Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, zielinskitomasz napisał:

... I niby tylko kabelki.

Żadne niby ;) Dobre kable w systemie, to podstawa. Moim zdaniem oczywiście. A, że słychać różnice, to można się przecież zawsze przekonać na własne uszy 👍

 

Edit : źle napisałem. Może nie podstawa, a dodatek, który potrafi zrobić różnice. Jak się chce wycisnąć wszystko jak ostatnią krople soku z cytryny ze swojego systemu, to uważam, że warto się pobawić w wymiane kabli. Czasami jeden może nie zrobić różnicy, ale jak już wymienisz wszystkie, to można się zdziwić :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne niby Dobre kable w systemie, to podstawa. Moim zdaniem oczywiście. A, że słychać różnice, to można się przecież zawsze przekonać na własne uszy 
 
Edit : źle napisałem. Może nie podstawa, a dodatek, który potrafi zrobić różnice. Jak się chce wycisnąć wszystko jak sok z cytryny ze swojego systemu, to uważam, że warto się pobawić w wymiane kabli. Czasami jeden może nie zrobić różnicy, ale jak już wymienisz wszystkie, to można się zdziwić
Mnie przekonywać nie musisz.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawsim napisał:

Ciekaw jestem jaka różnica będzie z zasilaczem liniowym. Jak będziesz go miał, to proszę podziel się z nami spostrzeżeniami.

 

2 godziny temu, zielinskitomasz napisał:

Również mnie to intryguje. Podpisuję sie pod apelem.

Kilka dni temu wysłałem e-mail na adres kontaktowy do muzgaudio, ale jak do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Kilka dni temu wysłałem e-mail na adres kontaktowy do muzgaudio, ale jak do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi

To jest mała manufaktura i pewnie nie wyrabia z zamówieniami. Trzeba cierpliwości, ewentualnie potem monitować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o Burson Super Charger 24V/3A.

 

Największą różnicę odczułem na basie. Jest bardziej żwawy, lepiej odczuwalny, lepiej wypełniony. Na pewno nic mu nie brakuje. Generalnie oczko wyżej. Zdarzyło mi się usłyszeć więcej basu w albumie w którym nigdy wcześniej go takiego nie słyszałem. Nie chodzi o to, że zasilacz dodaje basu tam gdzie go nie ma, ale o to, że rysuje go grubszą kreską, bardziej wyraziście.

 

Na średnicy nic specjalnego nie zauważyłem. Ciężko stwierdzić czy bardziej miękka średnica to placebo czy nie.

 

Na górze również zaszły zmiany. Nadal Burek z he1000 to bardzo agresywny w tych częstotliwościach zestaw. Jednak potwierdzam to co zostało powiedziane w recenzji na YT podlinkowanej na stronie Bursona. Mniej krzykliwa i szeleszcząca góra, a co za tym idzie przyjemniejsza w odbiorze, a zarazem tak samo szczegółowa.

 

Scenicznie jakby minimalnie, dosłownie ledwo odczuwalnie zwiększona przestrzeń. Poprawie uległa też separacja źródeł. Tylko czy z he1000 w ogóle da się wycisnąć jeszcze szerszą scenę? Separację być może. Jednak na razie nie miałem okazji sprawdzić V590 PRO w warunkach domowych.

 

Co do ceny i opłacalności... to może jednak na tą chwilę wstrzymam się jeszcze z osądem.

 

Za jakiś czas wrócę do zwykłego zasilacza, przeczytam jeszcze raz powyższe i sprawdzę czy to nie placebo :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Tylko czy z he1000 w ogóle da się wycisnąć jeszcze szerszą scenę? 

 

Da się, tylko może nie mieć to dobrego wpływu na np. wokal, który może grać wtedy bardziej z oddali. Niekoniecznie będzie to dobry efekt końcowy. Ja np. czegoś takiego nie lubię, bo preferuje nieco bliższe średnie, choć scenę też lubię dużą :) Świetnie to obrazują słuchawki ZMF Verite, gdzie scena w każdą strone jest rozciągnięta, a do tego średnica jest przybliżona. Jak masz szeroką scenę w swoich Hifimanach, to tutaj bym nie kombinował za bardzo. Ale to ja. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokal w hekach jest krok od słuchacza. Nie śpiewa prosto do ucha jak w HD650. Też lubię mieć średnicę dość blisko. Myślę, że jest optymalnie, chociaż czasem dla zabawy podkręcam trochę EQ na krótką chwilę.

 

4 godziny temu, MrBrainwash napisał:

@jacmiszcz92 a nie masz jakiegoś pomocnika, który za Ciebie by podmieniał te zasilacze? Jak na ślepo będziesz jechał to nie trzeba czekać będziesz wiedział czy jest różnica. 

Zasilacze mam pod biurkiem a kable poprowadzone nad. Zrobienie próby z zamkniętymi oczami normalnie nie byłoby problemem. Tylko, że ten standardowy ma końcówkę prostą,  a Super Charger w kształcie litery L :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2021 o 00:46, jacmiszcz92 napisał:

Parę słów o Burson Super Charger 24V/3A.

 

Największą różnicę odczułem na basie. Jest bardziej żwawy, lepiej odczuwalny, lepiej wypełniony. Na pewno nic mu nie brakuje. Generalnie oczko wyżej. Zdarzyło mi się usłyszeć więcej basu w albumie w którym nigdy wcześniej go takiego nie słyszałem. Nie chodzi o to, że zasilacz dodaje basu tam gdzie go nie ma, ale o to, że rysuje go grubszą kreską, bardziej wyraziście.

 

Na średnicy nic specjalnego nie zauważyłem. Ciężko stwierdzić czy bardziej miękka średnica to placebo czy nie.

 

Na górze również zaszły zmiany. Nadal Burek z he1000 to bardzo agresywny w tych częstotliwościach zestaw. Jednak potwierdzam to co zostało powiedziane w recenzji na YT podlinkowanej na stronie Bursona. Mniej krzykliwa i szeleszcząca góra, a co za tym idzie przyjemniejsza w odbiorze, a zarazem tak samo szczegółowa.

 

Scenicznie jakby minimalnie, dosłownie ledwo odczuwalnie zwiększona przestrzeń. Poprawie uległa też separacja źródeł. Tylko czy z he1000 w ogóle da się wycisnąć jeszcze szerszą scenę? Separację być może. Jednak na razie nie miałem okazji sprawdzić V590 PRO w warunkach domowych.

 

Co do ceny i opłacalności... to może jednak na tą chwilę wstrzymam się jeszcze z osądem.

 

Za jakiś czas wrócę do zwykłego zasilacza, przeczytam jeszcze raz powyższe i sprawdzę czy to nie placebo :)

Początkowo myślałem, że ten SuperCharger to jest chamski skok na kasę, ale jak spojrzałem pod biurko na fabryczny zasilacz, to doszedłem do wniosku, że może faktycznie Australijczycy pomyśleli nad czymś, co nie wygląda jak generyczny, chiński pierdupnik robiony po kosztach w jakiejś szopie. Z całego zestawu, jak miałbym już się czegoś czepiać, to właśnie fabrycznego zasilacza, który wygląda mocno tak sobie. Już jakiś czas temu myślałem o jakimś zasilaczu stabilizowanym, ale koszt transportu tego z Ali kosztuje niemal tyle, co sam sprzęt. Zasilacz od Muzga wygląda spoko, ale też mając do wyboru czy kupić zasiłkę czy kabel do Eikonów, stawiam jednak na kabel. Cieszy mnie jednak, że zmiany z SuperChargerem są i to w kierunku, który uważam osobiście za ten upragniony pod kątem moich własnym preferencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

W dniu 2.01.2022 o 16:18, adriano2510 napisał:

Z mniejszym Burkiem było dobrze, ale teraz jest jeszcze lepiej - nowy nabytek Conductor 3X Reference. Polecam też synergię z HEKse, szczególnie z lepszym zasilaczem, który uspokaja wyższe rejestry. 

IMG_5018.JPG

 

Jak dużą różnicę odczułeś po przesiadce z C3XP oraz gdzie największą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 Zależy jak na to spojrzeć. Jeśli sugerujesz się odległością cenową między modelami to pewnie różnica nie jest gigantyczna... natomiast jeśli podoba Ci się Perfomance, masz synergię i chcesz mieć coś podobnego tylko lepiej to wtedy jest to świetny wybór. Największy przeskok odnotowałem w sekcji DAC, dźwięk jest bogatszy w szczegół i bardziej precyzyjny. Barwa jest bardzo podobna. Reference jest może nieznacznie cieplejszy i gładszy. Przestrzenność powiedziałbym, że jest na podobnym poziomie. Poprawie uległa dokładność rysowania obiektów na scenie ale to bardziej właśnie cecha lepszej sekcji DAC. Żadnych szumów na HEKach nie słyszę a przecież to dość wydajne i skuteczne słuchawki. Jestem zadowolony z upgrade'u 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych wcześniejszych postów dot. stosowania SuperChargera sam postanowiłem spróbować, ale przed zakupem trochę poczytałem nad stosowaną technologią i przyznam że trochę sie pogubiłem. Na stronie Bursona dla np. modelu Conductor 3XP jest info, że zastosowano w tym urządzeniu 3 linie zasilające z technologią MCPS, czyli tą samą co używana w zasilaczu SuperCharger. Czy nie sądzicie że ogólnie różnica dzwiękowa, którą użytkownicy odczuwają to po prostu wynika z zastosowaniu w tym zasilaczu lepszych komponentów a w efekcie uzyskania niższego poziomu szumu napięcia wyjściowego?

PS.  Chyba że ten zasilacz ogólnie dedykowany jest do urządzeń, które nie mają w sobie wbudowanego systemu MCPS...ale producent podaje w wykazie że np. C3XP też jest z nim kompatybilny...tylko nie rozumiem co w tym przypadku daje zdublowanie rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, MarcinO1 napisał:

Po przeczytaniu Waszych wcześniejszych postów dot. stosowania SuperChargera sam postanowiłem spróbować, ale przed zakupem trochę poczytałem nad stosowaną technologią i przyznam że trochę sie pogubiłem. Na stronie Bursona dla np. modelu Conductor 3XP jest info, że zastosowano w tym urządzeniu 3 linie zasilające z technologią MCPS, czyli tą samą co używana w zasilaczu SuperCharger. Czy nie sądzicie że ogólnie różnica dzwiękowa, którą użytkownicy odczuwają to po prostu wynika z zastosowaniu w tym zasilaczu lepszych komponentów a w efekcie uzyskania niższego poziomu szumu napięcia wyjściowego?

PS.  Chyba że ten zasilacz ogólnie dedykowany jest do urządzeń, które nie mają w sobie wbudowanego systemu MCPS...ale producent podaje w wykazie że np. C3XP też jest z nim kompatybilny...tylko nie rozumiem co w tym przypadku daje zdublowanie rozwiązania.

Chodzi o to, że jak proszek do prania jest taki sobie, to po drugim praniu masz lepiej wyprane niż po pierwszym. Kaskadowanie tego samego rozwiązania, które nie jest idealne - jak pewnie wszystko we wszechświecie - ma dać lepszy efekt.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, majkel napisał:

Chodzi o to, że jak proszek do prania jest taki sobie, to po drugim praniu masz lepiej wyprane niż po pierwszym. Kaskadowanie tego samego rozwiązania, które nie jest idealne - jak pewnie wszystko we wszechświecie - ma dać lepszy efekt.

Bielsze nie będzie ;)

a tak na poważnie to zapewne alternatywa dla zasilacza liniowego, tylko w mniejszym opakowaniu.

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Uspokaja duszę.

dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Osobiście uważam, że ten super charger powinien być po prostu w standardowym zestawie

Tak było kiedyś, kiedy Bursony były duże, np Conductor Virtuoso, którego do tej pory używam.

Oni mieli zawsze bardzo dobre transformatory i o ile pamiętam nawet chwalili się, że robią swoje.

Potem zmniejszyli sprzęty i wypadły zasilacze, czyli dobra okazja, żeby podskubać fanów.

Co nie zmienia faktu, że pewnie dalej są dobre...

Edytowane przez xenofont
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie są różnice tzn. co się dzieje z sygnałem porównując low i high gain w burkach? Z tego co pamiętam to rośnie napięcie. Ale jak jest to realizowane? Na low gain opampy działają na pół gwizdka, a na high pełną parą? ELI5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności