Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem że to Australijska firma, ale szczerze mówiąc Australijczyk czy Chińczyk nie ma to dla mnie znaczenia. Ważne żeby sprzęt grał i działał bezproblemowo :) Nie robi może jakiegoś szału dźwiękowo ale jest przynajmniej tak samo dobry jak mój poprzedni tor, do tego użytkowo siadł mi w 100% zarówno jeśli chodzi o ergonomię użytkowania (równy balans kanałów od zera, super jakość BT praktycznie nierozróżnialna z USB). 

Trudno, podeślę do @Maysteri zobaczymy, pewnie da się coś na to poradzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazimierz9stary daczek na cs4397 zmodowany i Sonic Pearl 2. 

 

Burson na pewno ma lepsze (nieszumiące) USB tyko co z tego, skoro u mnie z nim problemy praktycznie od początku użytkowania. No ale może po prostu miałem pecha i dostałem taką wrażliwą sztukę jak charakter audiofila, z tego co @Maysterpisze to nie powinno być problemu z naprawą. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Undertaker napisał:

Generalnie to on powinien śmigać nawet bez sterowników tych do XMOS'a chyba, nie?

XMOS pod Wndą nie działa bez sterowników. Pisałem, zainstalować ściągnięte z YBA. Resztę wywalić, metodą opisaną w statusie. Kabel czy dobry łatwo sprawdzić np. podłączając nim fona do komputera. Gniazda USB-C to mechaniczny badziew. W komórkach potrafiły mi nawalać, choć udawało mi się je przywrócić do życia. Nie pojmuję tego zagrania, że wpakowali je do stacjonarnego urządzenia. To ja bym już dołożył te parę mm do gabarytów sprzętu, żeby się tylko USB-B zmieściło.

Do USB-C to najlepiej kupić sobie kabel ze złączem magnetycznym. Włożyć końcówkę do gniazda na stałe, żeby go nie masakrować, bo tam się najczęściej blaszki odginają, a przy odrobinie talentu można złamać plastikowy języczek, na którym spoczywają styki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkeltylko u mnie właśnie jak pierwszy raz podpinałem C3P do kompa wykryło go i działał bez żadnych sterowników. Niemniej jednak po jakimś czasie zaczęły dziać się różne cyrki o których pisałem. 

Zrobiłem jeszcze raz format i teraz już w ogóle komp nie wykrył Burka jako źródło dźwięku. Zresztą ani ten PC, ani dwa inne (jeden z win xp a drugi z 8.1). Na stronie Audeos jest info że z xp powinien działać ale XMOS'a się nie dało zainstalować. Myślałem jednak że wykryje mi sprzęt tak jak 10 na początku (bez sterów) ale nic z tego. Podpinałem do USB z tyłu przy użyciu dwóch kabli (Bursonowego i Uniteka). Korzystałem też z USB z front panelu. 

 

Nie wydaje mi się żebym mechanicznie uszkodził kabel, zresztą z żadnym kablem i sprzętem mi się to nie zdarzyło. Ale jeśli miałoby się coś faktycznie popsuć od wpinania kabla to nie wiem - byłoby to wyjątkowo kruche urządzenie. Ale nie chcę tu ferować wyroków przed tym jak dostanę info od Maystra co i jak. 

 

A co do tego USB C to ono niby ładniej wygląda i pasuje do designu tego C3 - tak ja to widzę. Z USB-B na innym sprzęcie na tenorze nie miałem nigdy problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablom się nic nie dzieje. Te małe gniazda USB są delikatne w konstrukcji, Trzeba popatrzeć do środka, czy się jakaś blaszka nie odgięła. Poświecić latarką jak trzeba.

Proces instalowania sterownika XMOS w pewnym momencie żąda (ponownego) podłączenia urządzenia. Tak to pamiętam. Jeżeli ten krok nie przechodzi, to gdzieś jest problem ze sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze właśnie że raz na 100 instalacji tego sterownika (bo już nie zliczę) mnie nie spytało o ponowne uruchomienie urządzenia a Bursona ładnie wykryło. Już myślałem że może w końcu się poprawnie zainstalowało, a nazajutrz cyk - jedyne źródło dźwięku to Realtek a w Menedżerze Urządzeń nie ma osobnej zakładki "Burson Audio USB 2.0 XMOS" czy coś takiego. 

 

Za to za każdym razem widzi jakieś PnP Audio Device. W xp jako urządzenie do nagrywania to pewnie coś z mikrofonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker spróbuj jeszcze na innym kablu niż te co masz u siebie. Tak z ciekawości. 
 

Ja ostatnio próbowałem wrzucić mu sygnał po COAX kablem AQ Cinamon i za nic w świecie nie chciał zagrać. A na jakimś kabelku za 50gr coś tam brzęczało. Burson jest wyjątkowo wrażliwy na zastosowane kable i potrafi z tego powodu zachowywać się conajmniej dziwnie. Tak czy inaczej i tak bardzo go lubię za dźwięk i funkcjonalność jaką oferuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ściągnął sobie jakieś Live CD linuksa, np Lubuntu i tam przetestował. Nie trzeba tam instalować sterowników, bo zdaje się, że są wbudowane w jądro tego systemu.

Swoją drogą, to zawsze wydawało mi się, że urządzenia z XMOS lepiej grają po linuksem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi Już pojechał do Maystra, a ja i tak nie mam innych kabelków niż ten Bursonowy i Uniteka żeby sprawdzić. 

Póki co sprawdziłem na tych dwóch i na trzech kompach z różnymi windami, więc albo coś jest nie tak albo miałem wyjątkowego pecha z niedziałaniem sterowników po prostu. Ale nie wydaje mi się, a samo użytkowanie Burka stało się co najmniej problematyczne w ostatnich dwóch tygodniach. 

 

Dźwiękowo też mi się podoba, szczególnie jak podłączyłem słuchawki bezpośrednio do wyjścia z kompa to już za Bursonem zdążyłem zatęsknić :D Dobrze że mam jeszcze tego starego iPhone'a 4G w zanadrzu i niewymagające słuchawki. 

 

@Qaz12Tego Linuksa można stawiać obok windy i sobie wybierać system przy uruchamianiu kompa? Nie znam się na tym i też z windy nie chciałbym rezygnować w sumie. Bo to też nie powinno tak być żeby przez jeden nawet nie wiadomo jak fajny sprzęt kombinować z systemem. W każdym razie jest to kwestia do przemyślenia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Undertaker napisał:

Qaz12Tego Linuksa można stawiać obok windy i sobie wybierać system przy uruchamianiu kompa? Nie znam się na tym i też z windy nie chciałbym rezygnować w sumie. Bo to też nie powinno tak być żeby przez jeden nawet nie wiadomo jak fajny sprzęt kombinować z systemem. W każdym razie jest to kwestia do przemyślenia. 

Zrób sobie Daphile na pendrajwie i z tego zbootuj - będzie działać szybciej niz distra linuksowe "ogólnego przeznaczenia".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Qaz12 napisał:

 

Wszystko cacy, w sumie do sprawdzenia się nada, ale:

1. to Ubuntu, więc muł niemożebny, w wersji z Cd czy pendrajwa szczególnie

2. domyślnie włączone pulseaudio, więc pewnie i resampling do 48kHz - fuj brrr... nie ałdiofilsko.:D

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Undertaker napisał:

A jeszcze taki kwiatek z Burkiem bo sobie przypomniałem - raz po wgraniu driverów (jak już działał po usb) pokazywał mi sample rate 44,1 khz a innym razem 48 :D

 

 

Under, widać wyraźnie, że Tobie nie Burek był pisany; tylko Kąbo/BlueBox:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Undertaker napisał:

@audionanikno coś w tym może być :D Tak w ogóle to Wy z @Tytus1988mieliście o nim pisać coś i dalej cisza w eterze.

@Tytus1988 miał opóźnienie w związku z intensywnością Świąt, ale podobno powstanie coś, czego autor nie chce nazwać rezenzją mimo, iż na taką się zanosi. ;)

10 godzin temu, Undertaker napisał:

BlueBox na pewno super ale jakby jeszcze miał blututa, albo drugie usb żeby statego iphona podpiąć jako źródło dźwięku ;)

Mówisz - masz. Ostatni DAC się sprzedał z dwoma USB na przykład. Karta Bluetooth ma nieraz takie same gabaryty jak konwerter, tylko na zewnątrz jest antenka zamiast gniazda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super, że można Blututa dokoptować do BlueBoxa w razie potrzeby. Dla mnie ten w Burku robi robotę i bardzo często z niego korzystam. Się zastanawiam czy aby nie za często i przez to te problemy z USB, no ale bez przesady? Taki sprzęt za tyle kasy (choć wiadomo że to w przypadku C3 i tak entry level) powinien śmigać bezproblemowo. Mam nadzieję że uda się Maystrowi coś podziałać z nim żeby już nie sprawiał kłopotów bo jak już działa jak ma być to jest to super urządzenie. 

 

A co do BB to czekam na opis/recenzję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel dziękuję za miłe słowa, ale traktuję to jako obszerniejszy opis wrażeń :) 

 

@UndertakerW przypadku Świąt wyszło jak zwykle i w tym wypadku plany odsłuchowe nie zostały zrealizowane. Będę starał się nadrobić zaległości w ciągu najbliższych dni. W poniedziałek odsyłam BB wstępnie do Majkela, ale jakbyś miał ochotę wypróbować... daj znać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2020 o 16:27, Kazimierz9 napisał:

Możesz napisać jaki to był tor, bo jestem ciekaw?

Z branży. 😉

 

Nie wiem co to za 'branża', ale informacje ma złe, gdyż:

 

Burson jest w 100% własnością Australijczyków i przez nich zarządzaną. Również wszystkie produkty są projektowane w Australii. Z Chinami wspólnego mają to, że tam odbywa się produkcja niektórych rzeczy, a w samej fabryce pracują Chińczycy, Australijczycy, Amerykanie, Nikaraguańczycy i Hindusi, również pod zarządem i kontrolą Australijczyków.

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności