Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, szukam kabelka USB od Bursona C3X Performance do lapka. Najlepiej o dlugosci 1,5m do 2m maks. Ten stockowy jest ciut za krótki. Chcialbym też nieco lepszej jakosci. Tak do 600-700 zł powiedzmy. Dzięki. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Koledzy, szukam kabelka USB od Bursona C3X Performance do lapka. Najlepiej o dlugosci 1,5m do 2m maks. Ten stockowy jest ciut za krótki. Chcialbym też nieco lepszej jakosci. Tak do 600-700 zł powiedzmy. Dzięki. 

tutaj masz porządny kabel USB C - B

https://www.futureshop.co.uk/audioquest-carbon-usb-type-c-to-type-b-data-cable

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś namieszałem, chodziło mi o Audioquest Carbon z tego linka, czyli rzeczywiście A do C.

https://www.futureshop.co.uk/audioquest-carbon-usb-type-a-to-type-c-data-cable

Carbon oceniają wyżej niż Cinnamon, choć ten drugi może okazać się wystarczający.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Jeden ze sklepów zaproponował mi zamianę CV2+ na dowolny model Conductora 3X. Pytanie czy na taką zamianę się zdecydować i na który model? Nie zależy mi na bajerach ale na lepszym dźwięku. Do transakcji nic nie muszę dopłacać.

 

Dodam, że używam Sennheiserów HD800 a źródłem jest odtwarzacz CD podpinany kablem koaksjalnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazimierz9 znajomy miał Performance i kupił Reference. Różnica między tymi modelami jest według niego znacząca, więc między poprzednią generacją powinna być tym bardziej widoczna. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kazimierz9oprócz domniemanej różnicy w jakości dźwięku (piszę domniemanej bo nie miałem innych modeli jak C3 Performance który jest budżetową wersją C3 Reference) tutaj niektórzy forumowicze pisali o różnicach w stylu grania pomiędzy różnymi seriami Bursona. Może @Maysteralbo @Comptonmogli by Ci coś napisać. @audionanikteż chyba w różnych Bursonach obeznany. 

 

W sumie to sam jestem ciekaw jakie są różnice dźwiękowe między Performance a Reference jeśli chodzi o C3, Twój CV2+ swego czasu był tu na forum bardzo polecany, zresztą nie tylko (patrz recenzja Audiofanatyka). 

Niemniej jednak wymiana starszego sprzętu na nowszy i jeśli by to miał być np. ten zbalansowany C3X Reference wydaje się być super opcją przynajmniej na papierze ;)

Postrzeganie różnic w jakości dźwięku to pewnie jak zwykle w dużej mierze sprawa mocno subiektywna i co dla jednego będzie "różnicą klas" dla drugiego może już niekoniecznie taki duży postęp. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki, to macie może taki problem ze swoimi Bursonami C3, że po włączeniu sprzętu i przestawieniu np. z wejścia BT na USB w windzie 10 nie rozpoznaje Wam urządzenia?

Trzeba wtedy zresetować Bursona/system a i to nie zawsze działa. 

Może trzeba jakimś programem to czyszczenia sterów przejechać? 

Sterowniki mam XMOSa od Bursona i się zainstalowały poprawnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Weird_O napisał:

Ja tam jestem ciekawy co to za sklep taki hojny ;D sam bym wymienił swojego CV2+ na nowszy model ;)

 

1 godzinę temu, Kazimierz9 napisał:

Zagraniczny.

 

Tak się nazywa :D ? Swoją drogą jak chcą wymienić na reference to raczej zgodziłbym się :)  Najwyżej sprzedasz i znowu sobie kupisz  CV2+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy między C3Reference a CV2+ będzie równie duża różnica w jakości dźwięku jak między C3XReference a CV2+?

 

Generalnie skoro źródło będzie podłączone do wzmacniacza kablem koaksjalnym to rozumiem, że podłączanie słuchawek do wzmacniacza kablem XLR byłoby przerostem formy nad treścią. Prawidłowo rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A mnie już zaczyna ten Burek C3P irytować coraz bardziej, nie wiem czy mam jakiego pecha z tym działaniem pod windą 10 czy co innego; w każdym razie, wszystkie USB w kompie sprawne (co nie podłączę - pada, drukarkę, mysz, klawiaturę to działa) a Burson ma w dupie działanie. Komputer go widzi jako jakieś USB PnP Audio Device ale nie widzi jako źródło dźwięku (jedynie integrę Realteka). Zrobiłem już chyba 3 raz formata i to samo. Sterowniki oficjalne Bursona albo XMOS'a TSUSB - nie widzi urządzenia. 

Dodam, że winda wydaje jakieś tam swoje dźwięki przy podłączaniu/odłączaniu urządzenia. 

No i wcześniej działał normalnie. Też miałem na początku jakieś problemy z driverami ale się instalował ostatecznie. A jakoś od miesiąc to nawet jak mi się uda zainstalować, to po którymś uruchomieniu kompa ponownie sprzęt niewidoczny. 

I po co te bałwany tam usb c wstawiali? Chyba tylko żeby ładnie w obudowie wyglądało. 

Co mi pozostaje, jakaś reklamacja? Albo puszczenie tego w świat póki to coś warte w ogóle. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Undertaker napisał:

A mnie już zaczyna ten Burek C3P irytować coraz bardziej, nie wiem czy mam jakiego pecha z tym działaniem pod windą 10 czy co innego; w każdym razie, wszystkie USB w kompie sprawne (co nie podłączę - pada, drukarkę, mysz, klawiaturę to działa) a Burson ma w dupie działanie. Komputer go widzi jako jakieś USB PnP Audio Device ale nie widzi jako źródło dźwięku (jedynie integrę Realteka). Zrobiłem już chyba 3 raz formata i to samo. Sterowniki oficjalne Bursona albo XMOS'a TSUSB - nie widzi urządzenia. 

Dodam, że winda wydaje jakieś tam swoje dźwięki przy podłączaniu/odłączaniu urządzenia. 

No i wcześniej działał normalnie. Też miałem na początku jakieś problemy z driverami ale się instalował ostatecznie. A jakoś od miesiąc to nawet jak mi się uda zainstalować, to po którymś uruchomieniu kompa ponownie sprzęt niewidoczny. 

I po co te bałwany tam usb c wstawiali? Chyba tylko żeby ładnie w obudowie wyglądało. 

Co mi pozostaje, jakaś reklamacja? Albo puszczenie tego w świat póki to coś warte w ogóle. 

 

 

Miałem takie same przeboje z starym Conductorem ale tam był jeszcze konwerter USB CMedia.

Jak na gwarancji reklamuj, ale w pierwszej kolejności sprawdź inne kable i na innym kompie/laptopie.

 

Te nowe są już na XMOSie bodajże, a z tym nigdy nie miałem problemu.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkąd zacząłem mieć problemy to natknąłem się na kilka wpisów z różnymi problemami i radzili tam coś poustawiać w opcjach USB (wyłączyć jakiś tryb oszczędzania energii, podpiąć pod USB 2.0) i nic. Sprawdzałem też na dwóch kablach, Uniteka i ten standardowy od Bursona i jest to samo. 

 

Teraz sprawdziłem na kompie z windą XP. automatycznie wykrywa jako USB PnP Audio Device (czyli to samo co na win10) ale ten sam problem - nie można wybrać Bursona jako źródła dźwięku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kazimierz9 napisał:

Nie wiem czy wiesz, że obecnie Burson jest już własnością Chińczyków. 

Serio? Chociaż to by tłumaczyło kilka rewizji tego samego modelu plus dodanie balansu wbrew wcześniejszym deklaracjom, że nie poprawia dźwięku. Wtórował im wtedy jeszcze Chord w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sprawdzić też na Win 8.1 i to samo - coś tam winda wykrywa, ale jako źródło dźwięku już nie. Czyli jednak ten mój Burek to badziewie, na to wychodzi i trzeba będzie reklamować. 

 

Generalnie to on powinien śmigać nawet bez sterowników tych do XMOS'a chyba, nie? 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności