Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie jakie parametry ma Burson C3X Performance czy jakikolwiek inny C3 na Low Gain?

W specyfikacji chyba nigdzie nie wspominają o mocy na niskim wzmocnieniu. Na High słucham przy poziomie 30% a na Low na 70% i się zdecydować nie mogę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adriano2510 napisał:

Wiecie jakie parametry ma Burson C3X Performance czy jakikolwiek inny C3 na Low Gain?

W specyfikacji chyba nigdzie nie wspominają o mocy na niskim wzmocnieniu. Na High słucham przy poziomie 30% a na Low na 70% i się zdecydować nie mogę ;) 

Takie same bo gain zmienia jedynie głośność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Spawn napisał:

Takie same bo gain zmienia jedynie głośność.

Nie.

Wyższy gain daje wyższe napięcie maksymalne na wyjściu, a więc umożliwia wyssanie większej mocy ze wzmaka przez odbiornik o danej impedancji - jeśli wydajność prądowa tego wzmaka na to pozwala.

Zmiana wzmocnienia napięciowego (gain) często pociąga za sobą niewielkie zmiany w sygnaturze dźwięku i parametrach urządzenia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wyjątkowo wszyscy mamy rację. Gain zwiększa lub zmniejsza napięcie przez co jest głośniej albo ciszej przy tym samym ustawieniu potencjometru.

 

10 minut temu, audionanik napisał:

Nie.

Wyższy gain daje wyższe napięcie maksymalne na wyjściu, a więc umożliwia wyssanie większej mocy ze wzmaka przez odbiornik o danej impedancji - jeśli wydajność prądowa tego wzmaka na to pozwala.

Zmiana wzmocnienia napięciowego (gain) często pociąga za sobą niewielkie zmiany w sygnaturze dźwięku i parametrach urządzenia.

To prawda, wyższy gain czasami zwiększa zniekształcenia dlatego powinno się używać niższego chyba że skala głośności na to nie pozwala i wtedy daje się wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Wyższy gain daje wyższe napięcie maksymalne na wyjściu

Tak.

 

Godzinę temu, audionanik napisał:

a więc umożliwia wyssanie większej mocy ze wzmaka przez odbiornik o danej impedancji - jeśli wydajność prądowa tego wzmaka na to pozwala.

Coś tu już chyba nie bałdzo. Jak na low gain masz 4Volty a na High Gain 10, i "odbiornik" zawoła o 2Volty aby osiągnąć 80decybeli to na low gain będziesz te 2volty miał w połowie skali potka a na high gain na samym początku. To że masz do dyspozycji 10Voltów to nie zmienia faktu że te same sluchawki dla 80db nadal używają 2V. Oczywiście dany odbiornik będzie potrzebował aby wzmacniacz dostarczył mu również odpowiednią moc przy danej głośności. Dla 80db przy 2V to może być np 1wat, ale dla 90db przy 2,5V może to być już 5Watów. Zmiana gainu nie zwiększa Ci bezpośrednio ilości watów więc nic więcej jak to nazwałeś nie wyssie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn wszystko trochę pokręciłeś...ale bardzo malowniczo. Poczułem się jak podczas tłumaczenia żonie dlaczego przywaliła zderzakiem w słupek - na końcu zawsze się okazuje, że to moja wina.:D

 Zamieniasz rolami skutki i przyczyny, mieszasz czułość i skuteczność słuchawek...i jeszcze troszkę przekręciłeś mój wpis, bo pominąłeś ważne słówko.

32 minuty temu, Spawn napisał:

Zmiana gainu nie zwiększa Ci bezpośrednio ilości watów więc nic więcej jak to nazwałeś nie wyssie.

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Wyższy gain daje wyższe napięcie maksymalne na wyjściu, a więc umożliwia wyssanie większej mocy ze wzmaka przez odbiornik o danej impedancji

Wyższy gain, jak wspomniałem to wyższe napięcie max co przy zapewnieniu odpowiedniej wydajności prądowej zwiększa PODAŻ (jeslii jesteś ekonomistą:D) mocy; jej dostępność, zakres...bez obowiązku jej wykorzystania.

 

Oczywiście w celu wytworzenia ciśnienia akustycznego o danej wartości przez konkretne słuchawki należy przyłożyć do nich to samo napięcie (muszą pobrać tę samą moc) zarówno przy niskim jak i wysokim gainie (przy mało skutecznych może na niskim być zbyt mała podaż).

Tylko że jak zaobserwował wyżej @adriano2510 wyższy gain daje mniej precyzyjne brzmienie, o czym produkowałem się na tym forum już z pięć lat temu.

Spociłem się.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w porządku tyle że jeśli masz słuchawki które na low gain dostają już wszystko co są w stanie pobrać to zmiana gainu nie wpływa na to ile mocy produkuje wzmacniacz. Wpływa na ilość voltów które mają wpływ na głośność dlatego też poziomy gainu producenci podają często w decybelach.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

No i w porządku tyle że jeśli masz słuchawki które na low gain dostają już wszystko co są w stanie pobrać to zmiana gainu nie wpływa na to ile mocy produkuje wzmacniacz i dlatego mówie że gain nie wpływa na moc. Wpływa na ilość voltów które mają wpływ na głośność dlatego też poziomy gainu producenci podają często w decybelach.

Załamałem się.

A tym:

3 minuty temu, Spawn napisał:

Wpływa na ilość voltów które mają wpływ na głośność dlatego też poziomy gainu producenci podają często w decybelach.

już wdeptałeś mnie w ziemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
No to *uj bąbki strzelił.
 
burson.thumb.jpg.e8cb047a5d6f7c89ab51ace2cda92019.jpg
Burson ma świetny support. Nie martw się niczym. Mi wysłali za darmo (!) nawet części do sprzętu po gwarancji. Poczekaj co Ci odpiszą.

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś rekomendacje co do wymiany opampów w Burson Playmate (1) ? Kupiłem Basica z myślą że je wymienie po jakimś czasie i właśnie wjechały całkiem dobre promocje na audeos więc chyba dokonam zakupu, tylko zastanawiam się nad konfiguracją:

- 4x classic

- 4x vivid

- 2x classic 2x vivid

 

Jakieś sugestie?

 

Zasilam z tego HD6XX, HD600 oraz LCD-2C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi się przypomniało z odsłuchów m.in u @vonBaron potencjał mocy i głośności Bursona C3R. 

Myślę, zę warto zostawić jako ciekawostkę. Ustawione na high gain:

 

Hifiman Susvara - głośność 50/100

Abyss 1266 - głośność 43/100

AKG K701 - głośność 31/100

HD800S - głośność27/100

Final D8000 - głośność 10/100

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wartości to że tak powiem dźwiękowe urwanie głowy (czy uszu)? :)
Już entry lvl C3P daje radę. Choć Ultrasy nie są zbyt wymagającymi słuchawkami jeśli chodzi o głośność bo są bardzo skuteczne. Normalnie wystarczy mi przekręcić potek żeby złapało "01" i tak mogę słuchać cały dzień zarówno jeśli chodzi o BT jak i połączenie z kompem. Maksymalnie póki co na wysokim gainie wykręciłem chyba 64 choć czułem że jeszcze mógłbym kręcić głośniej. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Undertaker napisał:

Te wartości to że tak powiem dźwiękowe urwanie głowy (czy uszu)? :)
 

dla mnie to są normalne poziomy głośności, choć wiadomo dla każdego mogę być inne. Słucham tak, aby nie umknął żaden detal. Poza tym, 3 pierwsze wymienione słuchawy to jedne z najtrudniej pędnych, więc potka trzeba już mocniej rozkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności