Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, majkel napisał:

I tak jest u mnie na balansie mimo 5,5W na kanał i braku jakichkolwiek przekaźników. Styczniki to bardziej w sprzętach o mocy liczonej w kW. 

Producent zapewnił, recenzent pochwalił, a dystrybutor potwierdził, że c**jnia to norma w tym segmencie urządzeń. Dalsza część dyskusji do wycięcia albo skopiowania z "innych" forów. :lol: Jak dla mnie to o nich można robić memy.

 

Nie ma obiektywnych podstaw, żeby coś pykało, a tym bardziej pierdziało na balansie nawet, jeśli to kondy, bo symetria zjawisk na takich samych blokach funkcjonalnych powinna to w sporej mierze znosić.

 

W nomenklaturze elektroników nie występuje pierdzenie, więc ciężko jednoznacznie stwierdzić jak by się objawiało to w słuchawkach, ale o co chodziło jest wyżej na filmiku :D Na Conductorach jakie miałem pod ręką (w tym C3 Reference) też właśnie sprawdzałem i jest delikatne puknięcie zgodnie z przewidywaniami. Może jeszcze jakieś wyładowania z zewnątrz dochodzą, bo akurat miałem ten egzemplarz kilka dni wcześniej u siebie i wszystko jest git.
Zresztą sam zawsze wypinam słuchawki przy włączaniu i wyłączaniu, jakoś tak się nauczyłem w czasach posiadania Sonic Pearl od Ciebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mayster napisał:

Zresztą sam zawsze wypinam słuchawki przy włączaniu i wyłączaniu, jakoś tak się nauczyłem w czasach posiadania Sonic Pearl od Ciebie ;)

Ja Ci tego na pewno nie sugerowałem robić ani żadnemu klientowi, bo nie potrzeba i sam nigdy nie robiłem. Jak coś pykało, to może po tjuningach specjalistów i właścicieli? Reverse engineering odchodził na tym egzemplarzu konkretny. Przy odbiorze osobistym nie zgłaszałeś uwag.

 

Zdarzało się ciche mruknięcie przy włączaniu tylko i pochodziło z transformatora, bo toroid musi się "zresetować" indukcyjnie, ale to nieszkodliwe dla słuchawek. Może kolega @Undertaker napisze jak to w SP było, bo używał parę lat? 

 

Tymczasem wracam do interesującego mnie wątku, czyli czy u kolegi @jacmiszcz92 zaszła skuteczna naprawa, i czy "ten typ tak ma", czy to kwestia egzemplarza lub egzemplarzy? Nagranie z YT wskazuje dla mnie na niewłaściwe zachowanie sprzętu, bo taki odgłos ze słuchawkami na uszach może być bolesny dla tych ostatnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to jeszcze raz ze słuchawkami na uszach. Przy włączaniu bardzo lekko słychać pyknięcie w lewej słuchawce. Nic specjalnego. Przy wyłączaniu bardzo głośno pyka w prawej słuchawce. Pamiętam, że jak pierwszy raz wyłączyłem Burka ze słuchawkami na uszach to podskoczyłem podobnie do kolegi z poprzedniego wrocławskiego zlotu, który podłączył mega czułe słuchawki pod bardzo mocnego dapa.

Właśnie to pyknięcie w słuchawkach po którym reklamowałem Burka zdarzyło się w prawej słuchawce i to właśnie prawy kanał zaczął wtedy szumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majkel napisał:

Ja Ci tego na pewno nie sugerowałem robić ani żadnemu klientowi, bo nie potrzeba i sam nigdy nie robiłem. Jak coś pykało, to może po tjuningach specjalistów i właścicieli? Reverse engineering odchodził na tym egzemplarzu konkretny. Przy odbiorze osobistym nie zgłaszałeś uwag.

 

Zdarzało się ciche mruknięcie przy włączaniu tylko i pochodziło z transformatora, bo toroid musi się "zresetować" indukcyjnie, ale to nieszkodliwe dla słuchawek. Może kolega @Undertaker napisze jak to w SP było, bo używał parę lat? 

 

Tymczasem wracam do interesującego mnie wątku, czyli czy u kolegi @jacmiszcz92 zaszła skuteczna naprawa, i czy "ten typ tak ma", czy to kwestia egzemplarza lub egzemplarzy? Nagranie z YT wskazuje dla mnie na niewłaściwe zachowanie sprzętu, bo taki odgłos ze słuchawkami na uszach może być bolesny dla tych ostatnich.

 

Nie napisałem, że Ty coś sugerowałeś, tylko że tak robiłem, a sam sprzęt wydawał podobne dźwięki na RCA i słuchawkowcu. To, że później Twój dobry kolega chciał bardzo zobaczyć jak coś jest zrobione i go uszkodził to inna sprawa (mnie prosiłbym nie mieszać w to).
Nie zgłaszałem, bo raz, że pewnie nie włączałem i wyłączałem go przy odsłuchu (sory, nie kojarzę też co miałem ubrane ~8 lat temu), a dwa, że nie tak się zachowywała większość ampów jakie miałem i nie widzę w tym większego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, saudio napisał:

A możesz to nagrać odsuwając słuchawki ma max od wzmacniacza ?

Bo tak nagrywasz dźwięki ze wzmacniacza a nie ze słuchawek.

Słusznie. Słuchawki odsunąłem, laptopa położyłem do góry nogami z matrycą między słuchawkami i mikrofonem skierowanym w stronę prawej słuchawki. Ten mikrofon po prostu słabo zbiera.

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu łupie dokładnie jak w niektórych kolumnowych wzmakach przy rozładowaniu kondów. W słuchawkowcach z tym się nie spotkałem. Soloist sl mk2 żegnał się ze słuchaczem krótko narastającym i zaraz zanikającym szumnięciem, ale nie ładował jak toto.

Widzę, że Burson się rozwija w dziwny sposób...szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, a się nie znam, to się wypowiem, nie powinno mieć miejsca takie pyrknięcie, bo jest to nagły impuls, który z czasem może uszkodzić przetwornik, no i zwyczajnie wk..... . W większości wzmacniaczy kolumnowych czy słuchawkowych, nie miałem takiego efektu, a jak występował, to pozbywałem się delikwenta szybko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mayster napisał:

"Regarding the pop.

 
It's just the power caps discharging. It's part of the current design and it will not harm the speaker or headphones in anyways.
 
If the customer is using headphones then he could unplug the headphones first.
 
If the customer is using speakers then he should switch off the power amp before switching off the Conductor.  This is the standard safety procedure to shut down any audio systems.  ie start from the power amp"

Częste wypinanie słuchawek to trochę "nie teges". Przy przewodzie słuchawkowym Cardasa, przez takie wypinanie zszedł rod z jacka, ze styku prawego kanału. Co to za podejście do tematu ze strony producenta? Na cudzych opampach jeszcze bym to przebolał, ale z V6? Na razie przyczaję się z Lycanem i poczekam na rozwój sytuacji. Mogliby też wnieść poprawki co do wyświetlacza, który przy ustawieniu pionowym nie przestawia się jak u większych braci. Wracając do puknięcia w słuchawkach, w Lycanie występują tylko z niektórymi "obcymi" opampami. Z V6 czy V5 nigdy ze słuchawkami Sennheiser HD600.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co Ty tu widzisz, bo zaraz będzie 10 stron, ale sam już powoli nie nie wiem o czym? Jeśli komuś przeszkadza to może tak robić, a nie musi.
Sprawdziliśmy i przemierzyliśmy Conductory pod ręką jakie były pod ręką i nie ma tu żadnych groźnych strzałów, ani też niepokojących napięć, więc na pewno nic się nie uszkodzi. Pyknięcia jak pyknięcia i zdaje się nikt nie zwracał na to uwagi poza 1 osobą, której opamp ucierpiał w transporcie i potem był wyczulony na wszelkie dźwięki.
Gdyby cokolwiek stanowiło problem to producent dawno dokonałby zmian, a wypuścili sporo różnych wariacji od czasu powstawiania serii C3. W Polsce jest pewnie ze 100 posiadaczy C3 w różnych wersjach, a na świecie xxx razy więcej i zdaje się są zadowoleni i wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chyba miałem podobne pyknięcie w swojej sztuce C3P ale jakoś nie pochylałem się nad tematem, bo nie wydało mi się to być czymś zgoła odmiennym od pozostałych sprzętów które miałem. Tu nie pamiętam jak to było z Sonikiem 2 którego posiadałem grube 3 lata i nie miałem żadnych problemów. Wydaje mi się jednak że któryś wzmacniacz z Ear Stream też delikatnie pykał czy szumiał kilka sekund po wyłączeniu. Ale pewności nie mam. Najbardziej charakterystyczny to był Rapture AMP pod tym względem bo on jakoś tak śmisznie rozładowywał te kondy (o ile o to w tym chodzi) że to było takie kilkukrotne ciche pyknięcie w połączeniu z drobnymi szumami-szmerami, narastało i gasło i tak przez sekundę-dwie. Tu uprzedzę, że sam wzmacniacz (a miałem kilka sztuk) nigdy nie uszkodził mi żadnych słuchawek, a słyszałem takie historie. 

Ja generalnie od wielu lat stosuję taką zasadę, że sprzęt ściszam przed wyłączeniem a same słuchawki ściągam, to może dlatego nigdy mnie jakoś to specjalnie nie frapowało :)

Kwestię każdorazowego wpinania i wypinania wtyczki słuchawek rozważałem ale stwierdziłem, że przy mojej częstotliwości korzystania ze sprzętu nie jest to najlepsze wyjście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

Aaaa i głośność łupania po wyłączeniu nie zależy od „wychylenia” potka?

 

3 godziny temu, neonlight napisał:

a owe pyrknięcie występuje, jak masz ściszonego na max "Burka"?

Sprawdziłem na hekach. Przy włączaniu nie ma znaczenia czy 00 czy 15. Pyka cicho w słuchawkach.

Przy wyłączaniu na 00 lub po użyciu przycisku wyciszania pyknięcie jest ciche i porównywalne z tym przy włączaniu.

Przy wyłączaniu nie ma znaczenia czy jest 01 czy 15. Pyka znacznie głośniej i jest bardzo nieprzyjemne ze słuchawkami na uszach.

Wszystkie wyżej wymienione pyknięcia słychać bardziej z hd202 pod 6,3mm. Tutaj nawet przy włączaniu jest nieprzyjemnie.

 

  

5 godzin temu, majkel napisał:

To wypinaj słuchawki przed wyłączaniem, a wpinaj po włączeniu. I napisz, czy przy każdej z tych operacji masz jakiś trzask, w jednej lub obu słuchawkach?

Sprawdziłem to z hekami po balansie i hd202 pod 6,3mm. Wpinanie i wypinanie powoduje jedynie ledwo słyszalne pyknięcie. Tu akurat się nie martwię. Należy jedynie pamiętać, aby zatrzymać odtwarzanie przy takich zmianach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.05.2021 o 17:00, jacmiszcz92 napisał:

Przy wyłączaniu Burka 3X P w słuchawkach słyszę bardzo głośne pierdnięcie. Przed naprawą też tak było (z Aune S6 i HD650 również), ale znacznie ciszej.

Może warto jeszcze raz odesłać na gwarancje? Jeśli po serwisie jest gorzej niż było to ewidentnie samfing is no jes!

Inna sprawa, że takie zjawisko nie powinno występować w sprzęcie za takie pieniądze ani w żadnym innym wzmacniaczu, który nie jest DYI. Poprzedni model nigdy takich numerów nie robił, przynajmniej ja nie natrafiłem na takie zarzuty ani na tym forum ani na headfi.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och jejku jej, co za tragedia... Pyka w słuchawkach przy włączaniu urządzenia...

 

Serio? Latujecie się tutaj nad tak prozaiczną kwestią, że powoli zaczyna się to robić żenujące. Ja przyjmuję prostą zasadę, którą DAWNO temu zdołałem w kilku miejscach wyczytać, by słuchawki wypiąć z urządzenia PRZED jego włączeniem i wpiąć je PO jego włączeniu. Zabezpieczenia sprzętu zabezpieczeniami, ale to taka dobra praktyka, która nic nie kosztuje. 

 

I przy okazji sprawdziłem sobie - tak, Burson C3XP pyka przy włączeniu i wyłączeniu urządzenia z wpiętymi słuchawkami. I wiecie co? Aune S6 Pro też to robi. Tyle tylko, że zamiast szukać dziury w całym zwyczajnie będę robił dalej to samo. Wyciągał wtyk kabla z urządzenia przed jego wyłączeniem i wpinał słuchawki do urządzenia po jego włączeniu. 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VaietNo to git, ale jeszcze zostaje kwestia samej wtyczki :D

 

@jacmiszcz92Mi generalnie tak jak napisałem, różne sprzęty na przestrzeni lat różnie "pykały-szumiały" w chwilę po wyłączeniu, przy włączeniu może też, dokładnie nie pamiętam. 

Ale raczej nie było to nie wiadomo jak głośne, na pewno nie niepokojące. Z tym że na zamkniętych słuchawkach bądź półotwartych może to inaczej słychać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności