Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

@Maysterto jest szybszy niż dźwięk normalnie, Burek ledwo wysłany a dziś już u mnie - super! 

Działa pięknie, mam nadzieję że już na stałe bo go normalnie nie oddam, tak dobrze gra skubany. Fakt że w sumie długo się nie nasłuchałem z integry Realtekowej ale taki "odwyk" od dobrego audio daje jednak do myślenia. 

 

Co do sterowników to tym razem wyglądało to u mnie w ten sposób: pojawił się komunikat o instalacji sprzętu, choć trochę się zdziwiłem że w sumie dwa takie same komunikaty z paskiem postępu instalacji wyskoczyły. Tak czy inaczej, wcześniej czegoś takiego u mnie nie było. Po instalacji w menedżerze urządzeń pojawiło się i USB PnP audio device i Burson USB Audio, a nie tylko to pierwsze. Z wykrzyknikiem więc zainstalowałem oficjalne drivery Bursona (na wszelki wypadek ściągnąłem jeszcze raz ze strony) i tutaj instalator ładnie wszystko sobie wgrał, nie pytał mnie o restartowanie urządzenia. Przeszło to jakby lepiej niż do tej pory wszystko. 

Efekt finalny taki że działa USB pięknie, i tak ma być! :)

 

Jakbym wiedział że tak szybko wszystko pójdzie to bym się z tym windowsem nie pierdzielił tylko od razu do Maystra wysłał, normalnie support pierwsza klasa - dzięki! Oszczędziłbym sobie nerwów i kombinowania. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem co tam dokładnie było ale wnioskując po szybkiej odsyłce nie było to chyba nie wiadomo co. 

Mayster coś mi wcześniej pisał że kartę USB się łatwo podmienia więc może o to chodziło. 

A może są jakieś magiczne sterowniki o których nie wiem, które "nastawiają" ten sprzęt :D

 

Tak sobie żartuję ale najważniejsze że działa cacy. ;) Nawet to USB PnP widzi jako "mikrofon" a wcześniej chyba tak nie było. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Undertaker napisał:

tak dobrze gra skubany

@Undertaker A możesz napisać z jakim kablem USB i z jakimi słuchawkami używasz swojego Bursona? Ja ostatnio słuchałem C3 Reference, gdzie źródłem był transport CD i dźwięk był klasowy dopiero przy markowym kablu koaksjalnym Purist Genesis Digital za 1000zł:

https://www.audiostyl.pl/purist-audio-design-genesis-digital-p-1835.html

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego byłem ciekaw na jakim kablu USB słuchasz: albo masz przeciętny kabel, który gra na poziomie ograniczonej przepustowości BT, albo masz świetny kabel USB i szybką, niedegradującą dźwięku transmisję BT.

 

Tutaj:

https://sklep.rms.pl/czy-kodeki-bluetooth-graja-aptx-aac-ldac-sbc-po-co-nam-one-i-czy-warto-o-nich-pamietac.html

piszą, że: "Większość z nich [tj. kodeków] nigdy nie zapewni jakości, jaką oferują klasyczne produkty".

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiś zwykły kabel Uniteka, choć ponoć lepszy niż ten zestawowy Bursona. 

Wcześniej miałem tor z osobnym wzmacniaczem i dakiem oraz fajnym okablowaniem (USB, RCA, zasilającymi). Różnice w tym torze które wnosiły kable były słyszalne, a i owszem. 

Nie neguję tego, że Burson z lepszym kablem zagra lepiej, ale z racji tego, że mój C3P na firmowym zasilaniu i kablu Uniteka gra na poziomie wyżej wspomnianego toru (dla mnie kwestia preferencji brzmieniowych), nie mam w tym momencie potrzeby dokupowania zewnętrznego zasilania liniowego bądź lepszego (droższego) kabla. Kiedyś jak mnie coś najdzie, to kto wie. 

 

Co do BT to pewnie USB gra lepiej jakby się wsłuchiwać, ale znowu; przełączenie na BT po całodniowym odsłuchu z wejścia USB nie powoduje u mnie degradacji dźwięku żeby nie chciał dalej słuchać. Ba, byłem zaskoczony jakością choć z urządzeniami BT nie miałem do tej pory styczności. Jak już to słuchawki Sony Gold słuchane po BT z PS4 Pro i tam ta jakość jest gorsza, wyraźnie bardziej cyfrowa, ale to inny typ słuchania bo słuchawki są bezprzewodowe a w przypadku Burka jadę po kablu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker ja Cię w żadnym razie nie namawiam do zmiany kabla USB - tak Cię tylko podpytuję z czystej ciekawości. Ale skoro masz jednak kabel tani to istnieje szansa, że po wpięciu kabla dużo lepszego (cyfrowego USB lub RCA+transport) Twój C3P okaże się jeszcze lepszy niż myślałeś (w przypadku C3R bez wątpienia tak jest - różnica jest nie przesadzając ogromna do tego stopnia, że zakup C3R bez porządnego kabla koaksjalnego mija się z celem). Ale to tylko takie moje filozofowanie.

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LuQi ja piszę cały czas o wrażeniach z odsłuchu kabla koaksjalnego RCA +transport CD jako źródło. Połączenia po USB nie testowałem, więc nic nie zaproponuję - nawet nie wiem czy zmiana kabla cyfrowego USB (gdzie źródłem jest komputer, który sam w sobie jest pewnie niedoskonały) da tak spektakularne efekty jak kabla koaksjalnego RCA.

Żeby potestować po USB musiałbyś wziąć pod pachę swojego Bursona i jechać na testy do jakiegoś konkretnego salonu audio, gdzie dobierają asortyment z głową.

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja to w ogóle mało co coaxa używałem w swoich sprzętach w ostatnich latach, nawet niekoniecznie już mowa o Bursonie. Chociaż swojego C3P przetestowałem sobie po coaxie wraz z DVD przygotowanym pod transport i faktycznie na takim śmiesznym "kolanku" coax było lepiej niż po jakimś randomowym kabelku belkina który gdzieś tam mam w szufladzie. Dźwięk jakby bardziej spójny i z lepszą barwą, mniej suchy. 

Ale podobne wnioski miałem jak testowałem coaxa z innymi sprzętami które miałem. 

Generalnie ja wpływu kabli na pewno nie neguję, ale też nie jest tak że bez tego czy tamtego dane urządzenie nie zagra - dla mnie zagra :) W poprzednim systemie wszelkie zmiany wprowadzałem sobie stopniowo i w tym przypadku jeśli do czegoś podobnego miałoby dojść, to na podobnej zasadzie. Chyba że ktoś zrobi jakieś super promo to może i wcześniej się wyłamię z postanowienia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Undertaker napisał:

ale też nie jest tak że bez tego czy tamtego dane urządzenie nie zagra

O C3P się nadmiernie nie wypowiadam, bo nie słuchałem. Ale C3R na średnim kablu lub alternatywnie z wyraźnie wyższej półki to dwa różne urządzenia - owszem na kablu średnim zagra ale sprzęt jest mocno ograniczany. Jeżeli zdecyduję się na C3R to tysiak idzie obowiązkowo na Purista (nigdy wcześniej bym nie sądził, że wydam takie pieniądze na metr drutu).

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazimierz9Najważniejsze jest żeby Ci się podobało, na takim czy innym kablu :) Ja tak jak pisałem przerabiałem temat kabli, mój pierwszy USB (który notabene dopiero co wsadziłem do paczkomatu) kupowałem sobie w czasach kiedy może ten temat nie tyle co raczkował, lecz wielu popukałoby się w głowę na sam zamysł zamiany kabla cyfrowego i liczeniu na poprawę dźwięku. 

 

Tak w ogóle to wnioskuję że nie wymieniłeś tego Burka na nowszy model? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Undertaker napisał:

Tak w ogóle to wnioskuję że nie wymieniłeś tego Burka na nowszy model? :D

Na razie sprawa jest zawieszona. Zobaczę jak zagra CV2+ z lepszym koaksjalem i wtedy dopiero porównam to co prezentuje CV2+ versus C3R i podejmę jakąś decyzję.

Edytowane przez Kazimierz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kazimierz9 napisał:

Na razie sprawa jest zawieszona. Zobaczę jak zagra CV2+ z lepszym koaksjalem i wtedy dopiero porównam to co prezentuje CV2+ versus C3R i podejmę jakąś decyzję.

Mnie moj cv2+ co chwile bardziej zaskakuje. To swietne combo, ktore gra bardzo organicznie ze swietna holografia w lagodny sposob. Niezaleznie od podlaczanych sluchawek (lcd 3f, Meze, hd600) ciagle to brzmienie mnie zaskakuje w bardzo pozytywny sposob. Uzywam coaxiala Forzy, uzywalem tez zwyklych optycznych i nie bylo wielkiej roznicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po ponad 4 latach używania Aune X1S przyszedł czas na coś lepszego, jutro powinien też dojść kabel usb od wireworld. Jak na razie słucham sobie tego bursona i uśmiech nie schodzi mi z twarzy

 

 

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Vulthoom
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dla pewności, bo chce kupic osobny zasilacz do Bursona C3XP - zasilanie 24V tak ?

I drugie pytanko, bo na stockowym kabelku zasilajacym nie widze takiej informacji. Jaki kabelek DC bedzie tam pasowal ? 2.2/5.5 mm ? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Witam, dla pewności, bo chce kupic osobny zasilacz do Bursona C3XP - zasilanie 24V tak ?

I drugie pytanko, bo na stockowym kabelku zasilajacym nie widze takiej informacji. Jaki kabelek DC bedzie tam pasowal ? 2.2/5.5 mm ? 

zasilanie 24V/3A, kabel DC do Bursona C3 mam i polecam ten, wtyk 2.5 mm:

https://www.ghentaudio.com/part/dc22.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że zasilacz, ktory zamawiam - Keces P8 - ma stockowy kabelek 2.2/5.5 mm. 

pozniej bede oczywiscie wymienial ten kabelek na lepszy, ale najpierw chce wyprobowac na stockowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności