Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Zdania są podzielone. Wysłałem zapytanie do producenta. Dam znać jak coś odpiszą

 

Zdania osób nie widzących sprzętu na oczy, ani też rzeczywiście mogących ocenić głośność tego dźwięku. Wkleiłem już stanowisko producenta w tej sprawie, więc nie rozumiem celu ciągnięcia tej dyskusji (w większości bezsensownej).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

The sound you hear when powering up that's probably the power supply warming up and raising its working voltage frequency from 50Hz to 170Khz.  While the frequency is still within the human hearing range, you could hear some noise. But within about 30 seconds it's beyond human hearing and all noises should disappear.

When you turn off, it is normal to hear a pop.  That's the power caps discharging excess energy. 

 

In some headphone amps, they use coupling capacitors to absorb this discharge. In our design, we don't use coupling caps (ever) as they also absorb high audio frequency and hence harms the ultimate sonic performance of our products.

 

Zapytałem dlaczego kondensatory rozładowują się na wyjście na nie np. na uziemienie. Warto dodać, że zasilacz dodawany do urządzenia kończy się kablem koniczynką (2 piny).

 

Wiem, że to zależy od budowy, ale ciekawe dlaczego przy wyłączaniu nie zdecydowali się zastosować wyciszenia, a dopiero w drugim kroku odcięcia zasilania.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten typ tak ma. Trzeba najwyraźniej się nastawić na to, ze jak kupujesz tej klasy sprzęt to trzeba mieć na uwadze ze takie strzały na zakończenie odsłuchu będą się pojawiać. Chyba jedyna rada to wyciągać słuchawki przed wyłączaniem urządzenia, jak ktoś już wcześniej zasugerował.

Pytałeś może czemu one się nasiliły dopiero po powrocie z serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają już kart gwarancyjnych, więc nie jestem w stanie prześledzić szczegółów historii naprawy, a co za tym idzie rzetelnie się do niej odnieść.

Ponadto nie uważam tej dyskusji za bezsensowną. Wolę poczytać za dużo, niż wiedzieć za mało.

Wyciszenie urządzenia pilotem lub potencjometrem znacząco niweluje pierdnięcia. Jednocześnie nie próbowałem i nie zamierzam próbować wyłączać Burka na high gain (słucham na low)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune S6, integry na płycie głównej, FX-Audio DAC-X7 też pierdzą. Nie pamiętam już jak było z Audiotrak Prodigy HD2, ale to wewnętrzna karta, więc mogło być inaczej.

Burek ma więcej mocy od S6, więc pierdzi głośniej. Z drugiej strony strach pomyśleć czy i co mogłoby się stać przy mocniejszych wzmakach jak AudioGD Master 19

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jedno, skoro tzw. "miękki start" został już dawno temu ogarnięty i stosowany w urządzeniach za małe pieniądze, to co stoi na przeszkodzie producentom tych droższych urządzeń, żeby go wdrażać?! To chyba nie jest jakaś wielka filozofia i tajemnica rodem z NASA, żeby firma specjalizująca się w sprzęcie elektronicznym, tego nie mogła ogarnąć, a bez wątpienia wpłynęłoby to pozytywnie na komfort użytkowania takowego?! 🤔

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mayster napisał:

Bo to kwestia słuchawek

Bardzo możliwe. Przykro to słyszeć, ze płacąc tak duże pieniądze ma się zapewnione takie niespodziewane atrakcje. Oby nikt nie wpadł na pomysł aby podpiąć tam jakieś niskoomowe iemy typu Andromedy bo może stać się krzywda. Dziwi fakt, ze wg użytkownika zjawisko to się nasiliło po naprawie serwisowej.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, neonlight napisał:

Mnie zastanawia jedno, skoro tzw. "miękki start" został już dawno temu ogarnięty i stosowany w urządzeniach za małe pieniądze, to co stoi na przeszkodzie producentom tych droższych urządzeń, żeby go wdrażać?! To chyba nie jest jakaś wielka filozofia i tajemnica rodem z NASA, żeby firma specjalizująca się w sprzęcie elektronicznym, tego nie mogła ogarnąć, a bez wątpienia wpłynęłoby to pozytywnie na komfort użytkowania takowego?! 🤔

 

Tutaj jest start z opóźnieniem. Zresztą w słuchawkach często słychać zwarcie przekaźników właśnie.

 

5 minut temu, Palpatine napisał:

Bardzo możliwe. Przykro to słyszeć, ze płacąc tak duże pieniądze ma się zapewnione takie niespodziewane atrakcje. Oby nikt nie wpadł na pomysł aby podpiąć tam jakieś niskoomowe iemy typu Andromedy bo może stać się krzywda. Bardziej mnie dziwi fakt, ze wg użytkownika zjawisko to się nasiliło po naprawie serwisowej.

 

Nie nasiliło się, raczej wrażenie spowodowane wyczuleniem i zwracaniem większej uwagi. Mamy porównanie z innymi sztukami, przy serwisie wszystko jest dobrze sprawdzane i weryfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mayster napisał:

 

Nie nasiliło się, raczej wrażenie spowodowane wyczuleniem i zwracaniem większej uwagi.

To już pewnie Panowie ustaliliście między sobą na PW, bo ja bazuje tylko na tym co jest napisane w tym wątku - cyt.”Przed naprawą też tak było (z Aune S6 i HD650 również), ale znacznie ciszej”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, neonlight napisał:

Mnie zastanawia jedno, skoro tzw. "miękki start" został już dawno temu ogarnięty i stosowany w urządzeniach za małe pieniądze, to co stoi na przeszkodzie producentom tych droższych urządzeń, żeby go wdrażać?! To chyba nie jest jakaś wielka filozofia i tajemnica rodem z NASA, żeby firma specjalizująca się w sprzęcie elektronicznym, tego nie mogła ogarnąć, a bez wątpienia wpłynęłoby to pozytywnie na komfort użytkowania takowego?! 🤔

Miękki start to nie problem. Spokojnie da się włączyć z hekami na uszach, ciche pyknięcie, więc bez obaw. Przy wyłączaniu jest ze 3 razy głośniejsze i to właśnie tu jest nieprzyjemne.

 

37 minut temu, Palpatine napisał:

Bardzo możliwe. Przykro to słyszeć, ze płacąc tak duże pieniądze ma się zapewnione takie niespodziewane atrakcje. Oby nikt nie wpadł na pomysł aby podpiąć tam jakieś niskoomowe iemy typu Andromedy bo może stać się krzywda. Dziwi fakt, ze wg użytkownika zjawisko to się nasiliło po naprawie serwisowej.

Nie wiem czy faktycznie nasiliło się po naprawie serwisowej. Odniosłem jednak wrażenie, że wcześniej różnica w głośności pyknięcia przy włączaniu i wyłączaniu była mniejsza lub nie zawsze pierdział tak głośno przy wyłączaniu. Teraz nie jestem w stanie tego obiektywnie stwierdzić. Może faktycznie opamp nie stykał na całej powierzchni, zostało to poprawione i dlatego wydaje się teraz głośniej. Musiałbym mieć drugi identyczny model i porównać.

 

Jasne, że jakby można było sobie dowolnie zaprogramować funkcje, to zrobiłbym automatyczne wyciszanie przed wyłączeniem, ale to tak nie działa :)

 

Mam jeszcze niecałe 3 lata gwarancji producenta, więc bez obaw

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2021 o 18:53, Palpatine napisał:

Czyli ten typ tak ma. Trzeba najwyraźniej się nastawić na to, ze jak kupujesz tej klasy sprzęt to trzeba mieć na uwadze ze takie strzały na zakończenie odsłuchu będą się pojawiać.

 

Odpowiedzieli:

Cytat

 

This popping sound is a very small discharge and it does not cause any damage to any headphone.

 

The majority of the current has already been discharged to the ground; what is not leftover is just a small amount that is stored in the transistor. The popping sound differs from headphone to headphone because of the sensitivity and impedance.

 

Please use your unit with confidence, we appreciate your support. 

 

 

Czyli podsumowując, muszę pamiętać, aby górnym przyciskiem pilota wyciszyć przed wyłączeniem Burka i pierdnięcie będzie do zniesienia nawet ze słuchawkami na uszach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

muszę pamiętać, aby górnym przyciskiem pilota wyciszyć przed wyłączeniem Burka i pierdnięcie będzie do zniesienia nawet ze słuchawkami na uszach.

Najlepiej sobie zapisać gdzieś nad monitorem aby się nieprzyjemnie nie wystraszyć.

Dobrze, że AK mi takich numerów nie robił z Andromedami bo przy czułości 112,8 dB  i impedancji 12,8 Ohmów można by stracić słuch. Chociaż pamiętam, że @mykupyku podpinał Andro do CV2+ i nie narzekał na strzały ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Najlepiej sobie zapisać gdzieś nad monitorem aby się nieprzyjemnie nie wystraszyć.

Dobrze, że AK mi takich numerów nie robił z Andromedami bo przy czułości 112,8 dB  i impedancji 12,8 Ohmów można by stracić słuch. Chociaż pamiętam, że @mykupyku podpinał Andro do CV2+ i nie narzekał na strzały ;)

 

jakby nie szumiały na maksa to byłby super dynamit set do odsłuchów, tak się uwijały pod prądem, że aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, mykupyku napisał:

 

jakby nie szumiały na maksa to byłby super dynamit set do odsłuchów, tak się uwijały pod prądem, że aż miło

Utkwiło mi w pamięci Twoje stwierdzenie, że gdyby nie szumy to byłby to idealny kompan do Andro bo lepszej synergii z nimi nie słyszałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności