Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Na podstawie 4 awarii stawiasz taką tezę o dużej awaryjności, jak sam pisałeś na podstawie HIPOTEZY POPARTEJ POSZLAKAMI 😂 (bo do tego trzeba mieć więcej próbek, policzyć to statystycznie) i do dyskusji dołączają znani z osobistych animozji do Audeos, a klient nie wiadomo co robił z tym sprzętem, jaki jest jego przebieg (duży raczej) i nie skontaktował się z serwisem. Jaki to ma sens? Czy to jest cenne źródlo dla nas informacji, że jakiemuś Pepiczkowi zapsuł się dac? Wszystko może się zepsuć.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Na podstawie 4 awarii stawiasz taką tezę o dużej awaryjności,

Skoro chcesz ciągnąć dyskusję - owszem stawiam taką tezę. Jeden CV2+ był mój od nowości i popsuł się w wieku 2 lat, drugi 5,5-letni kupiony na forum, więc pewnie jako podstawka pod kwiatek nie służył. Co do egzemplarza z kleinanzeigen oraz egzemplarza pana Petara (CV1) faktycznie nie mam pewności czy nie służyły do celów pozaudiofilskich.

 

Ogólnie tezę o usterkowości CV2+ (nie mylić z C3) wysnułem biorąc pod uwagę ww. okoliczności oraz moje 9-letnie doświadczenie w audio, w którym nigdy nie zetknąłem się z podobną serią usterek jednego modelu.

 

Dodam jeszcze, że mogę sobie pozwolić na szczerość, bo nie łączą mnie i nigdy nie łączyły z polskim dystrybutorem relacje klientowskie.

Edytowane przez Kazimierz9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kazimierz9 napisał(a):

Skoro chcesz ciągnąć dyskusję - owszem stawiam taką tezę. Jeden CV2+ był mój od nowości i popsuł się w wieku 2 lat, drugi 5,5-letni kupiony na forum, więc pewnie jako podstawka pod kwiatek nie służył. Co do egzemplarza z kleinanzeigen oraz egzemplarza pana Petara faktycznie nie mam pewności czy nie służyły do celów pozaudiofilskich.

 

Ogólnie tezę o usterkowości CV2+ (nie mylić z C3) wysnułem biorąc pod uwagę ww. okoliczności oraz moje 9-letnie doświadczenie w audio, w którym nigdy nie zetknąłem się z podobną serią usterek jednego modelu.

Szanuję Twoją opinię lecz dla mnie nie ma to sensu- jakbyś pracował w serwisie Burson i przedstawił swoje procentowe wyliczenia na podstawie realnych danych (ile wpłynęło do naprawy na podstawie sprzedanych egzemplarzy) to wtedy można się do tego odnieść. Każdy ma prawo do własnych tez i wniosków. Jak widać serwis (w postaci dystrybutora) działa, ma nawet części, prowadzi dyskusję i zapewnia lokalne wsparcie na poziomie jaki jest w stanie bez specjalistycznego serwisu zapewnić, co jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem bo bardzo często takie małe firmy tego nie robią i wysyłają sprzęt do producenta. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson 3xr + he1000se to był mój króliczek i dźwiękowo by dorównać tej integrze, trzebaby wydać z 20 k na Amp i DAC (wg moich preferencji co do dźwięku), miałem też Bursona 3xp i poza tym pyrkaniem przy wł i wył nic się nie działo, niestety to pyrkanie też przenosiło się na wyjście pre i z DACa, mając zamiar kupić końcówkę mocy i kolumny za bardzo bałem się że mi Burson uszkodzi resztę toru.

Konsumenci płacąc chore ceny za sprzęt- biorąc pod uwagę koszty produkcji, mają prawo do krytyki, zwłaszcza, że wraz z wzrostem cen nie zawsze idzie jakość wykonania.  Tak ogóle branża audio przez kompletny brak sceptycyzmu stała się eldorado dla marketingu 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@jacmiszcz92super że udało się wymienić opki. Co do samego Bursona to nie wiem czy C3X Performance to najczyściej grające urządzenie jakie do tej pory miałem. Kupiłem sobie ostatnio fajnego wzmaka DIY i po przesiadce z niego na wyjście 6.35 mm Buraka moje otwarte Brainwazy HM5 zagrały jakby brudniej, z obciętymi skrajami (tu może Supercharger by to poprawił), mniej krystalicznym dźwiękiem. Takie trochę wrażenie jak brudne bity w gangsta rapie porównane do wycyzelowanych kawałków nowej produkcji. Z drugiej strony Burson ma jednak gęstszą średnicę, co mi odpowiada, bo ja lubię lekki dymek rodem z Hawków. W każdym razie, jako że niedawno dotarła przejściówka XLR do Aeonów to sobie je podłączyłem pamiętając jak dobrze ZMF Auteur grały właśnie z wyjścia zbalansowanego i kurna - no gra gitara :) Jest przestrzeń ale i jakiś taki spokój w brzmieniu podczas gdy na innych źródłach Aeony potrafił dla mnie czasem grać nawet z za dużym entuzjazmem (nie mam do nich wkładek). Słowem, póki mam MrSpeakersy (bo ZMF się nie ostały) to miejsce na biurku na jakiegoś Buraka z serii C3 u mnie będzie, tym bardziej że ten puszkowato-nowoczesny design obudowy mi się bardzo podoba. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burki są the best i tyle. 

 

Ale żeby nie offtopować, to mam pytanie, a w zasadzie dostałem zapytanie odnośnie modułu BT w Burku C3X Performance i obsługi kodeku LDAC. Nie znam się dobrze na technikaliach i tych kodekach, w każdym razie szybkie śledztwo wykazało, że wedle opisu siedzi tam: Bluetooth Qualcomm CSR8675 z obsługą kodeka aptX HD (za Audeos). Nowszy i droższy Grand Tourer też niby ma tego Qualcomm'a, ale tam w opisie już widnieje: "Bluetooth CSR8675 firmy Qualcomm (...) Moduł ten obsługuje standard Bluetooth 5.0 oraz kodeki audio LDAC i aptX HD"

 

Na stronie Qualcomm nie ma zaś wzmianki o LDAC: "CSR8675 is a premium tier single-chip solution delivering high quality wireless audio performance and supporting the development of highly differentiated premium wireless audio products. Integrated support for aptX, aptX HD, Active Noise Cancellation and Qualcomm TrueWireless stereo."

 

W tej recenzji autor twierdzi, że kodek LDAC jest obsługiwany

 

Prawda to? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z użytkowników Burson'a napisać jak spisuje się Burson Conductor 3x Performance jako preamp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, po ostatniej naprawie nie zauważyłem 'pierdzenia' w hekach przy wylaczaniu burka.

Wcześniej ten efekt pojawiał się też przy restarcie komputera oraz gdy po raz pierwszy od uruchomienia burka podamy sygnał przez usb na wyciszonej głośności (nie na 0, tylko >0 ale mute; dostosowanie próbkowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Co ciekawe, po ostatniej naprawie nie zauważyłem 'pierdzenia' w hekach przy wylaczaniu burka.

Wcześniej ten efekt pojawiał się też przy restarcie komputera oraz gdy po raz pierwszy od uruchomienia burka podamy sygnał przez usb na wyciszonej głośności (nie na 0, tylko >0 ale mute; dostosowanie próbkowania)

A jeszcze w maju 2021 r. dostałeś wiadomość, że to normalne i że trzeba wyciągać słuchawki przed wyłączeniem.

Tak czy owak do trzech razy sztuka? 

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na nowym i z wymienionymi opkami wcześniej jednak pierdział. Dam znać za jakiś czas czy nie wróciło.

Na nowy egzemplarz raczej nie został wymieniony, bo mam podklejone podkładki pod meble aby zwiększyć prześwit, żeby latem się tak nie grzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio miałem chyba ze trzy Burki C3 P i wszystkie pierdziały w ten sam sposób, przy czym najnowszy jeszcze ma ten miesiąc gwary. 

 

@jacmiszcz92ja to nie wiem co Ty tak wysyłasz te Burki na gwarę ale może masz jakiego pecha i po prostu teraz znowu coś wadliwego dostałeś? :D

 

Swoją drogą z innych ciekawostek to na 4 sztuki Buraków C3 P/X niemal wszystkie się same włączają po uruchomieniu listwy do której są podpięte; niemal, bo jedną musiałem sam włączać przyciskiem. Ale może to po prostu się jakoś przełącza w opcjach, choć ja generalnie zawsze resetuję ustawienia bo jestem prawdziwym audiofilem który boi się filtr cyfrowy zmienić bo to już by nie był "stock". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Undertaker napisał(a):

niemal wszystkie się same włączają po uruchomieniu listwy do której są podpięte

To akurat irytujące- mam tak w SMSL M400+SP400 i np. po chwilowym zaniku prądu same się włączają. Na szczęście w Stolycy rzadko jest taka sytuacja. Wyłączam listwę jak wyjeżdżam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Undertaker napisał(a):

@jacmiszcz92ja to nie wiem co Ty tak wysyłasz te Burki na gwarę ale może masz jakiego pecha i po prostu teraz znowu coś wadliwego dostałeś? :D

Dodam jeszcze, że swojego burka nigdy nie otwierałem, więc nie wiem jak wygląda w środku. Zawsze mnie ciekawiło co się zepsuło, czy to za każdym razem te opki? A może jednak coś więcej było wymieniane. Już nawet mi głupio było znów go wysyłać i oczekiwać naprawy za darmo, no ale :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności