Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.02.2021 o 14:50, adriano2510 napisał:

Burek już wrócił i gra jak należy. Wtedy nie chciał się włączyć. To jednak wyczynowy sprzęt, 6W zamknięte w niewielkiej obudowie, klasa A i porządna sekcja DAC na pokładzie. Sprzęt pracuje w wysokich temperaturach i coś tam mogło odmówić posłuszeństwa. 

Zdążyłem zapomnieć jak to gra z HE1000se, fajnie ponownie przeżyć ten mały opad szczęki ;) 

 

No niepozorne te Burki przynajmniej w wersji Performance; u mnie sam DAC nie tak dawno temu miał większe gabaryty. Najważniejsze że wrócił i gra :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pilot od Conductor 3X Performance da się jakoś zaprogramować aby zwiększał głośność do ustalonych wartości np. 20, kolejne naciśnięcie 40, 60?

 

Jak dobrze pójdzie, to będę miał Burka na weekend :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Mam Funa i ja to gra jeszcze lepiej... No i power z przodu. Stopa i wygląd w obecnym layoucie. W preorderze darmowy upgrade z opampami dual vivid + stopka. Mniam. Jak nie bedzie preorderu u nas to chyba i tak sie skuszę. Fun na opampach classic pójdzie na sprzedaż chociaż to będzie bolesne rozstanie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znajdą się opampy o jakości porównywalnej bądź lepszej od V6 Vivid, akcentujące silniej wokal, ale grające nie tak blisko jak V6 Classic?

Padały komentarze o Staccato, niestety ich rozmiary z tego co wiem były problemem w instalacji. Ten natomiast wygląda dość kompaktowo: Staccato OSH-DHb

 

Czy jest szansa, że się zmieści do Burka C3XP? Czy zadziała to w układzie 2x V6 Vivid + 2x Staccato?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, adriano2510 napisał:

Czy jest szansa, że się zmieści do Burka C3XP? Czy zadziała to w układzie 2x V6 Vivid + 2x Staccato?

Nawet obecne Staccato raczej nie zmieścisz w Bursonie, tak "na oko" będą się dotykać. Są opampy polskiego producenta, które bez problemu zmieszczą się w niemal każdym urządzeniu, a do tego mają bardzo dobre opinie. 

 

https://muzgaudio.com/produkt/wydajny-wzmacniacz-dyskretny-jfet/

 

Jest jeszcze w ofercie wcześniejszy model na czerwonym PCB, ale ten czarny jest dokładniejszy, czytelniejszy i ma bardziej precyzyjny bas. Warto wypróbować. Jeśli ich posłuchasz, nie zapomnij podzielić się wrażeniami :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawsim dzięki za odpowiedź! Czy te z muzgaudio będą konkurencyjne pod względem jakości dźwięku dla Staccato i V6 Vivid? Wiadomo coś o ich sygnaturze barwowej?

Ponowię też pytanie o to czy można mieszać V6 Vivid z takimi muzgaudio lub Staccato a może ich parametry wymuszają wymianę wszystkich albo żadnego? Zielony jestem w temacie a chciałbym wymienić tylko 2 żeby lekko zmodyfikować brzmienie, bo teraz jest prawie dobrze :) 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, adriano2510 napisał:

Czy JFET będą konkurencyjne pod względem jakości dźwięku dla Staccato i V6 Vivid? Wiadomo coś o ich sygnaturze barwowej?

Z elektroniki jestem zielony, więc nie odpowiem czy akurat JFET jest lepszy, bo nawet nie wiem czy Vivid to JFET czy BIPOLAR. Wpiąłem tego opampa do Bursona Lycana i na razie nie wracam do Vivid czy Staccato. Trzeba wypożyczyć i posłuchać. Wiem, że istnieje taka możliwość. Nie potrafię niestety opisać jak brzmią opampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, slawsim napisał:

Z elektroniki jestem zielony, więc nie odpowiem czy akurat JFET jest lepszy, bo nawet nie wiem czy Vivid to JFET czy BIPOLAR. Wpiąłem tego opampa do Bursona Lycana i na razie nie wracam do Vivid czy Staccato. Trzeba wypożyczyć i posłuchać. Wiem, że istnieje taka możliwość. Nie potrafię niestety opisać jak brzmią opampy.

Głupotę palnąłem i JFET uznałem za markę haha.. chodziło mi ogólnie o produkt MuzgAudio a nie technologię. Rozumiem, w takim razie pozostaje się przekonać na własne uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Mam Funa i ja to gra jeszcze lepiej... No i power z przodu. Stopa i wygląd w obecnym layoucie. W preorderze darmowy upgrade z opampami dual vivid + stopka. Mniam. Jak nie bedzie preorderu u nas to chyba i tak sie skuszę. Fun na opampach classic pójdzie na sprzedaż chociaż to będzie bolesne rozstanie.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka




No i git

https://audeos.pl/pl/p/Burson-Funk-Deluxe/1286

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson C3XR+ LCD3 - bajka!

1). Z Bursonem dostałem 4 opampy. Czy na gwarancji mogę Burka rozkręcać i je zmieniać?

Mój wzmak nie posiada wyjścia słuchawkowego (ma wejścia XLR).

CD połączyłem z Burkiem przez Coax i gra gitara.

2).Problem mam z gramofonem - przedwzmacniacz gramofonowy ma wejścia i wyjścia -RCA.

Nie mogę słuchać gramofonu na słuchawkach. Nie spotkałem kabli RCA-XLR.

Nawet gdyby były - to czy nie będzie spadku jakości, czy nie będzie za cicho, czy przejściówki powinny buć z transformatorem? Jak najlepiej rozwiązać temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, axiomax napisał:

+ LCD3 - bajka!

1). Z Bursonem dostałem 4 opampy. Czy na gwarancji mogę Burka rozkręcać i je zmieniać?

Mój wzmak nie posiada wyjścia słuchawkowego (ma wejścia XLR).

CD połączyłem z Burkiem przez Coax i gra gitara.

2).Problem mam z gramofonem - przedwzmacniacz gramofonowy ma wejścia i wyjścia -RCA.

Nie mogę słuchać gramofonu na słuchawkach. Nie spotkałem kabli RCA-XLR.

Nawet gdyby były - to czy nie będzie spadku jakości, czy nie będzie za cicho, czy przejściówki powinny buć z transformatorem? Jak najlepiej rozwiązać temat?

Co do gramofonu:

 

https://audiotop.pl/pl/p/Przedwzmacniacz-gramofonowy-MMMC-Chord-Huei/8702?gclid=CjwKCAiAmrOBBhA0EiwArn3mfBSZM4UKiIQ_0HLE8JX0FpIQCQBvQsnlJJwkkcUmNqw5OlEiLYzMfhoCd7sQAvD_BwE

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

Super porada za ponad 5 kafli.

Ja już przedwzmacniacz MM/MC mam na RCA. Burson ma tylko XLR. Czym połączyć przedwzm. gramfonowy RCA z Byrkiem XLR, żeby słuchać gramofonu w słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, axiomax napisał:

Super porada za ponad 5 kafli.

Ja już przedwzmacniacz MM/MC mam na RCA. Burson ma tylko XLR. Czym połączyć przedwzm. gramfonowy RCA z Byrkiem XLR, żeby słuchać gramofonu w słuchawkach.

Kablami RCA-XLR. Robiłem kable z XLR lub TRS na RCA nie raz. Jak sprzęty dobre, to gra to dobrze. Co do głośności, to nikt w ciemno nie odpowie, bo to zależy od napięcia na wyjściu RCA oraz wzmocnienia, jakie ma Burson, a pewnie ma przestawiane. Zapotrzebowanie na głośność też ludzie mają różne, więc wszystko tu jest względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, axiomax napisał:

Super porada za ponad 5 kafli.

Ja już przedwzmacniacz MM/MC mam na RCA. Burson ma tylko XLR. Czym połączyć przedwzm. gramfonowy RCA z Byrkiem XLR, żeby słuchać gramofonu w słuchawkach.

To masz tańsze rozwiązanie :)

https://rockon.pl/pl/p/ART-CLEANBox-Pro-2-kanalowy-Konwerter-Sygnalu/3192?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

 

Trzeba się dowiedzieć najlepiej u sprzedawcy czy to się na pewno nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Undertaker napisał:

A tak z innej beczki, wejścia jack/mikrofonowe w Burku C3P są tej samej jakości, nie? Nie ma żadnych przeciwskazań żeby podpinać słuchawki do tego niby wejścia mikrofonowego? 

Słuchawki można wpiąć do wejścia mikrofonu dynamicznego. Będą wtedy robić za takowy. Do wejścia na mikrofon węglowy - nie będzie miało sensu ani skutku, ponadto tam jest napięcie podawane, więc jakieś tam ryzyko uszkodzenia występuje. Rozchodzi się tu właśnie o typowe wejście jak w kartach muzycznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A typowe jakie jest? :D Bo ja nie kumaty. Teoretycznie ikonka na Bursonie to słuchawki z mikrofonem (choć w serii Reference jest już sam mikrofon). Słuchawki podpięte pod tego mini jacka normalnie grają i jak na moje nie ma różnicy w jakości. Ale może faktycznie lepiej korzystać z tej dużej dziurki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności