Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, slawsim napisał:

Dziś na przemian słucham Muzg Audio i OPM3320 Dual SE. Ten jest bardzo dobry i chyba na razie najlepszy. Niestety w nowych Bursonach nie pogra, jest szum. Staccato uznaję tylko pierwszą wersję. Nowe też w Burkach nie teges.

 

W jakich modelach(nowych?) Bursona sprawdzałeś te opampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa generalnie dość stara (i wrzucana na poprzedniej stronie), ale Burson pokrył koszt słuchawek (post Ci się edytował, więc dopiszę), były łącznie 2 przypadki (w tym w/w), od długiego czasu przyczyna została poprawiona (choć był to nadal przypadek 1 na x tysięcy) - tak w dużym skrócie. Żadne zabezpieczenia nie dają też 100% pewności, szczególnie przy słuchawkowcach, przez impedancję samych słuchawek mogącą wynosić od 16 do 1200 ohm.

Mamy natomiast akurat w tym momencie na serwisie, jak i co kilka dni słyszę od klientów o wielu polecanym tu markach jak to albo same sprzęty się zjarały albo zabrały coś ze sobą. Sam też przerobiłem końcówki mocy Nuforce, które się zjarały zabierając mi kolumny. Niestety w większości w/w wypadków, powtarzających się regularnie co istotne, większość producentów się wypięła ;)

 

@MichalZZZ raczej podobna półka, prędzej jakiś Soloist z serii Reference musiałby się pojawić, ale nic mi o tym nie wiadomo.

Edytowane przez Mayster
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster gdybyś coś wiedział o jakimś nadchodzącym wzmacniaczu Bursona, coś w stylu Soloist Reference, czy inny flagowy czysty wzmacniacz, to bardzo proszę o wcześniejszą informacje. Zanim sie zdecyduje na jakiś inny wzmacniacz. Nie ukrywam, że darze sympatią Bursony, bardzo mi się podobają i zawsze z miłą chęcią jakiegoś rozważe

 

Dzięki z góry.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalZZZ napisał:

coś w stylu Soloist Reference

Też sądziłem, że skoro kiedyś był "duży" i "mały" Soloist, to powtórzą to i robiłem sobie nadzieję. Chyba się nie zanosi, choć kto wie? Mógłby to być dopracowany sam wzmak, pozbawiony wspomnianych wad i byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że jak nie w tym, to w następnym roku Burson wypuści flagowego czystego wzmaka. Mam przynajmniej taką nadzieje. Podejrzewam właśnie, że będzie to Soloist Reference, bo byłaby to naturalna kolej rzeczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w ogóle jest jakieś zapotrzebowanie na nowego flagowego Soloista, skoro ten 3XP nie zdążył wystygnąć? :D

O ile dobrze pamiętam poprzedni Soloist mkII kosztował około 3 kafle. Soloist 3XP jest droższy od takiego Conductora 3 Performance który w mojej ocenie to topowy sprzęt nie tylko jako integra, ale mogący konkurować z małoseryjnymi sprzętami rodem z DIY, a przynajmniej tych które ja miałem. Kwestia gustów i przykładania uwagi do detali, które jak wiemy w tym hobby są ważne. 

 

Ja gdzieś na hedfaju czytałem, że wg Bursona zestaw Composer 3 + Soloist 3XP to taki ichniejszy bezkompromisowy haj-end, będący gdzieś to oczko przed dopakowanym zbalansowanym Konduktorem Trzecim. Niby marketing, ale w sumie logiczny, wszak to nie integra przecież tylko dzielonka. 

 

Może takie czasy że oczekuje się nowego modelu co pół roku albo kolejnych poprawek co kilka miesięcy ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

Może takie czasy że oczekuje się nowego modelu co pół roku albo kolejnych poprawek co kilka miesięcy ;)

Lepiej zrobić jeden sprzęt ale dopracować go do perfekcji niż tworzyć dziesiątki wersji z których żadna nie będzie ideałem.

Jeśli Burson idzie drogą producentów smartphonów, to nie tędy droga. Bo tam niewiele się zmienia między nowym a starym.

Ale zresztą niech robi co chce, ja i tak nigdy bym nie kupił ani nie zainteresował się Bursonem. Nie lubię jak ktoś co chwilę wypuszcza coś nowego zanim jeszcze poprzednia nie trafi do dystrybutorów. Ludzie zdążą pozamawiać, a tu nowa wersja nagle się pojawia. Nie lubię takiej polityki

 

A jeśli co chwila potrzebne są poprawki i wypuszczanie kolejnych wersji, to chyba jest coś nie tak i to co napisałem kilka linijek wyżej "lepiej dopracować jeden sprzęt niż próbować robić kilka wersji na raz".


A tak na prawdę im większy wybór tym gorzej dla kupującego. Bo zawsze będzie " a może mogłem wziąć to drugie, albo to trzecie".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co innego wypuszczać najpierw flagowca, a potem na zasadzie skapywania sprzęty trochę gorsze i tańsze. W ich przypadku niejako doją klientów, którzy płacą niemałe pieniądze w celu nabycia topowego sprzętu w ich ofercie, żeby za chwilę pojawiło się coś jeszcze lepszego. To świadome działanie, które ma za zadanie sprawić, że klient nigdy nie będzie usatysfakcjonowany i częściej będzie sięgał do kieszeni.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Undertaker napisał:

A to w ogóle jest jakieś zapotrzebowanie na nowego flagowego Soloista, skoro ten 3XP nie zdążył wystygnąć? :D

O ile dobrze pamiętam poprzedni Soloist mkII kosztował około 3 kafle. Soloist 3XP jest droższy od takiego Conductora 3 Performance który w mojej ocenie to topowy sprzęt nie tylko jako integra, ale mogący konkurować z małoseryjnymi sprzętami rodem z DIY, a przynajmniej tych które ja miałem. Kwestia gustów i przykładania uwagi do detali, które jak wiemy w tym hobby są ważne. 

 

Ja gdzieś na hedfaju czytałem, że wg Bursona zestaw Composer 3 + Soloist 3XP to taki ichniejszy bezkompromisowy haj-end, będący gdzieś to oczko przed dopakowanym zbalansowanym Konduktorem Trzecim. Niby marketing, ale w sumie logiczny, wszak to nie integra przecież tylko dzielonka. 

 

Może takie czasy że oczekuje się nowego modelu co pół roku albo kolejnych poprawek co kilka miesięcy ;)

 

Po prostu Burson korzysta ze swoich technologii i mocno dywersyfikuje swoją ofertę. Jest seria Reference, czyli wyższa półka i jest seria Performance, czyli okrojona ale nadal dopasiona seria. Są integry i są "solowe" klocki, żeby każdy mógł mieć to, czego chce. Masz DAC, ale chcesz bursonowego AMPa? Spoko. Masz AMPa, ale chcesz mieć bursonowego DACa? Spoko. Chcesz Bursona do głośników? Spoko. Stękanie i narzekanie na to, że firma próbuje wypełnić rozmaite elementy rynku audio swoimi produktami wprowadzając szeroką ofertę produktów to jak stękanie, że na półce w markecie jest więcej, niż jedno słuszne mleko. A wypowiadanie się na temat walorów sprzętu nie mając go nawet okazji posłuchać jest tak słabe, jak woda po najtańszych parówkach z biedry.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje się mam nieco inną mentalność, bo nie widzę w tym nic złego/dziwnego/niestosownego (zwał jak zwał), że firma wypuszcza co jakiś tam czas nowy produkt (oczywiście pod warunkiem, że dany produkt przechodzi stosowną kontrole jakości przed wypuszczeniem na rynek). Osobiście mi sie podoba takie podejście do klienta, który lubi różnorodność produktów i nowinki techniczne. Nawet jeśli mają być to tylko kosmetyczne zmiany. Tak działa polityka firmy i chwała im za to, że mają duży wybór i klient może wybierać w czym chce i do czego chce. Szczerze, to w ogóle mnie to zaskoczyło, że ktoś może mieć jakieś ale w związku z tym :) Nie widze też żadnego problemu, że ktoś chce wyższy model i takiego nawet z czystej ciekawości oczekuje, bo w gruncie rzeczy takowy powinien się pojawić. Dla mnie jest to forma zabawy, takie oczekiwanie :) A jeżeli mi się spodoba, to sobie kupie, bo dlaczego nie.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Vaiet napisał:

Stękanie i narzekanie na to, że firma próbuje wypełnić rozmaite elementy rynku audio swoimi produktami wprowadzając szeroką ofertę produktów...

Źle zdiagnozowałeś problem stękacza. Tu chodzi o to, że pacjent wydał w ciul kasy za status posiadacza czegoś naj - najwyższego, najdroższego modelu firmy, po czym firma zadaje mu cios w plecy i go degraduje. No i jak taki pacjent ma się potem pokazać na dzielni?

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał:

Źle zdiagnozowałeś problem stękacza. Tu chodzi o to, że pacjent wydał w ciul kasy za status posiadacza czegoś naj - najwyższego, najdroższego modelu firmy, po czym firma zadaje mu cios w plecy i go degraduje. No i jak taki pacjent ma się potem pokazać na dzielni?

Nic tylko schować pod tapczan i płakać :) Tudzież sprzedać felerny sprzęt i ułożyć sobie życie na nowo w miejscu, skąd nie ma ekstradycji, a internet i media społecznościowe to "urban legend" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nieśmiało chcialbym przypomnieć, że pojęcie doskonałości itp w naszym hobby, dla niektórych także pracy nie istnieje.
Drogo, tanio to pojecia względne. Dla.mnie sprzęt Bursona to świetne grajace maszyny. Ich mankamenty przez niektórych podnoszone nawet do rangi dyskwalifikacji sprzętu są co najmniej niesprawiedliwe.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi dokładnie o to, co napisał @audionanik. Jak to powiedział kiedyś Jean-Claude Biver: "People want exclusivity, so you must always keep the customer hungry and frustrated".

 

Nervosa ma się regularnie budzić!

Edytowane przez zolwinho
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VaietAle ja doskonale rozumiem tego rodzaju mechanizmy które opisałeś i w sumie nie mam nic do poszerzania oferty producenta (sam skorzystałem kupując swego czasu C3P), ale z umiarem. Bo znowu mamy sytuację, gdzie najnowszy Soloist 3 nie doczekał się nawet hajpu z racji nowości, na forum ma go może jedna osoba (która się ujawniła), sam sprzęt ma komplet wejść/wyjść, flagowe rozwiązania (jak se dodasz Composera to masz chyba więcej tych MCPS'ów niż w potężnym Conductorze), do tego względem Soloista mkII kosztuje prawie 2x tyle.

Od premiery nie wiem czy rok minął i to w dobie pandemii, gdzie w innych dziedzinach (komputery/konsole) nieraz trudno jest dostać sprzęt w sklepie a tu na forum widzę niektórzy już oczekują nowego czystego wzmacniacza :) No ale ok, takie hobby, każdy tam sobie kalkuluje co i jak mu się opłaca kupić/sprzedać. 

Nie krytykowałem polityki firmy, a jedynie wyraziłem swoje zdziwienie co do panujących trendów i oczekiwań konsumentów ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

@VaietAle ja doskonale rozumiem tego rodzaju mechanizmy które opisałeś i w sumie nie mam nic do poszerzania oferty producenta (sam skorzystałem kupując swego czasu C3P), ale z umiarem. Bo znowu mamy sytuację, gdzie najnowszy Soloist 3 nie doczekał się nawet hajpu z racji nowości, na forum ma go może jedna osoba (która się ujawniła), sam sprzęt ma komplet wejść/wyjść, flagowe rozwiązania (jak se dodasz Composera to masz chyba więcej tych MCPS'ów niż w potężnym Conductorze), do tego względem Soloista mkII kosztuje prawie 2x tyle.

Od premiery nie wiem czy rok minął i to w dobie pandemii, gdzie w innych dziedzinach (komputery/konsole) nieraz trudno jest dostać sprzęt w sklepie a tu na forum widzę niektórzy już oczekują nowego czystego wzmacniacza :) No ale ok, takie hobby, każdy tam sobie kalkuluje co i jak mu się opłaca kupić/sprzedać. 

Nie krytykowałem polityki firmy, a jedynie wyraziłem swoje zdziwienie co do panujących trendów i oczekiwań konsumentów ;)

 

O cholera, wybacz. Nie sądziłem, że poczujesz się dotknięty moją wypowiedzią :D No ja uważam, że też powinien być pewien umiar w tej dywersyfikacji, zwłaszcza gdy dochodzi do kuriozalnej sytuacji wypluwania kolejnych sprzętów, kiedy poprzednicy nie zdążą jeszcze ostygnąć. IMO Burson trochę tego już ma, dla niektórych bez wczytania się w specyfikację może to wyglądać jak spam, bo wszystkie wyglądają "Tak samo", ale jak dla mnie oni po prostu mają zwyczajnie kompletną ofertę. Ja na ten przykład celowałem w C3 Reference, ale z braku miejsca na biurku poszedłem w C3X Performance i dostałem świetny kawał sprzętu. Gdybym miał miejsce, to bym pewnie uderzał w stacka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Burek dość dobrze odprowadza sporą ilość generowanego ciepła. Jednak od spodu nadal parzy. Na razie podłożyłem kilka gumowych podkładek aby zwiększyć prześwit i jest ok. Docelowo kupię jakieś podkładki w meblowym. Na pewno nie filcowe, pewnie grube, gumowe.

 

Woo Audio WA8 Eclipse nie powoduje pierdzenia w słuchawkach podczas wyłączania, gdy aktywne są 3 lampy. Przy 2 strzela bardzo głośno. Widocznie niektóre sprzęty po prostu tak mają. Co nie zmienia faktu, że można by zastosować powolne wyłączanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Woo Audio WA8 Eclipse nie powoduje pierdzenia w słuchawkach podczas wyłączania, gdy aktywne są 3 lampy. Przy 2 strzela bardzo głośno. Widocznie niektóre sprzęty po prostu tak mają. Co nie zmienia faktu, że można by zastosować powolne wyłączanie.

Moim zdaniem miejscem sprzętów mogących uszkodzić podłączone do nich słuchawki czy głośniki jest śmietnik. Nie kumam kupowania sprzętów, które pykają, strzelają itp. A już podziwiam wydawanie na to tysięcy złotych i potem usprawiedliwianie fuszerki. Chyba, że ta fuszerka uwali słuchawki za kilka koła.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności