Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję chłopaki. Duzo mi pomogliście. Teraz mam większy dylemat - jakie sluchawki wybrać :D Napaliłem sie na LCD4 ale nigdzie po sklepach ich nie ma :( Chciałbym wersje z czarnym drewnem. Taką :

 

 

61gYp8MmlIL._AC_SL1000_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze żadnego z nich, a będę celował w sam wzmacniacz.
Nowy Soloist bardzo dobry wzmak. Mam i polecam. Przyzwoita cena to jego niewątpliwa.zaleta. Możliwości są duże.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez bralem Soloista pod uwage i duzo sie naczytalem. Z cala pewnoscia w swojej cenie jest to bardzo dobry wybor. Jego zaletą jest też mozliwosc doinwestowania w zasilacz liniowy i porzadne opki. Ja np. lubie taką zabawe :) Wiele osób z ktorymi rozmawialem jest bardzo zadowolonych z Soloista. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem solistę + kompozytora i zestaw faktycznie był ok, to jednak c3xr grał z verite o krok lepiej (Tylko jak kiedyś  wspominałem mój c3xr był jednostka wysłana na recenzję i myślę że mógł być wyjątkowy*).  Niesamowita zaletą solisty jest granie w dwóch trybach, pierwszy z sterowaniem głośności z solisty i drugi z regulacją przez dac.  Dwa tryby się dość różnią i mi ten drugi bardziej przypadł do gustu(bardziej naturalny i liniowy*).  Kupując solistę warto mieć daca z sterowaniem głośności . 

 

Edytowane przez radzik55
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, vonBaron napisał:

A jaki DAC to tego? Myślę że taki Matrix X-Sabre Pro stworzyłby fajny duet.

Mysle, ze to moze byc bardzo fajny zestaw. Neutralna barwa Matrixa + bardzo delikatne ciepelko Vio 550 moze dac super efekt. Na to licze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, vonBaron napisał:

Myślę że taki Matrix X-Sabre Pro stworzyłby fajny duet.

DAC to jeszcze odległa przyszłość, podobnie z kolejnymi słuchawkami. Wszystko rozbija się o kasę. To drogie hobby, ale dzięki za poradę. 

 

15 minut temu, MichalZZZ napisał:

Wiele osób z ktorymi rozmawialem jest bardzo zadwolonych z Soloista.

Wiem, że Burson już wysyła do klientów poprawione nie "prykające" egzemplarze i dobrze reagujące na inne opampy, bez szumów i trzasków. Taki egzemplarz warto rozważyć.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, slawsim napisał:

Wiem, że Burson już wysyła do klientów poprawione nie "prykające" egzemplarze i dobrze reagujące na inne opampy, bez szumów i trzasków. Taki egzemplarz warto rozważyć.  

Czyli jednak nie muszą ich sprzęty pierdzieć i strzelać jak to sugerowali? Najzwyczajniej trzeba  testować ich sprzęty przez zakupem jak Audeze. Jeszcze tylko kwestia zabezpieczeń aby sprzęty nie paliły słuchawek i mamy sprzęt idealny. Szkoda Bursona, zawsze robili świetny sprzęt i dobry jakościowo. Coś tam ostatnio mocno poszło nie tak. 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Szkoda Bursona, zawsze robili świetny sprzęt i dobry jakościowo. Coś tam ostatnio mocno poszło nie tak.

Wygląda na to, że reagują na uwagi i żale klientów. Może czytają fora :D

Mnie interesuje czy jak się rozejdzie wiadomość o poprawionych sprzętach, to klienci zaczną domagać się wymiany "prykaczy"? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli reagują i to tak szybko to bardzo dobrze. Szkoda, że wcześniej "wała" z ludzi robili pisząc im że to normalne i tak trzeba ;) Jeśli te informacje się potwierdzą to powinni wymienić te pierdzące w ramach akcji serwisowej. Tak przynajmniej to sobie wyobrażam. Kasę, za uwalone słuchawki jak wynika z filmiku też oddają także potrafią się zachować. Chociaż nie wiem jak się skończyła akcja ze spalonymi Beyerami na CV2+

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie w jednej znanej recenzji CV2+ (czy tam Soloista, już nie pamiętam) było jak byk napisane jak to autor się nie cieszy z możliwości recenzowania profesjonalnego marketowego urządzenia, które w odróżnieniu do sprzętu o rodowodzie DIY nie spali mu słuchawek? :D I na co te certyfikaty spełniania jakichś tam standardów IEC czy czego tam skoro pyka i pali? 

Trochę śmiesznie to wypada w obliczu takich "rewelacji". 

Inna sprawa, że ciekawe na ile to robienie z igły widłogona i po prostu czyjegoś "nieszczęsnego pecha", który mógł się przytrafić pewnie na jakimkolwiek sprzęcie niezależnie od tego kto kogo akurat w danym momencie lubi bądź nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie pomogę, nigdy nie recenzowałem żadnego Burka, aczkolwiek uważam że CV2+ to do dzisiaj ich najlepszy sprzęt, mimo tych "rewelacji".

Co do robienia igły z widły to już raczej sami użytkownicy muszą się wypowiedzieć, może większości to nawet nie przeszkadza, że sprzęt tak się zachowuje. Natomiast obserwować zjawisko samo w sobie czy komentować to chyba jeszcze możemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie piłem do Twojego wpisu tylko przypomniało mi się coś co czytałem dobrych kilka lat temu i po prostu pod nosem się uśmiechnąłem jakie to audio bywa przewrotne ;) 

 

Ja na szczęście ze swoim Burkiem nie miałem żadnych problemów może oprócz tego USB-C, ale jako że naprawa była błyskawiczna to nie ma co tego rozpamiętywać. 

 

Ciekawe na ile Burson się przejechał na swojej polityce rollowania opampów i robienia sprzętu "user friendly". 

Co to w ogóle ma być na poziomie audiofilskim jakieś zachęcanie do otwierania obudowy i przekładania opków? Jakieś lampowe zabawy. 

Powinni marketingowo zrobić szum wokół jedynie słusznych opków, wpakowanie tego to fajnej budy (którą już mają) i ewentualnie wydawanie nowości co kilka lat z jeszcze nowszymi lepszymi opkami. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Undertaker napisał:

A to nie w jednej znanej recenzji CV2+ (czy tam Soloista, już nie pamiętam) było jak byk napisane jak to autor się nie cieszy z możliwości recenzowania profesjonalnego marketowego urządzenia, które w odróżnieniu do sprzętu o rodowodzie DIY nie spali mu słuchawek? :D I na co te certyfikaty spełniania jakichś tam standardów IEC czy czego tam skoro pyka i pali? 

Trochę śmiesznie to wypada w obliczu takich "rewelacji". 

Inna sprawa, że ciekawe na ile to robienie z igły widłogona i po prostu czyjegoś "nieszczęsnego pecha", który mógł się przytrafić pewnie na jakimkolwiek sprzęcie niezależnie od tego kto kogo akurat w danym momencie lubi bądź nie. 

 

Sprawa uszkodzonych Focali przez Soloista to pojedynczy przypadek (to info od Bursona, nie domysły). Zresztą w samej Polsce sprzedanych zostało pewnie pod 200 szt. Bursonów z serii 3 i siłą rzeczy trafiałoby się na podobne przypadki. Nie było natomiast ani 1 szt. (ponownke info od dystrybutora, nie domysły). 

Zabezpieczenia są i działają, ale z uwagi na szeroki zakres obsługiwanych impedancji może się zdarzyć, że w 1 na 1000 przypadków nie zadziałają odpowiednio szybko (wrzucałem gdzieś odpowiedź od producenta, gdzie opisał te zależności). Przy XLR sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana.

 

Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy ludzie sami uwalają sprzęt, podpinając pod gniazda XLR adaptery na RCA, w ten sposób uszkadzając opampy, a nawet płytę główną. W instrukcji jest napisane, aby tego nie robić, ale kto by tam czytał instrukcje... ;) O podpinaniu kabli single ended do wyjść XLR z przodu (przez zrobiony adapter) nie wspomnę, regularnie mam pytania o to (w sprzętach portable także).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawsim napisał:

Wiem, że Burson już wysyła do klientów poprawione nie "prykające" egzemplarze i dobrze reagujące na inne opampy, bez szumów i trzasków. Taki egzemplarz warto rozważyć.  

A skąd takie info? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

przypomniało mi się coś co czytałem dobrych kilka lat temu i po prostu pod nosem się uśmiechnąłem jakie to audio bywa przewrotne ;)

Pamiętam tą recenzję. To musiała być grubsza afera z tym wzmakiem DIY ;)

 

5 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

A skąd takie info? :)

Informacja pochodzi od kolegi posiadającego sprzęt Bursona po wymianie. Więcej nie mogę napisać, ponieważ nie chcę wkraczać w nie swoje kompetencje ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu taka sztuka mu się trafiła, albo faktycznie nowa rewizja. Ciekawe w jaki sposób to rozwiązali skoro wcześniej twierdzili, że zabezpieczenia przed prykaniem przy wyłączaniu mogą negatywnie wpływać na jakość dźwięku. Tak czy siak chyba nikt nie lubi jak się robi z niego idiotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soprany w 3XR są takie mocno suche, piaszczyste, męczące, aż chciałoby się napisać że gra jak typowy DAC na ESS. Ogólnie cały gra tak jakoś nerwowo. Z pamięci to Kann Cube grał jakoś bardziej subtelnie. @jacmiszcz92 szczerze to winszuję że jesteś w stanie słuchać HE1kse z Burkiem, mnie by wysokie zabiły.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mayster napisał:

Na jakich słuchawkach? Nie trafiłem jeszcze na nic męczącego górą, chyba, że słuchawki same z siebie były takie. Wtedy można założyć 2 albo 4 Classici.

Np Utopie, na moim sprzęcie są gładkie a na Bursonie słyszę że jest ostrzej. Wiem że można ale piszę o tym co mam to sprzęt tylko wypożyczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności