Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Jako erratę do dyskusji wklejam odpowiedź z salonu audio Q21 w Pabianicach.

Dodam, że salon Q21 to dość duży salon zarówno pod względem oferty jak i powierzchni odsłuchowej. Sprzedawane sprzęty mają na miejscu i znają je doskonale, bo mają warunki do odsłuchu.

Generalnie to by wyjaśniało dlaczego Japończycy sprzedają CV2+ za 3200zł (4200zł całkowity koszt dostawy do Polski włącznie z kosztem transportu, cłem i podatkiem VAT). Wyprzedają po prostu sprzęt starszej generacji z V5 na pokładzie.

q21.jpg

Burson1.jpg

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wg. Ciebie ważniejsze jest to co pisze dystrybutor niż producent? Poza tym wg. mojej skromnej wiedzy Conductor nie ma w ogóle OPAMPów, bo jest na układzie dyskretnym więc ta odpowiedź Q21 nie ma sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzingi napisał:

Ależ ta odpowiedź sprzedawcy ma sens z punktu widzenia marketingowego. Brzmienie jeszcze bardziej dokładne i bardziej precyzyjne, czego nie zrozumiałeś?

Myślisz, żeby aż tak ściemniał? Bo ja już dzisiaj w banku założyłem konto walutowe w jenach a na PayPalu ustawiłem jena jako domyślną walutę...  Jak kurs jena spadnie o 20gr to cena tego CV2+ z Japonii spadnie poniżej 4k zł. ;) Decyzja co mam ostatecznie zrobić zależy od opinii Szanownych Kolegów z forum. :) 

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma pod avatarem napisane, że szuka czegoś co wzbudza emocje. No to sobie znalazł. A czy to ma sens to już kto by się martwił :). To na pewno są specjalne modele z dołożonym opampem, żeby poprawić brzmienie. Nawet Burson o nich nie wie, mogli dołożyć, a poskąpili.

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak – sprzedawcy różne kity ludziom wciskają żeby tylko sprzedać sprzęt. Do tego mam jeszcze jedną uwagę: osoby pracujące w salonach audio lwiej części towaru który mają na ekspozycji nawet nie słuchali. To tak jak ze sprzedawcami samochodów, nie trzeba jeździć Ferrari, by być sprzedawcą Ferrari. Wystarczy mieć ładną aparycję, umieć się wysławiać i mieć dar przekonywania.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczy przeczytać na to co producent pisze The new output stage of the DAC has been improved based on the new V6 SS audio opamp . Pure Class A, the new output stage with the V6 opamp DNA is able to reveal micro dynamic that others can only dream of. 

Nie ma V5 ani V6, zmiany układu bazowanego na nich mogą być nie widoczne na płytce.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Melo2573 to na amazon.co.jp masz jeszcze taniej, ok.3100zł, pomijając oczywiście opłaty, cła, przesyłki, vaty, etc. no i ryzyko. :) Ale Tobie chyba to nie straszne widzę, skoro rozważasz zakup z jakiś chińskich stron.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Melo, kup proszę "rewizję drugą", wtedy się przekonamy jak jest naprawdę ;) 

Ja zrobię foty bebechów swojego burka, Ty swojego i porównamy czy coś się zmieniło, ba, nawet może na odsłuchy porównawcze uda nam się umówić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm to nie tak, że nie podzielam. Tylko, że producent napisał nam jedno, a faktycznie na stronie jest info, które mówi co innego:

16 minut temu, saudio napisał:

A wystarczy przeczytać na to co producent pisze The new output stage of the DAC has been improved based on the new V6 SS audio opamp . Pure Class A, the new output stage with the V6 opamp DNA is able to reveal micro dynamic that others can only dream of. 

Nie ma V5 ani V6, zmiany układu bazowanego na nich mogą być nie widoczne na płytce.

 

Teraz to nawet i ja zgłupiałem i napisałem maila ponownie w tej sprawie, bo ktoś tu widocznie leci w... kulki. Info podane przez Saudio wyraźnie wskazuje, że jednak był jakiś redesign sekcji DAC... wtf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Weird_O napisał:

Hmm to nie tak, że nie podzielam. Tylko, że producent napisał nam jedno, a faktycznie na stronie jest info, które mówi co innego:

 

Teraz to nawet i ja zgłupiałem i napisałem maila ponownie w tej sprawie, bo ktoś tu widocznie leci w... kulki. Info podane przez Saudio wyraźnie wskazuje, że jednak był jakiś redesign sekcji DAC... wtf.

Cóż znajdź różnicę;)

8B39D6BB-D747-4B57-8C5B-E1FBE4762EF6.jpeg

E6B809C4-53FF-4B9A-AC45-F48EEACD58A6.jpeg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen Bursonów z Japonii, to najprawdopodobniej mają jakąś umowę handlową z Australią, bo e-bay od dawien dawna było pełno nowych np: solistów mk II z Japonii po 1.500-1.700 zł. A reszta świata miała po 2.200-2.400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Melo2573 napisał:

Jako erratę do dyskusji wklejam odpowiedź z salonu audio Q21 w Pabianicach.

Dodam, że salon Q21 to dość duży salon zarówno pod względem oferty jak i powierzchni odsłuchowej. Sprzedawane sprzęty mają na miejscu i znają je doskonale, bo mają warunki do odsłuchu.

Generalnie to by wyjaśniało dlaczego Japończycy sprzedają CV2+ za 3200zł (4200zł całkowity koszt dostawy do Polski włącznie z kosztem transportu, cłem i podatkiem VAT). Wyprzedają po prostu sprzęt starszej generacji z V5 na pokładzie.

q21.jpg

 

 

 

Chyba nie do końca zrozumieli o co chodzi i jednocześnie sami może myślą, że skoro w opisie Burson zmienił V5 na V6 to zmiana miała miejsce.

 

Producent napisał, że zmiany nie było żadnej przez cały czas oferowania CV2+, ale sklep nagle ma inne informacje? O czym my tu w ogóle rozmawiamy? Sklep kupuje od Bursona, więc skąd ma te informacje? To wbrew wszelkiej logice.

 

Oczywiście zapewne tylko w Polsce są podobme rozkminy. Pewnie dlatego, że takie z nas detektywy 🤣

 

2 godziny temu, prolim napisał:

Co do cen Bursonów z Japonii, to najprawdopodobniej mają jakąś umowę handlową z Australią, bo e-bay od dawien dawna było pełno nowych np: solistów mk II z Japonii po 1.500-1.700 zł. A reszta świata miała po 2.200-2.400 zł.

 

Burson wyprzedaje SREBRNE sztuki i była spora obniżka cen, żeby się ich pozbyć zwyczajnie. Jeszcze w tym roku mają całkowicie przestać być oferowane i zostanie tylko czarna wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Weird_O napisał:

Kolego Melo, kup proszę "rewizję drugą", wtedy się przekonamy jak jest naprawdę ;) 

Ja zrobię foty bebechów swojego burka, Ty swojego i porównamy czy coś się zmieniło, ba, nawet może na odsłuchy porównawcze uda nam się umówić!

Stawiam kasę, że będzie różnica w brzmieniu. Tylko przy porównaniu nie pomylcie modeli, oznaczając je w widoczny sposób, żeby widać było, który gra lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mayster napisał:

Oczywiście zapewne tylko w Polsce są podobme rozkminy. Pewnie dlatego, że takie z nas detektywy 

Myślę, że po prostu Polacy są biedniejsi niż ludzie z Zachodu i jak mają wydać znaczną kwotę 7 tys. zł to zwyczajnie chcieliby wiedzieć co kupują. Skoro Burson wprowadził oznaczenie V6 to niech się teraz tłumaczy.

 

10 godzin temu, Mayster napisał:

Burson wyprzedaje SREBRNE sztuki i była spora obniżka cen, żeby się ich pozbyć zwyczajnie. Jeszcze w tym roku mają całkowicie przestać być oferowane i zostanie tylko czarna wersja.

Ale jednocześnie te wszystkie srebrne sztuki z Japonii mają V5 na pokładzie (przetłumaczyłem z ciekawości opisy ofert). Być może to tylko przypadek.

Edytowane przez Melo2573
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mayster napisał:

Burson wyprzedaje SREBRNE sztuki i była spora obniżka cen, żeby się ich pozbyć zwyczajnie.

 

U nas też czy tylko w Azji? Bo dla mnie srebrne ładniejsze.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mayster napisał:

 

 

Chyba nie do końca zrozumieli o co chodzi i jednocześnie sami może myślą, że skoro w opisie Burson zmienił V5 na V6 to zmiana miała miejsce.

 

Producent napisał, że zmiany nie było żadnej przez cały czas oferowania CV2+, ale sklep nagle ma inne informacje? O czym my tu w ogóle rozmawiamy? Sklep kupuje od Bursona, więc skąd ma te informacje? To wbrew wszelkiej logice.

 

Oczywiście zapewne tylko w Polsce są podobme rozkminy. Pewnie dlatego, że takie z nas detektywy 🤣

 

 

Burson wyprzedaje SREBRNE sztuki i była spora obniżka cen, żeby się ich pozbyć zwyczajnie. Jeszcze w tym roku mają całkowicie przestać być oferowane i zostanie tylko czarna wersja.

Nie dziwie sie, te srebrne to brzydale jakich malo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Weird_O napisał:

Kolego Melo, kup proszę "rewizję drugą", wtedy się przekonamy jak jest naprawdę ;) 

Ja zrobię foty bebechów swojego burka, Ty swojego i porównamy czy coś się zmieniło, ba, nawet może na odsłuchy porównawcze uda nam się umówić!

Skoro jesteś z Wrocławia to może byśmy się udali na odsłuch porównawczy do GFMOD na Filipińską 9? Wprawdzie z Wrocławia nie jestem ale z wielką chęcią bym przyjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności