Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

@adriano2510 zgadzam się, że takie bezpośrednie porównanie byłoby najbardziej miarodajne i im więcej opinii, tym można zbudować bardziej złożony obraz brzmieniowy danego sprzętu. Jednak ostatecznie zawsze pozostaje jednak weryfikacja osobista, chociaż jeden, jak i drugi prezentują wysoką klasę brzmienia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzał ktoś kiedyś ten rozdzielacz do złącza z mikrofonem? U mnie w playmate 2 jest straszna lipa - po podpięciu nie działa mikrofon, a słuchawki grają jakby chciały, a nie mogły (jest cicho i plastikowo). Wyciągnąłem z szuflady jakiś podły rozdzielacz za 5 złociszy i działa jak należy. Możliwe, że fabryczna przejściówka jest walnięta?

Edit: Można używać jednocześnie mikrofonu (bez wpiętych słuchawek w rozdzielacz) i gniazda 6.35? Czy lepiej wpinać słuchawki w rozdzielacz z mikrofonem do gniazda 3.5?

Edytowane przez P1gu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Wyślij email do supportu i daj znać ;)

Chyba tak muszę zrobić, bo szukając na ten temat informacji w necie doszedłem do wniosku, że jestem chyba jedynym człowiekiem na świecie, który chce użyć tego gniazda do podłączenia mikrofonu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
31 minut temu, euter napisał:

W nazwach klocków od Bursona pogubiłem się już dawno temu, więc przepraszam, że zapytam jak laik: czym ten najnowszy "czysty" DAC bez wzmacniacza słuchawkowego różni się od DAC-ów w integrach?

Masz do wyboru: kupić i posłuchać albo poczekać na zbiór sprzecznych opinii i wrócić do punktu 1. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eutersam jestem ciekaw, u nas jeszcze chyba nikt nie podzielił się opinią co do Composera albo nowego Soloista. Na hedfaju gdzieś widziałem że ktoś porównywał zdaje się zestaw dzielony z Burkiem C3XR, czyli tą najbardziej dopakowaną integrą. Ale wnioski jakoś nie wryły mi się w pamięć. Na pewno jeśli liczyć te MCPS Bursona (zasilanie) to zestaw Composer (czyli DAC) + Soloist 3 mają łącznie zdaje się najwięcej tych jednostek, a sam DAC ma tyle samo (3 o ile dobrze pamiętam) co np. taki Conductor 3 Performance. 

 

W ogóle dla mnie zaskoczeniem było to, że mój C3P działa jako osobny DAC z innym wzmacniaczem, a jako amp już nie - a tyle się mówiło że niby Burki to w pierwszej kolejności bdb wzmaki, a potem ampy :)

To logiczne byłoby żeby to działało na odwrót. 

Tak czy inaczej w porównaniu z osobnym dopakowanym dakiem na super zasilaniu mi wyszło, że Burek nie jest gorszy, a poprzez zastosowanie lepszego USB pod względami czysto użytkowymi - nawet lepszy. 

 

Także już taka podstawowa w ofercie integra oparta na modelu C3 jest w mojej ocenie bardzo opłacalna, a patrząc przez pryzmat ceny to taki Composer 3XP powinien być super - kosztuje mniej więcej tyle co Conductor 3P. Podejrzewam że pewnie trochę jak to w audio, cena niekoniecznie może się wiązać z "2x lepszą klasą" od razu, ale ciekaw jestem jak to gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slawsim

Można rozlutoozlutować go na 2 płytki PCB i skleić na płasko na większej powierzchni. Następnie połączyć między sobą 2 kabelkami a z gniazdem kolejnymi 8 i będzie działać. Dla lepszego efektu można wylutować nóżki socketu DIP8 w Bursonie i przylutować kable bezpośrednio do PCB.

 

Edytowane przez Setmag
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker co ja pacze i oczom nie wierze! Toż to Twój Burek w komisie się pojawił? Czyżby ktoś włamał Ci się na konto forumowe i wystawił go za Twoimi plecami? Czy może ta jego „dobroć” pod wieloma względami to jednak za mało na Twoje zacne ucha i jakiś romans Ci się marzy na boku? 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LuQi napisał:

@Undertaker co ja pacze i oczom nie wierze! Toż to Twój Burek w komisie się pojawił? Czyżby ktoś włamał Ci się na konto forumowe i wystawił go za Twoimi plecami? Czy może ta jego „dobroć” pod wieloma względami to jednak za mało na Twoje zacne ucha i jakiś romans Ci się marzy na boku? 

@Undertaker to audiofil z rodzaju tych twardych. U niego sprzęt nie zna dnia ani godziny ;)

 

Bardziej mnie ciekawi co dalej??

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQiCo ja się będę tłumaczył - ja już po prostu zdrowo ześwirowałem w tym hobby :D

Co do Twojego i @Spawnpytania, to sam w sumie nie wiem co dalej. Jakiś DAPik może albo dongle, przynajmniej na teraz, a potem co? Się okaże. 

Burek mi się nie przestał podobać, do tego funkcjonalna bestia że hej. Ciekawi mnie jak gra model Reference, choć ja tak ostatnio słyszę te niuanse niuansiki że może lepiej żebym nic lepszego nie testował w najbliższym czasie :D

Wielu sprzętów jestem ciekaw, o wielu które by mi się spodobały pewnie nie mam pojęcia. Powoli też trzeba będzie chyba zbierać środki na PS5, bo abonament wykupiony a kuszą tymi grami typu Maneater czy nowy Oddworld którego teraz mają rzucić. 

 

Także w sumie to tego... Sam jestem ciekaw czy mi bardziej odwali i nie wytrzymam bez jakiejś stacjonarki, czy może jednak dap w funkcji usb-daka mi styknie :D

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker to zostaw sobie Burka, nazbieraj na DAP i będziesz miał dwa klocki do zabawy.. jak będziesz czuł potrzebę świeżych doznań to się przerzucisz z jednego na drugi i już jest zabawa :) 

 

A żeby zaspokoić ciekawość nowego, jeszcze nie odkrytego polecam dany sprzęt wypożyczyć choćby za kaucją i kilka dni się z nim na spokojnie zapoznać (jeśli oczywiście to model dostępny w sklepach audio), bo wtedy najczęściej nie ma z tym problemu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQiGrabarz juz pewnie sie rozglada za nowym sprzetem po otrzymaniu przelewu :D. Czekam i bede robil porownanie z Bursonem Playmate w konfigu Everest, po czym zdecyduje ktory trafi na straganik, chociaz chyba wiem kto bedzie zwyciezca tego pojedynku :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś doświadczenia z łączeniem Conductor 3XR lub 3XP z planarnymi Ether/Aeon? Jest synergia? :)  Jest sens wykorzystać ten sprzęt również jako DAC dla wzmacniacza lampowego? Jakiego? Nigdy nie słyszałem Bursona a wpadło mi do głowy postawienie stacjonarki z balansem i docelowo podpięcie jakiejś lampy. Dziękuję za opinie. Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności