Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu strasznie się biłem z myślami czy wziąć Soloista GT czy Niimbusa. Padło na tego drugiego, ale do tej pory jak widzę GT na zdjęciach, to mi puls zaczyna przyspieszać - podoba mi się ten klocek :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vulthoom napisał(a):

Burson ładny jest, to trzeba przyznać.

Bursony 3 generacji to cenowo przerost formy nad treścią. Ostatni dobry Burson to był CV2+ - warto kupić w cenie poniżej 4k zł, chociaż jest niestety ryzyko usterki (jak to u Bursona).

Edytowane przez Kazimierz9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o wyglądzie, mi się 3 seria bardziej podoba wizualnie niż 2. Ja tam byłem zadowolony ze swojego bursona, nie był idealny ale grał dobrze.

Ledwo co napisałem o stojakach a w audeos już są, podoba mi się ich wygląd jednak cena już tak średnio.

https://audeos.pl/burson-mothership-01

https://audeos.pl/burson-mothership-02

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Vulthoom napisał(a):

Pisałem o wyglądzie, mi się 3 seria bardziej podoba wizualnie niż 2. Ja tam byłem zadowolony ze swojego bursona, nie był idealny ale grał dobrze.

Ledwo co napisałem o stojakach a w audeos już są, podoba mi się ich wygląd jednak cena już tak średnio.

https://audeos.pl/burson-mothership-01

https://audeos.pl/burson-mothership-02

"Statek Matka" był na AVS, stał na nim między innymi GT-ek :D Ogólnie to wygląda odlotowo i idealnie wpisuje się w estetykę nowych Bursonów. Do tego jest bardzo fajnie pomyślany kanał na prowadzenie kabli w środku stojaka, jak ktoś lubi minimalizm. No i przede wszystkim nawet zapakowany w opór to stał pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kolejny. Mi się zepsuł jeden CV2+ a następnie kupiłem kolejnego (używanego), który też okazał się uszkodzony. Na kleinanzeigen także widziałem jednego z uszkodzonym DAC. Trochę za dużo tych felernych Bursonów, żeby to był przypadek.

 

Poza tym jeżeli człowiek pisze do mnie w sprawie części to znaczy, że autoryzowany serwis (być może w Polsce, bo pan Petar jest z Krakowa) ich nie ma, co nie jest zaskoczeniem, bo mój pierwszy Burson też uległ kasacji z powodu braku części (w moim padła płyta główna). A gdy jest po gwarancji to parę tysięcy PLN w plecy.

Edytowane przez Kazimierz9
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kazimierz9 napisał(a):

Tak, kolejny. Mi się zepsuł jeden CV2+ a następnie kupiłem kolejnego (używanego), który też okazał się uszkodzony. Na kleinanzeigen także widziałem jednego z uszkodzonym DAC. Trochę za dużo tych felernych Bursonów, żeby to był przypadek.

 

Poza tym jeżeli człowiek pisze do mnie w sprawie części to znaczy, że autoryzowany serwis (w Polsce, bo pan Petar jest z Krakowa) ich nie ma, co nie jest zaskoczeniem, bo mój pierwszy Burson też uległ kasacji z powodu braku części (w moim padła płyta główna). A gdy jest po gwarancji to parę tysięcy PLN w plecy.

 

CV2+ to sprzęt przynajmniej 8-letni. Przez te wszystkie lata trafiły do nas może 2 szt. łącznie, więc i trzymanie części nie było uzasadnione. Jeśli zachodzi potrzeba to ściąga się je od producenta lub do niego wysyła. Takie też informacje otrzymuje klient, o ile się kontaktuje. Jedynie przy Play i Playmate 1 producent oferował Playmate 2 z rabatem sporym, gdy stały się starymi modelami, bo był to projekt innego zespołu z którym szybko się pożegnali (projekt na tamte czasy świeży i ciekawy, ale rzeczywiście problsmtyczny).

 

No i akurat DACa do CV2+ mamy.

 

Dużo osób też kupowało jakieś grzebane sztuki albo nie czytało instrukcji (np do C3, aby używać adapterów XLR-RCA z zestawu, bo inaczej uwalimy opampy).

 

Jak chcesz prowadzić statystyki to pasowałoby mieć wiedzę ile było tego na rynku, bo ja takową przypadkiem mam oraz porównanie z wieloma innymi markami.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Vulthoom napisał(a):

A były jakieś padnięte bursony z 3 serii

Nie wiem ale nawet jeżeli to pewnie nikt by się przyznał z różnych powodów, na przykład dlatego, że jeżeli sprzęt się zepsuje na gwarancji to Burson zwraca kasę - to trzeba przyznać.

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vulthoom napisał(a):

A były jakieś padnięte bursony z 3 serii(wiem że był jakiś co zabrał ze sobą słuchawki, ale to nie u nas) , w tym wątku było na pewno kilka wadliwych opampów.

 

Opampy się trafiały (rzecz wymienna raz dwa), ze 3 szt. płytek USB (też kwestia 2 śrubek) i bodajże 2x płyta główna w czymś. Nie licząc opampów to mamy może promil awaryjności na dobrą sprawę, przynajmniej licząc sprzęty z krajowej dystrybucji, które do nas trafiły. Gniazdo coaxa jakieś chyba też było wymianiane, ale nie wiem czy w ramach RMA czy klient uszkodził ;)

 

Co do wspomnianych wyżej adapterów XLR-RCA, to używając niezgodnych lub kabli RCA-XLR najpierw uwalimy opampy, a później może i płytę główną. Przyznać się kto o tym czytał w instrukcji sam z siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mayster napisał(a):

Co do wspomnianych wyżej adapterów XLR-RCA, to używając niezgodnych lub kabli RCA-XLR najpierw uwalimy opampy, a później może i płytę główną. Przyznać się kto o tym czytał w instrukcji sam z siebie :)

 

Ja wydrukowałem instrukcje zaraz przed podłączeniem żeby przypadkiem czegoś nie zepsuć 🙃

W instrukcji do C3P pisało że użycie XLR-RCA spowoduje utratę gwarancji

Edytowane przez Vulthoom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocho, widzę znowu podgrzewanie hajpu na Bursony. Korzystając więc z okazji, komu Buraka C3X P na gwarancji do czerwca? :) Pytam, bo seria C3 jest tak dobra i piękna (serio, dziś raczej nie chciałbym już CV2+ patrząc na jego zdjęcia bo jakiś kwadratowy i obawiam się że by mi to nie grało jakbym postawił na biurku) że chętnie kupiłbym sobie 4 sztukę. Jak kto da dobrą cenę to kto wie, może trafi się jaki Reference tym razem? :D

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja poza faktycznie uwalonym jednym op-ampem - co mogło się zresztą stać z mojej winy, ale został mi wymieniony na gwarancji bez absolutnie żadnych problemów - ze swoim C3XP problemów nie mam. Fakt, cierpi on na syndrom bursonowego pokrętła, ale od tego mam pilocik, żeby nie musieć się każdorazowo zginać w stronę sprzętu. 

 

Taką zabawną rzeczą jest to, że pierwszą w sumie rzeczą jakiej nauczyłem się na temat stancjonarki zanim ją jeszcze miałem, to prosta instrukcja obsługi, czy też raczej złota zasada. Wpinaj słuchawki po włączeniu sprzętu i wypinaj przed jego wyłączeniem. I tego się stosuję niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzystam. Na ten przykład raz sprawdziłem i okazało się, że A&K SE180 strzela w słuchawki podczas włączania. Fiio BTR7 to samo. 

 

Także polecam maść na ból, ewentualnie odrobinę Pavulonu na rozluźnienie :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Vaiet napisał(a):

A ja poza faktycznie uwalonym jednym op-ampem - co mogło się zresztą stać z mojej winy, ale został mi wymieniony na gwarancji bez absolutnie żadnych problemów - ze swoim C3XP problemów nie mam. Fakt, cierpi on na syndrom bursonowego pokrętła, ale od tego mam pilocik, żeby nie musieć się każdorazowo zginać w stronę sprzętu. 

 

Taką zabawną rzeczą jest to, że pierwszą w sumie rzeczą jakiej nauczyłem się na temat stancjonarki zanim ją jeszcze miałem, to prosta instrukcja obsługi, czy też raczej złota zasada. Wpinaj słuchawki po włączeniu sprzętu i wypinaj przed jego wyłączeniem. I tego się stosuję niezależnie od tego, z jakiego sprzętu korzystam. Na ten przykład raz sprawdziłem i okazało się, że A&K SE180 strzela w słuchawki podczas włączania. Fiio BTR7 to samo. 

 

Także polecam maść na ból, ewentualnie odrobinę Pavulonu na rozluźnienie :)

Ńie wszystkim chce się czasami może i kilka razy dziennie wpinać i wypinać słuchawki, ale taką zasadę też stosowałem w moich wzmacniaczach innym firm a teraz mam z tym święty spokój i nie odpinam bo wystarczy wcisnąć ten przycisk. Jak gra muzyczka i chcę zmienić słuchawki też go używam. Super sprawa.

F13A97CD-A0E2-47CD-A36F-B72F5FC77785.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mayster napisał(a):

Chciałbym zobaczyć natomiast co mówią serwisy innych marek, szczególnie dużych i obrośniętych w piórka, gdy ktoś przyjdzie z 8-letnim sprzętem.

Ja też bym chciał zobaczyć, w szczególności dane o usterkowości wyrobów konkurencji lub jej braku, bo to jest clou dyskusji.

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kazimierz9 napisał(a):

Ja też bym chciał zobaczyć, w szczególności dane o usterkowości wyrobów konkurencji lub jej braku, bo to jest clou dyskusji.

Ja w ogóle dziwię się, że jeszcze nie prowadzisz zestawienia awaryjności sprzętów wszystkich wiodących marek, żeby pokazać jak awaryjne są Bursony. Oczywiście wszystkie te dane byłyby pozyskane bezpośrednio od producentów :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydawało że wszystkie sprzęty pykają przy włączaniu/wyłączaniu tylko każdy w nieco inny mniej/bardziej słyszalny sposób. A w ogóle to najlepiej pyka Chord Mojo jak mu się bateria wyczerpie (a wyczerpuje się szybko). Aż dziw człowienia bierze że taki geniusz jak Robb Watts zapomniał dopisać funkcji budzika do broszurki marketingowej ;)

 

P.S. Rafacio, mnie się wydaje że jakbyś posłuchał takich Ultrasone ED8EX na Buraku C3P to byś się tak nie ceregielił z tymi Elevenami co to stylem pasowałyby do jakiegoś fancy-wzmaka rodem z DIY z drewnianymi boczkami. W sumie kto wie jakby z Ultrasone Volcano śmigały te Twoje. Nie myślałeś aby żeby się szarpnąć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Vaiet napisał(a):

No mnie się parę razy zdarzyło z rozpędu wyłączyć Burka, zanim wyciągnąłem XLRa, ale jakoś nie zabrał ze sobą ani Eikonów, ani TH900 :D

 

No daredevil z Ciebie, tak igrać z losem :D Chociaż nie wiem jak tam Fostexy, ale Eikony 300 ohmowe to to pykanie zdaje się zmiękczały dość skutecznie. W sumie fajnie one grały z Bursonem, ale wolałem chyba Atticusy i Auteur jednak, szczególnie te ostatnie niby zwyczajne przy pierwszym odsłuchu po killery HD600 jak je odsyłałem następnemu właścicielowi, co to je miał czelność odkupić. No i nie mam już żadnych ZMF, a Burson - choć zbalansowany - pozostał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności