Skocz do zawartości

Fanklub Burson Audio


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

@audionanik wyczułeś mnie, bo już pisałem jak dodałeś komentarz ale nie pocisnę, bo jednak podoba mi się :) musiałem tylko zrozumieć jego styl. 

 

W porównaniu do Arcama Rheada gra sobie to relaksująco (w low gain gdzie jest równiejszy i nie taki napięty bardziej mi się podoba).

Z przyjemnie podpompowanym nie hiper szczegółowym basem, holograficzną średnicą, zaokrągloną złotą górą i dużą sceną.

Dużymi i masywnymi dźwiękami, szczególnie masę od razu słychać i to daje poczucie przytulenia dźwiękiem.

Scena mnie zaskoczyła, spodziewałem się spłaszczenia i raczej stereo ale jest też głębi wystarczająco żeby nie pomyśleć o graniu między uszami. I to wszystko ładnie zobrazowane.

 

To czego może brakować to przejrzystość, krystaliczność w miejsce której pojawia się analogowy charakter. Soloist to melomański klocek na 102 :) 

Nie jestem pewien czy dla Hawków tej masy i tego analogowego charakteru nie jest już za dużo. Z DT880PRO fajnie zagrał, dociążył je ale i tak wolę Hawki.

Ogólnie im cięższy metal tym lepiej mi się soloist sprawdzał, w elektronice chyba wolę Arcama. 

 

 

Edytowane przez Jaworrr
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaworrr Jak podpinam go srebrnymi interkonektami (Stines Audio Silver - koleś na Allegro robi i sprzedaje) to jest przejrzystość, że hoho, a nawet i ta słynna eteryczność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tommir napisał:

Czy ktoś miał okazje słuchać Th900 na V2+? Pomyślałem by go kupić, ale gdzieś się teraz natknąłem na informację, że na nim szumią... No i sam nie wiem.

Słuchałem kiedyś, nie szumiały, miałem TH900 mk1. Ale też za bardzo połączenie mi się nie podobało góry za dużo, i masy więcej by się przydało. To już lepiej bym je łączył właśnie z soloistem. 

11 minut temu, pabloj napisał:

@Jaworrr Jak podpinam go srebrnymi interkonektami (Stines Audio Silver - koleś na Allegro robi i sprzedaje) to jest przejrzystość, że hoho, a nawet i ta słynna eteryczność :D

A to ja mam bardziej przyziemny set, srebra żona przejęła :) https://photos.app.goo.gl/fKVpgorijgUf3dAx9 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

@pabloj, tak chwalimy tego sl mk2, że zaraz nie wytrzymia normalnie...aż pożyczyłem swojego @Jaworrrowi i z tego co wiem, to chyba trochę po nim pociśnie w końcu; liczę na to, bo już nudno się robi:)

Mówisz - masz. Ja mogę bez słuchania, jak niektórzy recenzenci. Z tego, co tam dalej @Jaworrr napisał, to w stosunku do starych Bursonów jest nadal to samo do wyboru, czyli łagodnie, kolorowo i bez jaj albo sztywno, mechanicznie i szaro. To jest jak dylemat między paradą równości, a defiladą wojskową. Wybieram bramkę nr 3.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaworrr napisał:

Słuchałem kiedyś, nie szumiały, miałem TH900 mk1. Ale też za bardzo połączenie mi się nie podobało góry za dużo, i masy więcej by się przydało. To już lepiej bym je łączył właśnie z soloistem. 

 

To ja już się chyba poddaję ;) i zaczynam poszukiwania od początku, chyba że coś podpowiecie i oszczędzicie rozczarowań ;) Chciałbym zmienić tor, nauszniki miałyby pozostać (TH900 i HE500). Metal + rock, raczej combo, ale może być osobno. Raczej z drugiej ręki, najlepiej aby nie przekroczyło 4K.Tak sobie wymyśliłem tego Bursona (jako producenta, niekoniecznie model), ale może niepotrzebnie się przyczepiłem. Z cma600i trochę mnie fostexy drażnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir No chyba, że drażni Cie myśl, że fostexy mogly by grać lepiej z lepszym torem to wtedy ok zmiana jak najbardziej uzasadniona ;)

@audionanik chłopie opamiętaj się. Hajp nakręcamy na słuchawki które posiadamy i pewnie będziemy chcieli sprzedawać. D7000 nie posiadamy, ale może byśmy chcieli do nich wrócić, więc na ten moment są fe, wręcz niesłuchalne i zdecydowanie odradzamy..... dopóki ich nie kupimy ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 21:08, pabloj napisał:

Ta szkoła Soloista bardzo mi się podoba, któryś jeszcze z Bursonów gra w ten sposób? Szkoda, że tak mało mają sprzętów z wyjściem XLR, ja mam akurat najwięcej kabli z taką wtyczką 😕

 

Brak xlr to jedyny powód, dla którego myślę o potencjalnej zmianie (kiedyś) mojego Soloista na coś innego. Jak będzie ci się chciało, to zrób porównanie do SP200. Zastanawiałem się po krótkim odsłuchu, czy nie przesiąść się na niego, tyle że to też inna sygnatura brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, Rotgut said:

 

Brak xlr to jedyny powód, dla którego myślę o potencjalnej zmianie (kiedyś) mojego Soloista na coś innego. Jak będzie ci się chciało, to zrób porównanie do SP200. Zastanawiałem się po krótkim odsłuchu, czy nie przesiąść się na niego, tyle że to też inna sygnatura brzmienia.

Już zrobiłem, narazie robocze, bo to dopiero kilka dni minęło: 

Tak notabene to możesz sobie dokupić/dorobić adapter XLR na duży Jack i podepniesz swoje kabelki do Soloista/CV2, ja tak zrobiłem i nie żałuje. Dzięki SP200 dotarło do mnie (bo napięcie na jego wyjściu XLR jest takie samo jak SE i to proteza a nie balans), że to nie sam balans robił największą robotę w różnicy dźwięku, tylko konstrukcja kabli zbalansowanych, które używałem zamiast stocków.

 

 

 

1 hour ago, audionanik said:

Kabel usb by Earstream, dac by Earstream, cd Harman/Kardon moded by Earstream; ic rca by Earstream, wzmak by Earstream, kabel słuchawkowy by Earstream, dt880 moded by Earstream... @pabloj, czego nie zrozumiałeś?

Przepraszam, że zapytałem :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

@tommir No chyba, że drażni Cie myśl, że fostexy mogly by grać lepiej z lepszym torem to wtedy ok zmiana jak najbardziej uzasadniona ;)

@audionanik chłopie opamiętaj się. Hajp nakręcamy na słuchawki które posiadamy i pewnie będziemy chcieli sprzedawać. D7000 nie posiadamy, ale może byśmy chcieli do nich wrócić, więc na ten moment są fe, wręcz niesłuchalne i zdecydowanie odradzamy..... dopóki ich nie kupimy ;)

 

To już chyba wiem na jakie słuchawki czai się audionanik 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pabloj napisał:

Tak notabene to możesz sobie dokupić/dorobić adapter XLR na duży Jack i podepniesz swoje kabelki do Soloista/CV2, ja tak zrobiłem i nie żałuje. Dzięki SP200 dotarło do mnie (bo napięcie na jego wyjściu XLR jest takie samo jak SE i to proteza a nie balans), że to nie sam balans robił największą robotę w różnicy dźwięku, tylko konstrukcja kabli zbalansowanych, które używałem zamiast stocków.

Skoro już ruszamy ten temat, to doprecyzuję, że chodzi mi o wejścia xlr we wzmacniaczu, dzięki którym mogę wpiąć do tego samego daca dwa urządzenia. W tej chwili rzadko korzystam ze wzmacniacza stacjonarnego, ale on jest wpięty w wyjście daca rca, a xlr chciałbym wykorzystać do wpięcia wmacniacza słuchawkowego. Mam nawet przejściówkę xlr/rca, ale niestety efekt jest taki, że po jej wpięciu cały czas mam słyszalny sygnał na wzmacniaczu kolumnowym (na niskim poziomie, ale słyszalny). Czyli nie jest dobrze. Pewnie ktoś kumaty w elektronice rozumie ten efekt. 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności