Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.02.2022 o 16:11, Qaz12 napisał:

Porównywał ktoś bezpośrednio Bursona 3x performance i 3x reference?

 

Wymiana na wyższy model jest zasadna kiedy lubisz brzmienie Performance i chcesz je podkręcić w większości aspektów. Piszę tak, gdyż barwa jest bardzo podobna jak na moje ucho. Reference wydaje się brzmieć nieznacznie "dojrzalej" tzn gładziej, cieplej. Największa różnica jaką odnotowałem po przesiadce to rozdzielczość dźwięku. Zapewne dodatkowa kość Sabre zrobiła tu swoje. Przestrzenność jest na poziomie podobnym, natomiast holografia się poprawiła. Nie słyszę, żadnych szumów własnych pomimo, że słuchawki są całkiem skuteczne. Śmiało mogę polecić synergię z HE1000se, a szczególnie po dorzuceniu zasilacza liniowego lub tego Superchargera. Dużo w kontekście barwy i jakości dźwięku można też poprawić wymieniając opampy. Aktualnie testuję różne konfiguracje popularnych na rynku opków i wprost mogę powiedzieć, że da się wycisnąć z tego sprzętu dużo więcej niż to co wyjmujemy z pudełka. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2022 o 16:38, MichalZZZ napisał:

@radzik55 zdaje się też. 

Racja, miałem oba, ale nie w tym samym czasie. Reference jest bardziej dociążony "pełniejsze brzmienie", ogólnie fajne sprzęty :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster Burki mają 2 lata gwarancji, ale na stronie bursona można przedłużyć o rok. Czy po więcej niż 2, ale mniej niż 3 latach nadal można do Was odesłać sprzęt, czy trzeba wysyłać do kraju kangurów?

Na opki V6 dajecie 12msc gwarancji, a producent dożywotnią. Pytanie jak wyżej.

Na stronie w opisie piszecie, że opki V6 są zabezpieczone przed odwrotnym montażem, a w tabeli jest napisane, że dotyczy to tylko V6 Classic. Więc, jak to jest?

https://audeos.pl/pl/p/Opamp-Burson-Audio-Supreme-Sound-V6-Vivid-dual-2-szt./812

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę Was prosić o podpowiedź jaki 4-o pinowy, zbalansowany kabel XLR poradzilibyście do połączenia słuchawek Hifiman he 1000 v2 z Bursonem Conductorem 3x reference. Teoretycznie zawsze w zanadrzu jest możliwość kupienia kabla firmowego Hifimana ale może są jednak lepsze alternatywy. Z góry bardzo dziękuję za Waszą pomoc oraz podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi coś wjechało na biurko 😊

 

Sendy Peacock, to taka laurka dla „planarnej średnicy”. Słodko, intymnie i plastycznie, z dużą głębią i dobrą dynamiką. W wokalach można się zakochać, a żywe instrumenty brzmią jak… no, jak żywe.

Ale czasami brakowało mi w nich takiego prostego kopa w metalu, żeby gitary i bębny nabrały odpowiedniej ilości mocy. Brakowało, bo chyba mam na biurku antidotum – Burson Conductor 3 Performance. Ależ on dodał zejście…Właśnie leci Mgła „Exercises in Futility V”, który to kawałek nie jest cudem masteringu, i stopa perkusji po prostu zadziwia w porównaniu z tym co było na xDuoo TA-20, którego używam na co dzień. Oczywiście dalej nie są to słuchawki stricte pod metal, ale jednak, choćby Tool czy Type O Negative niesamowicie wciągają na tej kombinacji, świetnie pasując swoim gęstym klimatem.

Przy czym na razie na Peacockach bardziej pasuje mi Burson jako wzmacniacz, gdzie za DAC robi Scarlett 6i6 2gen. Świetna dynamika sekcji wzmacniającej, która nie została okupiona niepotrzebnym wyostrzeniem. Duży zapas mocy, równowaga oraz rozdzielczość okraszona nieprzesadzoną muzykalnością oraz gładkością przekazu czynią z niego bardzo uniwersalny AMP, szczególnie gdy niesie on za sobą bardzo dobrze poukładaną scenę i czarne tło.

Przetwornik w Conductorze w porównaniu z Focusrite oferuje dźwięk bardziej nasycony, większy i cieplejszy, co niekoniecznie rewelacyjnie zgrywa się z ciepłymi Sendy. Gdy zobaczyłem, że w specyfikacji jest kość Sabre, to spodziewałem się grania jaśniejszego, bardziej bezpośredniego, a tu niespodzianka, bardziej kojarzy się ze starszymi układami Wolfsona. Takie granie bez wysiłku, muzykalne, ale nie rozmyte i chętnie podbarwiające muzykę, by poczarować trochę słuchacza.

Za to takie granie bardzo fajnie sprawdza się przy Fostexach TH610, które czasami potrafią być nieco męczące na wyższej średnicy. No cóż, nie tutaj. Jest ona wyraźna, ale nieco dosłodzona i wygładzona, a w prezencie idzie też większe dociążenie mid-basu. Z początku aż trochę dziwnie słuchało mi się ich na Bursonie, bo jest jednocześnie i z rozmachem i gładko, gdzie z reguły było albo tak, albo tak. Jednak nie jest to powód do narzekań.
Ale z ciekawości podpiąłem też Sundary i nie przypominam sobie, żeby na czymkolwiek mi tak fajnie się zgrały. Bardzo spójne i zrównoważone, ze sporą sceną jak na Hifimany, w końcu Sir Mix-A-Lot ma na nich solidne uderzenie na samym dole.

 

Po pierwszych odsłuchach Conductora 3 Performance, stanąłem w ciekawym miejscu - gra on absolutnie inaczej niż się spodziewałem, a jednocześnie tak ciekawie, że ciężko mi się od niego oderwać. Gdy zamiast wyżyłowanego tranzystora dostaję muzykalność, swobodę i nasycenie, to jestem zdecydowanie na tak jeśli chodzi o takie niespodzianki.

 

_DSC3802.thumb.jpg.913937d86d1361844efcb2429b202cc9.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

Takie granie bez wysiłku, muzykalne, ale nie rozmyte i chętnie podbarwiające muzykę, by poczarować trochę słuchacza.

Za to takie granie bardzo fajnie sprawdza się przy Fostexach TH610, które czasami potrafią być nieco męczące na wyższej średnicy. No cóż, nie tutaj. Jest ona wyraźna, ale nieco dosłodzona i wygładzona, a w prezencie idzie też większe dociążenie mid-basu. Z początku aż trochę dziwnie słuchało mi się ich na Bursonie, bo jest jednocześnie i z rozmachem i gładko, gdzie z reguły było albo tak, albo tak. J

Aż tak zamula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafacioBurek C3P to było wręcz wyczynowo-techniczne granie z Ultrasonami zarówno ED9, jak i ED8EX. Ani krztyny zamulenia choć bas był mocny i z wykopem jak to Ultrasone ma w zwyczaju! 

Ja bym powiedział że mi momentami ciepełka brakowało, w sensie barwności na średnicy i właśnie większego wyluzowania w przeciąganiu dźwięków, gdzie takie Toppingi potrafią grać mi jakby gładziej, ale nie z takim wygarem jak rzeczony Burek. 

Żadnego zamulenia w nim nie było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w Waszym super chargerze też coś w środku lata? Zauważyłem to przy porządkowaniu kabli. Nowy tak nie miał :PMała prośba do Was, aby odpiąć, poobracać i posłuchać

 

W dniu 21.02.2022 o 12:33, Mayster napisał:

To gwarancja producenta (ten dodatkowy rok oraz dożywotnia na opki), ale generalnie pomagamy i najczęściej załatwiamy to u nas na miejscu, jeśli jest możliwość. 

Classic i Vivid mają zabezpieczenie, błąd w opisie,  zaraz poprawimy.

Czyli rozumiem, że bez znaczenia czy opki kupowane osobno czy w urządzeniu - i tak gwarancja dożywotnia?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z reguły wolę iBasso SR2 na padach z większą perforacją, tak na Bursonie jednak wybieram te drugie, bo w doom metalu robi się na tej parze bardziej gęsty klimat.

Jest dociążenie bez przesadzonego basu, jest przestrzeń, jest detal i dynamika. Niestety nie jest to zestawienie nadzwyczaj wybaczające kiepską realizację i dość chętnie wyciąga na wierzch niedociągnięcia.

PXL_20220306_231322701.thumb.jpg.7b428522364d637c1b366ed1f53df069.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od kiedy Burek wrócił do mnie po wymianie opków mam wrażenie, że wyższy bas jest bardziej namacalny. Detaliczność ledwo wyczuwalnie lepsza, podobnie jak szerokość sceny

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 skoro Masz te te same op-ampy to chyba jednak wrażenie.

Może to zmiana ustawień w Foobar , ew. filtrów w Burku?

 

Naszła mnie ciekawość na spr. tych drugich fabrycznych op-amp.

Rozkręciłem i zonk .Zamontowane fabrycznie opki są zabezpieczone opaską ściągającą, więc dałem sobie z tym spokój.

 

Znaczy się wyciągnęli wnioski z transportu.

 

 

IMG_20220324_224045.jpg

IMG_20220324_224056.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tommy66 napisał:

Sądzę że wybrali optymalne rozwiązanie, chodzi o odprowadzanie ciepła. 

V5 były zalewane klejem i w trudniejszych warunkach nie wytrzymywały. Ta opcja z wentylacją jest dobra. Widziałem też wersje ze zdejmowaną obudową. Opaskę możesz przeciąć, a potem nową zamontować. Chwila strachu :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno. Nie kojarzę, aby Aune wycinało wsparcie starszych modeli i mam nadzieję, że Burson też nie będzie. Daj znać jak coś. Sterowniki do Aune pasują nawet do FX-Audio DAC-X7, ale do Bursona już nie :P

 

Zacytuję swojego posta z wątku o Aune:

W dniu 25.09.2021 o 17:33, jacmiszcz92 napisał:

4.xx gra średnicowo, 3.xx bardziej neutralnie, a 2.xx moim zdaniem najbardziej neutralnie, z najmniejszym wpływem na dźwięk. Wersja 5.00 z kolei jest szybsza od 2.xx.

 

Do burka C3 mam tylko v4.59 i v5.30. Jednak wnioski podobne jak z S6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności