Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, saudio napisał:

Fakt Tomanek nie ma Schaffnera na wejściu.

Tomanek o dziwo szybko odpowiedział. Popularny ULPS tranzystor z jego oferty nie wyrobi się z 24V i 3A, trzeba zmieniać konstrukcję a wtedy koszt +50% czyli ok 1200 zł. W związku z tym trzeba odpuścić rozważania. Tym bardziej, że znalazłem marketingowy opis zasilania V3:

 

Dwa ekranowane trafa zasilające, osobne dla części cyfrowej i analogowej, stabilizacja na tranzystorach, stopień analogowy na tranzystorach. Żadnych gotowców. Tylko co raz to lepsze dedykowane rozwiązania. Do tego najwyższej klasy rezystory i kondensatory do audio.

 

Układ zasilania Conductor 3 ma niemal zerową impedację i piekielną szybkość. Jest 5x wydajniejszy i szybszy niż poprzednia wersja. Osiągnięto to projektując wszystko od nowa i łącząc to co najlepsze z liniowego i impulsowego zasilania, jednocześnie eliminując i wady obu technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

why not? Mimo, że z zasady jestem miłośnikiem tylko uturbionej benzyny to najlepsze w historii wg mnie Ferrari LaFerrari ma silnik elektryczny😉

Po tym jak Burson V3 gra można śmiało stwierdzić, że ma dopracowane zasilanie, choć nie wykluczone, że porządna liniówka wniosłaby jeszcze kosmetyczną poprawę. Jednak potencjalnie wysoka cena takiego zasilacza, czyni skórkę nie wartą...

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam cały sekret Bursona kryje się - poza wymiennymi opkami - na całej sekcji zasilania. W sumie w materiałach chwalą się swoim MCPS, co ma według nich omijać niedoskonałości liniówek i impulsówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy waszym zdaniem interconector RCA Bursona dołączany do m.in do FUN ( niebieski) to przyzwoita jakosc? Jest sens szukać lepszego kabla? Spodziewać się poprawy. Chodzi mi po głowie forza clair.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

interconector RCA Bursona

Ten interconnect zaskakująco dobrze gra jak na chińską taniochę. Może minimalnie ścina górę pasma. Jeśli chcesz go wymienić, to Forza mam pleciony z 8 żył 0,5 metra i nie jest mi potrzebny.

Edytowane przez slawsim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytania jak kolega wyżej, zakupiłem Bursona Soloista MKII i zastanawiam się nad jakością kabli RCA. Ktoś coś może napisać o nich? Czy warto dokupić jakieś kable czy te z zestawu są okej ? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, januszmuzy napisał:

Mam podobne pytania jak kolega wyżej, zakupiłem Bursona Soloista MKII i zastanawiam się nad jakością kabli RCA. Ktoś coś może napisać o nich? Czy warto dokupić jakieś kable czy te z zestawu są okej ? Dzięki

Na pewno warto mieć dobre kable, ale ile kto jest gotowy zapłacić za to, i w kontekście jakiego efektu, to sprawa indywidualna. Ja mam interkonekty, których nie da się zrobić metodą zakupu kabla z metra i zarobienia na nim wtyczek. Tu trzeba zrobić coś więcej, nie metodami automatycznymi znanymi z produkcji masowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby innym nie umknęło, mamy chyba pierwszy audiofilski kabel na USB C do Bursona Conductor Reference V3.

Dwoma słowami audiofilskim można opisać "jest lepiej"😉

Serio, rozwija to co w Bursonie najlepsze, zyskuje jeszcze bardziej holografia i gradacja planów w głąb sceny, POLECAM!

podziękowania dla majstra @espe0 za przeróbkę

 

 

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś widzi kłopot w przerabianiu, są już bardziej klasowe kable USB A-C, którymi naprawdę warto podpiąć Bursona Conductora 3:

 Audioquest Carbon - https://www.futureshop.co.uk/audioquest-carbon-usb-type-a-to-type-c-data-cable

Można mniemać, że standard zaczyna zyskiwać na popularności.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2020 o 19:44, dj1978 napisał:

@GRADO__Fan udało Ci się przetestować jakiś alternatywny zasilacz w Bursonie V3?

 

Szczerze mówiąc musiałem na jakiś czas zawiesić ten temat. Dużo innych obowiązków. Testowałem inne impulsowe, ale różnica była niewielka. A przez nietypowe napięcie 24V to wachlarz gotowców jest znikomy.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś miał okazję testować op ampy SPARKOS LABS SS3602 Dual? Rzekomo grają jeszcze większą sceną od Bursona V6 VIVID...i znakiem zapytania jest czy zmieszczą się do Bursona C3.

https://www.audiophonics.fr/en/composants-electronique-aop/sparkos-labs-ss3602-dual-discrete-opa-dip8-unit-p-13169.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności