Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Burson Fun.
Na head-fi piszą, że z racji wysokiej impedancji na wyjściu słuchawkowym (6 ohm), wzmak nie najlepiej radzi sobie z basem w słuchawkach o niskiej impedancji (np. 32 ohm).
Prawda to czy fałsz? Chciałem go parować z Fostex th610, Denon D2000, Sony xba- z5

Będę wdzięczny za pomocne słowo :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 13:40, Filip77 napisał:

Burson Fun.
Na head-fi piszą, że z racji wysokiej impedancji na wyjściu słuchawkowym (6 ohm), wzmak nie najlepiej radzi sobie z basem w słuchawkach o niskiej impedancji (np. 32 ohm).
Prawda to czy fałsz? Chciałem go parować z Fostex th610, Denon D2000, Sony xba- z5

Będę wdzięczny za pomocne słowo :)
 

 

Nie ma żadnych problemów.

Th610 i C3 ma chyba @vaiet, powinien potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2020 o 13:40, Filip77 napisał:

Burson Fun.
Na head-fi piszą, że z racji wysokiej impedancji na wyjściu słuchawkowym (6 ohm), wzmak nie najlepiej radzi sobie z basem w słuchawkach o niskiej impedancji (np. 32 ohm).
Prawda to czy fałsz? Chciałem go parować z Fostex th610, Denon D2000, Sony xba- z5

Będę wdzięczny za pomocne słowo :)
 

 

2 minuty temu, Mayster napisał:

 

Nie ma żadnych problemów.

Th610 i C3 ma chyba @vaiet, powinien potwierdzić.

A mam TH610 i TH900mk2, a z Bursonów C3X Perf i Playmate. W przypadku tych dwóch problemu z kontrolą nie ma żadnego. Nic się nie leje, że tak to ładnie ujmę, nie zależnie od zastosowanego gainu. Tyle, że C3XP ma 0,5ohm na wyjściu, a Playmate 2ohm. Mam też Aune S6Pro, które ma na pewno większą impedancję od obu,, może nawet w okolicach 8ohm i tam się nic nie dzieje, ale...! No właśnie, z XBA-Z5 i innymi dokanałówkami może nie być aż tak wesoło. Wszelkie czułe doki, a zwłaszcza hybrydy i multiarmatury będą zwyczajnie szumieć i mogą być problemy z kontrolą basu, czy też sopranów. W przypadku nausznych aż tak bym się o to nie obawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.08.2020 o 12:18, Mayster napisał:

Już na dniach Burson ma zaprezentować zastępcę modelu wzmacniacza, na który wiele osób czekało (Soloista). Design jak całej serii C3. Będzie balans, dużo watów, zapewne wymienne opampy... :)

Dręczy mnie pewna wątpliwość. Czy nowy Soloist to taki C3X Reference bez DAC-a, czy inna konstrukcja? Czy tak samo jest w pełni zbalansowany? Fachowcy spojrzą na PCB i już będą wiedzieć, a ja nie jestem elektronikiem. Może źle rozumuję, ale w Soliście opampy chyba nieco inną rolę pełnią, przecież nie ma DAC-a. Za duży wybór jest tych wzmaków :D Ciekaw jestem porównania brzmienia tych dwóch wzmacniaczy.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @dj1978 za możliwość poznania, Bursona C3, gra inaczej niż sobie wyobrażałem, dużo lepiej, świetna scena, dość spokojna góra, mięsista średnica i potężny bas, normalnie nie powiedziałbym że siedzi w środku kostka Sabre. Świetnie zgrywał się z Susvarami, mocy tona.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron podejrzewam, że stanowią razem świetny duet, zestawienie jest także rekomendowane na stronie. Mnie też zaskoczyła organiczność ich dźwięku i jak podłączyłem D8k bezpośrednio po uruchomieniu Coplanda oraz Bursona... dźwięk był początkowo na hybrydowym wzmacniaczu mniej nasycony, bardziej eteryczny. Cieszę się, że spotkanie z dj1978 minęło w miłej, muzycznej atmosferze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

w z linkowanym wątku dawałem namiary. W C3R robi naprawdę konkretną robotę.

Dzięki. Wygląda solidnie i zakup warto rozważyć. Nie wiem tylko czy aż taka ilość prądu jest potrzebna. Np. Burson podaje, że do Lycana potrzebne jest zasilanie 24V 60W, czyli 2,5 Ampera. Lycan przy rozruchu pobiera 400 mA, a potem już tylko 230 mA, wiec po co podają takie wymogi zasilania nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, slawsim napisał:

Dzięki. Wygląda solidnie i zakup warto rozważyć. Nie wiem tylko czy aż taka ilość prądu jest potrzebna. Np. Burson podaje, że do Lycana potrzebne jest zasilanie 24V 60W, czyli 2,5 Ampera. Lycan przy rozruchu pobiera 400 mA, a potem już tylko 230 mA, wiec po co podają takie wymogi zasilania nie wiem.

Lepiej sie trzymac wytycznych napewne jesli chodzi o napiecie. Myslalem na poczatku o Tomanku ale takie napiecia wykraczaly poza standard, wiec zasilacz musialby byc na zamowienia z ekstra doplata. Mialem juz kilka Tomankow a ten zasilacz z ali sprawia wrazenie nawet solidniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, dj1978 napisał:

Mialem juz kilka Tomankow a ten zasilacz z ali sprawia wrazenie nawet solidniejszego.

Mam Tomanka 24V/1A i tyłka nie urywa, choć zamówiłem go ze słynnym kondem Mundorf M-Lytic na filtracji. Drogi był 600 PLN. Podobno trafa od Toroidy.pl są w zasilaczach Tomanka kiepskie i psują dźwięk. Gdyby tak ustalić skąd Burson kupuje obudowy, to można by ten chiński zasilacz w takiej umieścić i byłby "fabryczny" zestaw 😉

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slawsim napisał:

Mam Tomanka 24V/1A i tyłka nie urywa, choć zamówiłem go ze słynnym kondem Mundorf M-Lytic na filtracji. Drogi był 600 PLN. Podobno trafa od Toroidy.pl są w zasilaczach Tomanka kiepskie i psują dźwięk. Gdyby tak ustalić skąd Burson kupuje obudowy, to można by ten chiński zasilacz w takiej umieścić i byłby "fabryczny" zestaw 😉

No wlasnie te Toroidy podstawowe sa takie se. Dopiero te wyzsze modele sa uznawane za godne uwagi. 24V/1A to max co Tomanek oferuje w standardzie. W sumie podlaczenie 1A do Bursona krzywdy mu chyba nie zrobi, ewentualnie zasilacz sie spoci😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dj1978 napisał:

W sumie podlaczenie 1A do Bursona krzywdy mu chyba nie zrobi, ewentualnie zasilacz sie spoci😉

Właśnie słucham już drugiej płyty i zasilacz tylko w jednym miejscu jest ledwie letni. Te wymagania podane przez Bursona są chyba mocno przesadzone. Z jakimi słuchawkami potrzeba 3A prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem Bursona v3 w wersji zbalansowanej dokładnie tą za 9999zł i tak się zastanawiam czy już po 1 odsłuchu poczuję różnice miedzy nim a moim Aune s6 Podpięte są pod Fostexy th 900 mkll 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 20:56, GABRIEL BABICZ napisał:

Witam zamówiłem Bursona v3 w wersji zbalansowanej dokładnie tą za 9999zł i tak się zastanawiam czy już po 1 odsłuchu poczuję różnice miedzy nim a moim Aune s6 Podpięte są pod Fostexy th 900 mkll 

Powinien być spory przeskok. Może te Fostexy nie potrzebują elektrowni, ale sama jakość będzie sporo lepsza.

 

2 minuty temu, slawsim napisał:

Na Lycanie gałka stoi na "godzinie 9" i to 600-kom wystarczy. 

 

Lycan ma duży gain i nijak ma się to do realnego napędzenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 20:56, GABRIEL BABICZ napisał:

Witam zamówiłem Bursona v3 w wersji zbalansowanej dokładnie tą za 9999zł i tak się zastanawiam czy już po 1 odsłuchu poczuję różnice miedzy nim a moim Aune s6 Podpięte są pod Fostexy th 900 mkll 

Jeżeli u mnie był gigantyczny przeskok między S6 Pro a C3X Performance, to nie wierzę, że nie będzie gigantycznej różnicy między S6 a C3X Reference :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2020 o 20:56, GABRIEL BABICZ napisał:

Witam zamówiłem Bursona v3 w wersji zbalansowanej dokładnie tą za 9999zł i tak się zastanawiam czy już po 1 odsłuchu poczuję różnice miedzy nim a moim Aune s6 Podpięte są pod Fostexy th 900 mkll 

Zależy jak się nastawisz. Ale jak wydałeś tyle kasy to nastawienie sprawi, że poczujesz ogromny skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności