Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

chyba udalo mi sie rozwiazac zagadke skokow glosnosci w bursonie. Po konsultacji mailowej z Alexem od Bursona odsunalem go od laptopa (wczesniej stal przy samym laptopie) i podlaczylem go do kontaktu w scianie bez przedluzacza. Jak narazie problem nie wystepuje. Wedlug Alexa nie wskazane sa zadne przedluzacze, ani sprzety elektroniczne emitujace zaklocenia obok bursona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba udalo mi sie rozwiazac zagadke skokow glosnosci w bursonie. Po konsultacji mailowej z Alexem od Bursona odsunalem go od laptopa (wczesniej stal przy samym laptopie) i podlaczylem go do kontaktu w scianie bez przedluzacza. Jak narazie problem nie wystepuje. Wedlug Alexa nie wskazane sa zadne przedluzacze, ani sprzety elektroniczne emitujace zaklocenia obok bursona .

To trochę lipa....a w zasadzie nie lipa, tylko przegięcie pały, że taki wrażliwy. Zastanawiałem się nad kupnem cv2+, bo dźwięk prima sort, ale jednak cena to dla mnie "o jeden most za daleko" - jak się okazuje wstrzemięźliwość czasem popłaca ;).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież on ma ścianki takie grube, że przeżyłby granat EMP, a zrzucony z 7-piętra na samochód daje taki efekt, że mogliby wykorzystywać go w testach NCAP.

Mój jest wsunięty pod półkę z trzema monitorami. Tuż obok niego z lewej jedna Yamaha do K1000, z prawej druga Yamaha do kolumn. Kompletnie zero problemów. I wstrzemięźliwość nie ma tutaj nic do rzeczy :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brzmi to dla mnie pocieszajaco... zauwazylem tez, ze czesto przy przelaczaniu albumow na format wyzszy wyswietla mi sie informacja ,ze nie odtwarza tego formatu, wtedy wyjecie i ponowne wsadzenie wtyczki USB ratuje sprawe. Uzywam foobara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój egzemplarz BCV2+, to od samego początku nie miałem takich "kwiatków",

aktualnie stoi tuż obok wzmacniacza Lycan, starego monitora 17" (bo 24" padło) plus do tego kłębowisko kabli

elektryka w domu na "gierkowskich" kablach aluminiowych...

do tego cały sprzęt komputerowy i całe audio mam podłączony do UPS TSP-1500 SINUS LCD 6xIEC

 

więc jedyne na co mogę narzekać, to brak czasu na odsłuchy, jak raz siądę przy moim BCV2+, to zapominam o całym świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice pomiędzy WASAPI a ASIO są na pewno programowe.

Ale jak dla mnie efekt jest ten sam. Możliwe, że ktoś różnicę w dźwięku jest w stanie wychwycić, ja takiej nie zauważyłem.

 

No i kwestia instalacji tych dodatków, łatwiej jest mi zainstalować WASAPI niż ASIO.

Trzeba też pamiętać, że jedno i drugie zawłaszcza dźwięk w systemie, to znaczy jeśli rozmawiasz na TS, to po włączeniu WASAPI lub ASIO nie usłyszysz nikogo na TS, tylko puszczoną muzykę.

 

 

bztytuu59as8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie konfiguracja praktycznie ta sama, tj. Foobar2000 + WASAPI/ASIO. Kiedyś zdawało mi się, że usłyszałem różnicę na LCD-3 w jednym utworze na kilkanaście i na Aune S16, ale na granicy takiego błędu pomiarowego, że równie dobrze mógł to być wpływ fazy księżyca. Na K1000 z późniejszym sprzętem i obecnym już nie zwróciłem od tamtej pory uwagi na jakiekolwiek różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio nie zaczyna się i nie kończy na laptopie. A Cable+ jest wyraźnie targetowany na inny sprzęt.


Jeśli ma to działać jako aktywny, wzmacniająco-strojący interkonekt, to musiałby faktycznie zagrać na miarę swojej ceny i wprowadzać konkretne rzeczy w tor. Do tej pory była to dla mnie i jest nadal bardziej ciekawostka niż jak pisałem game changer, ale o tym dowiem się tylko jeśli kiedykolwiek dostanę go na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by było być faktycznie dziwakiem aby do takiej karty kupować kabel za 7 stów. Chociaż pewnie znajdzie się paru "audiofilów", co będą chcieli podnieść klasę grania o dwa poziomy takim kabelkiem, zamiast te pieniądze dołożyć do nowej dźwiękówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności