Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, docik napisał:

 

Mógłbyś rozwinąć myśl. Wytłumaczyć jak laikowi co to drabinka rezystorowa (z tego co czytam to jakiś rodzaju potencjometr) i powiedzieć czemu balans jest zbędny? W sumie to chyba nawet sp200 nie ma zbalansowanych układów. I rozumiem że zbalansowany input dostarcza po prostu więcej mocy.

W zasadzie kolega @Undertaker już wyjaśnił kwestię drabinki rezystorowej. Od kiedy mam Arcama rHead bardzo polubiłem to rozwiązanie i jedyną sensowną alternatywę widzę w cyfrowej regulacji głośności. Inna sprawa, że z potencjometrami analogowymi miałem trochę problemów m.in. we wspominanym SMSL SP200 (gubił balans na początku skali co jest normą, ale też gdzieś w ok. godziny 10), iFi iCan SE, xDuoo TA-03 (tam potencjometr trzeszczał).

 

Dla mnie balans jest zbędny, bo nie widzę sensu inwestować kupy pieniędzy w odpowiedni DAC, wzmacniacz i okablowanie, a często jeszcze modyfikację słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans daje wincyj mocy. Można też odczuć szerszą scenę. Takie połączenie redukuje też potencjalne zakłócenia.

 

Przed wyłączeniem burka klikam mute na pilocie i czekam 15-30 sekund. Wtedy nie pyka.

 

Wprowadzili super charger 5A. Pewnie bym się na taki zdecydował, ale na black frajer nie był jeszcze dostępny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hustler napisał:

Dla mnie balans jest zbędny, bo nie widzę sensu inwestować kupy pieniędzy w odpowiedni DAC, wzmacniacz i okablowanie, a często jeszcze modyfikację słuchawek.

Że zbędny to fakt, ale DAC można mieć za 600 zł, a kabelek za jakieś 150. Fakt, mocy jest więcej i nic poza tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Wprowadzili super charger 5A. Pewnie bym się na taki zdecydował, ale na black frajer nie był jeszcze dostępny

Nasz forumowy kolega zasila swojego C3XR zasilaczem od Muzg Audio i jest zadowolony. Może napisze kilka słów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tommy66 napisał:

a w tym pierwszym Twoim egz. Przeszkadzało Ci to pykanie🙂?

O ile dobrze pamiętam pierwszy wspomniał o tym Mistrz.

 

Jak rozwiązać ,,problem'' ,napisałem wyżej.

 

Właśnie nie przypominam sobie żeby w tamtej sztuce coś mnie zaniepokoiło jeśli chodzi o pykanie ale wtedy miałem słuchawki które SPL nie przekraczały setki a teraz z tego co patrzę to zarówno Pioneery SE-M390 jak i Brainwavzy HM5 (które stanowią bazę do otwartych CT660) mają po 105 dB. Czyli wychodzi na to że w przypadku tego modelu i takich skutecznych słuchawek tak musi być i tyle. 

 

Co do rozwiązania to sprawdzę któregoś razu ten tip o którym wspomnieliście z @jacmiszcz92także dzięki. 

 

No to pozostaje kwestia szumów i tutaj już też otrzymałem niezbyt ciekawe info że Burki potrafią szumieć z czułymi słuchawkami o niskiej impedancji, tylko np. @vonBaronpisał o jeszcze mocniejszym C3XR zdaje się. 

 

I tu jestem już rozczarowany tym bardziej że tak jak pisałem wcześniej nie przypominam sobie żeby bliźniacze Edition 9 czy ED8EX szumiały z mojej poprzedniej sztuki. Może to ta nowa kostka zasilacza taki upgrade stanowi żeby ludzie kupowali super-ładowarki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają 96dB SPL więc tyle samo co Monolithy M1070 które teraz posiadam i w nich nie słyszę szumu. 

Na otwartych HM5 które mają wg specyfikacji niby o 7dB większe SPL niż Ultrasy możliwe że coś tam jest w tle ale na granicy autosugestii raczej, więc zakładam że jest w miarę czyste tło. 

Zamknięte Pioneery SE-M390 jak wyżej choć wczoraj mi się wydawało że też coś jednak słyszę ten tzw. hissing. 

Wychodzi na to że najbardziej jest on odczuwalny na USS. Niby nie jest to też jakaś tragedia ale jednak jak się zapausuje muzę to słychać lekkie szumy. 

 

No nie dość że jest w tych Bursonach jakieś pykanie to jeszcze sprzęt za 5 koła jest wybredny co do słuchawek i nie ma absolutnie czystego tła. 

 

Jak dla mnie to skompromisowali się tym już totalnie żeby nie zagwarantować dobrej współpracy z najlepszymi słuchawkami na świecie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci napiszę o różnicy między sterownikami 5.30 a brakiem takowych, bo żem z tego całego zaaferowania i rozgorączkowania zapomniał ich zainstalować. No jest jakby lepiej! Co prawda dalej jest bezbarwnie i czarno-biało ale z naciskiem na biało -> znaczy to charakterystyczne "zaśnieżenie" dźwięku o którym kiedyś pisałem w kontekście Bursona z bohatera drugiego tła czy jak to się tam nazywa wyszło na pierwszy plan. Mi się to podoba, bo odbieram ów zjawisko za swego rodzaju osobliwą analogowość której próżno było szukać w sprzętach Toppinga chociażby. Ogółem brzmienie Bursona Performensa porównałbym do biegania po świeżym i puszystym śniegu w ciepły słoneczny dzień, a Monoprice zyskały drugie życie. W sumie jakby nie patrzeć to mam je drugi czy trzeci dzień ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle się oberwało nowemu Soloistowi. To z "byle" Performensa nie zostawiliby suchej nitki, ale ktoś tam napisał że ponoć Fun lepiej wyszedł, więc może nie byłoby tak źle ;)

 

Skarżą się też na jakieś dźwięki tylko z tego co zrozumiałem chodzi o sam proces wpinania słuchawek.

 

Na szumy też się skarżą chyba ale np. Amir nie usłyszał zdaje się na swoich słuchawkach niczego w tle. 

 

A mnie dalej wkurza mój C3P z Ultrasami. 

 

Podpiąłem Robiny i jest podobnie. Niby na wszystkich słuchawkach da się bez problemu słuchać, ale dobrze o sprzęcie raczej nie świadczy. No ale może tak jest w tych mocarnych sprzętach a ja się nie znam :D

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker Mógłbyś rozwinąć temat ,,...skoro flagowiec tak wypada, '' ? Czy chodzi Tobie  o ,,„To pierwszy na świecie wzmacniacz słuchawkowy, który pracuje tak ciężko, że wymaga aktywnego chłodzenia”

 

Przeczytałem 3 razy te 3strony u Amira i dalej nie kumam😂.

 

Edytowane przez Tommy66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Grand Tourer mocniejszy chyba nawet, ten to "tylko" nowy Soloist więc punktem odniesienia w przypadku tego modelu byłby pewnie znany i lubiany Soloist SL mkII. 

 

@Tommy66To nawiązanie do moich przygód z szumami w tle w Burku C3P przy korzystaniu z czułych słuchawek i tematu dyskusji na forum ASR :) Inna sprawa że się machnąłem bo recenzja nie dotyczy Grand Tourera tylko nowego Soloista. Ale w sumie co za różnica. Chodziło mi o to że jak nawet Soloist tak wypada (a sam kosztuje tyle co integra którą mam) to co by wyszło w papierach Performensa? No ale tak jak pisałem, ponoć z Funem nie było aż tak źle "pomiaro-wise". 

 

@MaysterTak jak piszesz, nie Grand Tourer a Soloist, moja pomyłka. Tylko mimo wszystko to wciąż drogi sprzęt. Co do pomiarów i ASR to wiadomo, były i pewnie będą dyskusje. Jeżeli piszesz że sprzęty dyskretne się z zasady będą gorzej mierzyć to może tak być, ja się na technicznych aspektach nie znam i generalnie interesuje mnie sam odsłuch. Burson tak jak piszesz gra bardzo dobrze i mi się podoba. Ale szumi z czułymi słuchawkami. Może mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić Robiny na C3 Performance, bo zdaje się że macie w Audeosie te słuchawki? To bym przynajmniej wykluczył czy to nie kwestia jakiegoś problemu. 

 

P.S. Akurat L30 tak źle nie gra, jakiś czas temu jak jeszcze nie widziałem tej tabeli z SINAD'em gdzie on niby ma pierwsze miejsce to słuchając go i mając już porównanie z niektórymi innymi sprzętami od Chińczyka to sobie pomyślałem, że pary to i on może nie ma jakoś dużo czy mega drajwu, ale skubany gra chyba najczyściej z tej całej chmary :D

Może mam uszy nietoperza. 

 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Podpiąłem Robiny i szumy są jeszcze większe, 32 ohm i 105 dB SPL. Niby na wszystkich słuchawkach da się bez problemu słuchać, ale dobrze o sprzęcie raczej nie świadczy. No ale może tak jest w tych mocarnych sprzętach a ja się nie znam :D

Czyż to nie jest solidna podstawa do zwrotu/reklamacji sprzętu?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

No to nieźle się oberwało nowemu mocarnemu Bursonowi. Czytając artykuł już się zaczynałem zastanawiać że skoro flagowiec tak wypada, to z "byle" Performensa nie zostawiliby suchej nitki, ale ktoś tam napisał że ponoć Fun lepiej wyszedł, więc może nie byłoby tak źle ;)

 

Skarżą się też na jakieś dźwięki tylko z tego co zrozumiałem chodzi o sam proces wpinania słuchawek.

 

Na szumy też się skarżą chyba ale np. Amir nie usłyszał zdaje się na swoich słuchawkach niczego w tle. 

 

A mnie dalej wkurza mój C3P z Ultrasami. 

 

Podpiąłem Robiny i szumy są jeszcze większe, 32 ohm i 105 dB SPL. Niby na wszystkich słuchawkach da się bez problemu słuchać, ale dobrze o sprzęcie raczej nie świadczy. No ale może tak jest w tych mocarnych sprzętach a ja się nie znam :D

 

To nie flagowiec, zresztą te pomiary to nijak mają się do oceny jakości i odsłuchu, podobnie jak z pomiarami słuchawek. Budowa wielu modeli może się 'dobrze mierzyć', m.in. przez układy scalone, a nie dyskretne. Były już dyskusje o topce w rankingu i że chyba zrobiono je tylko pod pomiary, bo grają z d* :) Wałkowane 1000 razy z tymi pomiarami.

No chyba, że ktoś jest zawzięty i na tym się opiera, to dla niego najlepszym wzmacniaczem na rynku będzie np Topping L30 z tego wychodzi. Sam go masz akurat i co, jest najlepszy ze wszystkich tam mierzonych? :)

 

... a dyskusja na ASR o podpinaniu IEMów dla kilkuwatowej integry prawdziwej klasie A, mającej pędzić najbardziej wymagające słuchawki... no cóż.

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z pomiarem, sprzęt lubiany i gra fajnie ( c3 xr bardzo polubiłem). Wydaje się że problem siedzi gdzieś w kontroli, coś nie tak z jednostką. Gdzieś czytałem  inne pomiary i wypadły dobrze, szczególnie z ulepszonym zasilaczem.

Edytowane przez radzik55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2022 o 22:40, jacmiszcz92 napisał:

Nic takiego nie zanotowałem.

 

Ja tam się dziwię, że nikt nie pisze o różnicy w sterownikach USB v4.59 vs v5.30, która jest ogromna

@jacmiszcz92 Mógłbyś rozwinąć,co slyszysz i w jakich warunkach porównywałeś.

Czytałem Twój wpis na ten temat w kontekście Lcd5 i byłem bardzo zdziwiony.

 

Rozumiem iż z racji wieku teoretycznie słyszę 2x gorzej niż Ty ,niech będzie 3x.

 

Porównywałem w warunkach jak poniżej [fotka] i słyszę podobnie jak @Undertaker [drugi plan+ nieco lepsze czarne tło.

Rozumiem iż aktualizacja sterowników jest darmowa ,ale u mnie więcej dobrego zrobił ifi audio isilencer [jak na złość dostałem w prezencie]

IMG_20220527_150614.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Palpatine napisał:

Pomiary są dla niego bezlitosne. Szkoda, ze nie ma poprzedniej wersji CV2+ jako punktu odniesienia. Byśmy zobaczyli czy to ich standard czy po prostu tak mocno zjechano z jakością.

Za czasów CV2+ nikt się nie rozczulał nad pomiarami, na każdym forum słuchawkowym rozpływano się jak pięknie Burson gra, był to mocno pożądany sprzęt i raczej do dzisiaj jest. Używki schodzą na pniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dj1978 napisał:

Za czasów CV2+ nikt się nie rozczulał nad pomiarami, na każdym forum słuchawkowym rozpływano się jak pięknie Burson gra, był to mocno pożądany sprzęt i raczej do dzisiaj jest. Używki schodzą na pniu.

Tak, CV2+ był świetny pod względem jakości i barwy dźwięku. Chociaż miał swoje drobne wady i np potrafił siać po usb. 
Nie zmienia to faktu, ze dzisiaj można go pomierzyć aby zobaczyć jak wypada do swojego następcy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mayster napisał:

... a dyskusja na ASR o podpinaniu IEMów dla kilkuwatowej integry prawdziwej klasie A, mającej pędzić najbardziej wymagające słuchawki... no cóż.

 

Widać wat watowi :D nierówny. Już pal sześć z Topikiem L30, który faktycznie miał gdzieś tę specyfikację niedokładnie podaną (ktoś na jakimś forum pisał że oni jakoś to dziwnie liczą i realnie on ma może z połowę deklarowanej mocy), tak taki A30 Pro to już na wysokim gainie dawał czadu, a taki SMSL SP200 na low gainie już zrywa kapcie niczym rajdówka z grupy B. I te Chińczyki są ciche na wyjściu ze wszystkimi słuchawkami które mam/miałem. A dźwiękowo to też trzeba samemu posłuchać bo gadanie że płaski dźwięk tylko dlatego że pomiary to znowu skrajność w drugą stronę. Oczywiście każdy ma prawo do swojej opinii. 

 

Obecnie u mnie sprawa ma się tak, że z M1070 jest cisza na wyjściu, CT660 (otwarte HM5) wydaje mi się że też ok, w SE-M390 coś tam chyba słyszałem, za to w USS i Robinach to już słychać szumy, najbardziej w tych ostatnich. Nie wiem, może jak miałem swoją pierwszą sztukę to jakoś nie usłyszałem tego na Ultrasonach ED8EX i ED9. W sumie te pierwsze mają niby 96 dB więc całkiem możliwe. 

 

Podobnie to słynne już pykanie wtedy jakoś mnie nie zaaferowało, a widocznie ten typ tak ma. 

Trudno, i tak pewnie prędzej czy później się sprzeda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tommy66 napisał:

@jacmiszcz92 Mógłbyś rozwinąć,co slyszysz i w jakich warunkach porównywałeś.

Czytałem Twój wpis na ten temat w kontekście Lcd5 i byłem bardzo zdziwiony.

Wersja v5 gra mniej średnicowo, szerzej scenicznie, szybciej, ale jakby nieco ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bakus1233 napisał:

Czyż to nie jest solidna podstawa do zwrotu/reklamacji sprzętu?? 

Zwrotu raczej nie bo 14 dni od zakupu dawno minęło :D Co innego jeśli chodzi o reklamację, ale z tego co było pisane w tym temacie i co pokazują tematy na nielubianym ASR, to różnie z Burkami bywa i kilka postów wyżej @vonBaronwspominał o szumach z droższego 3XR z bodajże Twoimi ulubionymi Fostexami. 

 

Szkoda że nie pamiętam jak to dokładnie było z moim pierwszym Burkiem jeśli chodzi o szumy, ale całkiem możliwe że na 96 dB Ultrasone ED8EX zwyczajnie nie było ich słychać jak np. na Monolithach, a jakie drivery Niemcy wstawili do naprawianych ED9 to już tylko oni wiedzą :P

Może jakby ktoś jeszcze się wypowiedział testując jakieś czułe słuchawki to można by zacząć wysuwać jakieś wnioski czy ten typ tak ma, czy jak wyżej @radzik55zauważył są jakieś kłopoty z kontrolą jakości. 

 

Tego pykania też jakoś nie pamiętam z poprzedniej sztuki ale może nie zwracałem na to uwagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności