Jump to content

Fanklub Burson Audio

Recommended Posts

14 minut temu, MichalZZZ napisał:

pozniej bede oczywiscie wymienial ten kabelek na lepszy, ale najpierw chce wyprobowac na stockowym.

Później to będzie za późno, ten stockowy nie będzie pasował🙂

• Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

C3X pograł z 40 godzin, więc można dopisać co nieco. Nie wiem czy Burson zmieniał coś w układzie, ale z dużym przekonaniem sądzę, że wersja XLR jest łagodniejsza od SE. Nie są to może znaczą

Odwiedziłem dziś krakowski Mp3store    Flagowy potwór Bursona - Conductor 3X Reference. No gra jak Burson - duże źródła, duży dźwięk, duży bas, duże przestrzenie między źródłami, organiczn

Burson III Mocny 👑

Posted Images

Ktoś byłby uprzejmy wyjaśnić mi po co w Bursonie C3R jest wyjście "PRE"?. No niby ma wychodzić do końcówki mocy. Ale po co?, jak chcę podłączyć do wzmaka kolumnowego, to podpinam Bursona jako DAC i przecież gra muzyka...

Wypożyczyłem Conduktora 3 Reference. Odpaliłem Tidala. Zapuściłem muzykę master. Na ekranie urządzenia cały czas PCM 44K. Jak to zmienić? Tidal Master - pliki mają wyższe próbkowanie? Niezależnie czy ustawię w Tidalu Normal, HIFI, Master - to Burson zawsze pokazuje PCM44K. 

PS- jestem chyba dziadersem- pierwszy raz bawię się w słuchanie plików (poza telefonem i brzęczeniem z komputera).

Pierwszy DAC, STREAMER, i wzmacnicz słuchawkowy (do tej pory słuchałem taradycyjnie LP i CD).

Nie wiem co jak poustawiać. Teoretycznie jakbym miał plik 24/192 w kompie to tak burson powinien tyle wyświetlać?Sprzęt to Mac (odpadają sterowniki), Burson 3Cx i pożyczone słuchawki AKG.

HELP!

Edited by axiomax
Z telefonu po BT - to samo

Zamiast domyślnego urządzenia audio wybierz burka w tidalu. Ta opcja MQA powinna być wyszarzona

Edited by jacmiszcz92

od początku wybrane

poszło. miałem w Tidalu Burson audio 2,0 i Burson audio- default. Wybrałem default. Wyłączyłem Passthrough MQA Zapuściłem - losowo - Beatlesów Abby Road i 96k i szczena opadła - na słuchawkach za 300,00PLN.

Boję się że burek zostanie - do LCD3.

11 godzin temu, axiomax napisał:

Wypożyczyłem Conduktora 3 Reference. Odpaliłem Tidala. Zapuściłem muzykę master. Na ekranie urządzenia cały czas PCM 44K. Jak to zmienić? Tidal Master - pliki mają wyższe próbkowanie? Niezależnie czy ustawię w Tidalu Normal, HIFI, Master - to Burson zawsze pokazuje PCM44K. 

PS- jestem chyba dziadersem- pierwszy raz bawię się w słuchanie plików (poza telefonem i brzęczeniem z komputera).

Pierwszy DAC, STREAMER, i wzmacnicz słuchawkowy (do tej pory słuchałem taradycyjnie LP i CD).

Nie wiem co jak poustawiać. Teoretycznie jakbym miał plik 24/192 w kompie to tak burson powinien tyle wyświetlać?Sprzęt to Mac (odpadają sterowniki), Burson 3Cx i pożyczone słuchawki AKG.

HELP!

Burek Ci prawdę napisał. Obojętne, czy słuchasz Master, czy HiFi, i czego nie ustawisz w Tidalu (MQA, exclusive, karta przez system czy wybrana), to format docelowy to 44100Hz, a ilość bitów najlepiej dać na 24. W Windows 10 i na XMOSie, a taki jest właśnie konwerter w Burku, ma być 44100Hz 24 bity i tak jest najlepiej. Już to tłumaczyłem w innych wątkach o Tidalu na przykład. MQA to pic na wodę fotomontaż. Ja doszedłem innymi metodami, bo nie mam wyświetlacza, że leci 44100Hz, a jak to na siłę przestawisz w Widnows, to będzie tylko gorzej. 

Takie efekty, jak daje Master to można uzyskać drobną equalizacją materiału w 16 bitach 44,1kHz. Żadnych pokładów dodatkowej jakości tam nie ma, tylko podpicowany dźwięk. Ja słucham w HiFi, exclusive, bez normalizacji i z bypassem dla MQA. 

Może na innych konwerterach jest lepiej, ale to i tak top jakościowy, co słyszę lub słyszałem kiedykolwiek z Tidala gdziekolwiek, więc nie ma co się przejmować cyferkami. ;) Człowiekowi nie potrzeba nic ponad 44100Hz próbkowania.

Godzinę temu, majkel napisał:

MQA to pic na wodę fotomontaż. Ja doszedłem innymi metodami, bo nie mam wyświetlacza, że leci 44100Hz

Pierwsze zdanie jest prawdziwe. Drugie zapewne też, tzn w tym że doszedłeś. Niestety do błędnych wniosków, bo u mnie leci 96khz lub 88,2khz  (zależy od płyty).

Edited by audionanik
W dniu 29.01.2021 o 00:09, jacmiszcz92 napisał:

@adriano2510 A wiesz może czy Conductor 3X Performance potrafi grać jednocześnie z XLR i 6,3mm jacka? Często jest to możliwe, ale wysoce niezalecane.

Nie mam jak sprawdzić, bo mój Burson C3 się zepsuł i już ponad miesiąc jest na naprawie gwarancyjnej... i końca nie widać.

Poza tym tak jak mówisz raczej bym unikał takich wariacji. Zazwyczaj producenci ostrzegają przed takim podpinaniem tak samo jak przełączanie trybu "klasa A" kiedy urządzenie jest włączone. W Bursonie pamiętam, że producent ostrzega przed podpinaniem i odpinaniem słuchawek kiedy urządzenie jest włączone i idzie sygnał. 

• Sad 2
13 godzin temu, majkel napisał:

Burek Ci prawdę napisał. Obojętne, czy słuchasz Master, czy HiFi, i czego nie ustawisz w Tidalu (MQA, exclusive, karta przez system czy wybrana), to format docelowy to 44100Hz, a ilość bitów najlepiej dać na 24. W Windows 10 i na XMOSie, a taki jest właśnie konwerter w Burku, ma być 44100Hz 24 bity i tak jest najlepiej. Już to tłumaczyłem w innych wątkach o Tidalu na przykład. MQA to pic na wodę fotomontaż. Ja doszedłem innymi metodami, bo nie mam wyświetlacza, że leci 44100Hz, a jak to na siłę przestawisz w Widnows, to będzie tylko gorzej. 

Takie efekty, jak daje Master to można uzyskać drobną equalizacją materiału w 16 bitach 44,1kHz. Żadnych pokładów dodatkowej jakości tam nie ma, tylko podpicowany dźwięk. Ja słucham w HiFi, exclusive, bez normalizacji i z bypassem dla MQA. 

Może na innych konwerterach jest lepiej, ale to i tak top jakościowy, co słyszę lub słyszałem kiedykolwiek z Tidala gdziekolwiek, więc nie ma co się przejmować cyferkami. ;) Człowiekowi nie potrzeba nic ponad 44100Hz próbkowania.

1. Od jakichś 25 lat nie mam windowsa, a ostatnio wróciłem do INTEL OUTSIDE (MBA M1)

2. po poradzie Jacmiszcz92 - cyferki śmigają w zależności od nagrania w Tidalu

Teraz to samo mam przez BT - cyferki - 44k cały czas, niezależnie czy Master, HiFi czy Normal. Nie znalazłem w telefonie (Iphone 6S) na Tidalu takich ustawień jak w komputerze: Burson Audio/więcej ustawień/na szaro "wyłącz MQA"). Nie mogę znaleźć tego w telefonie. Czy w ogóle przez BT się da?

@Mayster Czy wiadomo kiedy Burson Conductor 3X Performance będzie dostępny?

Czy da się jakoś przedłużyć gwarancję na stronie producenta? // Ok już widzę, że trzeba zarejestrować w ciągu 30 dni od zakupu

Edited by jacmiszcz92
W dniu 3.02.2021 o 17:10, Undertaker napisał:

A co się z Burkiem stało? Ledwo co chyba się chwaliłeś zakupem. 

Burek już wrócił i gra jak należy. Wtedy nie chciał się włączyć. To jednak wyczynowy sprzęt, 6W zamknięte w niewielkiej obudowie, klasa A i porządna sekcja DAC na pokładzie. Sprzęt pracuje w wysokich temperaturach i coś tam mogło odmówić posłuszeństwa. 

Zdążyłem zapomnieć jak to gra z HE1000se, fajnie ponownie przeżyć ten mały opad szczęki ;) 

• Like 3
W dniu 4.02.2021 o 22:56, jacmiszcz92 napisał:

@Mayster Czy wiadomo kiedy Burson Conductor 3X Performance będzie dostępny?

Czy da się jakoś przedłużyć gwarancję na stronie producenta? // Ok już widzę, że trzeba zarejestrować w ciągu 30 dni od zakupu

Koło wtorku-środy.

3 godziny temu, adriano2510 napisał:

Burek już wrócił i gra jak należy. Wtedy nie chciał się włączyć. To jednak wyczynowy sprzęt, 6W zamknięte w niewielkiej obudowie, klasa A i porządna sekcja DAC na pokładzie. Sprzęt pracuje w wysokich temperaturach i coś tam mogło odmówić posłuszeństwa. 

Zdążyłem zapomnieć jak to gra z HE1000se, fajnie ponownie przeżyć ten mały opad szczęki ;) 

Włączał się, tylko wyświetlacz nie działał.

19 minut temu, Qaz12 napisał:

Coś często te Burki padają...

Jakieś statystyki masz może, chętnie zerknę?

Mam problem z Bursonem Conductor 3 XR, MacBookiem Air - M1 i Tidalem . MBA / M1, biały standard Apple  kabel USB C-USB C, OSX Big Sur. Mac nie widzi - nie rozpoznaje Bursona C3XR. Wyżej wymienione nie współpracują ze sobą. Na stronie Bursona napisali, że Mac nie potrzebuje sterowników. Nie mam problemów ze starym, 12-letnim MBP 17 ' (kabel ten sam + przelotka USB-C/USB-A). Burson nie pojawia się w preferencjach systemowych/ dżwięk/midi i nie pojawia się w Tidalu. Po BT wszystko działa. Nie idzie po kablu USB-C.

Gdzie jest problem i jak go rozwiązać?