Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Wypożyczyłem Conduktora 3 Reference. Odpaliłem Tidala. Zapuściłem muzykę master. Na ekranie urządzenia cały czas PCM 44K. Jak to zmienić? Tidal Master - pliki mają wyższe próbkowanie? Niezależnie czy ustawię w Tidalu Normal, HIFI, Master - to Burson zawsze pokazuje PCM44K. 

PS- jestem chyba dziadersem- pierwszy raz bawię się w słuchanie plików (poza telefonem i brzęczeniem z komputera).

Pierwszy DAC, STREAMER, i wzmacnicz słuchawkowy (do tej pory słuchałem taradycyjnie LP i CD).

Nie wiem co jak poustawiać. Teoretycznie jakbym miał plik 24/192 w kompie to tak burson powinien tyle wyświetlać?Sprzęt to Mac (odpadają sterowniki), Burson 3Cx i pożyczone słuchawki AKG.

HELP!

 

Edytowane przez axiomax
Z telefonu po BT - to samo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, axiomax napisał:

Wypożyczyłem Conduktora 3 Reference. Odpaliłem Tidala. Zapuściłem muzykę master. Na ekranie urządzenia cały czas PCM 44K. Jak to zmienić? Tidal Master - pliki mają wyższe próbkowanie? Niezależnie czy ustawię w Tidalu Normal, HIFI, Master - to Burson zawsze pokazuje PCM44K. 

PS- jestem chyba dziadersem- pierwszy raz bawię się w słuchanie plików (poza telefonem i brzęczeniem z komputera).

Pierwszy DAC, STREAMER, i wzmacnicz słuchawkowy (do tej pory słuchałem taradycyjnie LP i CD).

Nie wiem co jak poustawiać. Teoretycznie jakbym miał plik 24/192 w kompie to tak burson powinien tyle wyświetlać?Sprzęt to Mac (odpadają sterowniki), Burson 3Cx i pożyczone słuchawki AKG.

HELP!

 

Burek Ci prawdę napisał. Obojętne, czy słuchasz Master, czy HiFi, i czego nie ustawisz w Tidalu (MQA, exclusive, karta przez system czy wybrana), to format docelowy to 44100Hz, a ilość bitów najlepiej dać na 24. W Windows 10 i na XMOSie, a taki jest właśnie konwerter w Burku, ma być 44100Hz 24 bity i tak jest najlepiej. Już to tłumaczyłem w innych wątkach o Tidalu na przykład. MQA to pic na wodę fotomontaż. Ja doszedłem innymi metodami, bo nie mam wyświetlacza, że leci 44100Hz, a jak to na siłę przestawisz w Widnows, to będzie tylko gorzej. 

Takie efekty, jak daje Master to można uzyskać drobną equalizacją materiału w 16 bitach 44,1kHz. Żadnych pokładów dodatkowej jakości tam nie ma, tylko podpicowany dźwięk. Ja słucham w HiFi, exclusive, bez normalizacji i z bypassem dla MQA. 

Może na innych konwerterach jest lepiej, ale to i tak top jakościowy, co słyszę lub słyszałem kiedykolwiek z Tidala gdziekolwiek, więc nie ma co się przejmować cyferkami. ;) Człowiekowi nie potrzeba nic ponad 44100Hz próbkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

MQA to pic na wodę fotomontaż. Ja doszedłem innymi metodami, bo nie mam wyświetlacza, że leci 44100Hz

Pierwsze zdanie jest prawdziwe. Drugie zapewne też, tzn w tym że doszedłeś. Niestety do błędnych wniosków, bo u mnie leci 96khz lub 88,2khz  (zależy od płyty).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 00:09, jacmiszcz92 napisał:

@adriano2510 A wiesz może czy Conductor 3X Performance potrafi grać jednocześnie z XLR i 6,3mm jacka? Często jest to możliwe, ale wysoce niezalecane.

Nie mam jak sprawdzić, bo mój Burson C3 się zepsuł i już ponad miesiąc jest na naprawie gwarancyjnej... i końca nie widać.

Poza tym tak jak mówisz raczej bym unikał takich wariacji. Zazwyczaj producenci ostrzegają przed takim podpinaniem tak samo jak przełączanie trybu "klasa A" kiedy urządzenie jest włączone. W Bursonie pamiętam, że producent ostrzega przed podpinaniem i odpinaniem słuchawek kiedy urządzenie jest włączone i idzie sygnał. 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, majkel napisał:

Burek Ci prawdę napisał. Obojętne, czy słuchasz Master, czy HiFi, i czego nie ustawisz w Tidalu (MQA, exclusive, karta przez system czy wybrana), to format docelowy to 44100Hz, a ilość bitów najlepiej dać na 24. W Windows 10 i na XMOSie, a taki jest właśnie konwerter w Burku, ma być 44100Hz 24 bity i tak jest najlepiej. Już to tłumaczyłem w innych wątkach o Tidalu na przykład. MQA to pic na wodę fotomontaż. Ja doszedłem innymi metodami, bo nie mam wyświetlacza, że leci 44100Hz, a jak to na siłę przestawisz w Widnows, to będzie tylko gorzej. 

Takie efekty, jak daje Master to można uzyskać drobną equalizacją materiału w 16 bitach 44,1kHz. Żadnych pokładów dodatkowej jakości tam nie ma, tylko podpicowany dźwięk. Ja słucham w HiFi, exclusive, bez normalizacji i z bypassem dla MQA. 

Może na innych konwerterach jest lepiej, ale to i tak top jakościowy, co słyszę lub słyszałem kiedykolwiek z Tidala gdziekolwiek, więc nie ma co się przejmować cyferkami. ;) Człowiekowi nie potrzeba nic ponad 44100Hz próbkowania.

1. Od jakichś 25 lat nie mam windowsa, a ostatnio wróciłem do INTEL OUTSIDE (MBA M1)

2. po poradzie Jacmiszcz92 - cyferki śmigają w zależności od nagrania w Tidalu

 

Teraz to samo mam przez BT - cyferki - 44k cały czas, niezależnie czy Master, HiFi czy Normal. Nie znalazłem w telefonie (Iphone 6S) na Tidalu takich ustawień jak w komputerze: Burson Audio/więcej ustawień/na szaro "wyłącz MQA"). Nie mogę znaleźć tego w telefonie. Czy w ogóle przez BT się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster Czy wiadomo kiedy Burson Conductor 3X Performance będzie dostępny?

Czy da się jakoś przedłużyć gwarancję na stronie producenta? // Ok już widzę, że trzeba zarejestrować w ciągu 30 dni od zakupu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2021 o 17:10, Undertaker napisał:

A co się z Burkiem stało? Ledwo co chyba się chwaliłeś zakupem. 

Burek już wrócił i gra jak należy. Wtedy nie chciał się włączyć. To jednak wyczynowy sprzęt, 6W zamknięte w niewielkiej obudowie, klasa A i porządna sekcja DAC na pokładzie. Sprzęt pracuje w wysokich temperaturach i coś tam mogło odmówić posłuszeństwa. 

Zdążyłem zapomnieć jak to gra z HE1000se, fajnie ponownie przeżyć ten mały opad szczęki ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2021 o 22:56, jacmiszcz92 napisał:

@Mayster Czy wiadomo kiedy Burson Conductor 3X Performance będzie dostępny?

Czy da się jakoś przedłużyć gwarancję na stronie producenta? // Ok już widzę, że trzeba zarejestrować w ciągu 30 dni od zakupu

 

Koło wtorku-środy.

 

3 godziny temu, adriano2510 napisał:

Burek już wrócił i gra jak należy. Wtedy nie chciał się włączyć. To jednak wyczynowy sprzęt, 6W zamknięte w niewielkiej obudowie, klasa A i porządna sekcja DAC na pokładzie. Sprzęt pracuje w wysokich temperaturach i coś tam mogło odmówić posłuszeństwa. 

Zdążyłem zapomnieć jak to gra z HE1000se, fajnie ponownie przeżyć ten mały opad szczęki ;) 

 

Włączał się, tylko wyświetlacz nie działał.

 

19 minut temu, Qaz12 napisał:

Coś często te Burki padają...

 

Jakieś statystyki masz może, chętnie zerknę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Bursonem Conductor 3 XR, MacBookiem Air - M1 i Tidalem . MBA / M1, biały standard Apple  kabel USB C-USB C, OSX Big Sur. Mac nie widzi - nie rozpoznaje Bursona C3XR. Wyżej wymienione nie współpracują ze sobą. Na stronie Bursona napisali, że Mac nie potrzebuje sterowników. Nie mam problemów ze starym, 12-letnim MBP 17 ' (kabel ten sam + przelotka USB-C/USB-A). Burson nie pojawia się w preferencjach systemowych/ dżwięk/midi i nie pojawia się w Tidalu. Po BT wszystko działa. Nie idzie po kablu USB-C.

Gdzie jest problem i jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności