Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytałem o drivery v5.20:

 

Cytat

We will let all the customers know when we have released the new USB drivers. Thank you for your support!.

 

Zapytałem czy pod C3X P można podłączyć 2 pary słuchawek jednocześnie:

1) 32ohms via XLR and 32 ohms via SE
2) 32ohms via XLR and 600 ohms via SE
3) 600 ohms via XLR and 32 ohms via SE
4) 600 ohms via XLR and 600 ohms via SE

 

Cytat

Take into account the XLR has more voltage swing (more power) than Single ended. You can connect two at the same time, but the ones in XLR will be louder.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Here we go again :D

 

To dość powszechne w starszych edycjach Bursona. Jak przewiniesz kilka stron wstecz, to było wszystko opisane co i jak i dlaczego. Ogolnie chodzi o wypróżnianie kondensatorów, stąd ten odgłos. W nowych Bursonach zostało to wyeliminowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie odgłosy powodują też styczniki, w tym wypadku mamy nauszne słuchawki o parametrach bardziej zbliżonych do dokanałówek, niż nausznych (~25 ohm, skuteczność 102 dB/mW)

 

Jak coś to możesz podesłać na priv S/N + ewentualnie foto wnętrza i potwierdzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się to jakoś naprawić w serwisie?

 

3 godziny temu, Zbrodnia napisał:

Cześć, przy sparowaniu conductora 3 performance z denon d7200 przy włączeniu oraz wyłączeniu słychać trzask, też macie takie zjawisko na niskoomowych słuchawkach czy to przypadłość mojego modelu?

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burson Conductor 3 ma dwie natury zależnie od wyboru gain i mam teraz zagwozdkę na którym jest lepiej :D Na "low" dźwięk ma lepszą kontrolę, kontur jest wyraźniej zarysowany. "High" ma więcej dociążenia, wokal brzmi bardziej przekonująco, barwa wydaje się bardziej spójna i scena jest większa... ale w gęstszej muzyce obraz robi się rozmyty. Chyba najlepiej przełączać gain zależnie od repertuaru 😛 Też tak to słyszycie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trzymam na low gain z hekami, bo planary potrzebują natężenia, a nie napięcia. Na high przełączam tylko, gdy nagranie jest mocno skopane i znacznie cichsze niż normalnie oraz gdy słuchawki tego wymagają
W Soloist 3XP przelaczam pomiędzy low i mid w zależności od danej płyty. Co do zasady- współczesne nagrania pop i rock low, jazz (tu jest różnie, z reguły mid) i klasyka prawie zawsze i w większości mid.
Sluchawki Ether CX-po balansie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

planary potrzebują natężenia, a nie napięcia

Hmm. Jak policzysz sobie ilość amperozwoji na membranie (hłyhłyhły) i dostosujesz natężenie, to już resztę podregulujesz tylko napięciem niestety. 

Edytowane przez espe0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adriano2510 napisał:

Burson Conductor 3 ma dwie natury zależnie od wyboru gain i mam teraz zagwozdkę na którym jest lepiej :D Na "low" dźwięk ma lepszą kontrolę, kontur jest wyraźniej zarysowany. "High" ma więcej dociążenia, wokal brzmi bardziej przekonująco, barwa wydaje się bardziej spójna i scena jest większa... ale w gęstszej muzyce obraz robi się rozmyty. Chyba najlepiej przełączać gain zależnie od repertuaru 😛 Też tak to słyszycie?

Nie powiedział bym, przynajmniej na HD800S i TH900mk2, żeby coś się rozmywało. Za to z całym przekonaniem mogę się podpisać pod tym, co napisałeś w kwestii barwy. HD800S grają wyraźnie twardszym i mocniej dociążonym basem, zwłaszcza w najniższym regionie. Podobnie z TH900mk2, które zyskują wypełnienia na basie i średnicy, grają zdecydowanie z większą werwą. Problem w tym, że jak odpalam TIDAL w trybie Exclusive, to obie pary grają już dla mnie za głośno po balansie na high-gain nawet na 1/100 :D  Może po prostu cicho słucham muzyki, ale high gain odpalam tylko jak słucham muzyki z Foobara i obniżam w programie głośność na ~20%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet W kontekście "high gain" miałem na myśli, że kontur dźwięków jest bardziej miękki, podczas gdy na "low" dźwięk twardą kreską jest rysowany jak to zwykle pisze jeden z recenzentów :D Przyjemność z odsłuchu wielogodzinnego vs analiza. Kawałki spokojne, wokalne wole na "high", gęste rockowe na "low".

Zaskakujesz tą głośnością, ponieważ ja na high słucham przy poziomach 30-40, natomiast na low okolice 70-80. Na papierze HEKse nie wydają się wymagające, a też nie słucham jakoś głośno. W porównaniu do hałasu na koncertach to jak szept 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adriano2510 napisał:

@Vaiet W kontekście "high gain" miałem na myśli, że kontur dźwięków jest bardziej miękki, podczas gdy na "low" dźwięk twardą kreską jest rysowany jak to zwykle pisze jeden z recenzentów :D Przyjemność z odsłuchu wielogodzinnego vs analiza. Kawałki spokojne, wokalne wole na "high", gęste rockowe na "low".

Zaskakujesz tą głośnością, ponieważ ja na high słucham przy poziomach 30-40, natomiast na low okolice 70-80. Na papierze HEKse nie wydają się wymagające, a też nie słucham jakoś głośno. W porównaniu do hałasu na koncertach to jak szept 😁

No to żeby było zabawniej, to ZMF Eikon słucham na low-gain po balansie na TIDAL Exclusive w okolicach 15-18/100 :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy słucham na 15, czasem 30-40 jak się trafi lepszy utwór. Ale tu odtwarzacz ma bardzo duże znaczenie, bo iTunes nie ma wasapi exclusive, więc jest ciszej. Filmy to zupełnie inna bajka. Dziś oglądałem z DTS i 45 było odrobinę za cicho jak na niektóre dialogi, a przy innych scenach za głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności