informacją w jaki sposób to rozwiązali?

 

@Mayster Czy Burki działają pod USB z Windows 11? Premiera za mniej niż tydzień, a ostatni sterownik z maja 2019. Sterowniki USB od Microsoftu są do niczego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, MichalZZZ napisał:

@jacmiszcz92 rozwiązanie problemu wyładowywania się kondensatorów nie wpływa na pogorszenie dzwięku. Taką dostałem odpowiedz.

 

Tak sobie myśle - jeżeli bym się zdecydował na tego Bursona, to zamówiłbym sobie opampy 6x Classic, które teoretycznie nieco ocieplają dzwięk i łagodzą góre. Mogłoby to być złotym środkiem dla ostrych dziwęków Abyss. Tak mi się wydaje. Oczywiście nadal biore pod uwagę Violectric V550 Pro i Niimbusa US5 pro, ba, nawet wciąż są faworytami, ale cena w przedsprzedaży za nowego Soloista kusi. No i co Wam będę ściemniał - cholernie mi się podoba ten klocek :D

 

Testowałem 4x Classic  moim C3X Performance i powiem szczerze, że efekty nie były zbyt dobre. Jak dla mnie nie tyle łagodzi, co praktycznie ścina całą górę i ostatecznie po fazie testów wróciłem do konfiguracji 4x Vivd, bo grało to najlepiej. Z jakiegoś powodu,  przeciwieństwie do Playmate OG, aplikacja Classiców nie ma większego wpływu na tonalność basu i średnicy, za to odcina (czyt. gasi) górę i nie tylko ją łagodzi, co w zasadzie właśnie zabija ją.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo żałuję, że nie zapamiętałem tej góry, kiedy zmieniałem opki w swoim Bursonie. Jedynie pamiętam tyle, że dźwięk dużo bardziej podobał mi się na Vivid. Był bardziej przejrzysty, każdy instrument był odseparowany od siebie, co mi się bardzo podobało. Nic sie nie zlewalo. Scena tez była większa. 

 

@Vaiet @zielinskitomasz @Mayster

 

Może zatem złotym środkiem jest dzielenie opków 2x Vivid + 2x Classic ?

 

Niech mi ktoś jeszcze wytłumaczy - dlaczego nowy Soloist ma aż 6 opampów ? Ciekawe jakby w nim zastosować 3x Classic + 3x Vivid... Chyba, że to musi być parzyście montowane ?

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 11:17, jacmiszcz92 napisał:

W sensie w lewym i prawym kanale różne opki? :D Nie wiem czy to tak działa. Chyba musiałby być dual mono

Dual-Mono jest w Soloist 3X GT. w C3XP masz cztery duale - 2 na I/V Stage i 2 na LP Stage. Będę się w przyszłym tygodniu bawił w podmianki, bo muszę spisać rezultaty, więc czeka mnie nieco zabawy, ale z tego co rozumiem z dokumentacji Bursona i znalezionych w necie info, najlepiej jest zostawić Vividy na I/V Stage i podmienić Classici na LP Stage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji po żonglowaniu opkami różnych firm w różnych konfiguracjach wynika, że wymiana w I/V Stage przekłada się na parametry związane z rozdzielczością dźwięku i holografią, czyli cechy charakterystyczne dla lepszego/gorszego DACa. Zmiany w LP Stage przyniosły mi po Vividach większą przestrzeń, bardziej bezkresną, taką dużą swobodę grania, czyli zjawiska przypisywane zmianom we wzmacniaczu. Natomiast w kontekście samej sygnatury dźwięku zarówno w jednej jak i drugiej sekcji zajdzie zmiana, ciężko mi powiedzieć gdzie większa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby błąd na stronie? 

 

W poniższym sklepie można zamówic nowego Burka GT z super ładowarką (za dodatkową opłatą oczywiście), która ma natężenie 3A, natomiast Burson ma natężenie 5A. To chyba nie będzie do siebie pasować? Jedyne co się zgadza to napięcie 24V.

 

https://hifiheaven.net/shop/Burson-Audio-Soloist-3X-Grand-Tourer-XLR-Class-A-Headphone-Amp-Reference-Preamp

 

Jest tam opcja dodania ładowarki do zamówienia. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności