Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie z tymi Burkami. A jak ten Composer się ma do 3Performance (bez iksa) który jest chyba nawet nieco tańszy wyłączając cenę preorderową tego pierwszego? Dla laika w dziedzinie tych klocków logicznym wyborem wydaje się w takiej sytuacji integra, bo jakby nie patrzeć mamy kompletne urządzenie i odpada zabawa z interkonektami. Z drugiej strony, jak ktoś ma np. Soloista mk2 to ten DAC może być ciekawą opcją, lecz znowu pozostaje kwestia kabli. A jakościowo Soloist to poziom 3Performance, lepiej/gorzej a może po prostu gra w podobnej klasie, tyle że inaczej? 

 

Tak patrząc po nazwach to 3XP stoi za 6999. Połowa z tego 3,5 klocka i już np. dla mnie wyglądałoby to o wiele ciekawiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Qaz12 napisał:

Gdyby ktoś miał na sprzedaż Soloista MK2, to jestem zainteresowany. 

Co polecacie jako alternatywę ?

Burson fun gra jak Playmate?

 

Wisi jeden na Allegro:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/burson-soloist-sl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qaz12 napisał:

Burson fun gra jak Playmate?

Wydaje się, że jest raczej odpowiednikiem Play-a, choć sam wzmacniacz jest w nim zdaje się trochę lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał na sprzedaż Soloista MK2, to jestem zainteresowany. 
Co polecacie jako alternatywę ?
Burson fun gra jak Playmate?
Fun to sam.wzmak. U mnie gra z Pre Box s2 digital. Niestety nie mialem okazji posłuchać playmate i nie ocenie różnic.

Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zdarzyłem się zorientować, to fun jest podobnie jak Playmate w 3 wersjach: 

Basic - 2 x NE5543
Vivid - 2 x V6 Vivid Single
Classic - 2 x V6 Classic Single


https://audeos.pl/pl/p/Burson-Fun-Classic-AMP-PRE-AMP%2C-klasa-A/939

"Sercem urządzenia jest ten sam w pełni dyskretny układ wzmacniający, który możemy znaleźć w Burson Conductor V2, co jest rekomendacją Fun'a samo w sobie."

 

Pytanie czy jest to poziom Soloista?

Czy różnica między SL a MK2 jest duża?

Moje słuchawki, to Audeze LCD 2 shedua.

Niedawno podpiąłem je pod Aune T1 MK2 i pewnie zabrzmi to jak herezja, ale fajnie mi to grało, trochę mniej przestrzenie i mniej detalicznie niż z Aune S6 po balansie, ale bliższa i nasycona średnica bardzo fajnie komponowała się z resztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Qaz12 napisał:

Z tego, co zdarzyłem się zorientować, to fun jest podobnie jak Playmate w 3 wersjach: 

Basic - 2 x NE5543
Vivid - 2 x V6 Vivid Single
Classic - 2 x V6 Classic Single


https://audeos.pl/pl/p/Burson-Fun-Classic-AMP-PRE-AMP%2C-klasa-A/939

"Sercem urządzenia jest ten sam w pełni dyskretny układ wzmacniający, który możemy znaleźć w Burson Conductor V2, co jest rekomendacją Fun'a samo w sobie."

 

Pytanie czy jest to poziom Soloista?

Czy różnica między SL a MK2 jest duża?

Moje słuchawki, to Audeze LCD 2 shedua.

Niedawno podpiąłem je pod Aune T1 MK2 i pewnie zabrzmi to jak herezja, ale fajnie mi to grało, trochę mniej przestrzenie i mniej detalicznie niż z Aune S6 po balansie, ale bliższa i nasycona średnica bardzo fajnie komponowała się z resztą

Moja konfiguracja to Classic. Kupione bezpośrednio w szopie Bursona. Słuchawki to HD660S. Odtwarzacz to ROON. Dźwięk skorygowany equalizerem. 

Wrażenia z odsłuchów? Wzmak poprawił bas (niższy i błębszy), szerokość sceny. 

Do tego kable Forza clair i interconecty również. Jak na moje ucho zostaje przy tym zestawie na dłużej. 

Szczerze polecam wzmaka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Na początku rzuciło mi się w uszy jego techniczne oblicze i wydawał się trochę za ostry, za mało muzykalny. Jednak z każdym dniem coraz bardziej przyzwyczajałem oraz przekonywałem, spisywał coraz lepiej, a dźwięk stawał się bardziej zagęszczony, nawet lekko wilgotny i ostatecznie trochę smutno było się rozstawać. Powinien się dobrze sprawić z każdymi słuchawkami, dzięki swojej liniowości, mocy, tym bardziej, że istnieje możliwość wymiany opampów, dzięki którym będzie można dostroić go bardziej pod siebie - @radzik55 więcej na temat będzie mógł powiedzieć :) Jeszcze raz dziękuję za możliwość użyczenia go, aby móc sprawdzić w domowych warunkach👍

 

Dzięki Przemku za bardzo szczegółowy opis Twoich wrażeń!

Cieszę się, że Burson przypadł Ci do gustu.

Mną przy C3XP miotają podobne emocje, jest on niewątpliwie sporym skokiem w stosunku do Playmate-a i przy bezpośrednim porównaniu zagrał nieco dynamiczniej, z jeszcze większą dawką detalu i lepszą sceną. Ale dochodzi właśnie do tego, że masz wrażenie, że tych szczegółów i detalu jest aż za dużo. Miałem przez chwilę możliwość porównania na nim VC i Eikonów i nagle zaczęło mi się wydawać, że na Eikonach jest za dużo góry i przy głośniejszych odsłuchach przekaz potrafił mnie już nieco męczyć. Verite są spokojniejsze w swoim przekazie, choć wydawały się przez to mniej żywiołowe. Burson będzie najlepiej pasował do gładko grających słuchawek, chyba, że ktoś chce super-analizy przekazu :). Zacząłem więc zastanawiać się czy czasem nie wolałbym właśnie lampy do Eikonów, może właśnie DAC215, może WA8? Dodatkowa lampa do Bursona raczej odpada, bo słucham w biurze/pracy :)

 

Wczoraj zdecydowałem się w końcu sprawdzić jak wpływają 2x V6 Classic i 2x Vivid zamiast 4x Vivid i zmiany są dokładnie w tym kierunku - lekkiego złagodzenia przekazu, wygładzenia, ale bez uszczerbku na detalu. Jest odrobinkę spokojniej, z lekko bliższą średnicą. Podoba mi się! Choć do VC by było za spokojnie :)

Polecam posiadaczom Bursonów zabawy z opampami - zmiany są naprawdę duże :) Na tą chwilę mam Classic na I/V stage i Vivid na LP stage.

20200827_092012.thumb.jpg.2a888f0bc56576a8247197dd1c018989.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dziękuje za opisy , cieszę się że odsłuch był pozytywny :) 

Burson zrobił kawał dobrej roboty , dźwiękowo  jest bardzo dobrze . ale jest kilka ale ... .  Przydała by się poprawniejsza instrukcja ,np. brak "ludzkich "informacji o filtrach i    opcja np. wygaszania ekranu . Zaskakujące że Burson gra inaczej z każdego wyjścia , dodatkowo jak wspomniał @MFRD  sporo zabawy  daje wymiana opamów .

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mayster napisał:

Już na dniach Burson ma zaprezentować zastępcę modelu wzmacniacza, na który wiele osób czekało (Soloista). Design jak całej serii C3. Będzie balans, dużo watów, zapewne wymienne opampy... :)

Pozostaje jedynie kwestia ceny, ale jeżeli Composer był tak sensownie wyceniony, to pewnie sam wzmak też będzie w relatywnie "ludzkich" pieniądzach. Dowiemy się niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MFRD również dziękuję Mirku za podzielenie się swoimi wrażeniami, także dotyczącymi zmian, jakie wprowadzają konkretne opampy z podaniem ich umiejscowienia w jego wnętrzu! Cieszę się, że przyniosła ona pozytywne efekty w przypadku Eikonów. W przypadku odbioru detali mogę powiedzieć, że na DAC215 sprawiają one wrażenie bardziej stopionych ze źródłami, subtelniej oświetlonych i z tego względu mniej zwracają uwagę. Burson dodaje całemu przekazowi więcej blasku i podejrzewam, że m.in. w niektórych rockowych kawałkach, bardziej "analogowy", spokojny, nie tak bardzo eksponujący każdy najmniejsze drganie struny gitary, wybrzmienia talerzy perkusyjnych... czy po prostu potrafiący zamaskować pewne niedoskonałości materiału przy dłuższych sesjach odsłuchowych charakter DAC215 lepiej się sprawdzi. Jednak z drugiej strony nie wiem, czy nie będzie brakować większej dynamiki, czystości i żywiołowości, jaką daje Burson z Eikonami, a także gabaryty Coplanda, brak BT nie okażą się problemem. Do porównania jak najbardziej zawsze zachęcam, bo wtedy też można spokojnie stwierdzić, czy zmiana ta okaże się ostatecznie pożądana, czy też wpłynie na docenienie tego, co się posiada :) 

 

@radzik55 dziękuję za miłe słowa :)) Przyznaję, że w przypadku filtrów zdecydowałem się na pierwszy z nich. Nazwy nie pamiętam, ale przy dłuższych odsłuchach wydawał się dla mnie najprzyjemniejszy, najmniej odczuwalny, chociaż i tak różnice odbierałem jako bardzo subtelne. Co się tyczy symetryka - daje on spory wygar i w cięższych gatunkach nie tylko to się słyszy, ale też odczuwa :) Z VC powinno być w takiej konfiguracji świetnie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mayster napisał:

Detal wyniesie 5499 zł.

 

Gdyby byli jacyś zainteresowani to piszcie tu / na PW, to ogarnie się jakiś preorder sensowny, +/- 4200 zł.

 

9 godzin temu, Mayster napisał:

Detal wyniesie 5499 zł.

 

Gdyby byli jacyś zainteresowani to piszcie tu / na PW, to ogarnie się jakiś preorder sensowny, +/- 4200 zł.

Gdzie można więcej o nim poczytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacje o nowym wzmacniaczu : https://www.head-fi.org/threads/burson-soloist-3x-performance-head-pre-amp-8wpc-xlr-with-muse72320-volume-control.941047/

Edytowane przez radzik55
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 hours ago, Mayster said:

Detal wyniesie 5499 zł.

 

Gdyby byli jacyś zainteresowani to piszcie tu / na PW, to ogarnie się jakiś preorder sensowny, +/- 4200 zł.

A wiadomo coś kiedy dostawa planowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograł już trochę Burson C3R z zasilaczem liniowym (vide muzyczne zakupu). Jestem bardzo zadowolony z uzyskanych zmian. Scena nabrała jeszcze większych rozmiarów, pojawiło  się więcej powietrza i swobody miedzy instrumentami. Nastąpiła zauważalna poprawa gradacji planów (choć już w stocku była bardzo dobra). Holografia nabrała czystości, wyrazistości, co sprawiło że wokal jest ładniej pokazany, taki okazale zawieszony przed nami i otoczony ze wszystkich stron instrumentami. Bas i góra super, muzyka po prostu żyje. Słychać te efekty od razu na wbudowanym wzmaku a jeszcze bardziej jako DAC (95% zastosowania) z Sinusem OTL.

Mój wniosek, sekcja zasilania w Bursonie C3R jest niezła ale może być dużo lepsza otrzymując ekstra wsparcie z zewnątrz🙂

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co będzie lepsze, ten najbardziej wypasiony Conductor 3XR czy może Composer + Soloist3? Podobno Composer ma jedną kość dac a combo 2? Za to amp lepszy standalone - tak wstępnie na tym hed-faju z linka powyżej ktoś napisał. 

 

Normalnie taki wybór że aż ryzyko podjęcia złego. 

 

@dj1978a to nie tak że Burki mają suped-duper sekcję zasilania dopracowaną że nic zewnętrznego nie powinno lepiej grać? Widać nie ma na tym świecie sprzętów źle zaprojektowanych, są jedynie takie z niewykorzystanym potencjałem :D

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Undertaker napisał:

 

@dj1978a to nie tak że Burki mają suped-duper sekcję zasilania dopracowaną że nic zewnętrznego nie powinno lepiej grać? 

W ulotkach Bursona tak gadali. Fakt, na tym stocku gra naprawdę świetnie. Ale, że mam ograniczone zaufanie a nawet awersję do impulsówek i czarnych kabli zasilających (nawet gdybym pomalował na inny kolor, to by chyba nic nie dało😉). Musiałem więc się o o tym przekonać i bez dwóch zdań warto było, jest wyraźny postęp, jak pisałem wyzej.  Podobnie zresztą w Chord Qutest, producent trąbił, że impulsówka to maks w zasilaniu co potrzebne. Swego czasu jak go miałem, dokupiłem zasilacz Tomanka i był zauważalny progres.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności