Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Wołam: @adriano2510 

Generalnie dość mocno się rozczarowałem jak na pierwsze wrażenia. O ile przesiadka z FX audio X7 na Aune S6 dała naprawdę ogromny przeskok jakościowy, o tyle przesiadka z S6 na tego burka owszem dodała dużo szczegółów i cofnęła nieco średnicę (pożądane efekty), ale mimo to spodziewałem się znacznie większych wodotrysków.

 

Po pierwsze uważam, że każdy sterownik USB XMOS z serii 4 za mocno akcentuje średnicę, co jest niepożądane z HD650. Wysłałem zapytanie do producenta w kwestii sterownika v5 (te od Aune nie pasują)

 

Po drugie sterownika 3.x i 2.x nigdy do Conductora 3 nie zainstaluję, bo go nie ma i nie będzie (a szkoda!)

 

Po trzecie możliwe że z HD650 po XLR już więcej nie wycisnę i to jest chyba główny powód że szczęka nie opadła. Nawet jak podłączyłem się pod hugo chord(?) i prototypowy 30kg wzmak na wrocławskim zlocie, to owszem zagrało wyraźnie lepiej, ale nie jak niebo, a ziemia porównując do S6

 

Po czwarte nie mam aktualnie innej możliwości podłączenia niż USB. BTW: W zestawie z burkiem jest kabel USB C -> USB C, więc musiałem dokupić zwykłe USB -> USB C. Nie mam stacjonarki z SPDIF. Mogłoby być ciekawie przy podłączeniu S6 sterownik usb 2.23 > RCA > burek. Tylko że on nie ma wejść RCA :P

 

Wiem, że Windows 10 wraz z aktualizacjami dość mocno ograniczył modyfikowanie i instalację przerabianych sterowników. Musiałbym odświeżyć temat.

 

No i przede wszystkim przydałyby się lepsze słuchawki. Zobaczymy jak tam na kwietniowym wrocławskim zlocie burek wypadnie z innymi modelami.

 

Dziękuję za uwagę. Czytał Tomasz...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zbyt dużą uwagę skupiasz na sterownikach, a tak jak zauważyłeś brak zachwytu wynika z ograniczonych możliwości Sennheiserów. Dobre to słuchawki ale nie powinny szczególnie mocno różnicować przeskoku z S6 na Bursona i wyżej, bo dosięgasz szczytu ich umiejętności, a dalej to już tylko dopasowanie sygnatury nic więcej.

Burson słynie ze swobody scenicznej przede wszystkim, a na ciasno grających HD650 nie pozwoliłeś mu rozwinąć skrzydeł ;) 

Odnośnie tych sterowników, myślę że więcej wyciśniesz zmianą opampów jeśli najdzie Ci na modyfikacje brzmienia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze wrażenie po przesiadce na C3X Performance to było "Za co ja dałem tyle hajsu?". Efektu "wow" praktycznie nie było. Coś tam się działo, wiadomo i różnice jakieś tam nawet były czy to pod kątem tonalności, czy to pod kątem technikaliów, ale spodziewałem się czegoś więcej.

To więcej przyszło po paru dniach, jak przełączyłem kabel do S6 Pro. Nie ta faktura basu, nie ta klarowność średnicy, nie ta scena, nie ten detal, nie ta gradacja planów i dynamika... C3XP to dla mnie na obecną chwilę sprzęt kompletny. Wysoce uniwersalny pod kątem sygnatury, gra zarówno z HD800S jak i z TH900mk2, a z ZMF Eikon to już w ogóle poezja smaku i aromatu. Porównania co prawda wielkiego nie mam, ale jak jest przeskok względem tańszych klocków zarówno pod kątem technikaliów jak i samej barwy oraz przyjemności ze słuchania, to jestem kontent. 

A opki wolę w standardowej konfiguracji. Tak mnie ten Burson rozpieścił, że jak włożyłem Classici i "obcięło" górę, to szybko wracałem do tej żywej, porywającej prezentacji na Vividach :D 

 

Nawiasem. W zestawie powinien być adapter na USB-A. Ja z niego korzystam w tej chwili, póki nie znajdę lepszego, sensownego kabelka.

Edytowane przez Vaiet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Vaiet napisał:

Nawiasem. W zestawie powinien być adapter na USB-A. Ja z niego korzystam w tej chwili, póki nie znajdę lepszego, sensownego kabelka

Sprawdziłem jeszcze raz, przetrząsnąłem wszystko, jest sam kabel usb c-c, taki z szarym oplotem. @Mayster

Kupiłem takie cudo bo było dostępne od ręki

https://www.euro.com.pl/kable-do-telefonow/sbs-tecabletcunb1k.bhtml

Faktycznie w unboxing video jest taki szary adapter a u mnie kiszka. W kartonie był zasilacz, pilot przejściówka z combo słuchawki/mic w kształcie litery Y, zapasowy bezpiecznik(?), 4 opampy i jakaś karta mówiąca o jakości. Instrukcji, ani karty gwarancyjnej nie było.

Powoli zaczynam się przyzwyczajać do brzmienia, zobaczymy co będzie jutro.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Aune S6, a tor przed Bursonem miałem uważam bardzo dobry, dzielony, z osobnym dakiem na dopakowanym zasilaniu, znanym i cenionym ampem i to wszystko podpięte audiofilskimi kabelkami, ba - nawet zasilające sobie dokupiłem :) Grało to bardzo dobrze ale raz że zawsze chciałem mieć jakiegoś Bursona, a dwa wiadomo jak to bywa w tym hobby - nadszedł moment nakręcenia się na nową zabawkę i poszedł zakup Burka C3P. Też nie zaskoczył mnie niczym szczególnym, granie w sumie podobne nieco do tego co miałem wcześniej zarówno jeśli chodzi o jakość dźwięku, jak i styl - w sensie, że w miarę neutralnie i bez bajerowania. Tak mi się wydaje. Być może jeszcze droższe sprzęty podkręcają te efekty naturalności i neutralności jeszcze bardziej niż Burson. Choć ten sam przecież to nie jest tani sprzęt (choć dziś w audio to różnie można odbierać). 

Im dłużej jednak sobie słuchałem Bursona, tym bardziej zacząłem doceniać jego brzmienie, głównie to że w zasadzie jaką muzykę bym nie puścił - od jakiejś elektroniki po gitarowo-akustyczne granie unplugged - to brzmi mi to po prostu dobrze. Do tego okazało się, że USB wcale nie musi szumieć przy wyższych poziomach głośności, a regulacja natężenia dźwięku działa bardzo płynnie (nie tak że nagle bardzo głośno i ciężko wycelować potkiem), same kanały zaś są równe od samego dołu. O Bluetooth nie wspominając - jest bardzo dobrej jakości dzięki czemu ja do wieczornych odsłuchów puszczam sobie muzykę z telefonu albo DAP'a :)

 

Być może da się lepiej, za kilka lat wyjdą pewnie nowe Conductory i będzie nowy hype, ale o to przecież w tej zabawie chodzi. Inna sprawa, że nie trzeba przecież na siłę brać Bursona, są też inne sprzęty. Ja mogę tylko napisać że jest to naprawdę uniwersalny dobrej jakości sprzęt, który do tego ładnie wygląda na biurku i w sumie wiele miejsca nie zajmuje :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja się przyznaje, że jestem ostatnio zauroczony zestawem kolumnowym i tor słuchawkowy sobie odpoczywa. Jednak, gdy nie mam innej możliwości jak tylko skorzystać z nauszników to Burson C3R wpięty do lampowego Sinusa wznawia sympatie do słuchawkowego grania i korcie mnie aby wstrzymać się ze sprzedażą Bursona🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę filtrami, ustawieniami i powoli się przyzwyczajam. Pilot to jednak przydatna rzecz, chociaż wolałbym kontrolę głośności w formie poziomej rolki i programowalne przyciski :P

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burek jest taki fajny, transparentny i w ogóle że słyszę na nim pewne elementy charakterystyki dźwięku Astella SR25 gdy słucham muzy po BT; ponadto, wyczuć można też różnice między przejściówkami na 6,3mm (złocona vs srebrzona) gdzie ta druga mi nieco podbija wyższą średnicę i odbarwia brzmienie. 

No niezły bajer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się blutufem nie bawiłem.

Czy też tak masz @Undertaker że burek przy wyłączaniu wysyła bardzo nieprzyjemny i głośny sygnał pierdnięcia na słuchawki? S6 też tak robił, ale znacznie mniej intensywnie. HD650 z 300 Ω impedancją powinny to tłumić. Wyjście 4 pin XLR.

W zestawie nie miałem też karty gwarancyjnej, ale może jej nie dają.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie techniczne. Właśnie dotarł do mnie Playmate2 który zastąpi pierwszą wersję Playmate Everest.

Czy można użyć v6 dual w miejsce singla w Playmate2. Bo tam są dwa duale i dwa single a ja mam cztery duale. Wolę zapytać zanim coś sfajczę.

Z góry dziękuję za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja:

+ op-amp Burson V3 (2013 r.) [nie na sprzedaż]

+ op-amp Burson V4 (2014r.) [nie na sprzedaż]

+ op-amp Burson V5 (2015r.) [nie na sprzedaż]

+ Burson Lykan (2015r.) [nie na sprzedaż]

+ op-amp Burson V5i (2016r.) [nie na sprzedaż]

 

+ Burson Conductor V2+ (2016r.) [do odsprzedania]

 

+Opamp Burson Audio Supreme Sound V6 Vivid dual (2020r.) [nie na sprzedaż]

+Opamp Burson Audio Supreme Sound V6 Classic dual (2020r.) [nie na sprzedaż]

 

+ Burson Conductor 3X Reference (2021r.)

 

 

20210227_093538.jpg

Edytowane przez Blondie
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że znajomy @Tytus1988a miał okazję porównywać, o ile dobrze pamiętam to basik lepszy w większym modelu za to niby mniejszy zagrał nieco bardziej przestrzennie i z większą lekkością, choć podejrzewam że żadnej jakiejś specjalnej filozofii tu nie ma i te droższe modele po prostu grają lepiej, przynajmniej jakościowo. Choć ciężko mi sobie to wyobrazić bo mi w 3P niczego nie brakuje ;)

Z tego tematu coś mi też świta że niektórzy pisali jako ten najmocarniejszy 3XR miał grał z nieco lepszym dołem niż wersja bez iksa, znaczy się ta duża Reference, choć z drugiej strony nie wszyscy byli fanami balansu. 

 

Mnie to ciekawi jak gra ten Composer w zestawieniu z nowym Soloistem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 Reference'a posiadał @radzik55 i wspominał, że brzmienie było bardziej organiczne. @Undertaker dziękuję za wzmiankę :) Wspominałem chyba o mocniejszym dole w wyższym modelu, ale jednak byłbym wdzięczny jakby Radzik55 potwierdził. Nie chciałbym wprowadzać w błąd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dj1978 napisał:

tak sie składa, że C3XR jest tak samo mocarny jak C3R🙂. Różnią sie tylko wejsciami i wyjściami.

Niech tak będzie. Wybacz audiofilowi :D

 

@Tytus1988Czyli coś tam pamiętałem ;) A w sumie sam jestem ciekaw jakie są różnice bo wielu porównań do tej pory chyba nie było u nas na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker też jestem ciekaw, bo takiego porównania między Referance, a Performance nie przypominam sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tytus1988 napisał:

@adriano2510 Reference'a posiadał @radzik55 i wspominał, że brzmienie było bardziej organiczne. @Undertaker dziękuję za wzmiankę :) Wspominałem chyba o mocniejszym dole w wyższym modelu, ale jednak byłbym wdzięczny jakby Radzik55 potwierdził. Nie chciałbym wprowadzać w błąd. 

Z @radzik55 już trochę na ten temat pisaliśmy, z tym że nie posiadał ich obok siebie w tym samym czasie i to trochę utrudnia wydanie werdyktu.

Im więcej opinii tym lepiej, będzie można wyciągnąć jakąś średnią ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności