Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Czyli podsumowując, muszę pamiętać, aby górnym przyciskiem pilota wyciszyć przed wyłączeniem Burka i pierdnięcie będzie do zniesienia nawet ze słuchawkami na uszach.

Nie masz poczucia kpiny z klienta takimi poradami? Jako posiadacz Lycana chciałem w przyszłości kupić nowego Soloista, ale raczej mi przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, slawsim napisał:

Nie masz poczucia kpiny z klienta takimi poradami? Jako posiadacz Lycana chciałem w przyszłości kupić nowego Soloista, ale raczej mi przeszło. 

Ja jakoś nie miałem nigdy problemów ze ściszaniem na maxa sprzętu przed wyłączeniem, nawet przyznam się że kręcenie tą gałką co to w Bursonie siedzi sprawiało mi jakąś taką satysfakcję i przyjemność :D

 

Ale piszcie tak więcej o Bursonie to może Mayster jakieś mega promo zrobi i se kupię jakiego Burka jeszcze raz ;)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, slawsim napisał:

Nie masz poczucia kpiny z klienta takimi poradami? Jako posiadacz Lycana chciałem w przyszłości kupić nowego Soloista, ale raczej mi przeszło. 

 

Jakimi poradami? Że jeśli komuś przeszkadza coś, co ma zdecydowana większość sprzętów i nie jest niczym nadzwyczajnym (I również nie zagrażającym niczemu) na czułych słuchawkach może w dany sposób to wyeliminować? Jest na tym tylko forum wielu posiadaczy C3 i nie widziałem do tej pory narzekania na to. Inni klienci również nie zgłaszali się choćby z pytaniem czy to normalne. Problem mają głównie osoby sprzętu nie posiadające 🤔🙂

P.s.: cv2+ tak samo wydawał dźwięki, Lycan również. Aune to samo i wiele innych marek, a i odtwarzacze często. Tyle, że możemy nie słyszeć tego zależnie od wpiętych słuchawek.

  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chico99 napisał:

Na Lycanie czasem coś tam słyszę ale nie stanowi to jakiegoś problemu

Z V5 i V6 żadnych dziwnych dźwieków nie słyszę na HD600. Z innymi lepszymi opampami bywa różnie. Najczęściej jest to głośne puknięcie podczas włączania Lycana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Aune S6 Pro puknięcie jest cichutkie przy włączaniu i wyłączaniu. Na C3XP jest cichutkie puknięcie przy włączaniu i głośne przy wyłączaniu, ale NIGDY nie włączam i nie wyłączam urządzenia z wpiętymi słuchawkami, chociaż nie bawię się też w jego ściszanie przed wypięciem tychże. Niemniej zauważyłem te puknięcie też w przypadku DX220 i Sony WM1A, także no... szukanie dziury w całym jest spoko, ale chyba tylko wtedy, jak się chce na siłę do czegoś przyczepić. Ja wolę pozostać przy zdrowej profilaktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Naszła mnie taka myśl, żeby wymienić Bursona C3XP na C3XR. W sensie sprzedać Performance i kupić Reference. Moje pytanie brzmi, czy warto? Porównywał ktoś ze sobą te dwa klocki albo sie przesiadał z małego na duży? Jest spora różnica w brzmieniu na korzyść Reference ? Z tego co widze kość DAC jest taka sama, Reference ma troche wiecej mocy od Performance.
Barwa brzmienia obu jest podobna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZMF Atticusy i Verite C na którym Twoim zdaniem lepiej grają ? Reference faworyzuje któreś pasmo względem Performance ?

 

Aha, i jakie ma to korzyści przy zastosowaniu podwójnego DACa w porównaniu do pojedynczego?

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Hej,

 

Naszła mnie taka myśl, żeby wymienić Bursona C3XP na C3XR. W sensie sprzedać Performance i kupić Reference. Moje pytanie brzmi, czy warto? Porównywał ktoś ze sobą te dwa klocki albo sie przesiadał z małego na duży? Jest spora różnica w brzmieniu na korzyść Reference ?

Dokładnie taką zmianę zrobił @radzik55. Sporo gadaliśmy na ten temat i generalnie była spora różnica :)

Podpytaj Radka.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. To chyba zdaje sie też ten kolega co ma Verite C, więc tym bardziej może mi coś podpowiedzieć :)

 

@radzik55 jakbys miał chwile, to skrobnij prosze pare zdań opisujących własne wrażenia z przesiadki z Bursona C3XP na C3XR. Byłbym po stokroć wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmieniowo Aurium z Matrixem jest peterda, coś wspaniałego. Jestem zachwycony tym jak to gra :) Dlaczego uważasz, że jest za słaby do Matrixa ? Przy Gain przekręconym na ~80% nie jestem w stanie odkręcić pokrętła głośności na 70% bo wywala z kapci :) 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Aurium nie jest wart swojej ceny. Tyle kasy za amp o tak słabej rozdzielczości i przejrzystości? XSP na pewno nadrabia te cechy stąd możesz mieć takie wnioski. O ile cenię sobie odpowiednio skonfigurowanego Matrixa, tak Pathos to, co najwyżej druga liga jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Aha, i jakie ma to korzyści przy zastosowaniu podwójnego DACa w porównaniu do pojedynczego?

Żadne, bo wąskie gardło jakości dźwięku jest gdzie indziej. Dorzucenie drugiej kości DAC to taka zasłona dymna, sugerowanie ile to się więcej daje klientowi, a poprawa dźwięku jest realizowana gdzie indziej, tylko tego się nie opisuje z różnych powodów, szczególnie wizerunkowych. ;)

2 minuty temu, Cain1916 napisał:

Uważam, że Aurium nie jest wart swojej ceny. Tyle kasy za amp o tak słabej rozdzielczości i przejrzystości? XSP na pewno nadrabia te cechy stąd możesz mieć takie wnioski. O ile cenię sobie odpowiednio skonfigurowanego Matrixa, tak Pathos to, co najwyżej druga liga jest.

Tylko, że koledze @MichalZZZ podoba się takie granie i stąd mam podejrzenie, że jak się przesiądzie z 3XP na 3XR, to wręcz niezadowolony będzie. Z drugiej strony - po co combo, jak się go używa jako DACa? Tu jest szersze pole do popisu pod względem urządzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel napisał:

Tylko, że koledze @MichalZZZ podoba się takie granie i stąd mam podejrzenie, że jak się przesiądzie z 3XP na 3XR, to wręcz niezadowolony będzie. Z drugiej strony - po co combo, jak się go używa jako DACa? Tu jest szersze pole do popisu pod względem urządzeń.

Z tym, że ja piszę o połączeniu Aurium z X-Sabre Pro, a nie 3X. Na temat nowych Bursonów się nie wypowiadam, bo nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Cain1916 napisał:

Uważam, że Aurium nie jest wart swojej ceny. Tyle kasy za amp o tak słabej rozdzielczości i przejrzystości? XSP na pewno nadrabia te cechy stąd możesz mieć takie wnioski. O ile cenię sobie odpowiednio skonfigurowanego Matrixa, tak Pathos to, co najwyżej druga liga jest.

Brzmieniwo mi jak najbardziej odpowiada, uważam też, że absolutnie jest wart swojej ceny, ale fakt, że nie mam dużego doświadczenia. Sugeruje sie tym co mówią ludzie posiadający doinwestowany Aurium. Ma on spory potencjał. Ja również zamierzam go doinwestować. Przedewszystkim zasilaniem.

 

A co proponujesz do Matrixa grającego lekko ocieploną barwą, dynamicznego, myzykalnego, z potężnym basem i niewyostrzoną górą, do powiedzmy 12-13k ? Tranzystor albo hybryda. Pełnej lampy nie chce. Ciężko będzie. Aurium mi sie idealnie wpisuje w moje gusta brzmieniowe. Do rapów, rocka i elektroniki jest moim zdaniem genialny :)

Teraz, majkel napisał:

Żadne, bo wąskie gardło jakości dźwięku jest gdzie indziej. Dorzucenie drugiej kości DAC to taka zasłona dymna, sugerowanie ile to się więcej daje klientowi, a poprawa dźwięku jest realizowana gdzie indziej, tylko tego się nie opisuje z różnych powodów, szczególnie wizerunkowych. ;)

 Dziekuje za przydatne inforamcje Majkelu.

Teraz, majkel napisał:

 

Tylko, że koledze @MichalZZZ podoba się takie granie i stąd mam podejrzenie, że jak się przesiądzie z 3XP na 3XR, to wręcz niezadowolony będzie. Z drugiej strony - po co combo, jak się go używa jako DACa? Tu jest szersze pole do popisu pod względem urządzeń.

Bursona juz nie uzywam jako DAC, bo kupilem Matrixa X Sabre i teraz Burson mi sluzy tylko i wyłącznie jako integra. Do słuchawek z kabelkami XLR 4 pin. Niestety Aurium posiada tylko SE.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MichalZZZ napisał:

Brzmieniwo mi jak najbardziej odpowiada, uważam też, że absolutnie jest wart swojej ceny, ale fakt, że nie mam dużego doświadczenia. Sugeruje sie tym co mówią ludzie posiadający doinwestowany Aurium. Ma on spory potencjał. Ja również zmierzam go doinwestować. Przedewszystkim zasilaniem.

 

A co proponujesz do Matrixa grającego lekko ocieploną barwą, dynamicznego, myzykalnego, z potężnym basem i nie wyostrzoną górą do powiedzmy 12-13k ? Tranzystor albo hybryda. Pełnej lampy nie chce.

 Dziekuje za przydatne inforamcje Majkelu.

Proponuję przede wszystkim nie opierać się na opiniach z Internetu tylko własnych odczuciach, a osoby, które poleciły Ci połączenie XSP z Aurium prawdopodobnie nie potrafią nawet przeczytać instrukcji ich obsługi. 

Doradzał nie będę, ponieważ  przy tej klasie sprzętu swoje wybory należy opierać wyłącznie na podstawie własnych doświadczeń. Mogę jedynie dodać, że osobiście jako wzmacniacz dla Matrixa używam BHA-1.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie m.in. też sie opieram na własnych odczuciach, bo uważam, że gra w połączeniu z Matrixem fenomenalnie :) Chodzi mi cały czas o gusta i o to, że idealnie sie wpasował w moje preferencje brzmieniowe. Ale oczywiście nie wykluczam przesiadki na wyższą jeszcze półeczke za jakiś czas :) Na dzien dzisiejszy jednak w cenie do około 12 tys. zł. nic mi na tyle nie wpadło w oko, abym zechciał coś zmieniać, jeżeli chodzi o wzmacniacz. Integra Bursona jako osobny klocek, osobny tor, to co innego. Moge spróbować. Dlatego pomyslalem o wymianie C3XP na C3XR.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Na dzien dzisiejszy jednak w cenie do około 12 tys. zł. nic mi na tyle nie wpadło w oko, abym zechciał coś zmieniać, jeżeli chodzi o wzmacniacz.

Jeśli pałasz juz tak duzymi uczuciami do produktu Matrixa, to masz jeszcze integre Matrix Audio Element X. Zbiera wysokie noty, warto rozważyć a różnicę w cenie do budżetu sobie wynegocjujesz jako stały klient🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matrix X Sabre Pro mqa mnie totalnie oczarował i skradł moje serce, to prawda :) Jestem bardzo zadowolony z uzyskanych efektów. Natomiast temat Element X tez istnieje i jest wstepnie omawiany ze sklepem, ale to już inny zupełnie wątek i nie chcialbym bardziej zasmiecac tego. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności