Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Wkładałeś :) Tak, ocieplić. Chce zbudować sobie tor audio. Z Bursona jestem jak najbardziej zadowolony (choć dzisiaj gdybym kupował, to brałbym jego wiekszego brata 3X Reference), ale chce mieć też drugi klocek z nieco innym, cieplejszym brzmieniem. Do tego wszystkiego oczywiście jeszcze okablowanie + zasilacz.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce do Bursona spróbować Feliks Euforia, Elise, Sinus Dualmono OTL 6N13S i Pathos Aurium. Miedzy tymi klocuszkami będę wybieral. Kazdy z nich mam zamiar najpierw posłuchać.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie lampowego DACa, a skoro już masz Bursona, to go "zapnij od tyłu". Ma wejście line-in zdaje się? W DACu będziesz sobie mieszał lampami w nieskończoność, poznawszy przy okazji wszystkich oferentów baniek z ebay i nie tylko, a nie że tylko Vivid czy Classic. Lampy potrafią mieć pojechane brzmienie w dowolną stronę. Eksperci na tym forum chętnie coś Ci sprzedadzą doradzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Bursona C3P zdaje się nie można podłączyć zewnętrznego daca. Sama integra działa solo jako DAC, ale jak chciałem podłączyć swojego do Lampucery to nie dało rady. Nawet miałem przypał i jak sobie testowałem różne konfiguracje to myślałem, że jako sam amp Burek też mi działa i tak pięknie się z dakiem na cs4397 zgrywa, a po odpięciu interkonektów dalej grało :D

Także o ile w przypadku C3XP nie jest inaczej, to opcja zaproponowana przez @majkela niestety odpada. Tu trzeba by mieć któryś model z serii Reference albo tego nowego Soloista 3. 

 

Nie wiem na ile C3XP różni się brzmieniowo od zwykłego Performensa ale ja nie odczuwam potrzeby dodawania lampy do swojego. Mam go ponad 2 miesiące i chyba już się wygrzał, jakieś wahania dźwiękowe na tym etapie są minimalne i w dużej mierze pewnie zależą od nastroju słuchającego. Po tej szorstkości o której wspominałem na początku użytkowania nie ma śladu, a barwa jest przyjemna choć nie jakaś nachalna. Generalnie po sprzętach Majkela to drugie urządzenie które daje mi taką uniwersalność dźwięku. 

 

No ale wiadomo jak to jest w tym hobby, ja jeszcze kilka lat temu też skakałem od sprzętu do sprzętu i miałem tę ciekawość. Lampa - przynajmniej ta stereotypowa - pewnie faktycznie da inne wrażenia, tylko pytanie czy lepsze. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, trez0r napisał:

 

Kurcze, ja to maks, chyba z 16-18 mam... chyba, że z EQ to do tych 25 dojadę

Dla jasności, bo tego wczesniej zazanczylem, wartosci podawalem dla cicho nagranych utworow. Przy "normalnie" nagranych, to kilka oczek spokojnie w dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, trez0r napisał:

@dj1978 nie wiem "z czego" słuchasz, czy USB, czy COAX/SPDIF... ale taka różnica? Może masz włączona tzw. normalizację?

Mam Bursona podłączonego przez USB, odtwarzacz Foobar. Mam takie nagrania testowe, które na każdym sprzęcie (również DAP) brzmią ciszej lub głośniej.  Po za tym większość mojej płytoteki jest nagrana normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vonBaron napisał:

Obecnie testuję XSP + BHA-1 i podoba mi się bardziej niż Burek C3.

Parę minut odsłuchu Burka C3 to trochę za mało😉 

Tak samo jak dla mnie parę minut odsłuchu BH-1 to za mało, aby stwierdzić że był lepszy od Burka C3🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności