Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, balans to przynajmniej dodatkowe okablowanie bo chyba tematu nie idzie załatwić prostym dodaniem wtyczki odpowiedniej w tym przypadku. Ja nie mówię że nie, jest to temat na przyszłość, póki co nie miałem w domu nigdy słuchawek na XLR'ach więc nie miałem potrzeby :) A przerabiać specjalnie swoich mi się nie chce, choć widziałem już Edition 9 "Balanced". 

 

@slawsimno już bez przesady że jak nie kupisz nowego Bursona to Ci muzyka nie zagra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slawsim napisał:

Jednak koledzy na forum piszą, że z gniazda XLR gra lepiej. Kusi żeby sprawdzić. 

z którego forum?🙂 Bo tutaj to nie wydaje mi się, żeby ktoś w jednym czasie słuchał C3XR i C3R...

W C3XP mogę się zgodzić co do różnic, są wszystkie wyjścia na raz i SE jest "osłabione" względem XLR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Undertaker napisał:

slawsimno już bez przesady że jak nie kupisz nowego Bursona to Ci muzyka nie zagra ;)

Mój mały Burson Lycan też naprawdę dobrze gra 😃

@dj1978 miałem na myśli to, że ogólnie pisze się o wyższości xlr nad se, a jakie są to na prawdę korzyści musimy sami ocenić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, slawsim napisał:

 

@dj1978 miałem na myśli to, że ogólnie pisze się o wyższości xlr nad se, a jakie są to na prawdę korzyści musimy sami ocenić. 

ale to jest stereotyp z którym nie wszyscy się zgadzają. Może tak być, gdy masz we wzmaku wszystkie wyjścia na raz i balans jest forowany większą mocą.

Już to pisałem wcześniej, Burson C3R gra mi wyraźnie lepiej (przestrzeń, wypełnienie) niż np Auralic Taurus MK II po XLR. Gdzie Auralic miał zwykle wysokie notowania za wyjście balans.

 

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The hype train is officially on! Nie wiem na ile ten potwór jest lepszy od Performensa ale

56 minut temu, audionanik napisał:

lekko kremowo

ja o takie audio walczyłę! Jak tylko lampucerki pierwszy raz posłuchałem. 

To jak słuchanie iPoda Touch 4G na sterydach albo wcinanie kinder czekolady. 

Brzmienie - mniam!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik dziękuję za podzielenie się pierwszymi wrażeniami!

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, posiadam C3R i zastanawiam się nad wymianą wzmacniaczy operacyjnych na wersje Classic V6, tylko nie jestem przekonany czy mogę 4x dual Classic zamontować.

 

Moje wątpliwości biorą się stąd gdyż na pokrywie jest taki schemat (zdj. w załączniku).

 

Zaś na stronie audeos w opisie pisze o czterech wzmacniaczach operacyjnych dual (zdj. w załączniku),

 

Tak więc teraz jestem skołowany czy mogę brać 4x Classic Dual czy 2x Classic Dual i 2x Classic Single?

 

Chce Bursona bardziej „ocieplić” i więcej muzykalności dodać tymi kostkami.

82F9099A-F300-4740-9E04-A99FAA319027.jpeg

926BF514-B4D4-49CB-BF8E-E21C832C3AD1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej rozkręć obudowę i zobacz czy wszystkie opki są duale.

Mając możliwość wymiany opków w C3 aplikowałem duale, ale z czasem może coś się zmieniło.

W teorii dwa duale pracują na konwersji IV i dwa duale pracują w jednej połowie na filtrze LP i drugiej połowie na wzmocnieniu.

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C3R są 2x dual + 2x single w LP, tak jak pokazałeś zdjęcie naklejki na obudowie, oraz tak widnieje w manualu u producenta. Sam osobiście wymieniłem na classic w LP, właśnie na single. Teoretycznie jest szansa, by duale (czyli "przyjmujące" dwa napięcia) mogły pracować z trybie single, ale:

1. zasadność ekonomiczna żadna,

2. zakres napięć najprawdopodobniej jest inny.

Reasumując, wymień single na single... 🆗

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem wszystkie manuale Bursona na szybkości i jest tak: C3 Reference i C3 Performance mają po 2 duale i 2 single. Z kolei C3X Reference i C3X Performance mają po 4 duale. W każdym jednym jest też podane, że zasilanie opków to 15V, więc działają na tych samych napięciach. JA się jednak nie znam i nie wiem, czy włożenie duala w miejsce singla coś da :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwsza recenzja nowego Soloista :)
https://www.head-fi.org/showcase/burson-soloist-3x-performance.24591/

 

Na stronie Bursona też się pojawił opis:
https://www.bursonaudio.com/products/soloist-3x-performance/

Edytowane przez pabloj
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablojWidziałem już niedawno ten opis, ale faktycznie jest to chyba jedna z pierwszych jeśli nie premierowa tego typu rozbudowana opinia. I chyba nawet pomiary są, więc i do odjosajens by się nadawało :)Na hedfaju ktoś zapytał bezpośrednio Bursona o maksymalizację jakości dotyczącą wyboru i różnic względem integr C3 a zestawu dzielonego i tu w sumie nie dziwne, Australijczycy polecają zestaw dzielony Composer+Soloist 3. 

Z drugiej strony integry z serii Reference mają chyba najwięcej tych całych sekcji zasilania MCPS jeśli liczyć jedno urządzenie bo już dac+amp osobno da więcej zdaje się. Ale DAC ma jedną kość Sabre a integry Reference po dwie. 

 

Mi na tyle podoba się C3P że w połączeniu z jego funkcjonalnością (szczególnie BT) z jednej strony mam trochę dość tego gonienia za lepszym audio, a z drugiej no ciekawe jakby to zagrało w ramach takiej Bursonowej wieży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności