Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Tommy66 napisał:

@lobuz1 właśnie chodzi mnie o zmianę napięcia  ,, z czystego wyjścia dac na sztywno 2V (standard). '' = liniowe.

 

Jakaś przystawka,regulacja wewnątrz Burka,wymiana op-amp, zmiana zasilacza???

Nie zmienisz. Od tego jest wyjście liniowe Pre, które umożliwia zmianę napięcia/głośności na wyjściu. Dlaczego go nie użyjesz?

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1Używam ale chodzi mi o uzyskanie identycznego napięcia jak z Oppo Ha-1 na bypass. 

Bypass w Oppo działał tak jak wyjście liniowe w Burku 3R .

 

Na wyjściu regulowanym z Burka nie uzyskam takiego efektu jak na bypass z Oppo.

Problem polega na tym że w Oppo na bypass było chyba inne napięcie niż w Burku na liniowym.

 

@lobuz1 Znalazłem takie parametry dla Oppo Ha-1 - 

 

Specyfikacje wydajności DAC

Specyfikacja Wyjście XLR Wyjście RCA
Poziom wyjściowy 4,6 ± 0,3 Vrms 2,3 ± 0,3 Vrms

 

,,(Warunki testowe: wejście USB DAC w trybie Home Theater Bypass i pokrętło głośności w pozycji Max.)''

 

I teraz mam zagwozdkę czy różnicę robią kości dac ? czy różnica napięcia [ 0,3 - 0,6 ] ?

 

,,

 

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na jakim "gain" wolicie Reference? 

A może sprzęt gra dokładnie identycznie, ale na inne wzmocnienie sam przetwornik słuchawki reaguje inaczej? 

 

Pewnie sporo zależy od wymagań słuchawki, ale załóżmy, że i na tym i na tym może być popędzona. 

Na "low" o wiele lepszą mam precyzję, "high" bardziej zlewa dźwięki i tracę niektóre informacje. Poczucie sceny na "low" też jest lepsze. Na korzyść "high" jest większy wygar, a na niskim wzmocnieniu dźwięk jest lekko spłaszczony tzn są mniejsze amplitudy głośności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qaz12 czyli sobie przeczymy😂 Już nie pamiętam jak C3 gra prosto z pudełka, od zawsze słucham innych opampach i może tu tkwi różnica. Na jakim filtrze słuchasz? W każdej konfiguracji najbardziej podoba mi się ten domyślny AP Fast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 3R. Op-ampy firmowe [czerwone].

Na high lepsza separacja i dynamika,skraje pasm lepiej zaznaczone. Na low nieco oddalona scena.

Porównania dość problematyczne ze względu na ust. takiej samej głośności.

 

Na biegu wychodzi mnie High 22 = Low 64 , High 32 = Low 70

 

Do Burka używam wyłącznie kabla stock [ od kowali z usa]na filtrze MP Fast , lepsze wypełnienie względem AP Fast.

 

 

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tommy66 tutaj spostrzeżenia mamy bardziej zbieżne :) Nie zgadzam się z separacją, natomiast potwierdzam, że dynamika na High jest wyższa. Odnoszę wrażenie, że ogólnie pojęta jakość dźwięku w moim przypadku wyższa jest na Low. 

 

Słuchając na HE1000se moja głośność to w High 12, a jej odpowiednikiem w Low jest 50.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 Może faktycznie różnica wynika z opków?

,,Odnoszę wrażenie, że ogólnie pojęta jakość dźwięku w moim przypadku wyższa jest na Low. ''

Rozumiem że Preferujesz Low.

 

Znam 1 dac i 2 pary słuchaweki  które miały dla mnie świetną jakość dżwięku dopóki słuchałem fortepianu.

Po przejściu na agresywniejszą muzykę w 2 przypadkach stwierdziłem brak dynamiki w 3cim problemy z basem.

Co wyeliminowalo te zabawki z mojego kręgu zainteresowań.

 

Burek jest u mnie no.2 

Na Low słucham najczęściej fortepianu i sporadycznie vocal'i.

 

No i jeszcze trzeba wziąć pod uwagę nasze słuchawki . HE 1000se a Lcd3.

 

 

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dochodzę do wniosku że użytkownik Bursona C3 poniekąd skazany jest na przepinanie między gainem zależnie od nastroju, gatunku muzycznego i słuchawek. Włączyłem bardziej energetyczną muzykę, pomimo że na High jest gorzej technicznie to wolę słuchać na nim, bo ta większa dynamika, energetyczność dźwięku bardziej porywa w takich gatunkach muzycznych. 

Jedyne co to trzeba robić to uważnie, bo przy takim zapasie mocy można podskoczyć na fotelu :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Każdy w branży (sklepy, producenci), w EU i w US, mówi o spadku sprzedaży, szczególnie droższych rzeczy, więc i na rynku wtórnym tak będzie. Sprzedać natomiast chce więcej osób, niż w 'normalnych' czasach. Do tego efekt skali może mieć też duże znaczenie oraz, w przypadku Bursona konkretnie, duża ilość modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Kazimierz9 napisał(a):

Chinole przesadzili z ceną i sprzęt nie jest wart tyle

To nie jest już firma australijska?

Co do pytania to odpowiedź jest raczej oczywista i była już opisywana wielokrotnie (strzelanie, wypadające opampy, cicha rewizja, degradacja jakości wykonania względem poprzedniego flagowca, zrobienie z gęby cholewy (balans). Zakulisowe rozmowy o paleniu słuchawek też nie pomagają. Chyba są 4 udokumentowane przypadki (w tym Suvara i Clear). Plus oczywiście to co napisał @Mayster

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazimierz9Znaczy wciąż Twierdzisz że jest od braci ?

Jeżeli chodzi Tobie o modele obecnie produkowane, używane [wyłączam outlet] to -

 

Olx -1

Allegro - 0

Giełda HI-fi -2

w naszym komisie zdaje się 3

niektóre oferty są od tych samych sprzedawców.

 

Jeśli pisząc ,,masę'' Miałeś na myśli wagę , to faktycznie będzie z 25 - 30kg.

 

+ @Mayster ,,Do tego efekt skali może mieć też duże znaczenie oraz, w przypadku Bursona konkretnie, duża ilość modeli.''

 

 

,,Też macie wrażenie, że Chinole przesadzili z ceną i sprzęt nie jest wart tyle, po ile był sprzedawany?''

 

Pytasz obserwatorów, użytkowników , czy sprzedających ? należę do grupy 2giej.

 

Ceny w zł czy $ AUS nie wyglądają żle [cena/jakość]  w porównaniu do cen w juanach.

 
Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kazimierz9 napisał(a):

Od 2-3 lat właścicielami są Chińczycy, choć siedziba nadal jest w Australii. W każdym razie 3-cia generacja Bursonów to chińskie dzieło.

Rozumiem, nie wiedziałem. Pojawiły się takie głosy jakiś czas temu, ale polski dystrybutor to dementował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Kazimierz9 napisał(a):

Od 2-3 lat właścicielami są Chińczycy, choć siedziba nadal jest w Australii. W każdym razie 3-cia generacja Bursonów to chińskie dzieło.

 

Rozumiem, że masz na to jakieś potwierdzenie (pytanie retoryczne), bo stanowisko producenta jest dokładnie takie:

 

Burson Audio is 100% own and operates by Australians and Australia.  Our products are also 100% design in Australia.  Some of our products are manufactured in China and we control every aspect of its production and QC.  Our employees include Australians, Chinese, Indian, American and Nicaraguan. 

 

14 minut temu, Kazimierz9 napisał(a):

 

 

Capture+_2022-11-06-11-03-18~2.png

 

W tym opampy, piloty, sprzęty z zainstalowanymi opampami, stare modele i oferty nowych sprzętów od sklepów :)

 

22 minuty temu, Palpatine napisał(a):

To nie jest już firma australijska?

Co do pytania to odpowiedź jest raczej oczywista i była już opisywana wielokrotnie (strzelanie, wypadające opampy, cicha rewizja, degradacja jakości wykonania względem poprzedniego flagowca, zrobienie z gęby cholewy (balans). Zakulisowe rozmowy o paleniu słuchawek też nie pomagają. Chyba są 4 udokumentowane przypadki (w tym Suvara i Clear). Plus oczywiście to co napisał @Mayster

 

Wypadające opampy? Opampy są dociskane obudową albo przymontowane opaską i nie wiem jak miałyby wypadać. Jak ktoś ewentualnie żongluje opampami mocno to może wyrobić stolik w każdym urządzeniu, ale nadal nie wiem jak mają wypaść.

Degradacja? Jest lepiej wykonany od CV2, ale może dla kogoś gruba obudowa ze słabym odprowadzaniem ciepła i ciężkim trafo jest tym wyznacznikiem jakości. Same elementy, pcb, precyzja wykonania i funkcjonalność są lepsze w C3 zdecydowanie i nie ma tu też dziwnych zachowań jakie spotykaliśmy w CV2 (szumy nieregularne, problemy z masą itp.). 

Ta cicha rewizja to kolejna bzdura.

Z balansem nie wiem o co chodzi nawet.

Edytowane przez Mayster
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazimierz9 zwracam Honor. Wpisywałem w olx Burson Audio i pokazało mnie jedno ogł.

 

Faktycznie na Olx są 4ry ogłoszenia , nie licząc outlet. [cały czas liczę wersję 3cią]

 

Czyli w sumie 9 nie 6. 

Na pocieszenie podam jeszcze że jedna z tych ofert pojawia się w 3ch miejscach.

Reszty nie sprawdzałem.

 

Czyli dalej 25-30kg.

 

Przyłączam się do pytania @Mayster  ,,Rozumiem, że masz na to jakieś potwierdzenie ...''  ???

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mayster napisał(a):

Some of our products are manufactured in China and we control every aspect of its production and QC.

To eufemizm? Cała elektronika, w tym płyty główne pochodzi z Chin? Z Australii pochodzą co najwyżej gumowe nóżki i inne drobiazgi? Burson nie ma części do naprawy pomimo 5-letniej gwarancji sprzętu, bo Chińczycy już nie produkują? 😉

1 godzinę temu, Mayster napisał(a):

W tym opampy, piloty, sprzęty z zainstalowanymi opampami, stare modele i oferty nowych sprzętów od sklepów

 

Zgoda. Nie licząc opampów i sprzętu nowego jest 6 sztuk. 😉

 

capture_11062022_124518.jpg.0adcd98037cc1978e83ac34475413b3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jedziesz na takim towarze jak Heniek , ale pisałes

 

 

2 godziny temu, Kazimierz9 napisał(a):

Od 2-3 lat właścicielami są Chińczycy, choć siedziba nadal jest w Australii. W każdym razie 3-cia generacja Bursonów to chińskie dzieło.

 

Jak to ma się do - 

Burson Audio is 100% own and operates by Australians and Australia.  Our products are also 100% design in Australia.  Some of our products are manufactured in China and we control every aspect of its production and QC.  Our employees include Australians, Chinese, Indian, American and Nicaraguan. 

 

Wciąż brak odp.

 

Co do olx -

Czy playmate to 3cia gen ?

 

oferta  - https://www.olx.pl/d/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-burson-audio-timekeeper-3i-reference-outlet-CID99-IDRnxo3.html   to outlet wystawiony przez AudioTop

 

Ponownie zacytuję @Mayster ,, Do tego efekt skali może mieć też duże znaczenie oraz, w przypadku Bursona konkretnie, duża ilość modeli.''

 

Na dzień dzisiejszy na portalach podanych przeze mnie jest 9 ofert Burków [3]w tym 1na w trzech miejscach.

 

Przed ew. odp. potwierdż , nie jestem  robotem  - jdu41QBF

Amen.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności