Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, Qaz12 napisał:

@jacmiszcz92

Wolisz He1000se z Bursona czy Woo Audio WA8 Eclipse?

 

Heki z burkiem grają tak ostro, że włos na klacie się jeży, Ciary pojawiają się nie tylko na plecach, ale latają po całym ciele wprawiając je w mimo wolny ruch. Napiszę coś więcej w środku tygodnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Off-the-shelf power units have an operating frequency that’s just above the human hearing threshold. In contrast, the Burson Super Charger works at an even higher frequency, resulting in a much lower DC noise—instantly improving the final noise to signal ratio which allows a deeper dive into micro-details

Zasilanie wewnątrz burka jest w wyższej, niesłyszalnej dla człowieka częstotliwości. Czy ten zasilacz ma sprawić, że będzie jeszcze bardziej niesłyszalne?

 

1*jX8qGZC3WOIm1LFvBNL5jA.png

 

:)

 

Cytat

improving the final noise to signal ratio

To ja podziękuję

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam progres z zasilaczem MuzgAudio słyszę, choć to są ingerencje pokroju zmiany kebelka. Przede wszystkim otrzymujemy czarne tło, a to się przekłada na lepsze pozycjonowanie w przestrzeni.  Raczej warto, ale tylko wtedy jak tor jest skompletowany, wydaje się końcem poszukiwań i robimy ostatni szlif. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim torze zasliacz liniowy Keces P8 zdecydowanie wpłynął na brzmienie wzmacniacza. Przedewszystkim tak jak kolega na górze slusznie zauwazyl niweluje wszelkie szumy wlasne, osobiscie mam teraz totalnie czarno tło, dzięki czemu poprawila sie czystość brzmienia, co sie przełożyło na lepszą przejrzystość i dynamike. Zauważyłem tez poprawę na basie. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie dobry zasilacz robi coś podobnego w dźwięku co iSilencery od iFi, ale bez skutku ubocznego w postaci utraty szczegółów w rejestrach wysokich i tych szumnych. W samym szumie, który iSilencer niweluje też jakieś informacje są zawarte, a on to wszystko kosi i o ile w spokojnych kawałkach jest bardzo ładnie to w gęstszej muzyce słychać, że te odszumiacze wykastrowały brzmienie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego caly czas mam na uwadze kupno Bursona C3XR + jeszcze jeden zasilacz liniowy Keces P8 (24v) + lepsze opampy, które mi gdzieś polecałeś. Brzmienie takim combo mógłbym osiągnąć spektakularne. Tyle tylko, że niepotrzebny mi jest DAC w C3XR. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Tyle tylko, że niepotrzebny mi jest DAC w C3XR. 

To rozważ kupno Soloista. Z zagranicznych opinii wynika, że to lepszy wzmak choćby z uwagi na rozwiązanie regulacji głośności. Jedyna taka w całej gamie nowych Bursonów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam go gdzieś tam z tyłu głowy :) Lepszy wzmak od tego co siedzi w C3XR ? To ciekawe, bo zdaje się tutaj już pytałem o tą kwestie i uzyskałem pojedynczą informacje, że ten w C3XR jest nieznacznie lepszy. 

 

Masz może jakiegoś linka porównującego te wzmaki? Jak nie, to sobie z ciekawości poszukam informacji, ale to już jutro na spokojnie. Warto to zweryfikować.

 

Jaką barwą gra Soloist ? Podobną do C3XP ? 

 

edit : na szybko znalazłem taki tekst z forum head-fi :

 

In an A/B test done with Soloist 3XP Performance vs. Conductor 3X Reference I was unable to tell which one sounds different, no matter how much I struggled. Probably this was due to the very similar construction in both amplification stages and power supply as well. Worth mentioning that one C3XR from the below stack was having NJM5532D, while the other two devices were having V6 Vivid inside. I had also hard times in finding the C3XR with NJM5532D in a "blind" A/B test, so even with the cheap and good 5532 opamps these devices sound really good.

 

Referring strictly at the headphones amplifiers, the only slight advantages the Soloist 3XP might have against the Conductor 3XR would be the lower background noise on both XLR and jack outputs, the simpler construction of the internal pre-amplifier, but also the 3-states gain adjust.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy solista to jednak wg mnie lepsze rozwiązanie dla tych ktorzy chcą podpinać zew dac. Zgadzama sie z poprzednim tekstem. Totalnie czarne tlo. Trzy stopnie wzmocnienia. Na XLR zdecydowanie wieksze granie niz na RCA. Kawał sprzętu. Nic tylko zmienić sluchawki na wyższy level.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem sobie juz sporo porównań i rzeczywiście duża większość pisze, że Soloist jest nieznacznie lepszym ampem aniżeli ten amp który siedzi w C3XR. Ciekawe jakby Soloist zagral z dodatkowym zasilaczem liniowym i innymi opampami. Dopisuje go do listy, bo ma fajną opcje do rozbudowy, pozatym ma dużą moc i powinien sobie poradzić z takimi wymagającymi sluchawkami jak np. Abyss 1266. Z drugiej strony takie zestawienie mogłoby być już ciut za jasnym dla mnie graniem. Natomiast z Empyrean mogloby byc super.

 

Ciekawe jakby taki Soliost wypadl na tle flagowego Violectrica. Jeżeli chodzi o barwe, to ten pierwszy na pewno nieco jaśniejszy. 

 

Szukam dalej :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Znalazlem sobie juz sporo porównań i rzeczywiście duża większość pisze, że Soliost jest nieznacznie lepszym ampem aniżeli ten amp który siedzi w C3XR. Ciekawe jakby Soloist zagral z dodatkowym zasilaczem liniowym i innymi opampami. Dopisuje go do listy, bo ma fajną opcje do rozbudowy, pozatym ma dużą moc i powinien sobie poradzić z takimi wymagającymi sluchawkami jak np. Abyss 1266. Z drugiej strony takie zestawienie mogłoby być już ciut za jasnym dla mnie graniem. Natomiast z Empyrean mogloby byc super.

 

Ciekawe jakby taki Soliost wypadl na tle flagowego Violectrica. Jeżeli chodzi o barwe, to ten pierwszy na pewno nieco jaśniejszy. 

 

Szukam dalej :)

 

 

Obserwując Twoje skłonności, pomyśl o wzmacniaczu który dobrze napędzi słuchawki HiFi Man Susvara, bo wcześniej czy później będą dla Ciebie nieuniknionym zakupem🙂. A to one są jedne z najbardziej wymagających słuchawek na rynku. Soloist zagra z nimi dobrze ale może nie pokazać ich pełnej krasy. Niimbus z pewnością lepiej sobie z nimi poradzi.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to na uwadze, dlatego szukam mocnego wzmaka. Niemniej jednak ja jestem wzrokowcem i dla mnie bardzo sie liczy jakość wykonania i wygląd przedmiotu. Takie kryteria mogą się wydawać dziwne dla większości tu osób, bo słuchawki czy tam wzmacniacz mają grać, a nie wyglądać, ale dla mnie najpierw musi mi się coś spodobać wizualnie, dopiero później wyszukuje informacji jak to gra :) Susvary pod względem jakości wykonania odstają od innych topowych słuchawek - pisze o tym wiele osób. 

 

W skrócie musi mi sie podobac, ma byc dobrze wykonane i świetnie grać. Jeżeli coś z powyższego mi nie odpowiada, to nie biorę tego pod uwagę. 

 

Chociaż to wszystko też jest zmienne, bo jeszcze nie tak dawno temu mi się w ogole nie podobaly Abyss 1266, a teraz juz bardziej przychylnie na nie spoglądam i biore je pod uwagę. Choc ten okropny pałąk dalej jest dla mnie przeszkodą :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy sprawdzał ktoś sterowniki USB do Burka na Windows 11? Mam nadzieję, że w wersji 4.59 będą niekompatybilne, co wymusi w końcu wypuszczenie wersji 5.x również dla Win10

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sobie słucham 3XR w oczekiwaniu na nowy AMP i całkiem fajnie to gra. Brakuje mi większego dociążenia ale dynamika, rozdzielczość i detal bardzo dobre. Chyba największe "ale" mam do wysokich tonów, trochę za dużo ich i za bardzo dominują. Jako combo wolałem tonalność Violectrica V590. Zaskoczony jest mocno tym jak on się grzeje, 47 stopnii to nie jest mało jak na tranzystor.

 

BTW: Ma ktoś pożyczyć opki V6 Classic?

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat sobie słucham 3XR w oczekiwaniu na nowy AMP i całkiem fajnie to gra. Brakuje mi większego dociążenia ale dynamika, rozdzielczość i detal bardzo dobre. Chyba największe "ale" mam do wysokich tonów, trochę za dużo ich i za bardzo dominują. Jako combo wolałem tonalność Violectrica V590. Zaskoczony jest mocno tym jak on się grzeje, 47 stopnii to nie jest mało jak na tranzystor.
 
BTW: Ma ktoś pożyczyć opki V6 Classic?
Napisz do @MichalZZZ . Zdaje sie że on ma dualne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mnie gratulowac, tylko nowemu właścicielowi, ale dziekuje :) Ja bylem z niego zadowolony o czym niejednokrotnie pisałem. Brzmienie jakie prezentował bylo naprawde na bardzo dobrym poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

To nie mnie gratulowac, tylko nowemu właścicielowi, ale dziekuje :) Ja bylem z niego zadowolony o czym niejednokrotnie pisałem. Brzmienie jakie prezentował bylo naprawde na bardzo dobrym poziomie. 

 

A jakiego masz dla niego następcę i w czym jest lepszy z ciekawości? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności