Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

 

Z ciekawosci do posiadaczy Bursona C3X - z jakimi wzmacniaczami lampowymi - bo wiem, że są tu tacy - parowaliście ze sobą te urządzenia? Jestem szczęśliwym posiadaczem Bursona C3X ale nosze sie z zamiarem dokupienia lampy i wykorzystanie Bursona jako DAC. Nie żebym byl niezadowolony z Burka, wrecz przeciwnie, ale brakuje mi w nim troche ciepełka, kleiku lampowego (nie sluchalem nigdy lamp, ale z tego co wyczytalem takie brzemienie wlasnie dają te urządzenia).

 

ps. sluchawki jakie posiadam, to ZMF Atticus (300ohm) i dojdą Audeze LCD2C (70ohm). Mam jeszcze Nighthawki i Meze Classics (odpowiednio 25 i 35ohm), ale tutaj impedencja bedzie za niska do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Czesc,

 

Z ciekawosci do posiadaczy Bursona C3X - z jakimi wzmacniaczami lampowymi - bo wiem, że są tu tacy - parowaliście ze sobą te urządzenia? Jestem szczęśliwym posiadaczem Bursona C3X ale nosze sie z zamiarem dokupienia lampy i wykorzystanie Bursona jako DAC. Nie żebym byl niezadowolony z Burka, wrecz przeciwnie, ale brakuje mi w nim troche ciepełka, kleiku lampowego (nie sluchalem nigdy lamp, ale z tego co wyczytalem takie brzemienie wlasnie dają te urządzenia).

 

ps. sluchawki jakie posiadam, to ZMF Atticus (300ohm) i dojdą Audeze LCD2C (70ohm). Mam jeszcze Nighthawki i Meze Classics (odpowiednio 25 i 35ohm), ale tutaj impedencja bedzie za niska do lamp.

Zdecydowanie polecam SinusAudio Dualmono OTL 6N13S, lub mega wypas na lampach 2A3, którego teraz posiadam, dla mnie praktycznie endgame.  Łączę z Buronem C3R, efekt jest świetny, super barwa i przestrzeń. U mnie gra z HD800S i K701, do słuchawek  300 ohm jak znalazł i nie tylko. Możesz spokojnie wypożyczyć na testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Poczytam sobie w wolnej chwili recenzje. Jakie ma wymiary ten wzmak na szer? Moja półka zmieści tylko wszystko co ma maksymalnie 31cm szer.

 

A czy ktos moze parował Bursona z Feliksem Espressivo mark II albo Elise ? Ciągnie mnie do tej marki, byc moze dlatego, ze byl to pierwszy wybor o ktorym zaczalem czytac nt. takich wzmacniaczy. Na ile by mi sie zmieniło brzmienie w stosunku do Bursona przy tych Feliksach? Warto sie zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MichalZZZ napisał:

Dzieki za info. Poczytam sobie w wolnej chwili recenzje. Jakie ma wymiary ten wzmak na szer? Moja półka zmieści tylko wszystko co ma maksymalnie 31cm szer.

 

A czy ktos moze parował Bursona z Feliksem Espressivo mark II albo Elise ? Ciągnie mnie do tej marki, byc moze dlatego, ze byl to pierwszy wybor o ktorym zaczalem czytac nt. takich wzmacniaczy. Na ile by mi sie zmieniło brzmienie w stosunku do Bursona przy tych Feliksach? Warto sie zainteresować?

Espressivo jak pisał kolega wyżej sobie odpuść.

SinusAudio Dualmono OTL 6N13S porównywałbym z Feliks Euforia (miałem na odsłuchach), z tym że Sinus gra większą sceną. Sinus na lampach 2A3 to przynajmniej o półkę wyżej klasowe brzmienie.

Oczywiście jest jeszcze np WBA, który znają inni użytkownicy, tylko nie wiem jak tam z możliwością odsłuchu i termin realizacji zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany tym Sinusem o ktorym szczerze powiedziawszy pierwsze slysze (jestem nowy w tym swiecie). Ceny widze są naprawde znośne, a to duży plus. A powiedz mi jeszcze kolego - ma w sobie oprócz sceny (na czym mi tez zależy) ciepełko, barwę i solidny bass, czy na wstepie bede musial dokupic inne lampy ? Jaką ma moc na wyjściu? Muzyki jakiej slucham to rap,elektronika, rock, pop. Przy okazji napisz jeszcze prosze jak mozesz jakich kabli RCA do tego używasz. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MichalZZZ napisał:

ciepełko, barwę i solidny bass

Bez dwóch zdań, właśnie to go oprócz sceny wyrożnia🙂 i żeby to mieć, wystarczą nawet te podstawowe lampy. Zabawa lampami, to na później, wraz z narastającą psychozą poprawy brzmienia😉

kable RCA, to jest tu jeden wielki misz masz. Ja jestem fanem Neotech, mam teraz najwyższy model NEMOI 1220.

ale spokojnie mógłbyś zacząć od Neotech 3220, są na allegro, itp.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalZZZ napisał:

@dj1978 Moglbys mi zmierzyc szerokość tego wzmaka ? Nie moge znalezc info. Dzieki :)

Mam teraz wzmaka SinusAudio Dualmono na lampach 2A3 i jest on w innej szerszej obudowie niż ten 6N13S. Ale jak go miałem, to szerokość była chyba maks 30 cm. Kolega @prolim z tego co kojarzę ma Dualmono 6N13S, więc jak będzie uprzejmy (wiem, że jest) to poda Ci dokładny wymiar🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, MichalZZZ napisał:

@dj1978 Moglbys mi zmierzyc szerokość tego wzmaka ? Nie moge znalezc info. Dzieki :)

Dane bezpośrednio od producenta na temat wymiarów DualMono 2A3:

Wielkość panela przedniego 340x90mm / 10mm

Szerokość 330mm

Wysokość 84mm

Głębokość 283mm

 

Takie info dostałem na zapytanie o ten element. Mały nie jest, ale piękniejszego lampiaka chyba nie widziałem :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Vaiet napisał:

Dane bezpośrednio od producenta na temat wymiarów DualMono 2A3:

Wielkość panela przedniego 340x90mm / 10mm

Szerokość 330mm

Wysokość 84mm

Głębokość 283mm

 

Takie info dostałem na zapytanie o ten element. Mały nie jest, ale piękniejszego lampiaka chyba nie widziałem :)

 @MichalZZZ ten Dualmono 6N13S jest na pewno węższy od mojego 2A3, którego wymiary podał @Vaiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam zapytanie czy ktoś z was reklamował produkty bursona??

Op ampy mają dożywotnią gwarancję i padł mi. 

Czy ktoś miał styczność lub reklamował? Zamawiałem ze strony https://www.bursonaudio.com/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mayster napisał:

Pisz do producenta i tyle. Pytanie tylko czy nie trzeba rejestrować produktu po zakupie celem wydłużenia gwarancji.

No właśnie jakiś trik w tym jest bo chyba jak nie zarejestrujesz w ciągu 30 dni to chyba gwarancja lifetime przepada. 

Więc przestroga do wszystkich rejestrujcie bo padło mi po roku użytkowania.

Zakupiłem w lato ale zobaczymy co odpiszą. Jak tak chwalą się wysoką jakością produktów to też powinni przyjąć reklamację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja przedłuża z 2 lat do dożywotniej, więc tak czy inaczej gwarancję masz. Nie wiem jaki tu trik zatem, rejestracja krótko po zakupie dla otrzymania jakiś grantsów to nic nowego 🙂 Chwalą się wysoką jakością, ale większość uwalonych V6 to wina użytkownika / sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Czy ktoś z was eksperymentował takimi porównaniami i testami?

Zerżnięte z neta.

- Muses 01 - Neutralny i bardziej wyrafinowany dźwięk niż zwykły, więcej powietrza. - Burson V6 Vivid - Jakoś podobnie z Muses 02 - więcej dołu - ale nie aż 02, ale lepsze tony, lepsza scena i bardziej wyrafinowany dźwięk. - Burson V6 Classic - Całkiem podobny do Muses 01, ale bardziej wyrafinowany i muzykalny.

 

 

W dniu 22.11.2020 o 12:53, Mayster napisał:

Rejestracja przedłuża z 2 lat do dożywotniej, więc tak czy inaczej gwarancję masz. Nie wiem jaki tu trik zatem, rejestracja krótko po zakupie dla otrzymania jakiś grantsów to nic nowego 🙂 Chwalą się wysoką jakością, ale większość uwalonych V6 to wina użytkownika / sprzętu.

Napisałem do nich i czekam na informację bo zamawiałem z ich strony. Powinni mi podać jakieś info jak zareklamować ich produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaylo napisał:

Znalazł ktoś dobrą cenę na Conductora 3R? (w okolicach 6500 tak jak przedpremierowy był sprzedawany)

Wczoraj w okazjach było linkowane BF promo w Audeos, masz Bursony z rabatem 20%, więc wyjdzie coś koło tego.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności