Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadka z c3xp na 3xr jest odczuwalna jakościowo,  najbardziej zauważalne było większe dociążenie dźwięku. Dla mnie c3xp grał po prostu dobrze, poprawnie ,a 3xr wywołał efekt "wow". Tylko że ja kupiłem jednostkę która była wysłana na recenzje i mam myśli "spiskowe" że to była specjalnie dobrana partia i zakup drugiej, nie zagra już tak spektakularnie. Pluje się w brodę po sprzedaży i już dwa razy byłem na skraju żeby zadzwonić i  spróbować odkupić... Ale potem wpadła Euforia i to już inna bajka i granie.

 

Myślę że jak masz matrixa , bez sensu pchać się w integre, lepiej kupić samodzielny wzmacniacz.

 

 

 

 

Od nie dawna mam na biurko kolejny zestaw od Bursona, ale nie wypowiem się jak gra, bo nie maiłem czasu wygrzać i posłuchać dłużej..

1621883161216.jpg

Edytowane przez radzik55
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za podzielenie sie spostrzezeniemi. Jeżeli Reference dociąża brzmienie Performance, to tym bardziej jestem zainteresowany :)

 

Gratuluje nowego zestawu, pięknie sie prezentują te wszystie Bursony!

6 godzin temu, Cain1916 napisał:

 ...a osoby, które poleciły Ci połączenie XSP z Aurium prawdopodobnie nie potrafią nawet przeczytać instrukcji ich obsługi. 

 

Pozwole sobie wkleić zdjęcia kolegi (za jego przyzwoleniem), który mi rekomendował taki zestaw. Nie sądze aby taka osoba nie czytała instrukcji obsługi i nie miała pojęcia o czym mówi i co poleca. Przy czym odrazu zaznacze, że mój post nie ma na celu pouczania ani żadnej złośliwości, broń Boże, bo to zapewne ja tutaj jestem laikiem i dopiero zaczynam przygode z audio, niemniej jednak po tych kilku miesiącach czytania i słuchania wiem, co słyszą moje uszy :) Dlatego również uważam, że połączenie Pathos Aurium + Matrix X Sabre Pro MQA robi robote i brzmi to razem doskonale. Chciałem stworzyć system pod określony gatunek muzyczny i wydaje mi się, a nawet jestem tego pewien, że ide w dobrym kierunku. Co tez nie znaczy, że za jakiś czas nie zmienie wzmacniacza, bo u mnie to jest wszystko możliwe ;)

 

Przepraszam za offtop a koledze @Cain1916 dziekuje za rade i gratuluje zacnego systemu. Jestem przekonany, że BHA-1, to znakomity amp i razem z Matrixem brzmi on nieziemsko.

 

ps. ten Matrix mi spać nie daje, ależ to gra!

 

Wspomniane zdjęcia kolegi :

 

607360400_IMG_20210121_194031(Copy).jpg.688c40d96cf62209a63fea78b54668d7.jpg

1876104523_IMG_20210428_110316(Copy).thumb.jpg.070f78ef55ebff911a76316c106cd2ce.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Pozwole sobie wkleić zdjęcia kolegi (za jego przyzwoleniem), który mi rekomendował taki zestaw. Nie sądze aby taka osoba nie czytała instrukcji obsługi i nie miała pojęcia o czym mówi i co poleca

Taka osoba? Tzn. jaka? Wnioski wyciągnięte na podstawie zdjęcia? Sorry, ale mam ubaw z tego. 

Tak się składa, że widziałem te zdjęcia i wątek, w którym się znajdują. Na podstawie postów ich autora stwierdzam, że nie ma on większego pojęcia o działaniu Matrixa. Na temat Aurium również mam odmienne zdanie.

Z racji, że także nie mam na celu pouczania, ani złośliwości nie będę kontynuował tej dyskusji nie na temat. Tym bardziej w wątku o Bursonach, o których nie mam bladego pojęcia.

Edytowane przez Cain1916
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cain1916 napisał:

Ja bym na Twoim miejscu pomyślał nad lepszym ampem do XSP niż Aurium.

Czyli jaki lepszy?

11 godzin temu, Cain1916 napisał:

Na podstawie postów ich autora stwierdzam, że nie ma on większego pojęcia o działaniu Matrixa.

Jeśli masz większe pojęcie to się podziel, naucz nas skoro ktoś jest w błędzie.

W dniu 24.05.2021 o 21:27, MichalZZZ napisał:

Natomiast temat Element X tez istnieje i jest wstepnie omawiany ze sklepem

Jak masz X Sabre Pro, to odpuściłym Element X, to będzie raczej krok w tył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o dodatkowy tor w postaci integry, który ma gniazdo XLR 4 pin. Temat Element X upadł na starcie, bo mi sie nie zmieści na półke :) Moge mieć coś co ma max 31cm szerokości. Zdaje sie następnym krokiem będzie wymiana Bursona C3XP na C3XR, ale to też jeszcze musze sobie na spokojnie poczytać.

 

@Mayster, @radzik55

C3XP i C3XR jeżeli chodzi o wrażenie sceniczne są na podobnym poziomie, czy któryś ma pod tym względem przewage? Pytam, bo C3XP nie moge nic zarzucic pod tym względem, gra bardzo fajną, szeroką sceną. Ciekaw jestem czy C3XR pod tym względem jest jeszcze lepszy.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz jeszcze Violectric V590, firma z tradycjami i sukcesami, kilku kolegów chwaliło. Poczytaj sobie a mp3store zrobi Ci rabat. Ryzyko jest tylko takie, że już go posłuchasz to będzie chciał sprzedać Pathosa Aurium😉

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam, dziękuję za propozycje. Przyznaje, że nic o nim nie wiem. Jest jeszcze jedna kwestia, zdaje sie pewnie dla wielu głupia, ale chciałbym, żeby był to srebrny klocek, tak aby pasował do reszty :) No chyba, że coś tak się wpisze w moje gusta brzmieniowe, że nie będę miał wyboru, wtedy mógłbym przymknąć oko na kolorystyke ;) Wieczorkiem zasiadam do szukania recenzji. Dzięki raz jeszcze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZViolectric DHA V590 Pro oferuje brzmienie niezwykle czyste, przestrzenne oraz precyzyjne. Najlepiej na nim zagrały u mnie AKG K1000 (scena była olbrzymia, czystość oraz precyzja lokalizowania źródeł wspaniała, z widocznym każdym detalem - tak pięknie brzmiących moich AKG jeszcze nie słyszałem) przy maksymalnym wzmocnieniu sygnału o 18 db - łatwo można to ustawić na tylnym panelu. Abyssy AB-1266 Phi TC preferowałem w konfiguracji Hugo 2 (DAC) oraz Violectric jako wzmacniacz, bo brzmienie stawało się bardziej organiczne, mniej neutralne, a góra łagodniejsza. 

 

20210526_105802.jpg

 

 

 

 

 

Polecam również poniższą opinię na jego temat: https://www.head-fi.org/showcase/violectric-v590.24768/reviews

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Chodzi o dodatkowy tor w postaci integry, który ma gniazdo XLR 4 pin. 

Przyznam szczerze, że nie widziałbym sensu integry mając Matrixa. W podobnych pieniądzach, to nigdy nie będzie skok do przodu.

 

Jeśli Aurium Ci się podoba, to kup po prostu wzmacniacz zbalansowany, podepniesz go pod wyjścia XLR przedwzmacniacza Pathosa i po problemie. 


Integra w tym momencie to jest niepotrzebne dublowanie DAC-a, którego nie potrzebujesz, bo już masz. A obstawiam, że by pójść na przód albo przynajmniej zostać na tym samym poziomie przy dopieszczonym Matrixie do granic możłiwości, to integry raczej musiałbyś szukać w okolicach Chorda Dave.

 

A mając możliwość puścić sygnał do wzmacniacz przez Pathosa, to integra w tym momencie staje się zbędna.

 

 

 

Edytowane przez Nehero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemku. Tyle tylko, że nie wiem czy jest sens kombinować jak wiem, że brzmienie Bursona mi się podoba. Jeśli jestem zadowolony z C3XP to siłą rzeczy z C3XR też będę, skoro gra podobną barwą tylko robi to wszystko jeszcze lepiej. Wydaje mi się, że będzie to bezpieczny upgrade. Co nie zmienia faktu, że na pewno sobie poczytam o Violectricu, może mnie kupi :)

 

@Nehero

To jest bardzo dobry pomysł i jest też brany przeze mnie pod uwagę, niemniej jednak docelowo integra chyba pójdzie do biura. Ale to też nie prędko. Na razie będzie siłą rzeczy leżała z resztą systemu. Choć wydaje mi sie, że do biura mi wystarczy mały zestaw IFI (Zen Dac + Zen Can) dlatego Twój pomysł jest jak najbardziej do rozważenia.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Wieczorkiem zasiadam do szukania recenzji.

To jest świetny sposób na wydanie kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu tys. zł na dźwięk osiągalny w kilku tys. zł. Pomijam słuchawki. Jeszcze weź pod uwagę, że recenzje nie są po to, żebyś siadł i zaczął słuchać muzyki, tylko, żeby ciągle coś nie do końca pasowało mimo progresu, i trzeba było dalej szukać, a recenzenci mieli o czym pisać, żeby karuzela zakupowa się kręciła. Nie gniewaj się, ale na Tobie można by zrobić wzorcowe case study, jak to działa. Po ponad pół roku nadal intensywne poszukiwania, a pierwotnie założony budżet urósł... ile razy? W tym czasie niektórzy pojawili się na forum, złożyli 1-2 endgejmowe systemy w formie zintegrowanej lub dzielonej, i zniknęli. 

 

Od razu Ci wytłumaczę, skąd Twój szczególnie duży problem. Otóż próbujesz słuchać różnych głosów, często sprzecznych, i zrobić z tego sumę. Podstawowe działania wektorowe pokazują, że złożenie takich przesunięć lokuje niedaleko od punktu startu. Ciebie powinien "prowadzić" ktoś, kto lubi dźwięk Pathosa. Tylko lubi, a nie pochwalił, żeby został w redakcji na "wieczne wypożyczenie" i można go było ewentualnie pchnąć do portalowego komisu, gdy nowe "referencje" wjadą na biurko redaktora.

 

Oczywiście moje porady nie mają zastosowania w przypadku, gdy finanse nie są barierą albo efektywne wydawanie pieniędzy nie przynosi dodatkowej satysfakcji.  

21 minut temu, Nehero napisał:

Jeśli Aurium Ci się podoba, to kup po prostu wzmacniacz zbalansowany, podepniesz go pod wyjścia XLR przedwzmacniacza Pathosa i po problemie. 

To jest dobry pomysł. Przykładowo @hammerh34d tak ostatnio zrobił, tylko tam preampem jest lampa. I sobie można kombinować na 3 sposoby - 1+2, 1 bez 2, albo 2 bez 1. Dobry półprzewodnik lampie nie ujmie, a posteruje słuchawki lepiej.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie sie Majkelu nie pogniewam (ja nie z tych) i przyjmuje każdą krytyke oraz rade :) To nie jest tak, że wyszukuje recenzji i tylko na ich podstawie coś sobie kupuje. Po przewertowaniu recenzji(ktore niejednokrotnie są sponsorowane i ja sobie z tego zdaje sprawe), pozniej wyszukuje opinii na wszelakich forach, a na koniec wynajduje osoby, ktore posiadają owy sprzet i sie z nimi kontaktuje. Zazwyczaj tacy ludzie dużo wtedy mi wyjaśniają. Piszą też o wadach, ktorych ze swieczką szukac w recenzjach.

25 minut temu, majkel napisał:

Ciebie powinien "prowadzić" ktoś, kto lubi dźwięk Pathosa. 

Tak też w rzeczy samej sie dzieje :) Za co jestem temu człowiekowi dozgonnie wdzieczny, bo dzięki niemu się w to wszystko wciągnąłem.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którzy lubią element zaskoczenia i dreszczyk emocji :)Jest ryzyko, jest zabawa :)

Na chwile obecną wszystko co kupiłem było kupowane "w ciemno" i z wszystkiego jestem bądź bylem bardzo zadwolony. Wyjątkiem były jedynie Sennheisery HD660s, które brzmieniowo mi nie przypadly do gustu.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cain1916 napisał:

Ja to nie potrafię jednak pojąć, że istnieją ludzie, którzy kupują sprzęt tej wartości całkowicie w "CIEMNO", na podstawie opinii i zdjęć z internetu.🤣

Ja nie potrafię pojąć, że istnieją ludzie, którzy potrafią przyjść i zhejtować bezpodstawnie innych ludzi nawet ich nie znając, a robiąc to jedynie na podstawie wpisu na forum takiej osoby.

Każdy ma prawo do własnej opinii i powinniśmy to uszanować, a nie mówić innym jak mają żyć i co mają sprzedawać, bo według nich to g..

 

 

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cain1916 napisał:

Ja to nie potrafię jednak pojąć, że istnieją ludzie, którzy kupują sprzęt tej wartości całkowicie w "CIEMNO", na podstawie opinii i zdjęć z internetu.🤣

Po to została wymyślona opcja zwrotu. W USA jest dostępna też w sklepach stacjonarnych od lat co najmniej 15-tu i okres trwa miesiąc. I nie ma tematu, że blister rozerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej jak i każdej innej pasji przedewszystkim chodzi o to, żeby sie dobrze bawić i to jest fakt. Świat audio jest dla mnie czyms nowym, niemniej mam też wiele innych pasji w ktorych czuje sie mocny, nawet bardzo mocny, ale nigdy mi nie przyszlo do glowy, żeby kogoś wysmiewać, bo robi cos inaczej. W sensie, że niekoniecznie źle. Bo czym innym jest zwrocenie uwagi, wytlumaczenie, tak jak chocby zrobił to @majkel a czym innym bezpodstawne heheszki. No ale cóż, widocznie ja mam nieco inne podejscie do drugiego czlowieka :) Mi np. zalezy, żeby daną osobe w to wciągać jeszcze bardziej, a nie ją zniechęcać i wyśmiewać.

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którzy lubią element zaskoczenia i dreszczyk emocji Jest ryzyko, jest zabawa
Na chwile obecną wszystko co kupiłem było kupowane "w ciemno" i z wszystkiego jestem bądź bylem bardzo zadwolony. Wyjątkiem były jedynie Sennheisery HD660s, które brzmieniowo mi nie przypadly do gustu.
Senki HD660s również zakup w ciemno. Moje pierwsze poważniejsze sluchawki, pomijając pierwsze CAL które mam do dzisiaj. Ale dopiero zagrały b.dobrze po długim czasie kiedy zrozumiałem że bez dobrego wzmacniacza to ja ich nie poznam. Dopiero z Bursonem Fun a nade wszystko z Solosit 3XP zagrały jak powinny. Ale wiem to teraz a nie wówczas kiedy parowałem je z Fiio x5III default_smile.png
Poznawanie siebie i sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się już kiedyś o tym pisaliśmy albo mam deja vu :) Możliwe, ze na innym forum. Senki HD660s to dobre słuchawki, ale brzmieniowo nie są w moim guście. Parowałem je m.in. z Bursonem C3XP. Wygrzewalem je przez jakiś miesiąc czasu licząc, że się polubimy, ale tak sie jednak nie stało. Pozniej je schowałem do pudla i sprzedałem. Ale co chciałbym powiedzieć - absolutnie nie żaluje ich zakupu, bo dzięki nim sie przekonałem jakie brzmienie nie jest moim brzmieniem.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem Aune T1 i HD 660s, duet złożony przypadkiem i to był mój króliczek, aż pewnego dnia posłuchałem starych HD600 i okazało się, że mają coś, czego nie mają 660s, które z kolei mają lepszy bas i dociążenie i zacząłem szukać od nowa, każdy tor to pewien kompromis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burka kupiłem w ciemno. HEKse kupiłem w ciemno :D Wyszło prawie doskonale, tor wymagał małych modyfikacji. Wjechał kabel srebrny od Argentum. Burek dostał lepszy zasilacz od muzgaudio co przełożyło się na niewielką, ale słyszalną poprawę, ciemniejsze tło co za tym idzie lepsze pozycjonowanie. Gwoździem programu okazały się opampy.

@MichalZZZ Przed wymianą na wyższy model warto przetestować te opki: link 

Należy zrobić to uważnie, jak się zdecydujesz to napisz priv poinstruuję ;) Pytałem Bursona to odpisali, że po to Conductory powstały, żeby wpinać opki innych marek i nie ma to wpływu na gwarancję. Po co to mówię? Można uzyskać duży upgrade, na tyle wyraźny, że pokuszę się o stwierdzenie, że mój Performance może zagrać lepiej od seryjnego Reference. V6 Vivid czy Classic to nie jest szczyt możliwości. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wychodzi na to, że nie ja jedyny kupuje w ciemno i sie przy tym dobrze bawie :)

 

@adriano2510 gdzieś juz czytałem o Twoim sposobie, nawet nie wiem czy już kiedyś nie rozmawialiśmy o tym na pw. Pomysł fajny. Na pewno do rozważenia. Ciekawe jakby coś takiego zastosować w modelu Reference?

 

Do mnie też jedzie nowy zasilacz  - kupiłem Keces P8, który będzie zasilał Bursona (24v) i Aurium (12v). Do tego kabel zasilajacy Wireworld Silver Electra. Bardzo jestem ciekaw na ile wpłynie to na brzmienie, ale jestem dobrej myśli. I tak, sugerowałem sie opiniami innych i kupiłem go dzięki tym właśnie opiniom, czyli znów w ciemno :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha właśnie tak, dobieranie podzespołów, testowanie kabli samo w sobie było zabawą nawet jeśli z czymś nie trafiłem ;) 

Dzielę się swoimi najlepszymi doświadczeniami i po przetestowaniu kilku najpopularniejszych opampów te potrafią najwięcej i jako jedne z niewielu pasują do Bursona. 

 

Mogę zapewnić, że różnica w jakości dźwięku jest diametralna i to co było dla mnie ważne wypełniły niedociążoną średnicę na Vividach. Brzmienie stało się naturalniejsze i gładsze. Na Reference zapewne zadzieje się ten sam efekt, ale ręki nie dam sobie uciąć czy te opampy tam się pozwolą zaaplikować bez żadnych szumów, wzbudzania itd. Niełatwo do tych Conductorów coś dobrać. Staccato np nie funkcjonowały prawidłowo, tak samo opm3320d. Na C3X Performance te od Muzga mam przetestowane. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności