Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, adriano2510 napisał:

Haha właśnie tak, dobieranie podzespołów, testowanie kabli samo w sobie było zabawą nawet jeśli z czymś nie trafiłem ;) 

Otóż to. Hobby ma nas cieszyć, a mnie najbardziej cieszy, kiedy kupuje coś w ciemno i sie okazuje, że trafiłem z tym w przysłowiową dziesiątke. Naprawdę nie chce mi sie wypożyczać, odsyłać, później znów kupować i tak w koło macieju. Najlepiej sie człowiek uczy na metodach prób i błędów. A przecież zawsze też mamy czas na zwrot w ciągu dwoch tygodni, jeżeli coś nam bardzo nie podpasuje.

 

Dzięki za informacje co do tych opampów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Cain1916 napisał:

Ja to nie potrafię jednak pojąć, że istnieją ludzie, którzy kupują sprzęt tej wartości całkowicie w "CIEMNO", na podstawie opinii i zdjęć z internetu.🤣

A co to znaczy "w ciemno"? Ktoś kto miał na własność lub dłuższe wypożyczenie kilka integr/DACów/ampów czy słuchawek jest w stanie mocno zawęzić swoje poszukiwania. Co innego laik, który słuchał co najwyżej na karcie wbudowanej w płytę główną komputera. Jemu niemal wszystko zagra lepiej, ale tutaj budżet ma większe znaczenie.

  

5 godzin temu, adriano2510 napisał:

Burek dostał lepszy zasilacz od muzgaudio co przełożyło się na niewielką, ale słyszalną poprawę, ciemniejsze tło co za tym idzie lepsze pozycjonowanie

Zakładam, że robiony na zamówienie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Zakładam, że robiony na zamówienie

Tak jest. O ten: https://muzgaudio.com/produkt/liniowy-zasilacz-audio/

Przy pewnym pułapie jakościowym toru warto wykończyć to dobrym zasilaniem kiedy barwa oraz cała reszta pasuje i jest potencjał na dogonienie króliczka. Moja rządza gonienia za jakością już się skończyła, teraz tylko słucham i napawam się muzyką, oby jak najdłużej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem, czy można jednocześnie podłączyć 2 pary słuchawek - XLR oraz 6,3mm jack.

Cytat

Yes, you can certainly use both headphones at the same time. 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 12:23, Cain1916 napisał:

Ja to nie potrafię jednak pojąć, że istnieją ludzie, którzy kupują sprzęt tej wartości całkowicie w "CIEMNO", na podstawie opinii i zdjęć z internetu.🤣

To fakt. Dla mnie powszechny brak u polskich dystrybutorów możliwości odsłuchu przed zakupem sprzętu za grube tysiące to kuriozum na skalę europejską. Drugim kuriozum są teksty w stylu "możesz kupić a następnie zwrócić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kazimierz9 napisał:

Dla mnie powszechny brak u polskich dystrybutorów możliwości odsłuchu przed zakupem sprzętu za grube tysiące to kuriozum na skalę europejską.

 

Trzech dużych sprzedawców: Mp3store, Audeos, Audioheaven. Wszyscy oferują egzemplarze testowe.

Trzeba się odezwać, trochę poczekać na swoją kolej, zapłacić kaucję i odsłuchać sprzęt.

Nie rozumiem tego... "kuriozum na skalę europejską";)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainteresował mnie Burson Soloist i natrafiłem na taki film. Burson wziął na klatę wymianę wzmacniacza i słuchawek. Nie szukam afery bo to podobno klasowe granie, ich serwis zadziałał jak należy, ale po takich doświadczeniach z pewnymi obawami decydowałbym się na wciśnięcie przycisku POWER. :)

 

 

49753AEF-410D-4C46-98B1-E8FB3F2B67AB.jpeg

 

F960E9F1-AD8E-45EB-8257-5C898735C6B2.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dj1978 napisał:

no ale też wyrazy uznania dla Focal Clear za wysoki poziom brzmienia, oddają wszystkie niuanse generowanego szumu, tylko do niezbyt obszernej sceny można się przyczepić😉

Ten film to może być dobra reklama Focali. Wyciągają "najdrobniejsze" smaczki ze sprzętu.

Skądinąd jak producent podaje zalecenie, żeby słuchawki wypinać przed wyłączeniem i potem dopiero po włączeniu, to jakby przyznał, że ma o swoim produkcie nienajlepsze zdanie .

3 godziny temu, chico99 napisał:

Na stocku bieda, JRC5532D, JRC5534D.

Zmiany ... Przepaść jednym słowem.

No bo gorzej nie można niż te JRC. Już sporo lepsze są NE5532 od Teksasa, ale to całe 2zł od sztuki w detalu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że większość australijskich przygód z Bursonami wiąże się z opampami, które nie stykają właściwie i w tym przypadku też tak mogło być. Producent niby zrobił ukłon w stronę klienta z możliwością ich wymiany, a okazuje się to problematyczne, bo albo się taki wysunie podczas transportu albo po wymianie na inny będzie siedział za luźno. Burson postawił po stronie klienta odpowiedzialność, a nie każdemu będzie się chciało kiedykolwiek odkręcać obudowę żeby je sprawdzić. Świetnie grający sprzęt ale dla ludzi świadomych lubiących odkręcić śrubkę :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, chico99 napisał:

Soniki grają nawet lepiej technicznie niż Bursony V6(których komplet również posiadam i testuję).

To akurat dziwne nie jest, ponieważ nie jeden opamp dyskretny, a być może nawet zwykły, jest lepszy od V6. One niczym rewelacyjnym nie są. Dlatego proponowałem Tobie kiedyś posłuchać w Lykanie innych opków. Warto mieć taki wzmak do porównań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki konkretnie dyskretny w zbliżonej cenie jest zauważalnie lepszy? Znam prawie wszystkie dyskretne na rynku i o ile nie pojawił się w ciągu ostatnich kilku miesięcy jakiś killer o którym nie wiem to ciężko mi coś wskazać. 

 

SIL kosztuje 500 zł., co jakby nie było jest prawie dwukrotnie wyższą ceną. A i tu nie ma przepaści między nimi.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adriano2510 napisał:

Wydaje mi się, że większość australijskich przygód z Bursonami wiąże się z opampami, które nie stykają właściwie i w tym przypadku też tak mogło być. Producent niby zrobił ukłon w stronę klienta z możliwością ich wymiany, a okazuje się to problematyczne, bo albo się taki wysunie podczas transportu albo po wymianie na inny będzie siedział za luźno. Burson postawił po stronie klienta odpowiedzialność, a nie każdemu będzie się chciało kiedykolwiek odkręcać obudowę żeby je sprawdzić. Świetnie grający sprzęt ale dla ludzi świadomych lubiących odkręcić śrubkę :) 

Sama filozofia wymiennych opamów to fajna sprawa. Myślę, że odkręcenie kilku śrubek i ewentualne dopchanie opampów to nie jest jakaś wielka filozofia dla przeciętnego Iksińskiego. Pytanie czy ma to być normalna praktyka potencjalnego kupującego- nasłuchiwanie czy coś nie pyka, sprawdzanie i dopychanie. Kiedyś z samochodem dostarczali instrukcję regulacji zaworów ale z tego zrezygnowali bo dopracowali silniki na tyle, że nie ma takiej potrzeby. Skoro wysuwają się podczas transportu to jest to może źle zaprojektowane. Te opampy wyglądają jak punktowce na osiedlu Niedźwiadek w Ursusie- może są za duże/ciężkie? :)  

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 wszyscy wiemy jak kurierzy  traktują przesyłki. Przy odpowiednim wstrząsie taka ruchoma część może się poluzować. Później nabywca ma szumną niespodziankę. Kolejna sprawa, że przy częstym wyjmowaniu i wkładaniu opków naturalnie piny się wyrabiają i stają coraz luźniejsze. Opamp to część która musi siedzieć szczególnie ciasno i stabilnie, żeby zawsze to stykało. Wtedy można lekko odgiąć nóżki opka i nadal będzie pewny styk.

Edytowane przez adriano2510
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V6 się wysunąć nie mogą, bo z góry trzyma je obudowa. Tak to jest we wszystkich Bursonach, począwszy od Play. Tu bardziej coś przy lutach opampów od transportu mogłoby się stać. Wyrobione stoliki to inna sprawa. Nie jeden sprzęt miałem u siebie, gdzie opamp luźno gonił, bo ktoś chyba codziennie nimi żonglował. Najlepsze były karty dźwiękowe mocowane stolikami w dół, z których opampy wypadały. Problemem większym jest jednak utrata kontaktu nóżek, co mogło już spalić i opampa i coś dalej, a co nagminnie się zdarza (wyrobione stoliki i dalsze używanie sprzętu).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mayster napisał:

SIL kosztuje 500 zł., co jakby nie było jest prawie dwukrotnie wyższą ceną. A i tu nie ma przepaści między nimi.

Tutaj Maciej przyznam Ci rację. Mam 2 szt. SIL-a od Ciebie i w Lycanie sporo czasu ich kiedyś słuchałem. Ta cena nie tłumaczy różnic między nimi. SIL jako studyjny podaje nam więcej informacji, ale ogólnie też dzisiaj już wybitny nie jest. 

 

4 godziny temu, Mayster napisał:

Jaki konkretnie dyskretny w zbliżonej cenie jest zauważalnie lepszy?

V6 Vivid gra efektownie, dynamicznie, przestrzennie zarówno na szerokość i głębokość. Potrafi jednak zgubić/przysłonić sporo informacji z nagrań. Opampy Muzg Audio (czarne) pokazują niedoskonałości nagrań, grają czysto, choć jest jakiś problemik na przełomie wyższej średnicy i góry, ale nie na każdej realizacji muzycznej. Ma dokładny, czysty i szybciej stygnący bas, nie schodzacy co prawda do piekła bram, jednak artykulacja gry na basie Marcusa Millera jest bardzo dobra. V6 ma moim zdaniem tzw. "firankę". Kiedyś mi się podobał, podobnie jak V5, V5i nie trawiłem. Dziś na przemian słucham Muzg Audio i OPM3320 Dual SE. Ten jest bardzo dobry i chyba na razie najlepszy. Niestety w nowych Bursonach nie pogra, jest szum. Staccato uznaję tylko pierwszą wersję. Nowe też w Burkach nie teges. Nie jestem takim poetą jak Piotr Ryka, więc nie umiem tego wszystkiego opisać. Sporo zależy od toru. Dzięki Lycanowi sporo się o opampach dowiedziałem, ale podstawkę musiałem już wymienić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności