Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Na headfaju zachwalają je do bursonów strasznie, pasują bez problemów. Nawet miałem ochotę zamówić, ale na razie się  jeszcze wstrzymałem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, dj1978 napisał:

Ktoś miał okazję testować op ampy SPARKOS LABS SS3602 Dual? Rzekomo grają jeszcze większą sceną od Bursona V6 VIVID...i znakiem zapytania jest czy zmieszczą się do Bursona C3.

https://www.audiophonics.fr/en/composants-electronique-aop/sparkos-labs-ss3602-dual-discrete-opa-dip8-unit-p-13169.html

Sparkosy  są niższe od opków Bursona. Problem z tym upgrade'em jest tylko taki... Że to wydatek rzędu ~1,5 tysiąca złotych ;)  Z drugiej strony do takiego C3/C3X może się to już opłacać jeżeli przeskok jest faktycznie tak duży. Do Playmate już niespecjalnie.

 

P.S. Jeżeli nie mają takich samych parametrów elektrycznych, to z tego co wiem, należy wtedy opki wymieniać kompletami. Chyba, że coś pomyliłem :D

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, dj1978 napisał:

Ktoś miał okazję testować op ampy SPARKOS LABS SS3602 Dual? Rzekomo grają jeszcze większą sceną od Bursona V6 VIVID...i znakiem zapytania jest czy zmieszczą się do Bursona C3.

https://www.audiophonics.fr/en/composants-electronique-aop/sparkos-labs-ss3602-dual-discrete-opa-dip8-unit-p-13169.html

 

Testowałem kilka lat temu i nie były lepsze od V5, a więc i V6. Fajne głównie z uwagi na rozmiary, ale ostatecznie ich nie wprowadziłem właśnie z powodu Bursonów w ofercie. Możliwe jednak, że ruszę temat na dniach - gdyby ktoś był zainteresowany to może podbić na PW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba do stałych użytkowników forum:

Czy byłby ktoś tak dobry wymienić się w celach odłuchowych na parę dni?
Chcicałbym odsłuchać Burson Conductor V2+ (może być wersja bez DACa).

 

Do zaoferowania w zamian mam do wyboru:

- Zestaw Stax SRS-3100 (czyli SRM252s + L300)

- Hifiman HE-560

- SMSL SP200

- Little Dot mkIII SE (zbalansowany z zmienionymi lampkam na Bungle Boye)

- Taga Harmony HTA-700B SE v2

- iFi iTube2

- Rekablowane Koss Porta Pro z dwoma dopinanymi kablami, 2-żyłowa miedź Perula SE, oraz zbalansowany XLR 4 żyłowy (kosmos!) :D

 

ps. Kossy mogę dołączyć do jednej z powyższych pozycji : )

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zasilacz liniowy NOSTROMO 12V 5V for audio. Ktoś się wypowie czy nadawałby się do wzmacniacza słuchawkowego lampowego? Zasilanie bateryjne 12.6v  lampki to                       raythecon 2 x 6.3 volta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś opisać różnicę pomiędzy Burson Soloist a Fun i Playmate? Soniczne oraz czy układy wzmacniające pomiędzy Fun i Playmate czymś się różnicą czy też Playmate to po prostu Fun z DACiem?

 

Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstruktor z AS wypuścił op-ampy własnego projektu. Cena wydaje się być konkurencyjna, może być ciekawa alternatywa. Tym bardziej, że można wziąć na testy i w razie czego jest możliwość zwrotu:

https://muzgaudio.com/produkt/dyskretny-wzmacniacz-operacyjny-jfet/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędzam sobie dzisiaj przyjemny wieczorek z Playmate'm i TH900, a że duszno, gorąco i parno, to mnie wzięło na kombinowanie :D Pytanie do was, drodzy Panowie, bo sensownego rozwiązania jakoś nie znalazłem. Jak to przy słuchaniu TIDALa i włączeniu trybu Exclusive jest ,to wiadomo. Nie ma MQA, to obcina bitrate, ale gra. Z tym, że high-gain + exclusive + TH900 = volume 01 i ryk jak wściekły. Wyłączam więc exclusive'a, ale Windows narzuca swoje próbkowanie. Istnieje jakiś sensowny sposób na ustawienie tego nie na sztywno, np. 32 bit / 192khz, tylko w taki sposób, żeby Windows dopasowywał te parametry w zależności od materiału? W sensie jak Master, to wyższa, a jak regularny content, to niższa przepustowość/bitrate?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I weź tu się nie pogub która wersja jest która jak nawet wyglądają tak samo / bardzo podobnie ;D

Edytowane przez Weird_O
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do fanklubu po raz drugi, hehe :D  A tak poważnie, to C3XP mam już od paru dni, ale dopiero dzisiaj pozwalam sobie na odrobinę zachwytu nad nim. Chyba bardzo bałem się rozczarowania, może nie byłem pewien, czy dobrze robię inwestując takie środki. Głównie obawiałem się tego, że przeskok z Playmate na C3XP okaże się pomysłem nietrafionym nie tylko dźwiękowo, ale też finansowo. I w sumie mogę teraz przyznać - przed samym sobą również - że było warto po stokroć. To kompletnie inny poziom jeżeli idzie o samo SQ. Upgrade względem Playmate i S6 Pro jest tak ewidentny, że niezaprzeczalny. Brzmienie pełne, muzykalne, bardzo przyjemnie zrównoważone, a przy tym przestrzenne i pełne detalu. Nakarmienie HD800S po balansie pełnym gainem było jak oblanie waniliowych lodów karmelową polewą i posypanie tego kruszonymi orzechami. Podłączenie TH900 do niego nawet na niskim gainie to...kosmos jest. W końcu bas ma to, czego od nich oczekiwałem i teraz naprawdę się zastanawiam, w jakim kierunku pójść z ich dalszą ewolucją. 

 

Jestem szczerze oczarowany. Kogo ja oszukuję. JARAM SIĘ!

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pabloj napisał:

@Vaiet Jak to w jakim kierunku? Teraz kabel! :D

No to jest jedna z opcji :D  Tym bardziej, że po balansie powinno być jeszcze ciekawiej 😆 Jak się z nim oswoję, zapakuję mu komplet Classiców i zobaczę, co potrafi pod kątem mięsnego grania. Oczekuję tłustości i masy, i to może być przedziwne połączenie z HD800S!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzenie już  dwóch classicow zmienia sporo  ,średnica się przybliża i jest bardziej tak rozrywkowo ,mniej audiofiolowsko ... Zależy od rodzaju muzyki , który zestaw grał lepiej dla mnie :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, radzik55 napisał:

Wsadzenie już  dwóch classicow zmienia sporo  ,średnica się przybliża i jest bardziej tak rozrywkowo ,mniej audiofiolowsko ... Zależy od rodzaju muzyki , który zestaw grał lepiej dla mnie :) 

Zanim zacznę kombinować, chcę się z nim oswoić i go poznać mimo ciekawości, na jakie zmiany mogę liczyć ;)  Póki co jestem pewien, że po pierwszych kilkunastu godzinach dźwięk zdecydowanie się poprawił. Nabrał klarowności, stał się bardziej barwny i lepiej zdefiniowany w całym spektrum, a skok w dynamice jest równie zauważalny. Na początku było tak dziwnie matowo, bez kształtu i sensownej definicji, jakby sam nie wiedział, jak ma grać. Teraz to już tylko zachwyt i konfetti :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, dj1978 napisał:

Pytanie laika. Bluetooth w Bursonie C3R działa tylko na wejściu? Słuchawki się z nim raczej nie sparują?

Z tego co wiem to jest tylko "wejscie" bluetooth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chyba nowość  -  Burson Composer 3XP DAC

https://www.bursonaudio.com/products/composer-3x-performance/

https://hifipig.com/burson-composer-3x-performance-dac-preamp-released/

 

 

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności