Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, vonBaron napisał:

Soprany w 3XR są takie mocno suche, piaszczyste, męczące, aż chciałoby się napisać że gra jak typowy DAC na ESS. Ogólnie cały gra tak jakoś nerwowo. Z pamięci to Kann Cube grał jakoś bardziej subtelnie. @jacmiszcz92 szczerze to winszuję że jesteś w stanie słuchać HE1kse z Burkiem, mnie by wysokie zabiły.

No po przesiadce z S6 i HD650 właśnie tego szukałem. Szarpie nimi jak Reksio szynką. Za pierwszym podejściem po 20 minutach na miękkiej wokalnie, ulubionej płycie chciałem te heki wyrzucić przez okno. Na trzeci dzień wiedziałem, że zostaną ze mną na dłużej. Po 2 tygodniach się przyzwyczaiłem. Jara mnie to jak cholera bo ciarki pojawiają się mimowolnie. Tylko potrzeba naprawdę baaardzo dobrze zrealizowanego materiału aby wykorzystać w pełni potencjał tego zestawu. :D

Po 4 godzinach odsłuchu zazwyczaj jestem już po pracy, więc na co dzień mnie nie męczą. Jakbym miał nic innego nie robić to potrzebowałbym przerwy po 6-8h

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

Np Utopie, na moim sprzęcie są gładkie a na Bursonie słyszę że jest ostrzej. Wiem że można ale piszę o tym co mam to sprzęt tylko wypożyczony.

 

Utopie to jedne z bardziej kontrowersyjnych na górze słuchawek, raczej nikt bez odpowiedniego (głównie gładszego) toru ich świadomie nie wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście na moim torze Utopie grają kapitalnie, ale ponarzekać sobie mogę bo lubię :P

Na pewno co Burek ma bardzo dobrego to scena, dynamika, detal i rozdzielczość, jak za cenę 10k to jest zaskakująco dobrze choć nie wiem (słucham po coaxialu) ile w tym zasługi samego Burka i ile mojego konwertera.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, vonBaron napisał:

@jacmiszcz92 szczerze to winszuję że jesteś w stanie słuchać HE1kse z Burkiem, mnie by wysokie zabiły.

@adriano2510 też ma taki zestaw, ale inne opki. Był jeszcze ktoś chyba.

btw w tym temacie nie naliczają się posty

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

@adriano2510 też ma taki zestaw, ale inne opki. Był jeszcze ktoś chyba.

btw w tym temacie nie naliczają się posty

@vonBaron Bardzo dobrze mi się słucha C3XP z HEKse. Góry jest dużo, ale nie odbieram jej w kategorii ostrości co wyrazistości. HEKi basik mają dość konkretny, więc finalnie środek ciężkości brzmienia wcale nie jest jakoś po jasnej stronie. Bardziej neutralność z blaskiem na górze, który sprawia że dobre realizacje brzmią zachwycająco, tak jak przedmówca powiedział są ciarki, a słabe brzmią jeszcze słabiej :D Miałem dość nudnych słuchawek, ten zestaw nigdy nie będzie nudny. Tak, w torze poczyniłem kilka zmian o których tu już kilka razy pisałem.

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem pod Burka TH-900 i jest bardzo słabo, słychać szumy zaraz po podłączeniu, bas nie ma kontroli, większość czasu dudni, średnica jest tak wycofana że ledwo ją słychać, jedynie góra się broni, scena jest jakoś dziwnie wąska. O ile na dobrze brzmiących utworach jest jeszcze w miarę ok to na słabszych robi się papka.

 

Założyłem im pady Dekoni ze skóry wentylowanej i od razu jest poprawa, basu mniej, średnica poszła do przodu a góry jest więcej.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2021 o 23:53, jacmiszcz92 napisał:

@Mayster Czy będzie możliwość wypożyczenia tego wynalazku? :)

 

Dopiero z kolejną dostawą będę zamawiał kilka sztuk, więc kwestia przyszłego miesiąca zapewne (akurat dotarła niedawno bardzo duża dostawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, thx za info. A czy wiadomo coś czy Burson planuje wydać sterowniki 5.xx do Conductora 3? Dla porównania Aune wydało kilka wersji od czasu v4.67, ale one nie są kompatybilne. Każde nowe główne wydanie brzmi inaczej pod USB, a wydanie Windows 11 to dobra okazja do ich aktualizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy widzieli, czy nie, ale Burson wypuścił nowego klocka - Soloist 3X GT. Jak dla mnie to nie jest Grand Tourer tylko jakiś RS albo EVO co najmniej, bo specka gniecie. 10W mocy to może aż za dużo, ale można tu podłączyć wszystko, włącznie z głośnikami i subwooferem. Nowy Solista widzę jest na pełnym wyczesie, bo nie dość, że topologia Dual Mono, to na dodatek jest 6x v6 Vivid, dwa Muses 72320 dla lepszej kontroli głośności, odseparowana sekcja zasilania i chłodzenie z wentylem od Noctua. Skubany ma nawet trójstopniowy gain, żeby na czułych słuchawkach nie wypluło przetworników i gogle mi mówią, że jest już dostępny w oficjalnej dystrybucji u @Mayster

 

Burson Soloist 3X GT (Grand Tourer) (audeos.pl)

 

Nawet jakaś promka wjechała na start jak mówi cena. Dla mnie kosmos :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi sie oczy zaświeciły 😍

 

A pisalem z kims tutaj jakis czas temu, że naturalną koleją rzeczy będzie teraz flagowy model wzmacniacza bez DACa.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie aż nerka zakłuła :D 

 

Mało tego, fejsbunio mi podpowiedział, że poza cenową promką jest jeszcze w zestawie cool stand... God damn! Dobrze, że nie mam hajsu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Vaiet napisał:

Dobrze, że nie mam hajsu :D

No to masz problem z głowy, ja stety bądź niestety wręcz przeciwnie, bo jestem na kupnie nowego wzmaka :) A nie będę ukrywał, że pomimo tej całej nagonki na Bursony, darze je dużą sympatią i bardzo miło wspominam swojego C3XP.

 

Czekamy na testy.

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

No to masz problem z głowy, ja stety bądź niestety wręcz przeciwnie, bo jestem na kupnie nowego wzmaka :) A nie będę ukrywał, że pomimo tej całej nagonki na Bursony, to darze je dużą sympatią i bardzo miło wspominam swojego C3XP.

 

 

Ja tam swojego C3XP bardzo lubię do stopnia, w którym nie widzę sensu go sprzedawać ani wymieniać na nic innego. To, że ma swoje drobne mankamenty? No życie, bywa. Nie jest to nic, co by mi życie utrudniało ani co by mnie drażniło na tyle, żebym ciskał na niego gdzie się da. No może gdyby nie ograniczone miejsce, to już bym go wymienił na C3XR, no ale... :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Weird_O napisał:

Ale jak to wiatraczek? Generator szumów jak się patrzy! To tak nieaudiofilsko przecież 😮

Akurat wentyle Noctuy są uber ciche, więc nie spodziewam się tu dodatkowego generatora szumu ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MichalZZZ napisał:

Pytanie jak się będzie zachowywać taki wiatraczek po np. roku czasu :)

 

W kompach wytrzymują wiele lat, więc tu nie powinno być inaczej. Też trochę mnie zastanawia ten wentylator, ale 10W w klasie A i stosunkowo niewielkiej obudowie pewne wymaga większej cyrkulacji. Lepsze to od jakiś piździków kilkucentymetrowych na tylnych panelach.

Jak przyjdą to zobaczymy w praniu i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wytrzymują wiele lat, tyle tylko, że z roku na rok bywają co raz głośniejsze ;)

 

Ja tam w każdym razie jestem podekscytowany nowym Soloistem i nie moge sie doczekac pierwszych testów.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności