Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mayster napisał:

Jakieś wymogi? Wkrótce do Polski zawitają ZMF, z których podejrzewam coś byś wybrał, bo mają zauważalnie różniące się od siebie modele.

Lepsza scena na boki niż T1 v2, lepsze zejście w najniższym basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 12:45, decees napisał:

Tak, ten. Odpisują zwykle na drugi dzień.

Smutny jestem, od czwartku zero odpowiedzi. :( Powtorzylem maila wczoraj i nadal nic. Muszę chyba uzbroić się w cierpliwość, bo nie chcę mi się wierzyć że olewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chcesz zapytać? Najwyżej przekażę lub podpytam o przyczynę braku odpowiedni do tej pory.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany, to jest możliwość zakupu C3x Performance w fajnej cenie z uwagi na opóźnienie w produkcji C3 Performance. Szczegóły na PW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

Co konkretnie chcesz zapytać? Najwyżej przekażę lub podpytam o przyczynę braku odpowiedni do tej pory.

 

Gdyby ktoś był zainteresowany, to jest możliwość zakupu C3x Performance w fajnej cenie z uwagi na opóźnienie w produkcji C3 Performance. Szczegóły na PW.

Tak się składa, że chciałem dopytać o ten mój (odosobniony?) przypadek Playmate Basic, z którym już walczyliśmy wspólnie. Ja męczyłem telefonicznie i zawracałem gitarę (przełom kwietnia-maja, a Playmata kupiłem pod koniec marca), a rozwiązania nadal nie znalazłem i nadal trochę mnie irytuje (ale w sumie mógłbym z tym żyć). Sprzęt też wysyłałem do Waszego sklepu. Mianowicie: szum w lewym kanale słuchawki... Co ciekawe sprawdziłem na różnych słuchawkach (tych które miałem w domu) i tylko na jednych problem nie występuje: Final Audio E5000. Na ATH-MSR7 jest nadal, na brata słuchawkach M40x też jest i na moich starych Soundmagicach też. Szum występuje niezależnie od tego w którym momencie podepnę słuchawki, niezależnie od źródła również i słychać go tylko (albo aż) jak w tle nic nie gra.

 

Nie mam pojęcia jak to wyjaśnić, jak to rozwiązać, więc chciałem zapytać speców od swojego własnego sprzętu, czyli Bursona.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ireniqs napisał:

Tak się składa, że chciałem dopytać o ten mój (odosobniony?) przypadek Playmate Basic, z którym już walczyliśmy wspólnie. Ja męczyłem telefonicznie i zawracałem gitarę (przełom kwietnia-maja, a Playmata kupiłem pod koniec marca), a rozwiązania nadal nie znalazłem i nadal trochę mnie irytuje (ale w sumie mógłbym z tym żyć). Sprzęt też wysyłałem do Waszego sklepu. Mianowicie: szum w lewym kanale słuchawki... Co ciekawe sprawdziłem na różnych słuchawkach (tych które miałem w domu) i tylko na jednych problem nie występuje: Final Audio E5000. Na ATH-MSR7 jest nadal, na brata słuchawkach M40x też jest i na moich starych Soundmagicach też. Szum występuje niezależnie od tego w którym momencie podepnę słuchawki, niezależnie od źródła również i słychać go tylko (albo aż) jak w tle nic nie gra.

 

Nie mam pojęcia jak to wyjaśnić, jak to rozwiązać, więc chciałem zapytać speców od swojego własnego sprzętu, czyli Bursona.

 

A tak z ciekawości. Próbowałeś pozamieniać opki miejscami i sprawdzić, czy szum nie zmienia natężenia albo na przykład nie przechodzi z jednego kanału na drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ireniqs napisał:

ak się składa, że chciałem dopytać o ten mój (odosobniony?) przypadek Playmate Basic

Warto napisać bezpośrednio o Bursona , prawdopodobnie zaproponują Ci wymianę płytki . Mają świetny support .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Vaiet napisał:

A tak z ciekawości. Próbowałeś pozamieniać opki miejscami i sprawdzić, czy szum nie zmienia natężenia albo na przykład nie przechodzi z jednego kanału na drugi?

 

10 godzin temu, radzik55 napisał:

Warto napisać bezpośrednio o Bursona , prawdopodobnie zaproponują Ci wymianę płytki . Mają świetny support .

 

1. Opki zmieniałem nawet na inne od tych które są wsadzone i nie było większych różnic, przynajmniej ja nie słyszałem. Raz tylko całkiem kanał zanikł, co też mnie trochę zaniepokoiło. Poprawiłem i wróciło do normy. Coś tam musi być źle zlutowane ale ja się na tym aż tak nie znam.

 

2. Napisałem w zeszły czwartek w tej sprawie na maila info@burson. Do tej pory nie dostałem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od supportu. Wygląda na to że ten szum jest normalny w przypadku niektórych słuchawek. Mogę spać spokojnie, problemu z przeskakiwaniem szumu nie stwierdziłem.

 

"The Playmate is not a symmetrical circuitry design and as such, there is a bit of channel imbalance in terms of the noise floor.  This combines with the fact that the Playmate outputs 2W in class-A (2W all the time) means if your headphone is sensitive and with low impedance then you could detect this background idling current noise and you could detect that this noise is slightly louder in one channel. 

 

You can also change the position of its opamps to see if this noise moves from one channel to another.  If so, then there could be a possibility that one or more of the opamps is not behaving correctly.  In which case, we can certainly investigate with you into this further."

 

Dostałem w podobnym czasie odpowiedź również na drugiego maila (powtorzylem go bo myślałem że nue dotarł pierwszy, tydzień czasu czekałem na odpowiedź)

 

"Thank you for your question. I am very sorry about this issue. But from what you are describing it seems like headphone matching issue with the Playmate your headphone. The Audio-Technica ATH-MSR7 has a low impedance of only a 35ohm and it is fairly easy to drive, it is designed to be used with computer sound card or portable device. With our Playmate, it maybe becomes a problem.  It may pick up some background idling noise. 

 

I don't think your headphone is a good match with the Playmate."

 

Wszystko jasne i klarowne. Dobrze, że ktoś w końcu upewnił mnie w moich domysłach. Czyli jedyne co to zmiana słuchawek się szykuje. :)

 

Teraz pytanie tylko które będą dobrym połączeniem z Playmate? Wysokoomowe to jasne. Planarki odpadają?

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ireniqs napisał:

Dostałem odpowiedź od supportu. Wygląda na to że ten szum jest normalny w przypadku niektórych słuchawek.

Dziwna sprawa. To mi przypomina dawne problemy z Bursonem Lycanem. Gdy miałem słuchawki z przewodem Forza (8 żył), to gdy obracałem głową lub ruszałem przewodem, w lewej słuchawce szumiało. Temat był chyba mocno nagłośniony, ponieważ Burson polecił usunąć dwa kondensatory i wtedy to zjawisko ustało. Dzięki szybkiej informacji od Mayster'a usunąłem te kondy. Może to podobna wpadka Bursona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawsim napisał:

Dziwna sprawa. To mi przypomina dawne problemy z Bursonem Lycanem. Gdy miałem słuchawki z przewodem Forza (8 żył), to gdy obracałem głową lub ruszałem przewodem, w lewej słuchawce szumiało. Temat był chyba mocno nagłośniony, ponieważ Burson polecił usunąć dwa kondensatory i wtedy to zjawisko ustało. Dzięki szybkiej informacji od Mayster'a usunąłem te kondy. Może to podobna wpadka Bursona?

Typowy objaw wzbudzeń. Nie zabezpieczyli konstrukcji przed pojemnością kabli, a w takich warkoczach jest ona spora, pomijając dużą złożoność impedancji takiego kabla. Innymi słowy, nieprzemyślana konstrukcja, albo nieprzetestowana dostatecznie na etapie prototypu. Usunięcie takich wad nie wymaga wysyłania do Australii, tylko że gwarancja producenta przepadnie. ;)

Przyznam, że to trochę wstyd, żeby firma od wielu lat obecna na rynku słuchawkowym używała w obronie swoich produktów argumentów typu:

- złe słuchawki

- klasa A szumi, bo klasa A zawsze szumi

- inny poziom szumu w jednym i drugim kanale to normalka, bo ten typ tak ma

Mając wykształcenie techniczne nie da się przejść obojętnie obok takich sformułowań, które są aroganckie (1) i ignoranckie (2, 3).

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Przyznam, że to trochę wstyd, żeby firma od wielu lat obecna na rynku słuchawkowym używała w obronie swoich produktów argumentów typu:

- złe słuchawki

- klasa A szumi, bo klasa A zawsze szumi

- inny poziom szumu w jednym i drugim kanale to normalka, bo ten typ tak ma

Mając wykształcenie techniczne nie da się przejść obojętnie obok takich sformułowań, które są aroganckie (1) i ignoranckie (2, 3).

 

 

Dokładnie takie same odczucia mi towarzyszą, tym bardziej że opinie na zagranicznych forach firma zbiera dobre. Playmate też za dobry sprzęt uchodzi. Jak napisałem, ja mogę żyć z tym lekkim szumem, słuchawki i tak mam w planach zmienić, ale mimo wszystko myślałem że urządzenie będzie działać tip top na każdych, z transparentym tłem. Mógłbym zmienić też urządzenie, ale bardzo podoba mi się jak gra. Celowo wybrałem Bursona bo wiedziałem, że spełni moje upodobania jeżeli chodzi o charakterystykę dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, ireniqs napisał:

Dostałem odpowiedź od supportu. Wygląda na to że ten szum jest normalny w przypadku niektórych słuchawek. Mogę spać spokojnie, problemu z przeskakiwaniem szumu nie stwierdziłem.

Hm, jak miałem problemy z szumem to zamiast Playa polecili mi Playmate'a. Bursony faktycznie potrafią nieco szumieć, ale na pewno nie było to w stopniu przeszkadzającym (mówię o Playmate). Nie było różnic między kanałami a szum słuchać tylko na 8ohmowych finalach VI. Do finali używałem earbuddy, który został mi po Playu. Do reszty (w tym 32 ohmowych słuchawek) niczego nie trzeba było. 

Spróbuj zamienić miejscami opampy i zobacz czy się zmienia strona. Albo zobacz na tych standardowych opa. 

Jeśli opampy nie pomogą to upierałbym się, żeby mi wysłali nową płytkę pcb, tak nie powinno być 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MFRD napisał:

Hm, jak miałem problemy z szumem to zamiast Playa polecili mi Playmate'a. Bursony faktycznie potrafią nieco szumieć, ale na pewno nie było to w stopniu przeszkadzającym (mówię o Playmate). Nie było różnic między kanałami a szum słuchać tylko na 8ohmowych finalach VI. Do finali używałem earbuddy, który został mi po Playu. Do reszty (w tym 32 ohmowych słuchawek) niczego nie trzeba było. 

Spróbuj zamienić miejscami opampy i zobacz czy się zmienia strona. Albo zobacz na tych standardowych opa. 

Jeśli opampy nie pomogą to upierałbym się, żeby mi wysłali nową płytkę pcb, tak nie powinno być 

Albo nowe opki, jeżeli to w nich leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana opampów nic nie zmienia. Szum nie przeskakuje. Próbowałem różnych konfiguracji. Nic to nie daje na plus ani na minus. Ale tak jak radzicie. Będę pisał żeby coś podziałali. Mam nadzieję że sprawa nie okaże się zamknięta w moim przypadku. ;)

 

Miałem też swoje opki, kupione do innych sprzętów i do tego też przy okazji. Wymieniłem wszystkie które są oryginalnie. Szum nadal był. Wina płytki jeżeli już.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w innym kierunku Burson FUN - zakupiony bezpośrednio u Bursona (opampy classical) + osobno DAC (Pre BOX S2 Digital). Czysta czerń w eterze :) Dla mnie idealny (póki co:) zestaw:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do nich. Pomęczę ich z tematem. :) Mam nadzieję że uwzględnią moją reklamację i wszystko zakończy się happy endem. Z urządzenia nie chcę rezygnować, bo jak pisałem, bardzo mi odpowiada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ireniqs napisał:

Napisałem do nich. Pomęczę ich z tematem. :) Mam nadzieję że uwzględnią moją reklamację i wszystko zakończy się happy endem. Z urządzenia nie chcę rezygnować, bo jak pisałem, bardzo mi odpowiada.

Napisz, że słuchałeś innego Playmate'a i dysproporcja nie występowała, jestem pewien, że nic takiego nie miałem u siebie. 

Ich support z mojego doświadczenia jest bardzo dobry, z tym, że u mnie się skończył upgreadem na c3p, w bardzo dobrej cenie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jest takie forum jak to i że można się doradzić w niektórych sprawach, bo serio dalej żyłbym w nieświadomości i twierdził, że wszystko jest ok. Zresztą sam Burson tak twierdzi po pierwszych odpowiedziach...

 

Dam znać czy i co uda mi się z nimi załatwić. Trochę długo czekałem na poprzednią odpowiedź, mam nadzieję, że teraz szybciej będą odpisywać. Z drugiej strony też nie jest to pilna sprawa, więc mogę poczekać. Gwarancja jeszcze świeża, sprzęt z końcówki marca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson Conductor V3 - Jak myślicie, miałoby sens zastąpienie fabrycznego zasilacza impulsowego na jakiś konkretny liniowy?

 Np. w przypadku Chord Qutesta, gdzie rzekomo wyklucza się wpływ zasilacza, doskonale pamietam gdy byłem w posiadaniu, że zasilacz liniowy Tomanka wnosił pozytywne zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje masz następujące:

- spróbować zasilacza liniowego

- stuningować impulsówkę, o ile się da ją rozebrać - nie widziałem jej na oczy i nie wiem

- zastosować do obecnego zasilacza sieciówkę z odpowiednim filtrem, która spowoduje spadek rozprowadzanych zakłóceń przez ten zasilacz. Mam takie coś do laptopa i mimo, że robi on tylko za transport po USB, to efekt jest wiecej niż wyraźny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dj1978 napisał:

Burson Conductor V3 - Jak myślicie, miałoby sens zastąpienie fabrycznego zasilacza impulsowego na jakiś konkretny liniowy?

 Np. w przypadku Chord Qutesta, gdzie rzekomo wyklucza się wpływ zasilacza, doskonale pamietam gdy byłem w posiadaniu, że zasilacz liniowy Tomanka wnosił pozytywne zmiany.

Nie wiem czy to coś da, bo układ zasilania impulsowego jest wewnątrz, musiałbyś ingerować. To co jest na zewnątrz to chyba tylko zmniejsza napięcie, prostuje i lekko stabilizuje.

Mi to wygląda na to, że cała impulsówka jest w środku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, saudio napisał:

Nie wiem czy to coś da, bo układ zasilania impulsowego jest wewnątrz, musiałbyś ingerować. To co jest na zewnątrz to chyba tylko zmniejsza napięcie, prostuje i lekko stabilizuje.

Mi to wygląda na to, że cała impulsówka jest w środku.

Dzieki, wlasnie o taka informacji mi chodzilo. W opisach doczytalem, ze poprawili zasilanie i nie bylem peny o co chodzi. Czyli wszystko jest w srodku wzmaka, bo ten zasilacz zewnetrzny to raczej miernie wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności