Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, majkel napisał:

Ja mogę bez słuchania, jak niektórzy recenzenci. Z tego, co tam dalej @Jaworrr napisał, to w stosunku do starych Bursonów jest nadal to samo do wyboru, czyli łagodnie, kolorowo i bez jaj albo sztywno, mechanicznie i szaro. To jest jak dylemat między paradą równości, a defiladą wojskową.

@majkel, Twój wpis w tym wątku był tak istotny jak występ Michael Jordana w Washington Wizards - nic nie wniosłeś, a jedynie popsułeś sobie statystyki..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropopo, tutaj widzę trochę miłośników Earstream jest. Czy ktoś miał okazję porównać ze sobą Bursona Soloista i Earstream Sonic Pearl? I co też z tego porównania wynikło? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pabloj napisał:

Apropopo, tutaj widzę trochę miłośników Earstream jest. Czy ktoś miał okazję porównać ze sobą Bursona Soloista i Earstream Sonic Pearl? I co też z tego porównania wynikło? :D

Kiedys ok 9lat temu goscilem u siebie Black Pearl majac Bursona HA-160. Ze sluchawkami D7000 z perspektywy czasu, brzmienie wzmacniacza Majkela, lepiej zapamietalem,  bardziej mi sie podobalo ale ja sie nie znam:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was łączył Bursona V3 ze słuchawkami ADX5000 Audio Technica? Posiadam takową konfigurację i zastanawiam się na jakie przewody wymienić fabryczne -  słuchawkowy z gniazdami A2DC oraz ten nieszczęsny pudełkowy bursonowy USB C ? Macie jakieś propozycje ? Może coś od chłopaków z Forza AudioWorks - hybryde lub miedź (co lepiej się zgra w tej konfiguracji) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xaos napisał:

Witam. Czy ktoś z Was łączył Bursona V3 ze słuchawkami ADX5000 Audio Technica? Posiadam takową konfigurację i zastanawiam się na jakie przewody wymienić fabryczne -  słuchawkowy z gniazdami A2DC oraz ten nieszczęsny pudełkowy bursonowy USB C ? Macie jakieś propozycje ? Może coś od chłopaków z Forza AudioWorks - hybryde lub miedź (co lepiej się zgra w tej konfiguracji) ? 

Nie wiem czy to dobre połączenie, AT gra po jasnej stronie z dużą sceną podobnie Burson także potęguje to co AT mają już wyeksponowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, saudio napisał:

Nie wiem czy to dobre połączenie, AT gra po jasnej stronie z dużą sceną podobnie Burson także potęguje to co AT mają już wyeksponowane.

Słuchałem wielu opcji przed zakupem i AT w mojej i nie tylko w mojej ocenie grają bardzo neutralnie i ciężko szukać cokolwiek w nich wyeksponowanego więc z Bursonem świetne połączenie. Oczywiście zależy co kto chce uzyskać i czy chce zmieniać coś w dźwięku. Ja nie chce. Szukam tylko przewodu aby wymienić fabryczny, który jak w każdych słuchawkach niestety nie jest najwyższych lotów. Co byście polecili ? To samo tyczy się kabla USB C do bursona, bo fabryczny to śmiech :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, xaos napisał:

Słuchałem wielu opcji przed zakupem i AT w mojej i nie tylko w mojej ocenie grają bardzo neutralnie i ciężko szukać cokolwiek w nich wyeksponowanego więc z Bursonem świetne połączenie. Oczywiście zależy co kto chce uzyskać i czy chce zmieniać coś w dźwięku. Ja nie chce. Szukam tylko przewodu aby wymienić fabryczny, który jak w każdych słuchawkach niestety nie jest najwyższych lotów. Co byście polecili ? To samo tyczy się kabla USB C do bursona, bo fabryczny to śmiech :)

Sam polecam kable od Forza Audioworks, tu roznica znaczaca miedzy oryginalnym (Audeze LCD). W kwestii USB wez na probe Wireworld-a wysylkowo, moze ze dwa modele, bedziesz mial porownanie, bez problemu oddasz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czodaboy napisał:

Sam polecam kable od Forza Audioworks, tu roznica znaczaca miedzy oryginalnym (Audeze LCD). W kwestii USB wez na probe Wireworld-a wysylkowo, moze ze dwa modele, bedziesz mial porownanie, bez problemu oddasz. 

 

Zastanawiam się nad Hybrydą Noir ale może lepsza miedź ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami USB A - C jest ciężko, bez przejściówek się nie obędzie z czymś firmowym. Sam ostatnio dorzucam do Bursonów Uniteki Premium, bo używam ich wersji podstawowych i są całkiem ok. Wiadomo, że nadal to śmieszna cena (20-30 zł.), ale nadal sporo lepsze od fabrycznych.

 

Co do kabli słuchawkowych, to sprawdź Plussounda: https://audeos.pl/pl/searchquery/plussound/1/phot/4

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje reklablowane KPP z podłączonym kablem zbalansowanym. Mam dla nich dwa kabelki, jeden cieńszy (mniej miedzi 2 żyły), drugi właśnie zbalansowany 4 żyłowy i ten jest podłączony do adaptera XLR2Jack i wciąż słychać różnice in plus w stosunku do cieńszego kabla bez adaptera. Przede wszystkim w wielkości sceny.

 

image.png

 

Rekabling wykonywał @Perul

 

image.png

Edytowane przez pabloj
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko śmieciuchy wpadają w te żeberka na górze ;) Ale nagrzewa się mnij niż Rme Pro . Do plusów włącznik z przodu a minusów wyświetlacz trochę świeci .

 

IMG_20200510_154235774.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, radzik55 napisał:

Tylko śmieciuchy wpadają w te żeberka na górze ;) Ale nagrzewa się mnij niż Rme Pro . Do plusów włącznik z przodu a minusów wyświetlacz trochę świeci .

 

IMG_20200510_154235774.jpg

Fakt, nie spodziewam się, żeby w tych żeberkach nie miał się zbierać kurz, ale na szczęście na srebrnym widać mniej. Co do wyświetlacza, to ten z błękitnym podświetleniem w Playmate nie daje po oczach nawet w całkowicie zaciemnionym pokoju, no ale... Nie można mieć wszystkiego 😜 Za to towarzystwo ma zacne, oj zacne. Verite C - mój słuchawkowy mokry sen :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verite są niesamowite , tak jak Eikony @MFRD , podobny  styl grania, jak porównywałem Eikony do Diana Abyss , postawiłem im  remis i temu decyzja o Verite .

Jak nie dawno słyszałem, ma się pojawić oferta ZMF w Polsce ! Wiec warto poczekać , może będzie szansa posłuchać :)

Miałem Playmate i Rme Adi 2 pro w tym samym czasie i grały bardzo podobnie , burson był minimalnie  cieplejszy a rme minimalnie naturalniejszy i naszpikowany rożnymi funkcjami .A po za tym podobne poziom dźwięku *

Playmate to kawał dobrego sprzętu .

 

 

 

Edytowane przez radzik55
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, radzik55 napisał:

Verite są niesamowite , tak jak Eikony @MFRD , podobny  styl grania, jak porównywałem Eikony do Diana Abyss , postawiłem im  remis i temu decyzja o Verite .

Jak nie dawno słyszałem, ma się pojawić oferta ZMF w Polsce ! Wiec warto poczekać , może będzie szansa posłuchać :)

Miałem Playmate i Rme Adi 2 pro w tym samym czasie i grały bardzo podobnie , burson był minimalnie  cieplejszy a rme minimalnie naturalniejszy i naszpikowany rożnymi funkcjami .A po za tym podobne poziom dźwięku *

Playmate to kawał dobrego sprzętu .

 

 

 

To prawda, Playmate prezentuje zaskakująco wysoki poziom. Szczególnie przypadła mi do gustu konfiguracja 3x Vivid + 1x Classic na wyjściu słuchawkowym (nie pamiętam oznaczenia na PCB, ale chyba HP Stage).

 

Ciekaw jestem, czy i jak duża jest różnica między niskim a wysokim gainem w przypadku ZMF. Raz, że to 300ohmwe drivery a dwa, że skuteczność też jest w okolicach 100db. Ja na ten przykład słyszę znaczącą różnicę w graniu HD800S między niskim a wysokim gainem na Playmate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności